Zdzieszowice – co dalej po śmierci burmistrza Przewdzinga?

Autor Obywatelski4

przewdzingPo tragicznej śmierci wieloletniego burmistrza Zdzieszowic Dietera Przedzwinga w gminie zapadły dziś pierwsze decyzje dotyczące dalszego administrowania gminą.

Radni Zdzieszowic podjęli uchwałę o wygaśnięciu mandatu burmistrza, zdecydowali też, że tymczasowo obowiązki burmistrza pełnić będzie dotychczasowa zastępca – Sybila Zimerman.

Na początku marca odbędzie się specjalna sesja Rady Miejskiej, podczas której radni zdecydują, czy w gminie odbędą się przedterminowe wybory. Ponieważ śmierć burmistrza nastąpiła w okresie między 12, a 6 miesięcy przed wyborami samorządowymi, to od ich decyzji zależy, kto będzie rządził gminą do końca kadencji. Jeśli wybory nie odbędą się, gminą rządzić będzie komisarz wyznaczony przez premiera.

Dieter Przewdzing został brutalnie zamordowany we wtorek wieczorem. Miał 70 lat. W gminie ogłoszona została żałoba. Obowiązywać będzie do soboty, kiedy odbędzie się pogrzeb Burmistrza. Msza żałobna rozpocznie się o godz. 12.00 w Kościele Parafialnym pw. św. Antoniego w Zdzieszowicach, a następnie kondukt pogrzebowy uda się na cmentarz w Żyrowej, gdzie Burmistrz – zgodnie ze swoją wolą zostanie pochowany.

mw

 1. Irena
  | ID: fe98a0a4 | #1

  Duzo pochlebnych słów padło pod adresem niezyjacego burmistrza Zdzieszowic. na mszy swietej pogrzebowej.ktora transmitowano.uczestniczyło w niej setki ludzi i wiekszosc przystapila do komunii sw Zagrala tez orkiestra.Niech spoczywa w pokoju.! Zapewne był dobrym człowiekiem..

 2. Stefan
  | ID: 2a10edab | #2

  Oby ta smierc nie byla polityczna, bo wszystko na to wskazuje. Byloby bardzo przykre, ze tyle lat po wojnie strasza ciagle duchy przeszlosci.

 3. Anonim
  | ID: 1c7a6f2a | #3

  @Stefan
  Uwaga wszystkich jest teraz skupiona na wchodzie, więc kto by się interesował tym ich zapyziałym grajdołem.

 4. kominiarz
  | ID: cc95e738 | #4

  W Głosie Helmuta pojawiły się ordynarne wpisy na forum pod adresem Ruchu Narodowego i ONR, więc jak widać co niektórzy z chęcią by upolitycznili całe te zdarzenie. Z pewnością zawiodą się i okaże się, że nie był to tak jakby chcieli ubój rytualny (co najwyżej przez własnych współplemieńców i to z bardzo niskich pobudek).

Komentarze są zamknięte