Już po symbolicznym wbiciu łopaty pod rozbudowę ELO

Niezależna Gazeta Obywatelska4

Elo rozbudowa2Premier rano na konferencji prasowej przed uroczystą inauguracją rozbudowy Elektrowni Opole przyznał, że musiał poświęcić kilka przyjaźni dla tej inwestycji. Miał pewnie na myśli Krzysztofa Kiliana, który musiał pożegnać się z fotelem prezesa PGE, by kolejny Marek Woszczyk mógł wbić łopatę. Donald Tusk na konferencji prasowej w towarzystwie Ministra Skarbu  Włodzimierza Karpińskiego powiedział:

Wszyscy powinni na tym skorzystać, wszyscy powinni na tym wygrać. Tym celem najważniejszym jest bezpieczeństwo energetyczne.

Premier informował, że nowe bloki zaopatrzą w prąd dwa mln gospodarstw domowych, a lokalny samorząd będzie miał roczne dochody o blisko 30 mln zł większe niż obecnie.

Szef rządu wskazał również, że w inwestycji bierze udział 350 dostawców oraz 200 wykonawców. – „To jest skala, jeśli chodzi o liczbę firm zaangażowanych w inwestycję. Przygniatająca większość będzie wykonywana przez polskie firmy, bądź zakłady umiejscowione w Polsce” – powiedział.

Główne uroczystości z wykonawcami, posłami i gośćmi zaproszonymi odbyły się o godz. 11.30 w specjalnym namiocie. Tam przemawiał prezes PGE i marszałek Województwa Opolskiego Andrzej Buła,  który mocno podkreślił zaangażowanie strony społecznej. Jednym z  najbardziej  widocznych przedstawicieli akcji „Tak dla Elektrowni – Tak dla Śląska” był Tomasz Gabor, który otrzymał ważny dokument osobiście z rąk prezesa PGE Marka Woszczaka  i prezesa PGE GIEK Jacka Kaczorowskiego.

„Otrzymane przez mnie „Polecenia Wykonania Prac”  potwierdziły symboliczne zakończenie walki o tę inwestycję. Półtora roku niepewności zostało uwieńczone symbolicznym i oficjalnym otwarciem projektu bloków 5 i 6,  na które osobiście zostałem zaproszony” – mówi sołtys wsi Brzezie Tomasz Gabor.

– „To już koniec spekulacji na temat budowy czy będzie czy nie, a już po wybraniu konkretnych podwykonawców rozpoczną się fizycznie prace” – dodaje.

Ciekawostką jest  fakt, iż  na potrzeby jednego podmiotu z konsorcjum udało się Gaborowi znaleźć ponad 150 ofert najmu, z czego  do tej pory zostało podpisane  ponad 50 umów najmu mieszkań, przez mieszkańców gminy Dobrzeń, Popielów i Opola.  – „Wiem że to dopiero początek,  teraz dodatkowo przygotowuję się na pomoc w znalezieniu pracy dla mieszkańców Opola i gmin ościennych”  – deklaruje Tomasz Gabor.

– „Jest to bardzo gorący okres, kosztuje mnie dużo czasu, tym bardziej, że wszystkie moje działania są społeczne. Jeśli poznamy już podwykonawców,  postaram się zrobić co w mojej mocy, aby każdemu z nich dostarczyć  CV, które do mnie trafiają” – mówi NGO Tomasz Gabor, który jest też radnym powiatu opolskiego.

Tak więc jeśli są zainteresowani pracą – szczególnie z branży budowlano- montażowej, to mogą wysyłać swoje CV na e-maila: [email protected]

„Nic nie mogę obiecać, bo decyzja należeć będzie do tych podmiotów gospodarczych jednakże  postaram się stanąć na wysokości zadania”  – podkreśla Gabor.

tk

 1. JT
  | ID: 29ea2c10 | #1

  Tą łopatą to POwinni Rudego o głowę skrócić !

  ŁOPATY POWINNI WBIJAĆ CI KTÓRZY WALCZYLI O ELEKTROWNIĘ : GABOR, KWIATEK ETC.

  JAK ZWYKLE POpaprańcy CHCĄ ODCINAĆ kuPOny

 2. Irena
  | ID: 62469601 | #2

  @JT. Witaj, W części, podobnie mysle jak Ty. ….Łopate powinni wbijać pp.Tomasz Gabor.Tomasz Kwiatek i ci,… co walczyli o inwestycje……. Masz racje,…,Inni kupony odcinaja….A widac,ze łopaty trzymać nie potrafią. Wazniejsze,ze jednak budowa w toku.pozdrawiam

 3. Piotr
  | ID: 7a4b9596 | #3

  Lansowanie sie trupów politycznych ;)

 4. Irena
  | ID: 62469601 | #4

  @Pan Piotr. Witaj Dosadne określenie.Widocznie w tej polityce jest nadzwyczajnie dobrze.Powinni honorowo,juz zejsc ze sceny politycznej Ale słowo 'Honor” jest im obce.Dobrego dnia.

Komentarze są zamknięte