Dał nam przykład ruski Majdan jak zwyciężać mamy

Niezależna Gazeta Obywatelska66

Janusz SanockiCo takiego powiedzieli trzej ministrowie spraw zagranicznych prezydentowi Ukrainy Janukowiczowi, że ten zgodził się skapitulować i zawrzeć porozumienie? Jaką rolę odegrała w tym porozumieniu Rosja, której przedstawiciel był po wszystkim chwalony przez Sikorskiego?

Na te pytania nie sposób znaleźć odpowiedzi w entuzjastycznych pohukiwaniach polskich dziennikarzy i „polityków” dla których  wydarzenia na Ukrainie podlegały ocenie w ramach czarno-białego schematu: uciśniony przez tyrana lud pokojowo walczy o wolność i jest mordowany przez siepaczy.

W całym tym propagandowym praniu umysłów polscy „politycy” byli tak solidarni i zgodni z sobą, że aż nasuwa się podejrzenie, że jakiś reżyser zza kulis (nowy „Wielki Brat”) tym kukiełkom po prostu kazał tak mówić. Chyba że w grę wchodziła solidarność „nowej klasy”, jaka wyrosła się z dawnych opozycyjnych gołodupców, którzy dorwali się do władzy po przemianach 1989-90 roku i nie chcą od tej władzy dać się odsunąć.  Ta „nowa szlachta” w przypadku Polski ma charakter bardziej zrównoważony („zrównoważony rozwój”) niż na Ukrainie, gdzie w ramach leninowskiej zasady: „grab zagrablonnoje” (rabuj zrabowane) kilkunastu ludzi zagarnęło kluczowe dziedziny gospodarki. U nas, gdzie gospodarkę przejął zachodni kapitał , „nowa klasa” musiała zadowolić się dostępem do koryta politycznego w licznych ministerstwach, w sejmowych fotelach itd.  Nie powstała zatem grupa polskich oligarchów, a w zamian mamy hordy politycznych pasożytów, którzy za nic nie odpowiadają, ale za to gwarantują trwanie systemu. Za co np. taki poseł Niesiołowski dostaje miesięcznie 28 tys. złotych? A przecież takich Niesiołowskich, Tusków, Arłukowiczów i innych są legiony na każdym szczeblu administracji. Nikt za nic nie odpowiada – ani minister za drogi, ani za służbę zdrowia, ani za sądownictwo, ani premier, ani prezydent. Ale dożywotnie synekury gwarantuje im system wyborczy i całkowite opanowanie mediów centralnych. Dlatego w polskim sejmie od 25 lat ciągle widzimy te same gęby i to się nazywa – jakbyście nie wiedzieli „demokracja”.

Nie można się dziwić, że taka „elyta” rządząca naszym nieszczęśliwym krajem od ćwiećwieku, doprowadziła do stanu zapaści państwo nad którym panuje. Emigracja prawie 3 mln młodych, gospodarka wyprzedana i zlikwidowana, nie ma jednej dobrze funkcjonującej instytucji państwa, zadłużenie rośnie lawinowo, szybciej niż kolejki do lekarzy, bezrobocie nie rośnie tylko przez emigrację, ale i tak jest alarmujące. Nie wiadomo czym mogliby się pochwalić polscy „politycy” – zarówno ci z rządu, jak i z opozycji gdyby trzeba było sporządzić listę sukcesów. A jedyną widoczna zasadą działania naszej „nowej szlachty” jest zasada: „Po nas choćby potop”.

I oto wydarzenia na Ukrainie stały się doskonałą okazją by wykorzystać kłopoty sąsiada i odwrócić uwagę od własnej sytuacji. Jadą wiec wszyscy od opozycji, po ministrów i gromko pohukują wraz z protestującymi, bo liczą na to że polskie społeczeństwo – wrażliwe, pamiętające stan wojenny i naszą walkę o wolność, a poza tym z racji historycznych nastawione antyrosyjsko – kupi ich propagandę.  Oczywiście na krótką metę to działa, choć sądząc po dyskusji w Internecie nie wszyscy dali się otumanić i wielu ludzi widzi zagrożenie w ukraińskich wydarzeniach, a też i to, że ci z Majdanu to nie są niewiniątka, a uwolniona właśnie Tymoszenko bynajmniej nie jest ubogą mniszką. Jej majątek jest gigantyczny i jakoś żaden z polskich dziennikarzy nie zapyta jak się go dorobiła?

Jednak nasi „demokraci” – od Kaczyńskiego, po Sikorskiego  w zapale popierania Majdanu popełnili jednak pewien błąd.  Oto poparli bunt tłumu przeciwko legalnej, wybranej demokratycznie władzy. Bunt ten odniósł sukces i teraz nie wiadomo czy Polacy w jakichś sprzyjających okolicznościach nie pójdą śladem Ukraińców i nie zjadą się do Warszawy, żeby porzucać – jak najbardziej pokojowymi ma się rozumieć – koktajlami Mołotowa?

Janusz Sanocki

 1. z Niemodlina
  | ID: 6911f895 | #1

  „ruski Majdan” ??? myślałem,że Majdan znajduje się w Kijowie, a nie Moskwie.
  „Wydarzenia na Ukrainie stały się doskonałą okazją by wykorzystać kłopoty sąsiada i odwrócić uwagę od własnej sytuacji”. To fakt, ale jaki interes miałaby w tym mieć opozycja (oczywiście mam na myśli opozycyjny PiS, bo pewnie to miał Pan na myśli ) ??? To,że wydarzenia na Ukrainie to doskonała okazja do odwrócenia uwagi od sytuacji w POlsce i bieżących problemów wiedzą o tym wszyscy funkcjonariusze dziennikarstwa z prorządowych mediów oraz specjaliści PR z gabinetu Donald T. ci sami, którzy przekuwają każdą klęskę rządu Donalda T. w sukces i sa mistrzami w odwracaniu uwagi sPOłeczeństwa.
  Słyszymy też, szczególnie często w prokremlowskich mediach o „legalnie, demokratycznie wybranej władzy na Ukrainie” w odniesieniu do Janukowicza, takie same argumenty przedstawiają zwolennicy PO i Donalda T. w czasie kiedy wychodzą na jaw kolejne skandale, przypadki korupcji na najwyższych szczeblach władzy, nieudolność, nepotyzm etc. Jaki to rząd i Prezydent posiadają moralne prawo sprawować władzę, kiedy w kraju umierały dzieci z powodu braku sprzętu medycznego jaki kosztuje dziesiątki tys. euro ,a Janukowycz kupował żyrandole za 32 MILIONY EURO???

  Jeszcze jedna kwestia z którą się nie zgadzam, to wrzucanie do jednego wora „Kaczyńskiego i Sikorskiego” i to w czasie kiedy J. Kaczyński premierem był 1,5roku, a na dobrą sprawę Polacy nigdy nie dali mu szansy na samodzielne rządy i choć jedną kadencję, jak więc dziś można go oceniać i porównywać choćby do działań przedstawicieli rządu Donalda T. ???? Z jednej strony pisze Pan,że „od 25lat te same gęby” czy nie uważa Pan, że jest to wynikiem właśnie braku koktajli Mołotowa na ulicach Warszawy w ostatnich latach??
  Swoją drogą nie mam nic przeciwko takim rozwiązaniom i byłbym jednym z pierwszych w Warszawie, gdyby doszło do takich wydarzeń jak na Ukrainie, oczywiście uważam to za ostateczność i wielki dramat i nieszczęście, ale czyż nie znaleźliśmy się po 6latach rządów szajki PO-PSL w takiej sytuacji ????????
  I na koniec, czy nie wydaje się Panu, że te wspomniane koktajle Mołotowa jakoś blado wypadają w porównaniu z ok. setką osób które zginęły od kul „legalnie i demokratycznie wybranej władzy” ????

 2. PRAWY
 3. PRAWY
  | ID: dfecf6bf | #3

  KAŻDĄ LEGALNIE WYBRANĄ WŁADZĘ OD BURMISTRZA PO PREZYDENTA MOŻNA ODWOŁAĆ -REFERENDA ETC – TO JEST ISTOTA DEMOKRACJI.

  https://demotywatory.pl/4295483/Kto-nami-rzadzi-

  https://demotywatory.pl/4294634/Jacy-politycy

  https://demotywatory.pl/4294222/Wiemy-co-czujecie

 4. Eleonora
  | ID: b1e98faf | #4

  Panie Januszu!

  Pan nie rozsierdza naszym patryjotów ukochanych!
  To pan nie wie, że kradną tylko ruskie?!
  Oprowadzają ogłupiałą gawiedź po ” pałacach Janukowicza”
  Rewolucjoniści Majdanowi to mają klasę, nie ma co!
  Towarzysz Lenin jest kontent, nauka nie poszła w las.
  Przeciwstawiaj jednych drugim!
  Ciekawe kiedy swoje metraże udostępni piekna pani Julia?
  Co po kiecki jeździła po samego Paryża, a kosztowały niekiedy roczny dochód takiej babuszki:)
  A u nas, jeden z najuczciwszych polityków zaapelował do umiłowanej Unii ” by zablokowała zagraniczne konta oligarchów”
  … I to mówi pan który nie potrafił ( nie chciał?) rozliczyć ani jednej z afer targających Polską…
  Afera Telegraf, afera Srebrna, Art-B, FOZZ, afera Paliwowowa, Fundacja Prasowa Solidarność, Telewizja Familijna, Fundacja Nowe Państwo, to tylko niektóre wstydliwe grzeszki naszych ” opozycjonistów drogich”

  Ale od dziś będzie się działo, oj będzie…
  Na czele rządu stanął człowiek który jak powiadają ” w wolnych chwilach jest kaznodzieją w kościele baptystów w Kijowie. Jest też autorem powieści science fiction.
  Będą mieli sciene fiction na serio :)
  Protestant stanął na czele protestujących :))
  Ładnie im się rymło!

  „Swoją drogą nie mam nic przeciwko takim rozwiązaniom i byłbym jednym z pierwszych w Warszawie, gdyby doszło do takich wydarzeń jak na Ukrainie”

  A, u nas patryjotów się namnożyło!??!
  jedni z nich wrzeszczeli
  – Lizbona albo śmierć!
  teraz wrzeszą
  – Kijów albo smierć!
  My gotowi na wszystko!
  Prawdziwi kamikaze :)

  Pozdrawiam.

 5. Anonim
  | ID: efe12485 | #5

  Z tego artykułu wynika, że autorowi najbardziej brakuje tych 28 tys. miesięcznie. Mnie np. szlag trafia, jak widzę K. Pawłowicz i pindloka Hofmana, a nie odmawiam im diety poselskiej.

  @z Niemodlina

  Jakiego sprzętu brakuje? Dokładnie, podaj przykład placówki, sprzętu i od kiedy się o niego starają! I nie chrzań o tomografie 3D w ośrodku zdrowia w Dolnym Pierdziszewie tylko konkretny przykład! Był jeden z mikroskopem do operacji w Opolu ale problem już rozwiązano.

 6. Anonim
  | ID: 69eb2df0 | #6

  A gęba Sanockiego (że posłużę się malowniczym epitetem autora), to jakaś inna od niemal ćwierćwiecza? Ten pan brał udział w budowaniu tej pseudodemokrcji (aktywne uczestnictwo przy okrągłym stole), której stał się dziś zagorzałym krytykiem (może dlatego, że nie ma 28 „tysiów” miesięcznie).
  Dzięki układom okrągłostołowym był burmistrzem Nysy i przejął lokalna gazetę, więc nie tylko niczym nie różni się od krytykowanych przez siebie konkurentów, ale zasługuje,na kreowane przez siebie samego miano „nowej klasy” i „nowej szlachty”, której na czas jakiś odcięto (cytowaną) gębę od „koryta”.

 7. Anonim
  | ID: 69eb2df0 | #7

  Co do Majdanu – psy bolszewickie szczekają, a karawana jedzie dalej. Porozumienie pod patronatem ministrów UE, chyba najkrótsze i najmniej skuteczne w historii. Janukowicz uciekł i został zdymisjonowany. Putin zapewne zechce utworzyć Ukrainę wschodnią pod patronatem rosyjskim. Wszystkie te wydarzenia powinny zostać nam obojętne zdaniem takich gęb (dziennikarski język Sanockiego), jak Sanocki, albo winniśmy wspierać demokratycznie wybranego Janukowicza. Coś mi się zdaje, że wydarzenia go przerosły, albo nasłuchuje uważnie dokoła, czy go czasem sam car nie zawoła.

 8. Janusz Sanocki
  | ID: 4904a542 | #8

  Droga Eleonoro!
  Ja się na naszych patriotów nie denerwuje, za ich patriotyzm, czasem tylko mnie wkurza ich naiwność. Bo jak mówi chinskie (chyba) przysłowie – „mądry człowiek nie potyka sie o ten sam kamien.
  Ja tez nie bronie janukowycza, ale to byl i nadal jest legalnie wybrany prezydent. Że on sobie te palace zafundowal? a jak mial przyjmować Achmetowa i innych? W M-3 ? Toby go nie szanowali.
  Tam każdy tak robi i za chwile bedziemy miec oligarchow z „prawego sektora”.
  Pocieszajaca wiadomoscia dla mnie ejst to, ze ten nowy p.o. prezydent to protestant. Ja jestem za protestantami. Oni lepiej organizuja panstwo niz ortodoxi.
  @Eleonora

 9. Janusz Sanocki
  | ID: 4904a542 | #9

  No Ruś Kijowska jest nawet starsza od Rusi Moskiewskiej. Zapewniam.
  A co do oceny Kaczynskiego to prosze uprzejmie wymienic mi chocby jedna poważną (istotną w sensie politycznym, ustrojowym itd.) sprawe, ktora odróżnia go od Tuska? Bo ja takiej nie znam. Ale prosze – nie o Smolensku!!!!! tylko o sprawach majacych znaczenie dla funkcjonowania panstwa, miejsca Polski w swiecie , ustroju itp. Zresztą mysle ze i w sprawie Smolenska interesy Kaczynskiego i Tuska są zbiezne. Polegaja na tym, zeby sprawy nigdy nie wyjasnic. Bo wyszła by kompletna kompromitacja śp. Lecha K., który był po prostu beznadziejnym politykiem i kiepskim prezydentm. Jedynie na tle takich szmondaków jak „Tow. Wolski”, „Bolek” czy Kwachu mógł wyglądać pozytywnie.
  I pisze to nie zlosliwie, żeby draznic kogokolwiek. Ale prosze na chwile dołożyć na bok to milosne zaslepienie Jaroslawem i PiS-em, i spojrzec prawdzie w oczy. PiS jest tak samo obrzydliwą, leninowska partia jak PO i wszystkie inne. Jeszcze prawde powiedziawszy PSL wypada na tym tle najmniej niekorzystnie. Tam jest jakas demokracja wewnętrzna. ale uwielbienie dla partii leninowskiej, z bezwglednie eliminującym swoich oponentów Wodzem Jarkiem K. ubliża zdrowemu rozumowi (i sumieniu).@z Niemodlina

 10. kominiarz
  | ID: af3c45c4 | #10

  ojjj,,,, a ktoś się swego czasu przypierd…ł, że towarzysz Gierek willę ma w Zakopanem. Kawały nawet były, że górnik na przyjęciu u Gierka do złotego sracza napaskudził, a to trąba któregoś z orkiestry była w kącie postawiona…. No to gdzie tamci dawni towarzysze mieli kolesi partyjnych przyjmować….? W namiocie….? Toż wtedy wszyscy kradli… (Tyle, że robotnik metalowe gwoździe z fabryk, a kowchoźnicy resztki zboża z PGR- owskich kombajnów). W taki oto sposób wszystkie kurestwa władzy można tłumaczyć, a jak i interes prywatny w tym, to tuszować własne przekręty. (W tym momencie do nikogo nie pije, tylko uogólniam).
  Nuuu towariszcz Sanockij faktycznie widać szlachcic jakiś sie zrobił…. żyrandole za ciężkie tysiące dolarów i prywatne zoo to teraz coś normalnego. Przecież tam wszyscy tak robią…. Ech ta przewrotność. No i co z tego, że demokratycznie łajza wybrana? Był wybrany i już nie jest. Takie prawo wkurwionego ludu jak władza się szmaci. Niech się cieszy, że jeszcze na palu nie wisi.
  Czyżby blady strach padł, że niedługo naród w Polsce zmądrzeje i zacznie władzy do łazienek zaglądać i rozliczać…? No ja wiem, że im wyżej ktoś stoi, to żyrandol wisi droższy, ale rozliczać, to rozliczać…

 11. Irena
  | ID: d7c2abcc | #11

  @Anonim. Zazdrosc to jeden z grzechów głównych.Ale wiesz,tez by mi sie przydały te biedne 28 tysiecy zł,…. o których marzysz. ….w kazdym zblizajacym sie miesiacu.
  Wkrótce wybory,Stań w szranki i wygraj pensje posła. A co do artykułu,jest ciekawy,Ale trzeba sie znać na tej całej poli-tyce,która przypomina najstarszy zawód swiata.

 12. Anonim
  | ID: 69eb2df0 | #12

  Nie zawracaj kijem Wisły Ireno, ani kota ogonem nie odwracaj! To nie moje gó.no, w którym świątobliwa próbujesz mnie unurzać.To nie ja, tylko ulubiony twój autor zabiega o 28 „tysiów”. No i fałszywa jesteś na wskroś, bo doskonale wiadomo, ze główny problem to tyleż 28 tysiów, co udział Sanockiego w konstruowania polskiej rzeczywistości przy okrągłym stole, przy którym współtworzył ponad głowami społeczeństwa „nową szlachtę”.

 13. Irena
  | ID: d7c2abcc | #13

  Autorze….Ciekawy artykul napisales….Masz racje ,….ze protestant lepiej państwem zarzadzi…jestem pewna. !!!!
  Mnie ostatnie zdanie zmrozilo…..Ale i tak może być,…ze koktaile Mołotowa…..mogą pójść w ruch..Oby NIE. Dobrej nocy.

 14. Eleonora
  | ID: 54a000ee | #14

  Jakobini powinni to znać:

  skutki pozytywne:
  -uchwalenie Deklaracji Praw Człowieka
  -wprowadzono wolność słowa
  -nienaruszalność własności prywatnej
  -swobodę wyznaniową
  -patriotyzm stał się cechą chwaloną
  -zniesienie i likwidacja systemu feudalnego
  -wprowadzono pojęcia umowy społecznej jako podstawy życia społeczeństwa,
  -duchowni posiadali własne sądownictwo

  skutki negatywne:
  -dużo zniszczeń dóbr materialnych
  -ogromne straty ludnościowe
  -zniszczenie gospodarki kraju
  -nastąpił wzrost cen żywności
  -większe podatki
  -zniszczenie kraju

  To jest urywek z zadania domowego ucznia szkoły gimnazjalnej
  A chodzi o Rewolucję Francuską

  Nie odrobiliście lekcji, że wciąż krążą nad wami widma bogactwa?
  Podniecacie się żyrandolami, pałacami ( jakby strona przeciwna tego nie miała?)
  Tylko patrzeć jak będziecie drzeć arrasy i przetapiać złote wota :((

  Z pana Kominiarza taki narodowiec jak koziej du…. trąba.
  Argumenty ażżżż …!

 15. kominiarz
  | ID: af3c45c4 | #15

  @Eleonora
  A któż to mnie zaliczył w poczet narodowców i skąd taka segregacja….? Bo nie przypominam sobie, żebym gdziekolwiek się zdeklarował.
  Jeśli Szanowna Pani Eleonora myśli, że mi tą kozią trąbą pojechała, to się bardzo grubo myli. To, że jade po postkomunie, czy jakiejkolwiek innej obcji – tej z lewa i tej z prawa, oraz że w dużej mierze moje poglądy zbliżone są do obozu narodowego, to nic jeszcze nie oznacza. Nigdy za nikim ślepo nie szedłem i iść nie będę, ani na wszystko nie będę bezkrytycznie przyklaskiwać. Jakby i tego Pani nie rozumiała, to może słowo „śleboda” coś mówi – nikt nie będzie pociągał mną za sznureczki i w tym moja siła. Stać mnie na to ,żeby każdemu w mordę dać jak świnią się okaże. No a jak już o Narodowcach mowa, to właśnie i w tym samym była ich siła – nie byli umoczeni i powiązani z żadnym gównem.
  Nigdzie tutaj nie podniecam się żyrandolami, a raczej kpię z naszego szlachcica, czy też towariszcza -:) a jakby Pani nie zauważyła, to w podobny sposób uważam, że wszyscy bez wyjątku te żyrandole przywłaszczają.

 16. Eleonora
  | ID: f9deefa0 | #16

  Siłą prosze pana jest rozważny pogląd na świat.
  A tego nabiera się rozumiem, a nie emocjami
  ( żyrandol, żyrandol)
  Wysłuchaniem wszystkich stron
  ( nawet tych, za którymi nie przepadamy)
  Wówczas będziemy mogli rozstrzygać sprawy mocno skomplikowane.
  A nie waleniem się od ściany do ściany
  czarne- białe, białe-czarne, czarne – białe… bum!
  zderzenie kominiarza z rzeczywistością!

  Mnie nic do pana i wszystkich producentów majdanowej piany
  Ale czy brał pan to pod rozwagę?

  „Sprawa z Janukowiczem jest o tyle skomplikowana, ze nie ważne co gazety podają na pożarcie gawiedzi – ważne, czego nie podają.

  Mnie, osobiście, zawsze najbardziej podejrzane wydają się rutynowe oskarżenia o ‘życie pełne zbytku’ rożnych przywódców, których mamy planowo znienawidzić (Marcos, Husajn, Kadafi, Assad…). Jest to oddziaływanie na prymitywne instynkty gawiedzi i duraków. Kiedyś pokazywano pałac, w którym mieszka Putin. Potem się okazało, że to był pięciogwiazdkowy hotel, z którym akurat Putin nie miał nic wspólnego.

  Ja nie mam jakichś sentymentów do Janukowicza. Ale w głowie mi się nie mieści, że Ukraińcy z Zachodniej Ukrainy rzucają się na Ukraińca,z Zachodniej Ukrainy!
  Jeszcze żeby Janukowicz był rosyjskiego pochodzenia!

  Tłuszcza ukraińska przypomina sienkiewiczowski majdan, po którym kozacy ciągali Barabasza i innych ‘podejrzanych’, a chcieli posiekać Skrzetuskiego, bo był Polakiem.

  Pozwole sobie przypomnieć, co się stało na Ukrainie i co próbował zrobić Janukowicz.

  Latem 2010 roku Ukraina otrzymała od MFW (czytaj: żydowskich lichwiarzy) pożyczkę na prawie 15 mld dolarów. Jednak po wypłacie części pieniędzy została ona zawieszona, bo władze Ukrainy odstąpiły od realizacji uzgodnionych z MFW warunków pomocy — rezygnacji z subsydiowania energii, zamrożenia płac i emerytur.

  W listopadzie 2013 roku Ukraina spłaciła przedostatnią ratę tego kredytu. Prezydent Ukrainy Wiktor Janukowycz zapowiedział, że będzie korzystać z kredytu MFW tylko wtedy, gdy Fundusz zmieni swoje wymagania.

  Media podały, że podczas grudniowego (2013) spotkania z byłymi prezydentami Ukrainy, Janukowycz zapowiedział, że dopóki MFW stawia takie warunki jak zamrożenie płac, emerytur czy podniesienie cen gazu, kraj takich pożyczek nie potrzebuje.

  W kwietniu 2013 roku MFW opublikował raport, w którym zaleca ograniczenie „subsydiowania energii”. Subsydiowanie energii to nic innego jak ulgi podatkowe na energię i paliwa, czyli utrzymywanie cen dla konsumentów na niskim poziomie.

  „Subsydia, pomyślane jako środek ochrony konsumentów w praktyce zwiększają nierównowagę fiskalną, eliminują inne pilne wydatki publiczne, obniżają prywatne inwestycje, w tym w sektorze energetycznym. Dotacje zachęcają również do nadmiernego zużycia energii, sztucznie promują energochłonne i kapitałochłonne gałęzie przemysłu, ograniczają zachęty do inwestowania w odnawialne źródła energii, przyspieszają wyczerpywanie się zasobów naturalnych i obniżają konkurencyjność” – stwierdza bełkotliwie raport „Reforma subsydiowania energii: lekcje i implikacje”.

  Dodatkowo raport MFW ocenia, że likwidacja subsydiów polegających na zaniżaniu cen mogłaby spowodować 13 proc. spadek emisji CO2.

  Jak widzimy z powyższego żydowska lichwa pod przykrywką ograniczenia emisji CO2 wymusza zwiększenie obciążeń podatkowych. Prowadzi to do zwiększenia cen podstawowych surowców energetycznych, takich jak gaz i benzyna, dla rodzimej ludności — tym samym taka polityka powoduje zubożenie społeczeństwa. Co więcej, zwiększone w ten sposób wpływy z podatków trafiają do budżetu tylko po to, aby za chwile powędrować na spłaty kredytów zaciągniętych u żydowskiej lichwy z MFW.

  Dokładnie ten sam mechanizm zadziałał w 1980 roku w Polsce. Żydowska lichwa wymusiła na wiosnę na ekipie Jaruzelskiego zamrożenie płac przy równoczesnym wzroście cen podstawowych produktów żywnościowych. W konsekwencji już w lipcu rozpoczęły się w Polsce strajki.

  Janukowycz w przeciwieństwie do Jaruzelskiego na taki rozwój wypadków nie zgodził się.

  Rozmowy z MFW oraz UE zostały zawieszone w listopadzie 2013 roku.

  Pod koniec listopada rozpoczęły się protesty na Majdanie.

 17. z Niemodlina
  | ID: 1f74609f | #17

  @Janusz Sanocki

  Nie widzę sensu Panu odpowiadać na tego typu wypowiedzi, które niewiele odbiegają od oskarżeń kierowanych w stronę Kaczyńskich przez palikota czy funkcjonariuszy WSI i dziennikarstwa z TVN.
  Tego się po prostu nie da komentować, podejrzewać brata bliźniaka, że nie zależy mu na poznaniu prawdy w jakich okolicznościach zginął jego brat i wiele bliskich mu osób ??? Tylko czekać aż oskarży go Pan o „grę Smoleńskiem”. Dał się Pan nabrać, że rozmowa telefoniczna między Lechem a Jarosławem była przyczyną tragedii ???? Ustalenie przyczyn tragedii z 10 kwietnia wg Pana oznaczać będzie „kompletną kompromitację” L. Kaczyńskiego ??????? To wprost niepojęte.

  PSL jest współodpowiedzialne za podtrzymywanie od kilkunastu lat przy życiu tworu o nazwie III RP. Właśnie wychodzą na jaw kolejne afery z udziałem polityków PSL, ostatnia dotyczy nawet nielegalnego handlu…….padliną w wyniku której skarb Państwa stracił miliony złotych. Polska Sitwa Ludowa.

 18. kominiarz
  | ID: af3c45c4 | #18

  @Eleonora
  OJJJ… swoją siłę, to każdy ma w czym innym. Jedni w gębie, drudzy w majtkach -:) (to tak żartem)

  Eleonora :
  Siłą prosze pana jest rozważny pogląd na świat.
  A tego nabiera się rozumiem, a nie emocjami
  ( żyrandol, żyrandol)
  Wysłuchaniem wszystkich stron
  ( nawet tych, za którymi nie przepadamy)
  Wówczas będziemy mogli rozstrzygać sprawy mocno skomplikowane.
  A nie waleniem się od ściany do ściany

  Skoro tak, no to bądźmy w tym konsekwentni, bo jak widać siłą Sanockiego jest tutaj uzurpowanie sobie prawa do pouczania innych i nazywaniem durniami tych, którzy tego nie łykają. Ot taki nadęty bufon nie przyjmujący żadnej krytyki. Pozwalam sobie na tego typu tekst, bo to właśnie wspomniany pismak pierwszy zniżył się do obrażania na prawo i lewo swoich czytelników od durniów, trolli itd.
  No a teraz możemy przejść do rozmowy -:)
  Tak, owszem brałem pod uwagę to co Pani pisze i nie znaczy, że łykam wszystko co podaje się do publicznej wiadomości. Nawet wprost przeciwnie. Nie wiem tylko czy w tej manipulacji ze wszystkich stron ktokolwiek potrafi się rozeznać. Taki kocioł każdy wykorzystuje do swoich celów i przedstawiania swojej wizji. Nie wierzy się więc nikomu i bacznie obserwuje bieg wydarzeń.
  Żyrandol i żyrandol… co się Pani tak uczepiła tego żyrandola? :)) No ale przyznaję Pani rację – pokazywanie tego żyrandola, to świetny sposób na zohydzenie kogokolwiek. Tylko czy pewne osoby trzeba zohydzać, skoro i tak się ich nienawidzi?
  Racja – żydowska lichwa itd. Ja się z tym zgadzam. Tylko co z tego, że ta żydowska lichwa przyczyniła się do tego, czy tamtego i np. wymusiła coś na ekipie Jaruzela i w konsekwencji były strajki? Co z tego? Te świnie należało się wieszać na hakach z wielu innych powodów. Od 1945 mieliśmy ich za co wieszać. A Janukowycz? A pies go drapał – niech Ukraińcy się z nim rozliczą. Interes Polski w czym innym leży i to nas powinno zajmować. Ukraina to tak skomplikowane ustrojstwo, że nie wiadomo jaka dla nas lepsza opcja- wolna, czy trzymana za mordę. A jak trzymana, to przez kogo? Z której strony by nie przypiął, to źle…
  A tak na marginesie- podniecamy się Kresami, ale aż strach pomyśleć, co byśmy teraz mieli z tymi wszystkimi byłymi demoludami, gdyby w naszych granicach były… To już nasze volksdeutsche przy nich jak owieczki -:)

 19. Anonim
  | ID: 69eb2df0 | #19

  Timoszenko za żyrandole poszła siedzieć. Ale zdaniem Eleonory, akurat w tym wypadku słusznie. W 1980 strajku zaczęli kolejarze spawając transporty do sojuza. Ukochanym przywódcą był wówczas Gierek nie Jaruzelski. Transfer w tzw. rublu transferowym płynął był do sojuza, a nie do Izraela. Coś się w istocie w majtach pomieszało.

 20. anonim
  | ID: f4296bae | #20

  A ty narodowy kominiarczyku w gębie na pewno, czy w majtkach tego nie wiem.
  Do roboty aby ta Polska na nogi stanęła!

 21. Eleonora
  | ID: f9deefa0 | #21

  @z Niemodlina

  Specjalne podziekowania dla pana z Niemodlina :)

  Chyba po raz pierwszy naród tak mocno pragnie i manifestuje wolę integracji z Unią Europejską. To fenomen i pierwszy przypadek w historii, żeby tak mocno społeczeństwo popierało ideę europejską – powiedział poranny gość Radia Olsztyn, przewodniczący sejmowej Komisji Mniejszości Narodowych i Etnicznych poseł Miron Sycz.

  http://ro.com.pl/miron-sycz-dziekuje-narodowi-polskiemu-za-solidarnosc-z-ukraina/01109165

 22. 25 lutego 2014, 18:58 | #1
 23. Janusz Sanocki
  | ID: 9fca34d1 | #22

  Szanowny Panie z Niemodlina!
  Nie sugeruje bynajmniej nic nt. rozmowy telefonicznej. Pisze ogolnie nt. rzeczywiscie uprawianej gry. Niech pan sobie rpzypomni wszystkie wersje Antoniego M.
  ale zostawmy to. To wątek trzeciorzędny, do istoty zagadnien panstowowtwórczych nie ma nic. Istotne są zagadnienia sutrojwoe, a te w wydaniu Jk i Donalda T. wyglądaja identycznie. Nie ma mowy o zadnej IV RP. To ściema.@z Niemodlina

 24. Eleonora
  | ID: daffd262 | #23

  @Janusz Sanocki

  Panie Januszu kilka razy różniliśmy się pięknie nt Ziemkiewicza.
  Ja widzę go intelektualnym kombinatorem, wystepującym raz w kabarecie Jana Pietrzaka , raz jako (prawie) endeka.
  Na spotkaniu w Opolu oznajmił, że ” jest inteligentem w trzecim pokoleniu” by zaraz wyrzucić z siebie mało inteligentne bluzgi skierowane do Leppera ( żyjącego jeszcze)
  …no i wówczas jego ” inteligenckie korzenie” wylazły jak gnój z butów :)
  To jest moje zdanie, którego nie zmieniłam.

  A co pan na te wypociny.
  Z delikatnym tytułem..

  http://m.interia.pl/fakty/news,nId,1109599

  hehhh!
  Przypomniały mi się wspomnienia pani Suchockiej, która ongiś opowiadała, że jej tatuś był niejako związany z Kościołem
  Szył księżowskie sutanny:))
  Podobnie Ziemkiewicz, jest inteligentem od 3 pokolenia, ale nic nie mówi co porabiało czwarte pokolenie?
  Przodkowie szyli sutanny czy poili konie?

  http://www.youtube.com/watch?v=8_JwUPLanoo

 25. Anonim
  | ID: 40c63dbc | #24

  A co masz do tych, co konie poili? Mój ojciec to robił w gospodarstwie swojego ojca i jestem z tego dumny, podobnie jak z tego, że gonił mnie do nauki bo uważał, że to klucz do godnego życia. Co nie zmienia faktu, że wydoić krowę też potrafię, a na codzień projektuję i sprzedaję precyzyjne urządzenia po kilka tysięcy Euro każdy.

  Inteligentka szpagtowa

 26. Eleonora
  | ID: 99ea3738 | #25

  Naucz się czytać ze zrozumieniem, precyzjo!
  Chodzi mi o to, że nieładnie jest udawać kogoś, kim się nie jest!
  Ja nie potrafię wydoić krowy, ale i nie szpanuję jak pan Ziemkiewicz:

  „Pana Krajskiego widywałem w TV Trwam, jak uczył młodzież zasad savoir-vivre’u, co mnie, inteligenta w drugim pokoleniu, nawet zaciekawiło. Ale przede wszystkim robił u o. Rydzyka (a może nadal robi) za specjalistę od masonerii.

  Inteligent ( nawet w pierwszym pokoleniu) nie pisze takich rzeczy

  Witamy, eminencjo, w panteonie Prawdziwych Polaków Pod Szczególną Pieczą Maryi, o, tu jest godne miejsce dla biskupa-kapusia, jak raz między milionerem wzbogaconym na szmalcownictwie i kolaboracji, a biskupem-pederastą, wykorzystującym kleryków. Paru rydzykoidów już posłuchało i sterczy pod pałacem biskupim, gdzie Wielgus właśnie przejmuje nowe włości, wymachując cytatem z Dmowskiego o polskich obowiązkach – co prawda cytat w tym kontekście nie ma żadnego sensu, ale ważne, że stanęli na zew. Kościół w oblężeniu.

  http://rafalziemkiewicz.salon24.pl/534,to-mowi-pan-biada-zlym-pasterzom

  Nawet podczas dojenia krów!

 27. Krzysio s.
  | ID: c7e06e71 | #26

  Jak w 2011 roku pan sanocki miał nadzieje zostać senatorem z poparcia Prawa i Sprawiedliwości to wtedy Jarosław był OK ? Panie sanocki skąd taka nienawiść do PiS-u ? Przez własna głupotę jesteś nikim januszku !

 28. Irena
  | ID: e9a1002f | #27

  @ Krzysio s.. Witaj. Pan Kaczynski jest otoczony roznymi ludzmi.Jemu zle podpowiadaja i głupoty czyni,ze nie sprawdza z kim ma do czynienia odmawiajac poparcia madremu człowiekowi.. i tak jest do dzisiaj…. Złosliwosc,zazdrosc jest nasza cecha narodowa i to sie nie zmieni…A nazwisko piszemy od duzej litery……. Dodam,ze w najblizszym otoczeniu myslacych ,swiatłych ludzi w Nysie jest miejsce na pana Sanockiego….Cokolwiek bedziesz pisał, madry człowiek Ci nie uwierzy…. Napisz artykuł i daj sie pod krytyke. Ale szanuj drugich……Nie wzoruj sie na tych,co wszystkie rozumy pozjadali a sami nie potrafia sklecic zdania a tym samym nie maja odwagi aby czynic dobro dla rodakow.A tak na marginesie.Czytaj Nowiny Nyskie.Nawet wstecz..Przekonasz sie, ze dla dobra Nysy,duzo dobrego pan Sanocki zrobił… i robi jako m.in. ,radny powiatowy…Jestem zdziwiona,ze mieszkańcy nie doceniaja pozytywnej postaci,która pomaga wielu,wielu tubylcom….Tak czasem mysle,ze Nysa mogła wyleciec w powietrze przy wyburzaniu, rozbiorce fabryki,Inni ludzie by sie odrodzili.Zastanów sie,nie powielaj złych uczynkow. A wybory tuz, tuz.Wybierz dobrego kandydata na radnego,posła itp polityka. pozdrawiam.

 29. kominiarz
  | ID: af3c45c4 | #28

  Świnia, to jest takie zwierzę, że przy każdym korycie nie tylko paszę dla siebie znajdzie, ale i fajda pod siebie przy tym korycie i zozgrzebuje racicami -:)
  No ale co tam na Majdanie? Na Krym się przeniosło….? No to tak samo jak i u nas – jak Doda z Majdana zeszła, to i o Majdanie cisza :))

 30. Janusz Sanocki
  | ID: 9fca34d1 | #29

  Eleonoro Droga!
  Ziemkiewicza cenie za mnostwo rzeczy, co nie znaczy, ze uwazam go za jakiś AM (Autorytet Moralny). Może sie gosc mylic w wielu sprawach, akurat w sprawie Ukrainy, Ziemkiewicz mowi jezykiem GP.
  Naotomiast co do np. wypowiedzi Krzysia s.
  Drogi Krzysiu1
  Od dziecinstwa nienawidze partii leninowskich. wynioslem to z domu. A ze czasem z jakas partia flirtuje to inna sprawa. Z partiami (leninowskimi) jest jak z k…mi. Powiedzmy sobie szczerze – czasem nawet dzentelmeni korzystają, ale sie nie zakochują.
  Czasem nawet PiS może być pozyteczny dla Polski. Ale akurat po serii zmian – dzisiaj to widac – nie jest. Nie razi Cie, że np. taki Ziobro albo Dorn zostali jak psy wyrzuceni przez prezesa?
  Nie razi Cie to? A powinno. Każdego przzywoitego człowieka takie taktowanie wspolpracownikow powinno razic. Tylko gnojki bez zasad moga na takie zachowanie przymknąć oczy. @Eleonora

 31. Eleonora
  | ID: f23f638d | #30

  Ziobro i Dorn mieli prawo być wyrzuconymi.
  Bo tak chciał Prezes!
  A jak Prezes chce to i demokracja musi słuchać
  Juz czas by pan to zrozumiał!
  Zresztą nie zauwazył pan, że nasi PISowszczycy są (może ukrytymi)
  – monarchistami?!
  Bynajmniej takie mają zadatki:
  Kręcą ich złote żyrandole Janukowicza, pałacowy, królewski przepych… no i Króla w osobie pana Prezesa równie pragną :)

  A nami zarządza pan Sławomir K. opolski graf!
  Książę udzielny
  Jednym, bardzo uległym otworzy biuro poselskie ( w końcu monarcha nakazał, gdzieniegdzie pochylić się nad ludem głosującym)
  A innym zwyczajnie
  – odmówi!
  Chcecie się spotykać?
  To sobie wynajmijcie salkę.
  Bo PIS to nie tylko ” osoby związane z RM, PIS otwarty jest na wszystkich”
  hehhhh- tako rzecze graf uganiający się za toruńskimi ojcami.
  A wieść gminna niesie, że PIS otworzy swą Listę na Kluby GP?!
  … no w końcu spotkała ich sprawiedliwość dziejowa!
  Tyle się urobili na rzecz PISowskiej monarchii
  Pan Sakiewicz, Wildstein obecny na Majdanie czy świątobliwy pan Trampeczek-Pospieszalski
  Nie wspomnę o panu Wolskim, ale on to chyba za Stańczyka robi?

  „Podziw z odrobiną zazdrości

  Chyba nie jest uprawnione zestawianie ukraińskiej rewolucji z którymkolwiek ze słynnych polskich zrywów. Stosunkowo najwięcej porównań może nasuwać się ze Stocznią Gdańską w 1980 r., bo i demokracja bezpośrednia, bo i obecność elementów religijnych”

  Taaa.
  Z tą drobną różnicą, że w Stoczni odprawiano Msze święte tuż obok zdjęć z podobizną Papieża JPII

  http://wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/5,78402,2885430,Strajk_w_Stoczni_Gdanskiej___zdjecia_z_wystawy____Solidarnosc_.html?i=13

  A na Majdanie jest równie nabożnie, tyle, że z nieświętymi

  http://ic.pics.livejournal.com/zariziaka/27082385/265112/265112_600.jpg

 32. Irena
  | ID: 6cd1c1a8 | #31

  Dzieki za komentarze.Swietne.Dobrego dnia

 33. kominiarz
  | ID: af3c45c4 | #32

  No a Piotruś Tyma pali głupa, nie chce mówić nic o UPA -:)
  Watro posłuchać. Program wyjątkowo w spokojnym tonie, bo jednak jak Agnisia nie jest sukowata, to i klimat inny:))
  http://narodowcy.net/polska/9154-robert-winnicki-vs-piotr-tyma-zwiazek-ukraincow-w-polsce-polsat-news

 34. Janusz Sanocki
  | ID: 7a166a32 | #33

  Eleonoro!
  Ratuje Pani tę dyskusje! Co do Wolskiego i in. Oni stoją wobec „dziejowej koniecznosci”. Sami nie s w zadnym stopniu politykami, nie maja zadnego oparcia i wieszaja sie na kim tam wyglada, ze jest „po naszej stronie”. Co by nie powiedziec, to RAZ krytykuje PiS. A że w sprawie ukrainskiej właczył się do chóru? No cóż – nobody is perfect.

 35. Eleonora
  | ID: f23f638d | #34

  A co tutaj ratować?!
  Z kim rozmawiać?
  Wczoraj kupiłam Myśl Polską, świetna!
  Prawie cała dotyczy wydarzeń na Ukrainie.
  Polecam.

  Jestem rozczarowana naszą klasa polityczną, że o dziennikarzach nie wspomnę….
  Taki pan Pospieszalski.
  Przyjechał na zaproszenie studentów, miał mieć poważny wykład o gender.
  A zobaczyłam przerośnietego lekko łysawego luzaka, odzianego w sweterek i chińskie trampki :(
  Emocjonalnie ” uświęcającego” Majdan.
  Nie był przy tym oryginalnym, 60 lat temu było podobnie.
  Poświęcano piły i siekiery.
  Przekonując, że tam odbywa się wielggga modlitwa narodu….
  Ciekawe po co zerwali tam bruk i palili opony?
  Może to takie nowoczesne kadzidła, hę?!
  Po co potrzebne im były kaski i broń?
  Ale ja się chyba nie znam…
  Zresztą pan Pospieszalski przedstawił się jako ” Judeochrześcijanin”
  Nie wiem kto to?
  Pewno jakaś nowa religia?!
  Dzisiaj mamy prawdziwy wysyp nowinek wyznaniowych…

  Panów z koalicji i opozycji można potraktować ewangelicznie;

  ” Popatrzcie jak oni się miłują”

 36. kominiarz
  | ID: af3c45c4 | #35

  Eleonora :
  A co tutaj ratować?!
  Z kim rozmawiać?

  No jak to z kim….? Z Sanockim. Załóżcie Państwo klub samotnych serc sierżanta Pieprza:))
  Orkiestry dla ludu nie stworzycie, no ale gracie i pieprz…. na tych samych falach -:)

 37. Eleonora
  | ID: f23f638d | #36

  @kominiarz

  Denerwuje się pan Kominiarz, że nie doceniam intelektualnych szpagatów, jakie pan wyprawia?
  Nie, nie doceniam i nie mam zamiaru dyskutować z kimś, kto dzisiaj jest za demokracją by jutro stawiać szafoty, wraz z jakobinami.
  Jak odnajdzie pan własną drogę, możemy dyskutować
  A jak się nie podobają nasze poglądy- to jazda stąd!
  Nie wtryniać się do rozmowy.

 38. Eleonora
  | ID: f23f638d | #37

  Orkiestra grająca na falach Kominiarza.
  Gratuluję!
  Pyszna.

  http://www.youtube.com/watch?v=USUt_njfw6Y

 39. kominiarz
  | ID: af3c45c4 | #38

  @Eleonora
  Oj nie denerwuję się, bo i nie mam czemu. Obracam jedynie w żart ten prorosyjski marsz „ku wolności” ,bo również nie ma sensu dyskutować w tym tonie. Ani z Panią, która odwraca ogonem wszystko, co by się nie powiedziało, ani z nadętym bufonem i inteligentnym chamem, który obraża swoich czytelników. A demokracja, to takie uniwersalne słowo używane jak widać przez Panią dla mydlenia oczów i nie ma to nic do moich poglądów, które uważam za bardzo stałe. Nie rozumiem Pani toku myślenia. Demokracja….? W Pani rozumieniu, to chyba tak samo jak ze słowem „tolerancja”. Demokracja demokracją, tolerancja tolerancją, ale to nie znaczy, że każdej (za przeproszeniem) k-wie można na wszystko pozwolić i dosłownie wszystko tolerować.
  Dziękuję za filmik i również gratuluję – poczucia humoru :) Grunt, to potrafić się uśmiechnąć (nawet z siebie).

 40. Irena
  | ID: 6cd1c1a8 | #39

  @kominiarz. Witaj. Miej szacunek do drugiego rodaka.
  Zapedziłes sie w kozi róg kolejny raz.pozdrawiam

 41. kominiarz
  | ID: af3c45c4 | #40

  @Irena
  Witam. Nie uważam, żebym się się w kozi róg zapędził. Zapewniam, że dobrze wiem o co mi chodzi. A co do szacunku, to proszę to powiedzieć temu, który od durni i trolli tutaj wyzywa, bo jak szacunek, to rozumiem, że obopólny powinien być. No chyba, że aż takie zaślepienie ulubionym autorem i na ołtarzu postawiony, to w takim razie rozumiem :)

 42. Eleonora
  | ID: 5a488b46 | #41

  @kominiarz

  Demokracja panie Kominiarzu to jest taka zaraza, że choćby nie wiem jakby nas uwierała- wymaga tolerancji.. własnie, tolerancji…
  Anarchia jest jej przeciwieństwem
  I mam wrażenie, że co niektórzy bawią się w anarchistów?!
  Janukowicz jest legalnym prezydentem
  Może nie za dobrym ale na pewno- legalnym

  W pierwszej turze wyborów prezydenckich w 2010 zajął pierwsze miejsce, uzyskując 35,32% głosów i wyprzedzając Julię Tymoszenko (25,05%) i Serhija Tihipkę (13,06%)
  W drugiej turze wyborów prezydenckich wygrał z Julią Tymoszenko, uzyskując 48,95% głosów
  25 lutego 2010 złożył przysięgę w Radzie Najwyższej Ukrainy, rozpoczynając pięcioletnią kadencję prezydenta Ukrainy.
  Na uroczystość inauguracji nie stawił się ustępujący prezydent Wiktor Juszczenko.

  Poza parlamentarne a może poza państwowe instytucje nie maja prawa oceniać czy obalać rządów obcych państw.
  Powołując się przy tym na ” rozmodlone masy” i wypełnienie Orędzia Fatimskiego
  … no to już wyjątkowa niegodziwość!
  Panom jakobinom to się rewolucja z krucjatą pomyliła!

 43. Irena
  | ID: 6cd1c1a8 | #42

  @ kominiarz..Dyskusyjne, czy w moim wieku można być zaślepionym” ulubionym autorem”,jak piszesz. Chociaz,róznie moze być…. Samo .Zycie pisze scenariusze. Ale,zgadzam sie,ze szacunek musi byc obopólny. Przezwiska tutaj nie powinny królować. Utemperować trzeba złe moce. pozdrawiam

 44. Anonim
  | ID: 69eb2df0 | #43

  Ani Sanocki, ani Eleonora w żadnym stopniu nie są politykami, używając terminologii samozwańca z Nysy. Janukowycz – wzorcowy legalnie wybrany, podobnie, jak w PRL-u Gomułka, mandatariusz swojego ludu, siedzi dziś na azylu rosyjskim w Rostowie i bredzi podobne do sanocko-eleeonorowych agenturalnych bredni. Ulubiony wzorzec moralny naszych milusińskich – Sanockiego, Eleonory oraz niejakiej Ireny – Putin, zagraża militarnie, wzorem swoich kompanów z KGB, całości i niepodległości Ukrainy. Fajna z was czereda ruskich wasali! Nie wiadomo tylko na co liczycie. Ruscy gardzą i poniewierają taką hołotą.

 45. Irena
  | ID: 96c760b3 | #44

  @ Anonim. Witaj. Doszłam do wniosku,ze nie masz ani krzty szacunku do Polaków.Cóz,mniejszosc niemiecka,polski chleb je i obraza.Zegnaj,juz rok wstecz pisałam.Zegnaj.

 46. Anonim
  | ID: 69eb2df0 | #45

  Nie mam szacunku dla ruskich agentów.

 47. Eleonora
  | ID: 93ffe6e4 | #46

  Echhhh. …

  I co tutaj się dziwić że z Polską i jej ” opozycją niepodległościową” poszło im tak łatwo?!
  wystarczyła wóda i forsa:(
  Skoro takich durakówjak Anonim nie sieją, oni sami się rodzą i w dodatku myślą, że są mądrzy….
  Teraz braciom Ukraińcom funduja podobny los!

  „DMYTRO JAROSZ, KOMENDANT PRAWEGO SEKTORA, SPOTKAŁ SIĘ w środę z AMBASADOREM IZRAELA w Kijowie, REUWENEM DINEM.

  .

  ZAPEWNIŁ on, że PRAWY SEKTOR BĘDZIE WALCZYŁ PRZECIWKO ANTYSEMITYZMOWI na UKRAINIE oraz wyraził zapewnienie, iż w jego ruchu następuje wzrost tolerancji wobec mniejszości. Zadeklarowano odrzucenie wszelkich przejawów ksenofobii oraz szowinizmu.

  .

  Celem Prawego Sektora ma być budowa tolerancyjnej, demokratycznej Ukrainy z równymi szansami dla wszystkich. JAROSZ ZGODZIŁ się na PROPOZYCJĘ, aby USTANOWIĆ „GORĄCĄ LINIĘ” z AMBASADĄ IZRAELA, gdzie na bieżąco omawiane byłyby najbardziej palące sprawy.

  .

  DMYTRO JAROSZ to PRZYWÓDCA PRAWEGO SEKTORA, KOALICJI wielu ŚRODOWISK NACJONALISTYCZNYCH UKRAINY, która WALCZYŁA ZACIĘCIE na MAJDANIE, STANOWIĄC GŁÓWNĄ SIŁĘ BOJOWĄ. Jednocześnie to od roku 2005 LIDER WSZECHUKRAIŃSKIEJ ORGANIZACJI „TRYZUB” IM. STEPANA BANDERY, a wcześniej także żołnierz Armii Czerwonej.”

  …będą mieli ” gorącą linię” jak u nas.
  Zarządcy Polski jeżdżą do Izraela po instrukcje i zapewniają, że zawsze będą gotowi do ich obrony….
  ech… ty Anonimie, lepiej już siedź i się nie odzywaj
  Coraz głupiej gadasz.

 48. kominiarz
  | ID: af3c45c4 | #47

  Janukowycz, to co najwyżej jest prezydentem legalnie obalonym -:)
  Tak samo należało zrobić z czerwoną kliką w Polsce, a nie dogadywać się z nimi przy okrągłym stole. Efekty – wieprzom z SLD marzy się Order Orła Białego dla bandytów Kiszczaka i Jaruzelskiego, a nasza opozycja” (czyt. prorosyjska) ma się świetnie i w najlepsze opluwa, to co dla Polaków święte. Chociażby Powstanie Styczniowe i Powstanie Warszawskie dla przykładu.
  https://fbcdn-sphotos-f-a.akamaihd.net/hphotos-ak-prn1/t1/1964970_623124791068061_1835698639_n.jpg

 49. kominiarz
  | ID: af3c45c4 | #48

  @Eleonora
  To, że Janukowycz – rosyjski namiestnik na Ukrainie został odsunięty przez opozycję od władzy, a to że Prawy Sektor się przebija, to dwie całkiem różne sprawy. Dlatego też wyraziłem się, że dla Polski nie ma żadnego w tym interesu i nie wiadomo co jest lepsze – wolna Ukraina, czy trzymana za mordę. Z której strony by nie przypiął, to naszego interesu w tym nie ma.

 50. Eleonora
  | ID: 93ffe6e4 | #49

  @kominiarz

  Dopóki będzie pan używał słówek zaczerpniętych z Niezależnej- to nie będę z panem dyskutować…

  Proszę odpowiedzieć
  – co oznacza zbitka słowna ” ruski namiestnik”
  Co?
  Putin przywiózł go w kremlowskiej teczce?
  Wkleiłam panu dane z Wiki, które jasno pokazują kto go wybrał.
  Niech pan zacznie szanować Ukrainców i przestanie traktować ich jak bezmyślną mierzwę!

  Nasz interes już widać gołym okiem
  Pożyczki, bezpłatne leczenie rannych, przygotowywanie ośrodków dla uchodźców itp

  Udowadnia pan przy tym, że jest troszkę bezmyślnym.
  Bo w jednym zdaniu zaprzecza pan sobie.
  Ukraina trzymana za mordę przez ” ruskiego namiestnika” nie jest w naszym interesie, to po co się pan wtrącasz w sprawy sąsiedniego państwa?

  Kończę dyskusję.

  PS A o Powst Stycz. musi pan jeszcze dużżżo poczytać.

 51. kominiarz
  | ID: af3c45c4 | #50

  @Eleonora
  Tak jak każdy, wyraża Pani tutaj swój pogląd i nic więcej. Nie stawia to Pani w rzędzie ani mądrzejszych, ani głupszych, a już tym bardziej nie upoważnia do pouczania kogokolwiek i nazywania głupcem tylko dlatego, że inaczej myśli z powodu swoich poglądów politycznych. Na tej samej zasadzie, to ktoś o innym zapatrywaniu Panią nazwie głupcem (bez urazy).
  Rozumiem, że w Pani mniemaniu „naszych” czerwonych przywódców również nikt nam nie przywiózł w kremlowskiej teczce? No tak… przecież wybraliśmy ich w wyborach w 1947 roku i byli praworządną wybraną władzą. Widać zapomniałem o tym. Na „Wiki” też o tym pisze… jaki ja durnyy..
  No a co do Powstania Styczniowego, to jeszcze dużżżo musi się Pani nauczyć szacunku dla zrywów niepodległościowych.

 52. Eleonora
  | ID: 93ffe6e4 | #51

  sam pan widzi…
  Nawet z czytaniem ze zrozumieniem ma pan problemy
  Nie napisałam, że jest pan głupcem, ale, że jest nieco bezmyslnym
  A to różnica….

  Co do pouczania i obrażania:
  -prosze przyjrzeć się własnym komentarzom, ile w nich jest mniłości i grzecznosci
  I komentarzom moich adwersarzy
  Nie zauważa pan chamstwa i obrażania??

  Porównuje pan dwa różnorakie okresy.
  To, że mielismy ” naszych czerwonych” zawdzięczamy w dużej mierze Jałcie i Teheranowi
  Nie muszę chyba przypominać nazwisk aktorów tego teatru?

  Szacunek do zrywów niepodległościowy oparty jest na rozumnej ich interpretacji.
  Nie wystarczą widły na armaty, okrzyk
  ” za naszą i waszą”
  … ale pan tego nie zrozumie….
  Skoro nachwalić się nie może ukraińskiej rewolty…

  Na Ukrainie udział biorą ci sami ciemiężcy z MFW co u nas w latach 90
  ten sam scenariusz, te same osoby, te same ambasady
  Nawet sami o tym wspominają:
  Premier Jacyniuk :

  Ukraina ma nadzieję na szybkie uzyskanie pomocy finansowej z zagranicy i jest zdecydowana w pełni dotrzymać warunków zapewniających jej wsparcie Międzynarodowego Funduszu Walutowego –oświadczył szef rządu. Misja MFW ma przybyć w przyszłym tygodniu do Kijowa na rozmowy z nowymi władzami Ukrainy, według których kraj potrzebuje na najbliższe dwa lata co najmniej 35 mld dolarów na ratowanie swej wypłacalności. –Mam nadzieję, że w krótkim czasie otrzymamy dewizy, co pomoże nam zwiększyć rezerwy dewizowe i ustabilizować sytuację.

  A pan i jemu podobni ciagle w te same dyby

  Żegnam.

 53. anonim
  | ID: 423b2ef0 | #52

  Te zrywy niepodległościowe kompletnie nic nie dały i żeby nie I wojna światowa Polska nigdy nie odzyskała by niepodległości. Kominiarczyk i ta rozrywkowa stronka.

 54. Anonim
  | ID: 69eb2df0 | #53

  Agentka ruskiej wojskówki nie ustaje w staraniach, by przekonać czytelników NGO do uznania interesów Rosji z jej kg-bistą na czele. Jej zdaniem Ukraińcy mogliby zwrócić się o pomoc finansową do Marsjan, bo z pewnością nie do „tych samych ambasad”. No, chyba, że poprosić ambasadę rosyjską o udzielenie powstrzymanej pożyczki (oczywiście pod pewnymi warunkami). Nie zmienia tego stanowiska nawet agresja rosyjska na Ukrainę. Pojęcie bratniej pomocy nawet (a może zwłaszcza) ruskim agentom jest nader dobrze znane. Nawet dawni sprzymierzeńcy Kremla (SLD i satelici) połapali się, ze robi się niebezpiecznie i wyrażają obawę (lepiej późno niż wcale) przed powrotem Rosji do polityki imperialnej. Ale nie wojskówka (!) – ta czuje się bezpiecznie, gdy dawny mocodawca może stanąć ponownie u naszych wschodnich granic. Nawet towarzystwo przyjaźni polsko- radzieckiej nie może się pochwalić tak wierną postawą.

 55. Anonim
  | ID: 69eb2df0 | #54

  @anonim
  Gdyby nie żyli Polacy, tez pewnie Polska nie odzyskała by niepodległości ty pajacu! Taki mądrości możesz koniowi opowiadać, albo swoim kumplom z budki piwnej.

 56. z Niemodlina
  | ID: ac7f654a | #55

  @anonim

  W sumie nie chciałem się już wypowiadać pod tym tematem, bo rozwój sytuacji na Ukrainie w ostatnich dniach wyraźnie pokazuje po której należy stanąć stronie. I wszyscy którzy mieli jeszcze jakiekolwiek wątpliwości dziś już wiedzą, dziś przypominają sobie słowa śp. Prezydenta Lecha Kaczyńskiego z Tibilisi z 2008r. Ale ja nie o tym chciałem napisać. Zainteresował mnie wpis anonima z godz. 13.31. W przyszłości należy spodziewać się, że tak jak anonim wypowiada się o zrywach niepodległościowych wolnych Polaków w XIX wieku , tak samo za 20-30 lat będą wypowiadać się podobne anonimy na temat upadku komunizmu i ZSRR, będą wówczas głosić że „gdyby nie upadł mur berliński i gdyby Reagan nie wypowiedział ” Tear down this wall!” to wielki zryw Polaków na początku lat 80tych XX wieku do niczego by nie doprowadził.

  Przykre,ale tak właśnie fałszuje się historię, Niemcy wykorzystują to bez żadnych oporów, to właściwie już teraz ma miejsce, gdyby tak zapytać się mieszkańca USA czy Portugalii o przemianach w Europie Środkowo-Wschodniej w 1989-1990r to „mur berliński” będzie częściej wymieniany niż „polska Solidarność”. A za sto lat wnuki anonima będą głosić „Te zrywy niepodległościowe kompletnie nic nie dały…..”.

 57. anonim
  | ID: 1633c514 | #56

  Ucz się ucz a dowiesz się kto tu jest pajacem.

 58. Anonim
  | ID: 9c1ece0f | #57

  @anonim
  Uważaj, bo ci żyłka pęknie i Polska straci w tobie wielkiego uczonego i myśliciela.

 59. Eleonora
  | ID: db1df237 | #58

  „A za sto lat wnuki anonima będą głosić „Te zrywy niepodległościowe kompletnie nic nie dały…..”

  A co?
  Marzą się anonimom postumenty i pomniki?!
  A za co jeśli mozna zapytać?

  Za pozwolenie na zniszczenie wszelkiego przemysłu, wykup ziemi, kamienic i ogólnej biedy Polaków…
  Komuchom wypominacie milionowy exodus Polaków doby lat 80, przewaznie porządnych działaczy S
  ( teraz usiłujecie niedojdy zająć/ przywłaszczyć sobie ich miejsca)
  A ilu Polaków wyjechało podczas waszych ” opozycyjnych” rządów???

  Jeśli mogę scharakteryzować pańskie wpisy to uwazam je za
  – chamskie i głupie
  Kolejność wedle uznania.

 60. Anonim
  | ID: 9c1ece0f | #59

  Szkoda, że ruscy agenci (w tym z wojskówki) nie wyjechali do Moskwy.

 61. Eleonora
  | ID: e94f71ef | #60

  @Anonim

  Wracaj kochaniutki i jeszcze raz
  – powalcz o wolność, równość i braterstwo
  Przecież znasz się na rzeczy!
  Aaaa, co tam będziesz na francuskim bazarze gaciami handlował
  Na Krymie cię potrzebują, bracie!

  „Większość sił zbrojnych Ukrainy na Krymie przeszła na stronę Rosji i żołnierze podporządkowali się władzom lokalnym, wkrótce złożą przysięgę wojskowa.

  Przejście na stronę władz Krymu było absolutnie pokojowe, bez jednego strzału ze strony wojska lub krymskiej samoobrony.

  Niektórzy żołnierze po prostu uciekli, a niektórzy zostawili pismo o rezygnacji.

  Żołnierze nie dostawali wypłaty od wielu miesięcy.

  Wojsko ukraińskie na Krymie zdezerterowało na masową skalę, a koszary, uzbrojenie i amunicje porzucono i znajdują się one pod kontrola sił samoobrony. Siły samoobrony nadal pilnują porządku na ulicach Symferopola.

  Na Krymie nie ma już aktywnych oddziałów wojska ukraińskiego.

  Wszystko to potwierdził wicepremier Krymu, pan Rustam Temirgalijew.

  30 marca na Krymie przeprowadzi się referendum aby zdeterminować przeznaczenie tego regionu autonomicznego Ukrainy.

  2 marca, 10 ukraińskich okrętów wojennych opuściło port w Sewastopolu, kierując się do Odessy, wiele okrętów opuściło port dobrowolnie, jednak niektóre się wyłamały i powróciły.

  Władze autonomiczne Krymu nie maja nic wspólnego z ruchami okrętów ukraińskich.

  Byli ukraińscy żołnierze będą składać przysięgę władzom Krymu o godzinie 17 czasu lokalnego.

  Nowo mianowany szef floty wojennej, admirał Denis Berezowski złożył przysięgę wierności wobec ludności Krymu.

  Krym formuje własną flotę wojenna, dowódca floty Ukrainy jest po stronie Krymu

  http://marucha.wordpress.com/2014/03/03/ukrainskie-wojsko-na-krymie-zdezerterowalo-zolnierze-przeszli-na-strone-wladz-regionu/#more-40116

 62. anonim
  | ID: b19af48d | #61

  Czarna i czerwona zaraza na tym forum,gryzą się jak wściekłe psy!
  Lepiej mykam gdzie trochę mądrze i na czasie piszą a wy do bojuuuuuuu!!!!

 63. Eleonora
  | ID: e94f71ef | #62

  anonim :
  Czarna i czerwona zaraza na tym forum,gryzą się jak wściekłe psy!
  Lepiej mykam gdzie trochę mądrze i na czasie piszą a wy do bojuuuuuuu!!!!

  Taaa…
  Jak nie lubisz tych kolorów mykaj przyjacielu na inne forum.
  Najlepiej na tęczowe :)

 64. Anonim
  | ID: 65ad50c2 | #63

  no, bo jak ktoś się z Kawką vel Eleonorą nie zgadza to od razu pedał

 65. Anonim
  | ID: 9c1ece0f | #64

  Radość Eleonory – depozytariuszki sowieckiej wojskówki w Polsce nie zna granic. Radość z ruskiej agresji, przemocy i cytowanej sowieckiej propagandy nie mają granic. Widać wojskowa emerytura wypłacana przez III RP za ciemiężenie narodu polskiego przez LWP dobrze służy.

 66. Anonim
  | ID: 9c1ece0f | #65

  @Anonim
  Zapewniam, że Eleonora to nie Kawka (to inna „para kaloszy”). To żona zlewa z LWP, przedstawicielka nurtu określanego jako endokomuna, gloryfikująca „zasługi” Ludowego Wojska Polskiego i świetność PRL-u z intencja do powrotu panowania sowieckiego; aktywistka Radia Maryja w Opolu, spetryfikowanego przez byłych wojskowych 10 Dywizji Sudeckiej im Armii Czerwonej.

Komentarze są zamknięte