Konfederaci jadą na Ukrainę … a minister Sikorski do Iranu

Redaktor10
slomka

Źródło: slomka.bloog.pl

Delegacja Konfederacji Polski Niepodległej – NIEZŁOMNI udaje się na Ukrainę. W latach 80-tych XX wieku podpisywałem w imieniu „nielegalnej” KPN porozumienie z emigrantami z Ukrainy, które zakładało wspólny cel – odzyskanie niepodległości Polski i Ukrainy.

Jednocześnie wielokrotnie przypominałem w ostatnich latach o ludobójstwie OUN/UPA dokonanym na Wołyniu lub też tym „przemilczanym” w Ponarach, gdzie Polacy ginęli m.in. z rąk litewskich nacjonalistów.

Dziś, gdy Federacja Rosyjska powtarza na Krymie scenariusz i argumenty noty skierowanej 17 września 1939 roku na ręce ambasadora II RP w Moskwie Wacława Grzybowskiego, jest całkowicie niezrozumiałym, że polski minister spraw zagranicznych Radosław Sikorski jedzie z wizytą do Iranu. W latach 1939-41 ZSRR (w sojuszu z Hitlerem) okupował polskie terytorium i gremialnie uznawał, że na zajętym terytorium nie ma polskich obywateli … nadając – wbrew międzynarodowemu prawu publicznemu – ad hoc wszystkim obywatelstwo ZSRR. Po latach w Osetii Federacja Rosyjska hojnie rozdawała swoje paszporty, a dziś to powtarza wśród mieszkańców Krymu aby wywołać wojnę. Skoro raz pozwolono Putinowi na oderwanie części terytorium od Gruzji w obronie mieszkających tam rzekomo Rosjan … to rosyjskie władze uznały, że takie samo przyzwolenie będzie dotyczyło Ukrainy.

W latach 90-tych XX wieku z inicjatywy KPN blokowano bazy wojsk rosyjskich. Niektórzy politycy Unii Demokratycznej twierdzili wówczas, że pozostanie w Polsce wojsk ZSRR to element polskiej racji stanu. Na szczęście udało się obce wojska z naszego terytorium wyrzucić. Wiktor Janukowycz jest dziś nagradzany „azylem” przez Rosję za umowę, która pozwala stacjonować Rosji na terytorium Ukrainy.  Teraz wzorem marionetkowych ludowych zgromadzeń z czasów radzieckiej okupacji terytorium II RP autonomiczny parlament krymski poprosi o włączenie do Federacji Rosyjskiej. To jest rozbiór Ukrainy!

Gdyby Jelcyn oddał tzw. „obwód kaliningradzki” Polsce czy Litwie to na 100% mielibyśmy dziś tam rozdawnictwo rosyjskich paszportów i szemrane referendum. W tym miejscu warto zauważyć, że w Estonii żyje spora mniejszość rosyjska. Towarzyszu Putin – tylko rozdać paszporty i czekać na okazję!

„Polityka miłości” Obama – Putin niczego nie przyniosła. Sparaliżowana możliwym rosyjskim wetem ONZ przypomina coraz bardziej Ligę Narodów. Jak w sprawie Syrii, mimo że odnaleziono broń z napisami cyrylicą, to rzekomo miał to być demobil z zapasów, np. po PRL-u. Rosjanie zawsze znajdą jakąś „lukę”. Dla przykładu. Na Krymie działają uzbrojeni żołnierze bez jakichkolwiek znaków czy naszywek umożliwiających identyfikację. Czy to najazd z Marsa?

W polskim interesie nie jest dziś „zwiedzanie” przez Sikorskiego Iranu … ale podjęcie aktywnej gry dyplomatycznej aby ochronić integralność terytorialną Ukrainy. Jeśli Janukowycz ogłosi dziś, że powstaje „Wschodnia Ukraina” to można mieć pewność, że marionetkowy organizm państwowy uzna Rosja, Chiny i być może właśnie Iran. Trzeba nie znać historii, aby nie widzieć wzrastającego zagrożenia dla naszej strefy geopolitycznej ze strony Rosji. Ale skoro Rosjanie remontują już w Polsce swoje pomniki i urządzają defilady bez zgody naszych władz to tylko czekać, na dalszą eskalację ich buty, arogancji, fasadowego „pokojowego charakteru”, itd., itp.

Przedwojenny polityk lewicy Ignacy Daszyński mówił w 1920 roku, że bez wolnej Ukrainy nie będzie wolnej Polski. Dlatego zamiast wycieczek polskich polityków „po świecie” na koszt podatników Konfederaci za własne środki jadą tam, gdzie polskie wsparcie jest po prostu w naszym interesie i dodatkowo jest potrzebne w walce o zachowanie niepodległości oraz integralności terytorialnej.

Adam Słomka
Przewodniczący KPN-NIEZŁOMNI

 1. MAX
  | ID: 6bd7939e | #1

  Szczesc Boze, oby nic sie zlego nie stalo.

 2. jerzy szulc
  | ID: 9386dfd7 | #2

  Zgadzam sie z Pana opinią Panie Adamie ! Do polityki trzeba być mężem stanu a nie ” mężykiem ” HA!HA! Jakoś nie mamy szczęścia do polityków wiekszego formatu , często przez lenistwo wyborcze, tumiwisizm i głupotę ..

 3. Eleonora
  | ID: 1b33957d | #3

  No nareszcie panie Adamie!

  Jedzie pan.
  Proszę nie zapomnieć wziąć ze sobą waszych słynnych znaczków z ” bohaterami Ukrainy, Stećką”
  Bynajmniej Ukraincy połapią się kto zacz.
  Jestem z pana dumna nieprzytomnie, w końcu solidarnościowy duch w panu się obudził…
  Bo w koncu ile mozna zostawiać samego Wildsteina juniora modlącego się na ” Niebieskich sotniach”?!
  Ile może biedak w samotności wykrzykiwać
  „Slava Bohu i Slava Ukrainu”?
  Jak nas zapewnia pan Trampeczek- Pospieszalski
  Wielkie rzeczy dzieją się na Ukrainie…
  Parafrazując słowa Jana Pawła II

  „Kijów odegrał w pewnym sensie rolę «poprzednika Pana» wśród licznych ludów, do których orędzie zbawienia dotarło właśnie stąd.(…) «Światłością Ukrainy» bądź ty, Kijowie! Stąd wyruszali głosiciele Ewangelii”

  … no i przyjadą głosiciele
  Pierwsi z MFW
  By do końca ewangelicznie zubozyć ten biedny kraj….
  Tak działają judeochrześcijanie z panami z GP na czele…

  http://niezalezna.pl/52343-bog-na-majdanie

  Mam nadzieję, że obciachu pan nie narobi i części stałe tych „mszyczek” pan Słomka zna?
  Jak nie, to chętnie przypomnę

  http://www.youtube.com/watch?v=UqOL7LOR6ko

  Bo Ołtarzyk to sam Pan znajdzie:

  http://static.kresy.pl/image/x/9cfc512860136c9169b4c193c633eaeb.jpg

 4. Anonim
  | ID: 6e883845 | #4

  Po pierwsze, proszę nie kupować biletów powrotnych.

  Po drugie, min. Sikorski zrobił milion razy więcej dla Ukrainy niż mdlejący wiecznie przewód do picia drinka jest w stanie zrobić kiedykolwiek, choćby nie wiem z jaką świtą.

  Po trzecie, jeśli chodzi o Iran to jest to jeden z najbardziej zapalnych punktów na świecie i każda wizyta szefa MSZ z Zachodu jest ważna.

 5. Irena
  | ID: d57776e7 | #5

  @ Pani Eleonora.Dzieki za merytoryczna porcje wiadomosci,Jest Pani chodzącą Encyklopedią. pozdrawiam.

 6. Prawy
  | ID: fb0b1b7f | #6

  http://niezalezna.pl/52345-na-krymie-wrze-w-symferopolu-dzialaja-uzbrojone-prorosyjskie-oddzialy-nasza-relacja

  Janukowycz – nie dość że czerwone ścierwo i tchórz – to jeszcze schizofrenia urojeniowa się kłania.

  putin napisał mu co ma czytać i ten zdrajca czytał.

  Dobrze że Szwajcaria zajęła się jego BRUDNYMI PINIĘDZMI

  http://fakty.interia.pl/raport-zamieszki-na-ukrainie/aktualnosci/news-szwajcaria-wszczeto-sledztwo-przeciw-janukowyczom,nId,1113877

 7. OGL
  | ID: fb0b1b7f | #7

  Janukowycz uciekł i Jan.K.owycz także uciekł

  http://www.youtube.com/watch?v=cEnh63T7G90

 8. Anonim
  | ID: 845eb952 | #8

  @Irena
  Eleonora to niezbyt zgrabnie chodząca, aczkolwiek ruchoma i „merytorycznie” ruska agentura.

 9. Irena
  | ID: fdc8b495 | #9

  @ Anonim. Witaj. Nie masz ani krzty szacunku do Polaków.Dobrze sie jada polski chleb……..Mniejszosc niemiecka ..moze i polskie starsze kobiety krytykować i to bezkarnie…….Beszczelność Ci nie obca…..Wyobrazam sobie Twoja precyzyjna posture.
  Jak w bajce – Piekna i Bestia. Zegnaj.

 10. Anonim
  | ID: 845eb952 | #10

  Nie mam szacunku dla ruskich agentów, ich klakierów i popleczników!

Komentarze są zamknięte