Belgijski król podpisał ustawę o eutanazji dzieci

Autor Obywatelski3

strzykawkaWczoraj, 2 marca, belgijski król podpisał ustawę zezwalającą na zabijanie dzieci bez limitu wieku. Mimo licznych próśb, które napływały z całego świata monarcha nie zdecydował się na zawetowania przyjętej przez parlament ustawy. Hiszpańska fundacja CitizenGO  zorganizowała zbiórkę podpisów pod petycją, w której zwracano uwagę, że przyjęte w Belgii prawo stanie się niebezpiecznym precedensem i może skutkować próbami wprowadzania podobnym zmian w innych europejskich krajach. Pod petycją zebrano ponad 214 tys. podpisów.

Podpisana przez króla Filipa ustawa zezwala na przeprowadzanie eutanazji osób poniżej 18. roku życia, które są nieuleczalnie chore i cierpią z powodu silnego bólu, bez perspektyw na polepszenie stanu zdrowia. Wymagana będzie pisemna zgoda rodziców i oceny psychologa, że dziecko rozumie konsekwencje podjęcia takiej decyzji.

Belgia stała się pierwszym krajem na świecie zezwalającym na zabijanie nieletnich bez żadnych ograniczeń wiekowych. Do tej pory eutanazja niepełnoletnich była dopuszczalna w Holandii, jednak dziecko musiało mieć co najmniej 12 lat. O przyjętej w Belgii ustawie zadecydowało w lutym br. 86  parlamentarzystów, 44 było przeciw, a 12 wstrzymało się od głosu.

kp

 1. Irena
  | ID: 42df7464 | #1

  Teraz kolej na króla Belgów. Ten podpis drogo go bedzie kosztował.Nie jest dawca zycia.

 2. OGL
  | ID: 66e9c21d | #2

  NWO wcielone w życie – HAŃBA

 3. Prawda
Komentarze są zamknięte