Podpisz petycję do belgijskiego króla Filipa

Autor Obywatelski4

petycjaPo tym jak 13 lutego br. belgijski parlament przyjął ustawę zezwalającą na eutanazję dzieci, do triumfu cywilizacji śmierci brakuje tyko podpisu króla Filipa I. Ta szokująca ustawa zezwala na eutanazję dzieci poniżej 18 roku życia, gdy są nieuleczalnie chore i cierpią z powodu silnego bólu, bez perspektyw na polepszenie stanu zdrowia. Wejście w życie tej ustawy będzie stanowiło sygnał dla innych państwa, że istnieje społeczne przyzwolenie do „zabijania na życzenie” dzieci.

Hiszpańska fundacja CitizenGO zorganizowała zbiórkę podpisów pod petycją do belgijskiego króla, by zawetował ustawę o eutanazji dzieci. Organizatorzy akcji przypominają, że w 1990 roku wuj obecnego monarcha – król Baldwin, znalazłszy się w równie trudnej sytuacji, odmówił poparcia proaborcyjnych zmian. Poniżej zamieszczamy treść petycji.

Wasza Królewska Mość,

Jako Król Belgów jest Król zobowiązany do podpisania każdej ustawy przyjętej przez demokratycznie wybrany Parlament, także wtedy, gdy nie zgadza się Król z jej treścią. Jednakże, istnieją przepisy, które będą miały wpływ nie tylko na sytuację Belgii, lecz – w dłuższej perspektywie – także całej Europy.

Takim prawem jest przerażająca ustawa dopuszczająca eutanazję nieletnich. Wprowadzenie takiego prawa jest niepokojąco ważnym sygnałem dla reszty Europy. Proszę o uwzględnienie głosu obywateli Belgii i Zagranicy, którzy ostrzegają przed zagrożeniem płynącym z takiego prawa – wśród tych głosów jest stanowisko Konferencji Episkopatu oraz opinie członków parlamentów z całej Europy, którzy jednoznacznie wypowiedzieli się przeciwko tej ustawie.

My – zaniepokojeni obywatele z Europy – piszemy do Króla, aby zachęcić do zawetowania tej ustawy, nawet w sytuacji, w której taka decyzja będzie dużym i trudnym wyzwaniem. Prosimy o brak zgody na ustawę, której treść stanowi najbardziej przerażające prawo o eutanazji na całym świecie.

Prosimy Waszą Królewską Mość o posłuchanie sumienia. Prosimy  o zachowanie postawy monarchy, dla którego wartości etyczne mają fundamentalne znaczenie. Prosimy o godną postawę, do której był Król przygotowywany w ciągu całego życia.

Podpisz petycję.

oprac. kp

 1. Irena
  | ID: 95f4bbd6 | #1

  Słuszne.Podpisałam.Do 200000 podpisów brakuje ok.13000.podpisz i Ty.!!

 2. anonim
  | ID: 6f36d287 | #2

  Śmiechu warte, to przecież nie „Polski Król”
  Wiecie może co on zrobi z tą petycją?
  Ja wiem i choć jestem za nie podpiszę bo to po prostu nie ma sensu.

 3. Irena
  | ID: 95f4bbd6 | #3

  @anonim. witaj , Umieszczenie na portalu tejze petycji, oznacza, ze jest potrzebna.Nie chcesz podpisać,to nikt przeciez Cie nie zmusza.
  Natomiast – Nie „Polski król” moze np.zmielić dwiescie tysiecy petycji….Skad my to znamy?… A pamietasz,ze u nas w Sejmie zmielono 700.000 podpisów.,naszych,polskich obywateli??. ……………. „Polacy,nic się nie stało”’ jak w wierszu Osieckiej.

 4. qaz
  | ID: aa8d3a3d | #4

  Ten królik, a może ciapowaty zając ma na piersi masoński znak. Pewnie, że podpisze. Nie będą musieli go na jeden dzień abdykować.

Komentarze są zamknięte