W czwartek pogrzeb Zbigniewa Romaszewskiego. Niestety urzędnicy nie zdali egzaminu

Niezależna Gazeta Obywatelska1

Agnieszka RomaszewskaPogrzeb Zbigniewa Romaszewskiego odbędzie się w czwartek 20 lutego. Msza żałobna o godzinie 13:00 w Katedrze Warszawskiej, a sam pogrzeb na Powązkach Wojskowych. O dacie oraz niepokojących szczegółach zawiadamia córka Agnieszka Romaszewska.

I mnie i zwłaszcza MAMIE, czyli Zosi Romaszewskiej, zależy by ci z którymi tata współpracował i pomagał przez blisko 40 lat, w całej Polsce przybyli go pożegnać. Bo nie tak znowu wielu zaszczytów doświadczył za życia. Nawet jeszcze i teraz nie jest pewne (w każdym razie tak wynikało ze słów urzędniczki z którą rozmawialiśmy) czy Prezydent Warszawy wyrazi zgodę na pochowanie w poczesnym miejscu, na początku Alei Zasłużonych na Powązkach, zaraz obok Kuklińskiego, Kuronia, Kołakowskiego…. Pani z magistratu powiedziała, żeby przynieść zaświadczenie o przyznaniu orderu Orła Białego. Najlepiej kopię legitymacji. Co prawda towarzyszący mi kolega, Michał, zwrócił uwagę, że lista odznaczonych jest na stronie Kancelarii Prezydenta, ale przyniosę. I o przyznaniu Honorowego Obywatelstwa Warszawy i 7 nominacji senatorskich i legitymację członka Trybunału Stanu… – jak relacjonuje pogrążona w żałobie Pani Agnieszka.

tk, jawa media

  1. Irena
    | ID: 4c9af7a3 | #1

    Przykre,ze urzędasy w naszej stolicy,nie znają zasług pana sp Romaszewskiego.RIP.Wyrazy współczucia dla pp.Zofii i Agnieszki.

Komentarze są zamknięte