Dlaczego PSL traci poparcie?

Redaktor Obywatelski3

politycy PSL/gover.plSłabe sondaże partii, wcale nie muszą oznacza, że PSL nie wejdzie do przyszłego Sejmu. To zbyt szybka analiza, bez szerszego rozeznania. Pamiętajmy, że ludowcy się bardzo silni w małych regionach. 

Ostatni sondaż TNS dla „Wiadomości” pokazał, że Polskie Stronnictwo Ludowe znajduje się w grupie partii, które lądują pod magicznym wyborczym progiem 5proc. poparcia. Dobrze, być może z sondaży wynika, że ludowcom wiedzie się gorzej, jednak sondaże nie uwzględniają rzeczy najważniejszej – siły PSLu w regionach, tych najmniejszych zakamarkach Polski, gdzie ludzie, całymi rodzinami z dziećmi noszonymi na barana udają się do lokali wyborczych oddać głos na „swojego” chłopa.

PSL ma dodatkowo blisko 150tys. członków. Wystarczy ten wynik pomnożyć przez 3-4 (rodzina, przyjaciele) a już uzyskamy blisko 3proc. poparcie z samych lokalnych układów.

Badania nigdy nie wykażą obiektywnego poparcia w stosunku do PSL, bowiem instytuty, nie docierają do tych ludzi.

Po co więc emocje i opowieści o całkowitej marginalizacji ludowców? Ano, żeby podkręcać atmosferę i minimalizować poparcie partii Piechocińskiego w dużych miastach i wsiach. PiS i PO chcą zabrać ludowcom ile mogą z elektoratu ruchomego. Dlatego w ostatnim sondażu wyszło im 3 proc.

Łukasz Żygadło

 1. JT
  | ID: 1736d209 | #1

  PSL nie przekroczy progu !

  Mandaty po PSL przejmie PiS. Trzeba dodać że zielone osły są głównie ze wschodu Polski – z okręgów gdzie PiS ma duże poparcie.

  Po 2 . PSL znane jest już powszechnie z kutenerstwa, sutenerstwa etc.

  PSL kojarzone jest jako ziomek przytakujący PO we wszystkim – PSL POdniosło rękę za wydłużonym wiekiem emerytalnym – w przypadku kobiet aż o 7 lat – ludzie niezaganiani dobrze pamiętają wyrządzone krzywdy – ludzie z małych wsi i miast -są bardziej pamiętliwi od ludzi zaganianych z wielkich miast (Wrocław, Warszawa,Poznań, Kraków, Opole jest miastem, nie ! dużym miastem) potwierdzają to wszelkie badania !

  Afery z udziałem PSL też robią swoje – ludzie mniej zamożni (jakich większość na wschodzie) bardziej to widzą i lepiej pamiętają.

  Sondaże TNS dla Dziennika TV wnuka i syna KOMUCHÓW są inne od homo homini , smg/krc, .

 2. Irena
  | ID: f1dbd2bb | #2

  Od zawsze, jak pamiętam PSL było Partią Obłudy. Z ich grona wywodzili się m.in.vice wojewodowie,którzy swoimi złymi decyzjami doprowadzali do wielu scysji na wsiach i małych miasteczkach. Rolnik ma swój rozum,, potrafił i potrafi z niego skorzystać. A politycy juz rozum piętnują.

 3. JT
Komentarze są zamknięte