Wydarzenia na Ukrainie – Jak nas ogłupiają

Niezależna Gazeta Obywatelska166

Sanocki JanuszPolska kopie sobie grób

Odcięcie od pełnej informacji, brak rzetelnych analiz, przekazywanie jednolitej (skrajnie nieobiektywnej) oceny wydarzeń) – oto obraz polskich mediów. Wszystkich – nie tylko tych głównych, rządowych. W sprawie wydarzeń na Ukrainie media pro-rządowe i propisowskie idą ręka w rękę. O czym to świadczy? Jakie będzie miało, dla nas Polaków, skutki? Czy to jest jeszcze demokracja i czy Polska to suwerenny kraj?

Cenzura nie umarła

Oglądam anglojęzyczne stacje telewizyjne – BBC, CNN, RT i nie mogę wyjść ze zdumienia. Obraz świata, jaki pokazują jest całkiem inny od tego czym karmią swoich widzów nie tylko Polsat, TVN, ale i telewizja publiczna.

W środkowej Afryce trwa wojna, w Indiach protesty przeciwko korupcji – podobnie jak w Turcji, w której wybuchł skandal rządowy, w Tajlandii wybory i masowe protesty opozycji. Tymczasem w polskiej telewizji albo wieje wiatr i łamie słupy energetyczne, albo nie pada śnieg (albo pada), albo pokazują chore dzieci. Chore dzieci zawsze wzruszą i zajmą uwagę ślęczącego przed ekranem Polaka skutecznie dowodząc go od myślenia o sprawach publicznych, ogólnych. Po co Polak ma widzieć jak tureccy ministrowie biorą łapówki: jeszcze pomyśli, że i u nas są ministrowie i może oni nie całkiem tacy różni od tych Turków.

Zachęcam każdego, kto choć w podstawowym stopniu opanował angielski i ma „satelitę” do obejrzenia informacji jakie dostaje widz stacji innych niż polskie. Zrozumiecie wówczas, że jesteśmy poddani cenzurze i praniu mózgu jeszcze skuteczniejszemu niż za komuny. O wiele bardziej skutecznemu.

Bardziej różnorodne i wolne jest radio, do prawdziwych informacji można dogrzebać się w Internecie, ale podstawowym medium kształtującym widzenie świata przez masy jest telewizja i tu mamy ogłupianie jakiego świat nie widział. A wszystko to oczywiście podane w atrakcyjnej formie. Bo np. w sprawach muzyki, rozrywki itd. to mamy światowe życie. Na bieżąco oglądamy wręczanie Oscarów, Grammy, widzimy co robią gwiazdy szoł-biznesu – więc Polak może mieć złudzenie, że i w sprawach publicznych, politycznych informacje, jakie dostarcza mu TV są bieżące, aktualne i rzetelne. Tymczasem jest dokładnie odwrotnie.

Majdan i okolice czyli kłamstwo do potęgi

Informacje podawane od początku konfliktu na Ukrainie i komentarze polskich „gadających głów” na ten temat są szczególnie nierzetelne i stronnicze.

Oto Polacy dostają ze wszystkich telewizji obraz następujący: zły dyktator Janukowicz, rządzący w imieniu oligarchów prześladuje pokojową, demokratyczną opozycję. Ta „pokojowa opozycja” zmierza do demokratyzacji Ukrainy, cierpi, i my Polacy musimy jej w tym pomagać, popierać, zbierać datki, wspierać politycznie „bo i nam za Solidarności pomagano”.

I co by ten Janukowycz nie zrobił – w komentarzach polskich dziennikarzy jest złe, przewrotne i godne potępienia. Nawet jak wykonuje gesty pokojowe. Jak milicja bije demonstrantów – wiadomo – źle. Ale jak Janukowycz ogłasza amnestię – też okazuje się, że źle robi. Proponuje liderom opozycji objęcie stanowiska premiera, wicepremiera – też niedobrze!

To, że nie podpisał Janukowycz umowy z Unią to bardzo źle. Ale jak podpisał korzystną dla Ukrainy umowę z Rosją, w ramach której Ukraina dostała tani gaz i 15 mld dolarów pożyczki – to już okrutna zbrodnia! No przecież dostawanie 15 mld dolarów to jakaś narodowa zdrada. Wyprzedaż interesów własnego kraju Putinowi i Rosji.

Co innego jak amerykańscy agenci CIA wręczają polskim politykom 15 mln dolarów w kartonowych pudłach za wynajęcie polskiego terytorium do torturowania więźniów – aa, to całkiem co innego! To jest w porządku i cacy. Chwalą to nie tylko ci, za których rządów 15 mln wzięli i podzielili – Kwaśniewski i Miller – ale i obecny premier i lider opozycji Kaczyński. To jest w porządku, tu dziennikarze są bardzo delikatni. Nie stawiają niewygodnych pytań, nie mówią o zdradzie itp. ale Janukowycz za umowę z Rosją to dostaje baty.

Za wszystko zresztą, bo z góry wiadomo, że Janukowycz jest be, a „demokratyczna opozycja” – cacy.

Jak „demokratyczna opozycja” tłucze szyby, bije milicjantów, zajmuje siła rządowe gmachy, rzuca „koktajlami Mołotowa” – to jest to „pokojowy protest”.

Ciekaw jestem co by było, gdyby polscy kibice zaczęli palić opony pod kancelarią Komorowskiego, zajmować siedziby urzędów wojewódzkich i żądać ustąpienia „ruskiego agenta”? Czy też byłby to wówczas „pokojowy protest”?

Ale to nie wszystko. W internecie przemyka wiadomość, (ale tak chyłkiem), że oto na Majdanie w Kijowie zaczynają dominować nacjonaliści z organizacji „Prawy Sektor”, nawiązujący wprost do tradycji Organizacji Ukraińskich Nacjonalistów i Ukraińskiej Powstańczej Armii.

Przypomnijmy, że OUN jeszcze przed wojną dokonywała terrorystycznych zamachów na polskich polityków, zabiła m.in. ministra Pierackiego. OUN mordowała także tych polskich polityków, którzy byli zwolennikami ugody z Ukraińcami i stworzenia ze wschodnich województw sfederowanego z Polską ukraińskiego państwa. Takim politykiem był m.in. Tadeusz Hołówko, zamordowany przez OUIN. Z rąk terrorystów OUN ginęli także Ukraińcy, którzy w przedwojennej Polsce byli za współpracą między naszymi narodami.

W czasie II wojny OUN i jej lider Stepan Bandera, stworzyło podziemną armię UPA, która walczyła u boku Niemców z „Moskalami, Lachami i Żydami”. Obok UPA – przy błogosławieństwie OUN powstała także dywizja SS-Galizien” złożona z nacjonalistów. „SS-Hałyczyna”, podobnie jak UPA dokonała szeregu mordów na Polakach zamieszkujących Kresy. Szczególnym okrucieństwem zaznaczyły się rzezie na Wołyniu. Wg różnych ocen z pewnością można udokumentować 130 tys. ofiar polskiej, cywilnej ludności, przy czym są szacunki mówiące o 300 tys. ofiarach. Była to klasyczna „czystka etniczna” dokonana na cywilnej, bezbronnej ludności polskiej.

Teraz liderzy nacjonalistycznej partii „Swoboda”, „Prawego Sektora” protestujący na Majdanie, w Kijowie i zajmujący siedziby władz obwodowych niosą z sobą portrety Bandery i wprost powołują się na tradycje OUN-UPA.

I polscy politycy – wszystkich opcji – jadą na Majdan, stają na tle czerwono-czarnych banderowskich flag wznosząc okrzyk „Sława Ukrainie – sława bohaterom”, który jest okrzykiem bandziorów UPA.

Dlaczego tych obrazów nie ma?

Oglądam anglojęzyczne telewizje i widzę jak na Majdanie stoi ogromny bilbord z Banderą, jak tłum idzie z transparentem z Banderą, pod hasłem „Top nasz bohater”. Dlaczego żaden z polskich dziennikarzy obecnych w Kijowie i na Ukrainie – tej sceny nie zauważa? Dlaczego nie komentuje faktu, że protest na Ukrainie dawno już dominowali skrajni nacjonaliści ze „Swobody” i z „prawego Sektora”? To oni, a nie jakiś śmieszny Kliczko czy umiarkowany Jaceniuk są zwycięzcami rewolucji. Bo to jest rewolucja – w której chodzi o obalenie urzędującego, legalnie wybranego prezydenta i zdominowanie Ukrainy przez elementy nacjonalistyczne, odwołujące się do tradycji nazistowskiej, nienawidzące tak samo Polaków, jak i „Moskali”. Jeśli ta nacjonalistyczna rewolucja na Ukrainie zwycięży, na wschód od naszej granicy powstanie wrogie wobec Polski i Polaków państwo.

Dlaczego dziennikarze w polskich telewizjach nie mówią o tym Polakom?

Z trudem dogrzebuję się w czwartek, na Onecie, do informacji o wydarzeniach z ubiegłego tygodnia, kiedy grupa nacjonalistów zatrzymała przed Lwowem polski rejsowy autokar i sterroryzowała pasażerów. Pijani nacjonaliści kazali Polakom wykrzykiwać upowskie hasło: „Sława Ukrainie, sława bohaterom” grożąc, że ich spalą w palących się wokół drogi oponach.

Dlaczego tej informacji nie zobaczyliśmy w głównych wydaniach wiadomości?

Portal kresy.pl zamieszcza wywiad, jaki dla „Rzeczpospolitej” udzielił Andrij Tarasiuk – jeden z liderów „Prawego Sektora”. Dla niego rzezi na Wołyniu nie było, a Polska powinna oddać Ukrainie Przemyśl i paręnaście powiatów w Bieszczadach. A w ogóle to już nie chodzi o żadną tam Unię Europejską, tylko o stworzenie silnej, jednolitej narodowo Ukrainy.

W tym samym czasie Ośrodek Studiów Wschodnich przysyła mi do redakcji „analizę” sytuacji na Ukrainie, w której słowa nie ma o roli nacjonalistów w wydarzeniach w tym kraju. Za to jest wniosek, który powtarzają wszyscy politycy: „należy popierać protestujących”.

Kopiemy sobie grób

Polska, rękami tzw. „polityków” – wszystkich od Tuska do Kaczyńskiego – kopie sobie grób popierając nacjonalistów ukraińskich i wywołanej przez nich rewolucji. Bo oczywiście o żadnym tam „pokojowym proteście” dawno nie ma już mowy.

Z polskich elit i publicystów nieliczni tylko zachowali rozsądek. O społeczeństwie nie mówię, bo odcięte od informacji, poddane masowej indoktrynacji – nie jest w stanie wytworzyć sobie prawdziwego obrazu sytuacji. Obudzi się – nie daj Boże – z ręką w przysłowiowym nocniku, kiedy będzie już za późno.

Tymczasem rozum polityczny nakazuje bezwzględnie w sprawach ukraińskich – postępować zupełnie odwrotnie niż to robią polscy tzw. „politycy” i media.

Dla Polski bezwzględnie korzystna jest władza Janukowycza. Że reprezentuje oligarchów, że na Ukrainie jest korupcja? Tak – jest. Ale na zachodniej Ukrainie, zdominowanej przez nacjonalistów też są oligarchowie i też jest gigantyczna korupcja. Każdy, kto przejeżdżał granicę jadąc do Lwowa wie, że jak nie da łapówki celnikowi to będzie tkwił na granicy kilka godzin. Ukraina jest krajem skorumpowanym do szpiku kości, a jej liderzy nacjonalistyczni nie są tu ani o jotę lepsi od prorosyjskich oligarchów ze wschodu. Popierająca neo-banderowców Tymoszenko nie za darmo siedzi w więzieniu i śmieszne są te obłudne łzy naszych „obrońców praw człowieka”, którzy żądają jej uwolnienia.

Jednak Janukowycz nie popiera nacjonalistów i stanowi dla nich przeciwwagę. Podobnie nigdy nie poprze nacjonalistów z SS-Galizien Rosja. Dlatego interes rosyjski i polski w sprawie ukraińskiej się zbiega i dążenie naszych – pożal się Boże – pseudopolityków do osłabiania za wszelką cenę i w każdej sytuacji Rosji to więcej niż błąd. To głupota.

Zresztą uważam, że to nie głupota. To interes amerykański, a ściśle mówiąc, pewnych kręgów amerykańskiej finansjery, którym Putin dał po łapach nie pozwalając rozkradać swojego państwa. Dlatego to amerykańska polityka popiera Majdan i neo-banderowców. A nasze sługusy (którzy bez wyjątku siedzą w amerykańskiej kieszeni) jadą na Ukrainę i też nacjonalistów popierają. Samą głupotą tego wyjaśnić się nie da. Zresztą taki zmasowany front propagandy, jaki obserwujemy w „mediach głównego koryta” nie byłby możliwy bez wsparcia – jak to mówi St. Michalkiewicz – „razwiedki”.

Wiem, że kieruję mój tekst do czytelników, którzy podlegają masowej indoktrynacji i w tej sytuacji moje wnioski będą dla wielu kontrowersyjne. Ale jestem przekonany, że już wkrótce zobaczycie, że to jest właściwy punkt widzenia, oparty na faktach i prawdzie. Pociesza mnie też i to, że nie jestem taki całkiem odosobniony – bo i ks. Zaleski, i Łysiak i wielu niezależnych (choć odciętych od dostępu do TV) publicystów dokładnie tak samo widzi te sprawy.

Podtrzymuje mnie także na duchu reakcja naszych Czytelników na moje poprzednie artykuły na ten temat. Dostałem wiele telefonów od Państwa, którzy popierali mój punkt widzenia. To dla publicysty jest najwyższą nagrodą i serdecznie wszystkim, którzy tak okazali mi swoje poparcie – dziękuję.

Mam wreszcie nadzieję, że ten głos nie pójdzie na marne i polska opinia publiczna wreszcie się obudzi. Można by rzec: „Rodacy nie bójcie się myśleć!”

No i nie dawajcie się tak ordynarnie okłamywać specom, którzy realizują na pewno nie nasze interesy, a których można kupić za parę dolarów, co niedawno widzieliśmy.

autor: Janusz Sanocki

 

 1. Irena
  | ID: 4ab12c51 | #1

  Świetny artykuł….Wiadomości, …którymi nas karmią są… zatrute…..Musimy to wiedzieć i wysnuwać… madre wnioski. Oby nie było za póżno.!? Dzieki.Pozdrawiam.

 2. Marta
  | ID: a3aad8e0 | #2

  Więc może WSi to dobre ludki , a Kukliński to zły Kanciarz ?

  http://wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/1,114871,15401147,Czempinski__W_moich_kategoriach_Kuklinski_to_zdrajca_.html

  Co do jakości Mediów zgoda.

  Co do Ukrainy – demokracja to głos Narodu – Ukraińcy nie chcą ZSRR – COME BACK i gdzieś mają gaz i dolary, chcą być odseparowani od Wasala, Imperialisty KGB Putina.

  Kolonko dobrze mówił Putin -człowiek 2013 , ale jaki będzie w 2014 ?- na pewno nie wygrany. Najmniejsza interwencja zbrojna po igrzyskach w Soczi w Ukraine go zniszczy.

  Jelcyn był w porządku – pijany -zero imperialistycznych zamiarów. Oddawał ważne dla polski papiery.

 3. Marta
  | ID: a3aad8e0 | #3

  Ukraina w rękach Kacapa -czyli rosja bliżej Polski. mało tego – wystarczy że Kacapów mamy na północy – Okręg Kaliningradzki – który moim skromnym zdaniem powinien należeć do Polski.

  Alaska także powinna należeć do Kanady – niby to las – ale zwierzęta w pewne rejony nie zachodzą. Co te amerykany pod ziemią mają – mało kto wie – poza NWO.

  Alaska to bezpośrednie sąsiedztwo z ZSRR – czy zimna wojna trwa nadal – ale ukryta – CHYBA TAK. Źle się stało że Obama wygrał. Mam nadzieję że Amerykanie tej babci Hillary nie wybiorą !

 4. z Niemodlina
  | ID: 007638ea | #4

  Od dawna już wiadomo,że prorządowe serwisy informacyjne w TVP czy TVN mają za zadanie odwrócić uwagę widzów od spraw ważnych, mają za zadanie przykryć ogrom kompromitacji, skandali i nieudolność szajki z PO-PSL, dlatego od wielu miesięcy sPOłeczeństwo ogląda skutki wichur, opadów śniegu, ogląda zmagania himalaistów, rowerzystów, morsów, ogląda wypadki drogowe, kryminalistów, ogląda chore dzieci czy wrzutki o „szkodnikach z PiSu „. Dlatego od dawna nie oglądam tej żałosnej manipulacji i wysiłków funkcjonariuszy dziennikarstwa. Wcale nie trzeba znać angielskiego i oglądać np. putinowski i finansowany z Kremla RT ( Russia Today ) aby dowiedzieć się prawdy o otaczającej nas rzeczywistości. Proszę sobie nie dać wmówić przez prokremlowską telewizję, że na Ukrainie trwa obecnie ” nacjonalistyczna rewolucja” bo to nieprawda. Nie potrafię pojąć, że w chwilach największego wolnościowego zrywu Ukraińców za wszelką cenę próbuje się skupić uwagę Polaków na naszej najbardziej bolesnej karcie wspólnej historii. Jeżeli pragniemy pojednania, rozliczenia i upamiętnienia męczeństwa naszych rodaków na Kresach, możemy rozmawiać o tym tylko z niepodległą i w pełni wolną Ukrainą. Wiara w sprawiedliwość przyniesioną przez marionetki Kremla to naiwność. Z całym szacunkiem dla red. Sanockiego, ks. Zaleskiego i Łysiaka, ale mam całkowicie inne zdanie na ten temat i dlatego w pełni podpisuję się po tym co mówią „propisowskie” telewizje czy publicyści.

  Janukowicz stworzył układ oligarchiczno-mafijny, państwo ukraińskie jest skorumpowane i zepsute do cna, coś na wzór putinowskiej Rosji ( swoją drogą, jeszcze takie 2 kadencje PO-PSL i w POlsce mielibyśmy dokładnie to samo, o ile już nie mamy ) to prosty lud ukraiński wyszedł na ulicę przeciwko skorumpowanej i złej władzy. Przyklejanie tym biednym ludziom łatki neo-banderowców to nieporozumienie. Zdecydowana większość protestujących i przeciwników Janukowicza odcina się od neo-banderowców.

 5. Eleonora
  | ID: 288a285f | #5

  Tak, współczesne media polskojęzyczne robią ludziom kisiel z mózgu.
  Wszystkie: od TVN po Republikę
  Miłosników pokoju stać tylko na epitety;
  Kacapy, imperialiści, kagiebowcy….

  Jasne, że Ukraińcy, podobnie do Polaków w dupie mają gaz!
  Co tam!
  Ameryka przyśle skroplony i za darmo:)

  No widzi Pan, Alaska to las….:)

  Może przed napisaniem kolejnego artykułu, zdefiniuje Pan Janusz dwa słowa, a właściwie wyłuszczy Pan różnice jakie zachodzą pomiędzy
  – imperium a mocarstwem
  Na tej podstawie uprzytomni jakie państwa mozemy zdefiniować jako imperium, a jakie nazwiemy mocarstwem?

  Może warto zacząć od podstaw?

 6. Struś Pędziwiatr
  | ID: c7b74a34 | #6

  Eleonora :
  Jasne, że Ukraińcy, podobnie do Polaków w dupie mają gaz!

  Masz na myśli tzw. wiatry, zwane też bździnami? To taki żart czy piszesz na serio? Zastanów się co piszesz a najlepiej nic nie pisz.

 7. PR
  | ID: c678fc98 | #7

  Dlaczego nazywa Pan to co sie stalo na Polskich ´Kresach „czystka etniczna”? Co to za pojecie Dlaczego nie uzywa Pan odpowiedniego dla owej zbrodni pojecia LUDOBOJSTWO?

 8. Kresowiak
  | ID: 53c663f4 | #8

  Dobry artykuł.
  Warto poznać–www.manarchija.org/nrp-pl
  Pomyślności.

 9. Eleonora
  | ID: cc9a6ba2 | #9

  @Struś Pędziwiatr

  Nie znam słowa ” bździny”
  A moje słowa ” w doopie mamy gaz” proszę uważać za szyderstwo wobec analfabetyzmu gospodarczego i swoistej rusofobii naszych umiłowanych patryjotów.
  Pozdrawiam.

 10. Irena
  | ID: 51e144e7 | #10

  @NGO.Dzieki za videa.Super tresci i muzyka. pozdrawiam

 11. Żbik
  | ID: 84f4c061 | #11

  Co prawda OUN/UPA to ok. 1% ludności Ukrainy ALE jakże kreatywny „procent”…
  A wystarczyłoby zajrzeć -między innymi- do opracowań Ukraińca Wiktora Poliszczuka aby poznać kulisy: metod i celów OUN/UPA. Naiwnością jest mniemanie, że opublikowane wywody prawego sektora to tylko „przejęzyczenie”. Ostani ( grudzień 2014) mój kontakt z Ukraińcami z obwodu Iwanofrankowsk potwierdza fakt, że wieloletnia indoktrynacja środowisk UPA/OUN wyworzyła w społecznosci ukraińskiej przekonanie zbrodnia wołyńska to BREDNIE a Bandera to bohater. Ponieważ „filoounowców” w polskich mediach mamy dostatek, to nawet takie naiwne tłumaczenia zespołu ENEJ, jakoby nazwa zespołu nie pochodziła od pseudonimu ukraińskiego zbrodniarza a tytułu eseju ENEJDA aczkolwiek trącą naiwnością – przyjęte zostały ze zrozumieniem…Sadzę, że zapoznanie się z planami OUN/UPA opisanymi w w/w książce utwierdzi wielu w przekonaniu, że akcja Wisła była jedyna rozsądną, chociaż wcale nie ograniczyła działalności OUN/UPA na terenie Polski po II wojnie światowej.
  Piszę to z szacunku dla: Polaków, Ukraińców(zamordowanych przez banderowców za nieprawomyślnosc), Żydów, Rosjan i innych, którym dane było słyszeć w ostatniej godzinie „слава України”. Tak więc sympatyzowanie z wydażeniami na Ukrainie nie może byc pozbawione rozwagi i nie może być oparte li tylko na przesłankach ekonomicznych i geopolitycznych w kontekście rosyjskim ale przede wszystkim polskim: a kim my jesteśmy dla przeciętnego Ukraińca. Pojedź na Ukrainę to się przekonasz.

 12. grzech
  | ID: 26a09e9b | #12

  @z Niemodlina

  ciekawe dlaczego lud wyszedł na ulice dopiero jak pojawiły się dolary? Bieda i nędza owszem powinna ich zmusić już dawno do wystąpień a jednak nic się nie działo do czasu jak Ukraina powiedziała EuroKołchozowi nie. I nagle „rewolucja” – nie wierzę.

  Także nie wierzę w pojednanie i dlatego dość korzenia się Ukraińcami, bo to odnosi odwrotny skutek.Zwłaszcza widać to po banderowcach. Jak można być tak przewrotnym?

  Nie ma polskich mediów nie ma wolnej Polski – dlatego zgadzam się w całości z tym co napisał pan Sanocki

 13. | ID: 30b0d5c1 | #13

  Pan Janusz Sanocki, dziekuje Panu za rzetelny artykul.za przedstawienie w prosty i zrozumialy sposob,sceny politycznej,ktora rozgrywa sie na Ukrainie i zaangazowanie tzw.polskich elit w te sprawy.Ten „Rak”,ktory zzera od srodka nasza Ojczyzne siega dalej swoimi mackami.dzieki takim artykulom jak Panski,nie pozwolimy dopuszczac do siebie tych bredni,ktore wylewaja sie z Tel Awizji.dziekuje takze NGO,dzieki temu moge poznac wspanialych Polakow np.takich jak Pan.Serdecznie Pozdrawiam

 14. Eleonora
  | ID: 74d62673 | #14

  Nareszcie jakiś głos rozsądku, obnażający niegodziwość dziennikarzy z tzw Niezaleznej.

  Dawid Wildstein judzi i manipuluje

  Stanowisko portalu Kresy.pl w sprawie manipulacji Dawida Wildsteina

  Dziennikarz portalu Niezalezna.pl – Dawid Wildstein – w sposób instrumentalny posłużył się Polakami mieszkającymi na dawnych Kresach przedrozbiorowej Rzeczypospolitej. Wildstein opublikował wypowiedzi trzech działaczy kresowych z Winnicy i Płoskirowa, a następnie przedstawił ich jako reprezentatywnych dla całej polskiej społeczności na Kresach.

  Protestowaliśmy i będziemy protestować przeciwko ślepemu, bezwarunkowemu popieraniu Majdanu.

  Protestowaliśmy, protestujemy i będziemy protestować przeciwko relatywizowaniu współczesnego odrodzenia banderowskiego na Ukrainie, nie w obawie przed powtórką ludobójstwa, ale ze względu na to, że ofiarom Wołynia należy się pamięć i solidarność nie tylko ze strony ich rodzin, na co litościwie się dziś pozwala, ale ze strony wszystkich, którzy uważają się za Polaków, gdyż zmarli zostali zabici właśnie ze względu na swoją narodowość.

  Z tego też powodu protestujemy również przeciwko mówieniu o „przyjaźni” polsko-ukraińskiej. Taka przyjaźń ma prawo dziś istnieć wyłącznie pomiędzy prywatnymi osobami. Członkowie redakcji portalu KRESY.PL sami mają wielu przyjaciół i znajomych wśród ludzi, dla których Bandera i Szuchewycz są bohaterami, jednak w obecnym stanie naszych relacji mówienie o przyjaźni polsko-ukraińskiej, a więc o przyjaźni pomiędzy dwoma narodami, jest jednocześnie absurdem i niegodziwością.

  Protestujemy przeciwko zamienianiu polityki zagranicznej w igrzyska – przeciwko emocjonalnie zaangażowanym materiałom dziennikarskim, artykułom prasowym i internetowym, audycjom radiowym, programom i dżinglom telewizyjnym, mającym mobilizować emocje Polaków po jednej ze stron politycznego sporu na Ukrainie.

  Protestujemy w końcu przeciwko nieodpowiedzialnym próbom budowania polityki zagranicznej na emocjach.

  http://wirtualnapolonia.com/2014/02/07/dawid-wildstein-judzi-i-manipuluje/

 15. | ID: d033dd01 | #15

  Dobry tekst. Nie można pozwolić by na wschodzie wyrosło banderowskie państwo. To nie jest w naszym interesie.

 16. Eleonora
  | ID: 74d62673 | #16

  Polecam wszystkim fanom TV Republika
  Niepojęte, jak mozna oglądać takich bałwanów i jeszcze za to co miesiąc płacić?!

  Pan patryjota Wolski oznajmił, że ” woli ukraiński rząd, nawet z banderowcami niż rosyjski…
  Polecam, od 2 minuty

  http://vod.gazetapolska.pl/6161-tydzien-sakiewicza-wolski-pospieszalski-terlikowski

 17. Janusz Sanocki
  | ID: 7c5dfece | #17

  CZystka etniczna to ludobójstwo. To oczywiste.@PR

 18. Longin
  | ID: faadaf8a | #18

  Dzięki za link. Polecam jednak posłuchać całości rozmowy. Pani Eleonora musi być pewnie bardzo młoda, bo nie pamięta ostrza satyry Marcina Wolskiego, który przestał być zabawny i zajął się był publicystyką. Musi być pewnie bardzo piękna, bo uroda nie zawsze z rozumem w parze chodzi. Wolski wyraźnie zaznacza, że jego wypowiedź ma charakter prowokacji. Tkwi w niej jednak ziarno prawdy. Gdyby nawet traktować tę wypowiedź dosłownie, to należałoby zadać pytanie, co dla nas mniej groźne – rosyjskie imperium i Katyń, czy słaba Ukraina i ociekający krwią polską Wołyń? Obie rany są głębokie i niezabliźnione, ale chłodna kalkulacja polityczna powinna decydować o tym, czy w interesie Polski leży pozostawianie Ukrainy w objęciach rosyjskiego mocarstwa. Odpowiedź wydaje się prosta (i nawiasem mówiąc wyzywanie ludzi od bałwanów żadnej młodości ani piękności nie przystoi) – słaba Ukraina jest mniej groźna niż imperialna Rosja. Rewolta ukraińska ma jednak u swoich podstaw chęć wyrwania się spod kurateli rosyjskiej, co nie idzie w parze z izolacjonizmem ukraińskich nacjonalistów, traktowanym w wyżej zamieszczonych wypowiedziach, jako warunek sine qua non ukraińskiej niepodległości. Podzielam zdanie Marcina Wolskiego, że lepsza jest dla nas jako sąsiad niepodległa Ukraina niż zjednoczone, wrogie Polsce imperium rosyjskie z podporządkowaną sobie Ukrainą.

 19. Janusz Sanocki
  | ID: 7c5dfece | #19

  Żbik – Bardzo dziekuje za przypomnienie sprawy Eneja – okrutnego zbrodniarza i zespolu młodych Ukrainców, którzy taka nazwę przyjęli. Nt. „Eneja” dodałem komentarz pod moim artykulem na http://www.prawica.net
  Nawiasem mówiać Enej czyli Petro Olinik mordował także swoich. Banderowski odłam OUN wykonczył m.in. konkurenta Maksyma Borowć’a a Enej mordował jego oficerów.
  Pozdrawiam@Żbik

 20. Janusz Sanocki
  | ID: 7c5dfece | #20

  Marto! Przeczytaj raz jeszcze swoj własny wpis i po chwili namyslu wyrzuć wszystkie slogany. Nic wówczas nie zostanie. Budowanie aszej polityki na ślepej nienawici do Rosji i kompletnie nierealnych, nie majacych nic wspolnego z naszym interesem prób działania na szkode tego państwa właśnie pcha nas w popieranie antypolskich działań na Ukrainie. Trzeba się obudzic. ZSRR rozpadł się 25 lat temu.
  a propos TV Republika i działania Wildsteinów to oczywiście są przejrzyste i kompletnie na mają nic wspólnego z rzetelnościa w tej sprawie i z polskim interesem.@Marta

 21. Longin
  | ID: faadaf8a | #21

  Co to za brednie? – Wroga Polsce prorosyjska Ukraina jest lepsza dla nas niż wroga Polsce antyrosyjska i ewentualnie prounijna Ukraina? To przypomina czasy 'Solidarności”, gdy tzw. umiarkowane, a w rzeczywistości prorosyjskie środowiska napominały, by nie podskakiwać Rosji. Chciałoby się zapytać: co to za taniec i za czyją kasę? (Przepraszam za niedyskrecję, ale pytanie o kasę w wyżej zamieszczonych wpisach jest jakby oczywiste, tzn. każdy z dyskutantów lub stronników takiego czy innego przekonania w domyśle reprezentuję czyjeś grube pieniądze). Osobiście podzielam prostolinijnie wypowiedzianą opinię Marty.

 22. kominiarz
  | ID: c5650887 | #22

  @Janusz Sanocki
  Kiedy jakiś czas temu wrzuciłem na Facebooka informację o „Eneju” Petro Oliniku (po entuzjastycznym powitaniu na występie w Strzelcach Op.) przyjęte zostało to z ironią. Ciekawe na ile społeczeństwo jest ogłupiałe, a na ile poczuli się w tym momencie jak małpy skaczące pod sceną i wykrzykujące entuzjastycznie „Enej! Enej” :))

 23. kominiarz
  | ID: c5650887 | #23

  @Eleonora
  Bo w tej chwili, to jest to już tylko TV Rebublika , bez wyrazu „Niezależna” przed TV :)
  Nie wiem dlaczego, ale coraz częściej zgadzam się z Pani komentarzami :)

 24. Irena
  | ID: b7c4c7b8 | #24

  Dzieki za komentarze @Sanocki.Warto czytać,warto nie spać.!!

 25. Irena
  | ID: b7c4c7b8 | #25

  @ kominiarz. Czas pokazał ,ze TV Republika utracila miano Niezależnej,ze pani @Eleonora nie tylko lubi „”’prowokować””, ale równiez celnie komentuje artykuły ,nie tylko pana Sanockiego. i z wielka przyjemnoscia jej komentarze czytam,. A Ty tez twardo stapasz po tej boskiej ziemi i smialo oceniasz rzeczywistość.Dzieki Wam – madrzejemy. Dobrej nocki.Anielskich snów wszystkim rodakom.

 26. Longin
  | ID: faadaf8a | #26

  Zastanawiająca jest „technika” moderowania wpisów na NGO. Wszystkie późniejsze od moich, nawet te zachwyty pani Ireny pisane po północy, ukazały się w normalnej kolejności bez żadnych przeszkód. Czyżby redakcja niewygodne dla autorów treści przesyłała im do konsultacji i ewentualnego sformułowania zręcznej odpowiedzi, zanim zostaną zamieszczone na stronie? Byłby to wszak specyficzny zabieg cenzorski. I gdzie tu mówić o wolnych mediach? „Krytyka” Niezależnej” i Gazety Polskiej przychodzi znacznie łatwiej.

 27. hejka
 28. Eleonora
  | ID: 27eaf20a | #28

  @Longin

  Rozumiem, że krytyka zachowań dziennikarzy z GP uznawana jest za niepotrzebną?!
  Niech pan spróbuje skrytykować GP na ich stronach i wysle nam linka na dowód, że puścili
  Czekam.

 29. Eleonora
  | ID: 27eaf20a | #29

  @Longin

  Nie zauważyłam pańskiego komentarza.
  Muszę przyznać, że w iście wersalskim stylu:)
  Muszę pana zmartwić;
  Nie jestem ani młoda ani głupia, zapewniam.

  Jeżeli ktoś nawet w formie zawoalowanej depcze pamięć kilkuset tysięcznej rzeszy zamordowanych cywili, w tym niewinnych dzieci, nie zasługuje na inny epitet niż ” zdrajca albo dureń”
  Przykro mi.
  Dobrze, że pamięta pan o Katyniu i zamordowanych tam oficerach, ale proszę nie zapominac o tej jakże liczniejszej grupie, wołyńskich męczennikach
  Od kiedy to słabe niestabilne państwo nie jest groźnym sąsiadem?
  Jak dowodzi historia, w takich źle urządzonych państwach dochodzi do rewolucji i rozlewu krwi przenoszącego się często na kraje sąsiednie.
  Jeżeli tak nie jest, to dlaczego Tusk wspomina o mozliwościach przyjęcia ukraińskich uchodźców?

  ” Na wszelki wypadek zliczane są miejsca w internatach i ośrodkach wypoczynkowych. Wbrew pozorom istnieje coś w rodzaju ogólnego planu przyjęcia ewentualnej fali uchodźców.
  Teoretycznie mamy nawet ok. 120-150 tys. miejsc dla ewentualnych uchodźców we wschodnich województwach Polski. Ale w praktyce, tak z marszu, gotowych – bo w ośrodkach – byłoby około tysiąca. Nie znaczy to jednak, że na tym kończą się nasze możliwości udzielenia wsparcia ewentualnym uchodźcom z Ukrainy, choć w tej chwili raczej nad takimi możliwościami pracujemy, niż je realnie mamy”

  Co do ostatniego panskiego zdania, naprawdę istnieje różnica pomiędzy mocarstwem, a imperium.
  Pan ją odnajdzie wówczas powrócimy do rozmowy.
  I naprawdę na koniec.
  Ktoś znacznie starszy ode mnie i o niebo mądrzejszy:

  „W ostatnich latach, dzięki węglowi i żelazu Zagłębia Donieckiego oraz nafcie kaukaskiej, Ukraina stała się przedmiotem żywego zainteresowania przedstawicieli ka­pitału europejskiego i amerykańskiego i zajęła miejsce w ich planach gospodarczego i politycznego urządzenia świata na najbliższą przyszłość.

  Do tego trzeba dodać – co nie jest wcale najmniej znaczącym – rolę, jaką Ukraina obok Polski odgrywa w zagadnieniach polityki żydowskiej.
  Nie ma siły ludzkiej, zdolnej przeszkodzić temu, ażeby oderwana od Rosji i przekształcona na niezawisłe państwo Ukraina stała się zbiegowiskiem aferzystów całego świata, którym dziś bardzo ciasno jest we włas­nych krajach, kapitalistów i poszukiwaczy kapitału, organizatorów przemysłu, techników i kupców, speku­lantów i intrygantów, rzezimieszków i organizatorów wszelkiego gatunku prostytucji: Niemcom, Francuzom, Belgom, Włochom, Anglikom i Amerykanom pośpieszyliby z pomocą miejscowi lub pobliscy Rosjanie, Polacy, Ormianie, Grecy, wreszcie najliczniejsi i naj­ważniejsi ze wszystkich Żydzi. Zebrałaby się tu cała swoista Liga Narodów…

  Te wszystkie żywioły przy udziale sprytniejszych, bardziej biegłych w interesach Ukraińców, wytworzyłyby przewodnią warstwę, elitę kraju. Byłaby to wszakże szczególna elita, bo chyba żaden kraj nie mógłby poszczycić się tak bogatą kolekcją międzynarodowych kanalii.
  ( R. Dmowski)

  Całość pan poczyta i przełoży na dzień dzisiejszy:

  http://3obieg.pl/roman-dmowski-kwestia-ukrainska

 30. Irena
  | ID: 0ad0ae2a | #30

  @Pan Longin. Witaj,Tez sie będę zachwycała Twoim tekstem,jeżeli napiszesz….Zazdrość to jeden z grzechów głównych,więc się strzeż….. Potrafie pochwalić,jeżeli Ktoś zasłuży…. Ale, wymaga to dłuuuguiego, bardzo długiego okresu czasu,..aby”’ wyłuskać „mądrych.życzliwych wartościowych ludzi…….Zapewne,i Ty do nich się zaliczasz.
  Ja, czesto noc wykorzystuje m.in. do czytania,ale nie wiem dlaczego Cię to dziwi albo denerwuje. Od zawsze tak mialam.Pozdrawiam

 31. Longin
  | ID: faadaf8a | #31

  Musi być pani jednak bardzo kobieca, bo, skoro zaznacza pani, że nie głupia ani nie młoda, musi wynikać stąd, ze trzecią możliwość pani zmilczała – zatem pewnie piękna. Niestety, Dmowski już nie żyje. Pani stanowisko w kwestii wieku zdaje się również potwierdzać zamiłowanie do gier słownych. Bo czyż nie lepiej byłoby, gdyby Polska miała za sąsiada nie Rosję (mocarstwową, czy imperialną – to subtelne rozróżnienie wydaje się nie pasować jeszcze do tego odradzającego się imperium) lecz państwo sojusznicze o antyrosyjskim nastawieniu i silne w dodatku. Ot marzenia! Ale marzenia są wszakże po to, aby je spełniać o piękna pani!

 32. Longin
  | ID: faadaf8a | #32

  Bezsenna Ireno, nie do ciebie kieruje me uwagi, lecz do redakcji, która dziwnym zbiegiem okoliczności Twoje i innych autorów wpisy zamieszczała mimo późnej pory; moje zaś oczekiwały do dnia dzisiejszego na tzw. moderację. Śpij spokojnie Ireno! Redakcja czuwa!

 33. Żbik
  | ID: 84f4c061 | #33

  Do Eleonory: wspieram Cię w trafnych merytorycznie i pozbawionych niskich emocji komentarzy. Nie godzi sie ponižac sąsiadów jak próbują czynić niektórzy ale opierać wzajemne stosunki na prawdzie; aczkolwiek, niestety, w polityce rządzą pieniądze w myśl zasady: masz tyle racji ile masz pieniędzy….

 34. Eleonora
  | ID: 27eaf20a | #34

  Żbik

  „Niestety, w polityce rządzą pieniądze w myśl zasady: masz tyle racji ile masz pieniędzy….

  Przykro mi ale nie zgadzam się z Panem.
  Machiavelizm jest sprzeczny z naszą wiarą katolicką
  To Prawda musi stać się tą racją!
  Inaczej politycy wyznajacy zasadę, że polityka to gra pieniądzem, zostaną znienawidzeni przez sąsiadów, a pogardzani przez własnych obywateli…
  Proszę spojrzeć ile razów zbierają tzw opozycjoniści niepodległościowi
  Skąd to się bierze?
  Czy wszyscy pogardzający nimi są ” moskalikami” jak usiłują ci nieszczęśnicy przedstawiać??
  Ależ nie!
  To są ludzie, którzy bardziej nienawidzili ruskich, niż kochali Polskę, jak mawiał klasyk
  Ulegli więc obcym wpływom.
  Zapomnieli o przestrogach Wielkiego Prymasa Wyszyńskiego, który przestrzegał Polaków:

  „Uważajcie, by nie przyplątali się ludzie, którzy mają obce interesy na myśli”

  A czy PRL nie był ojczyzną Polaków?
  Lichą, koślawą, straszną niekiedy… ale naszą…
  A teraz co mamy?
  Dalej, jeszcze bardziej lichą i koślawą kolejną RP.
  I to bez przyszłości, co pokazuje masowa emigracja młodziezy.

  Na przykładzie nieszczęsnego zespołu Enej, mozemy wykazać ile stopni może mieć niegodziwośc

  O ile nazwa jest wysoce niewłaściwa, prowokująca i zwyczajnie głupia
  To przy współudziale wielkiej dawki dobrej woli przyjmiemy tłumaczenia zespołu;

  „Zespół Enej nie ma nic wspólnego z Petro Olinykiem i nie chce być z nim kojarzony. Uważamy też, że jeśli ten człowiek krzywdził innych ludzi to uważamy za haniebne. ”

  Ale czym jak nie prowokacją i policzkiem dla nas było wydanie znaczka z podobizną Stecki?
  Bez niedomówień, artystycznych ksywek i różnej głupawki….
  Imię i nazwisko….Jasne przesłanie…
  I to przez kogo wydany?
  Przez KPN!!!

  http://www.podziemna.republika.pl/kpn-88.html

  Nie ma tutaj miejsca na niedomówienia, że to na cześć jakiegoś antycznego poety lub/i jego dzieła…

  „Jarosław Stećko (ukr. Ярослав Стецько, ur. 19 stycznia 1912 w Tarnopolu, zm. 5 lipca 1986 w Monachium) – ukraiński polityk niepodległościowy, działacz nacjonalistyczny, przywódca Organizacji Ukraińskich Nacjonalistów.
  Po wkroczeniu Wehrmachtu, w tym Batalionu Nachtigall, do Lwowa 30 czerwca 1941 i ogłoszeniu przez działaczy OUN-B deklaracji niepodległości Ukrainy, przystąpił do formowania rządu ukraińskiego, który przetrwał tylko dwanaście dni.”

  Pozdrawiam.

 35. Eleonora
  | ID: 27eaf20a | #35

  @Longin

  Nooo, proszę, proszę.. co ta Francja robi z ludzi :)
  Przez skromnośc, Longinie nie zaprzeczę żem piękna :)
  Nie umniejszając twej inteligencji… kto wie czy nie piękniejszam niż Ty mądrzejszym?!
  Wytłumaczę to:

  Człowiek, który w sposób szyderczy odnosi się do nieżyjącego budowniczego Polski ( Dmowski)
  A ględzący coś nieprzytomnie każdego 10 dnia miesiąca o ” poległym mężu stanu”, który tę odzyskaną niepodległość zaprzepaścił….

  Niestety, nie mogę uznać Cię za mędrca ( choćbyś nie wiem jak tego pragnął)
  I ostrzegam:

  „Nie stawaj się mądry we własnych oczach”
  ( ks.przysłów)

  Ale, na pocieszenie napiszę
  – marzenia… marzenia…są po to by nie zawsze się spełniały…. nieprawdaż?
  Dzięki nim, aż chce się żyć!

 36. Irena
  | ID: 0ad0ae2a | #36

  @ Longin……Zycie mamy jedno……….Nie można go przespać. ………Trzeba z niego czerpać Wszystko …… co dobre,…..miłe…….., ciekawe……….,kochające.!!!!!!!
  A, Moje bezsenne noce są twórcze.!!!!!!!!
  A dodam,……że ja tez mam dosyc często wpis moderatora …i jakoś mi to nie przeszkadza. Z lekkim poślizgiem.komentarz sie pojawia na stronce. podobnie jak Twój.Zbedny stres. pozdrawiam.

 37. Anonim
  | ID: faadaf8a | #37

  Eleonora, jak zawsze obecna dyżurna obrończyni wszystkiego, co antyniepodległościowe, promoskiewskie; tym razem zawyła nawet z tęsknoty do okupacyjnego PRL-u! Nic dziwnego – dla sowieckiej wojskówki PRL był prawdziwą ojczyzną i źródłem awansu społecznego. Niestety Polska pełna jest tego typu „ptryjotów” moskiewskiego chowu, którym biedna ojczyzna wypłaca tłuste emerytury za pałowanie rodaków i głoszenie antypolskich bredni. Ten przypadek jest przejrzysty. Mniej przejrzysty, choć niemniej podejrzany jest przypadek autora, który regularnie popada w zachwyt nad przemianami w Rosji i jej niedawnych republikach.

 38. Eleonora
  | ID: f99a0de8 | #38

  Brednie ogłupiałego ” niepodległosciowca”
  nic dodać, nic ująć…
  a dlaczego wyfrunąłeś pan za granicę, co?!
  Przestała się podobać wasza wywalczona ( i zniszczona kompletnie) ojczyzna?
  Może PRL nie był dobry ale Judeopolonia, którą nam zafundowaliście zupełnie jest do bani.
  …… a mówił Prymas Wyszyński… a mówił….

 39. Anonim
  | ID: 6ccb5674 | #39

  „Eleonora, jak zawsze obecna dyżurna obrończyni wszystkiego, co antyniepodległościowe, promoskiewskie; tym razem zawyła nawet z tęsknoty do okupacyjnego PRL-u!”

  To jeszcze nic. Można byłoby to przyjąć za całkiem logiczne, gdyby była jawnym, zatwardziałym komuchem w stylu np. Czarzastego. Ale jej największa podłość polega na tym, że robi to z „imieniem Boga na ustach” uważając , że ma patent na nieomylność. Toż to gnida pierwszej jakości, przekraczająca Everest hipokryzji i obłudy.

 40. Eleonora
  | ID: f99a0de8 | #40

  @Anonim

  Pojadę klasykiem;

  Spieprzaj dziadu!

 41. Janusz Sanocki
  | ID: 7c5dfece | #41

  Eleonoro! Nie obrażaj się na anonima. Toć przecież cala pisowska propaganda polega na tym, żeby postawic znak rownosci: „niepodleglosciowiec = przeciwnik Rosji”.
  W pewnym sensie to zrozumiale. Warunki polityczne zmienily sie dopiero w ciagu ostatniego ciwerćwiecza i świadomość mas nie nadąża za zmianami. Stosują markistowską retoryke „zmiana w „bazie” nie została jeszczez auwazona przez „nadbudowę”. Zwłaszca u jednostek – powiedzmy zbey nikogo nie orbazic takich trochę, co to nie bardzo kumaja. Jak anonim czy np. Jaroslaw Kaczynski. Ten tez malo kuma. albo cynbicznie wykorzstuje niewiedzę i zapoznienie innych. Ale glupi jest wyraznie co zauwaza coraz wiecej ludzi.
  W istocie dzisiaj nie ma potrzeby, zeby patriotyzm był antyrosyjski. Nie Rosja bowiem nam zagraza, nie Rosja przejęla polski rpzemysl, zeby go nastepnie rozmontowac, nie Rosja podsluchuje nasze rozmowy ni nie Rosja torturuje u nas swoich wiezniow. Rosja uwolnila sie od komunizmu, ktory ją zniszczyl jeszcze bardziej niz nas i bylaby glupia gdyby wracala w koleiny imperialne tak rozumiane jak to rozumial Brezniew. Rosja dzisiejsza ma dosc wlasnych zrodel sily i trudno mod niej oczekiwać, ze zostanie kolonia zachodu bo bylaby – pwotfarzam – glupia. A Rosja glupia nie ejst. Polacy nie doceniaja narodów wschodu (Rosjan, Ukraincow, Bialorusinow) a rpzecienieja narody zachodu. Stad Polska wykazuje lekceważenie w stosunklu do np. Bialorusi czy Rosji i – co nas tu szczegolnie interesuje – w stosunku do Ukrainy. W tym konkretnym przypadku lekceważymy ukrainskich nacjonalistow przzypisujac im cechy cywilizowanego ruchu. Tymczasem to nie ejst cywilziacja w anszym rozumieniu, ale zwierzeca nienawisc do wszystkiego co nie ukrainskie. I to jest moim zdaniem – najwieksze zagrozenie dla nas. A nie to czy Rosja zdominuje Ukraine. Rosja jak sądze potrafi swoich interesow na Ukrainie bronic dzis, i bedzie potrafila nawet wowczas gdyby Ukraina wewszla do UE. Dla nas wszakze jest korzystne kiedy Ukraina w UE nie jest. Przyjecie Ukrainy do UE to przyjecie problemu nacjonalistow i otwarcie im drogi do dzialania rpzeciwko Polsce. Wowczas ich nienawisc zwroci sie bowiem bezwzglednie przeciwko nam.
  Poza tym nie widze powodow, dla ktorych dzisiaj niepodleglosciowie mialby byc przeciwko rosji. Na prawde nie widze takiego powodu. Rosja nam dzisiaj nie zagraza i dopoki beda istniec (nawet zdominowane przez Rosje) odrebne panstwa buforowe zagrazac nam nie bedzie.
  Rzekome rosyjskie zagrozenie jest w Polsce utrzymywane i wmawiane Polakom po to bysmy prowadzili nie-polską polityke. W istocie bowiem wobec Rosji, Ukrainy, Bialorusi polska polityka realizuje interes amerykański i w jakims stopniu niemiecki. Donald i Jarek idą tu reka w reke ścigajac się kto bardziej zasluzy się nowym Panom.@Anonim

 42. Eleonora
  | ID: f99a0de8 | #42

  Panie Januszu!

  Ależ ja się nie obrażam!
  Mogłabym gdybym miała godnego , myslącego i przenikliwego przeciwnika.
  Ale nie takiego hasłowego krzykacza :)

  Jak na blondynkę przystało, w końcu połapałam się o co chodzi z tą walką o wolną Ukrainę!
  ( Lepiej późno niż wcale)
  Toż nikt inny jak pan Skwieciński uświadomił mi, że tutaj nie chodzi o wolność, niepodległość i różne takie tam…
  Im chodzi by mogli w Kijowie spotykac się na ” Misiowych Czwartkach” !!!
  Kurczę… a nie mogli wyjasnić tego wcześniej?
  Człowiek nie pojeżdżałby Ofiarami Wołynia i innymi trudnymi sprawami.
  Zrozumiałabym.
  Panowie ” niepodległościowcy” marzą o Ukrainie… gejowskiej!!!
  Nie można tak od razu???

  Piotr Skwieciński:

  W latach 2006–2009 prezes Polskiej Agencji Prasowej (zastąpił Waldemara Siwińskiego), w przeszłości 1998–2003 kierownik jej krajowego oddziału. 15 stycznia 2009 złożył dymisję z funkcji prezesa zarządu PAP SA. Następnie współpracownik „Rzeczpospolitej”. Od marca do końca grudnia 2011 moskiewski korespondent tej gazety (od 1 stycznia 2012 „Rzeczpospolita” zlikwidowała placówkę w Moskwie w ramach oszczędności). Od stycznia 2012 do lutego 2013 publicysta „Rz” i tygodnika „Uważam Rze”. Od lutego 2013 publicysta tygodnika W Sieci.

  W latach 2009–2010 był doradcą prezesa Narodowego Banku Polskiego Sławomira Skrzypka[1].

  W 2010 prezydent Lech Kaczyński odznaczył go Krzyżem Kawalerskim Orderu Odrodzenia Polski.

 43. Eleonora
  | ID: f99a0de8 | #43
 44. Anonim
  | ID: 6ccb5674 | #44

  @Eleonora

  „Pojadę klasykiem;
  Spieprzaj dziadu!”

  Czyli przeczucie mnie nie myliło. Jesteś tym ścierwem, o które cię posądzam. Bo inaczej użyłabyś jakiś poważniejszych argumentów na obronę.

 45. Anonim
  | ID: 6ccb5674 | #45

  @Janusz Sanocki

  @Eleonora

  O to jest właśnie typowa dyskusja z cymbałami, którzy maja o innych wyrobione pewne schematyczne myślenie i do niego dostosowują sobie cały obraz i poglądy. Czy wy tępe dziady naprawdę myślicie, że skoro my popieramy ukraińskie dążenia mające na celu wyrwanie się z imperialnego uściski Rosji to nie dostrzegamy zagrożeń jakie niesie ze sobą przynależność do Unii Europejskiej? To jest właśnie typowy dylemat. No ale to jest polityka, ona się składa tylko z takich problemów Jeżeli tak rzeczywiście myślicie to szczerze wam się należą te wszystkie określenia, które wobec was użyłem.

 46. kominiarz
  | ID: c5650887 | #46

  @Janusz Sanocki
  Panie Januszu…..tylko błagam – nie róbmy teraz z „biednej, kochanej Rosji” tej najbardziej poszkodowanej przez komunizm, bo to bynajmniej nie przystoi. Złóżmy jeszcze biedakom z tego powodu kondolencje i ubolewajmy nad nimi :)
  Zgadzam się moim skromnym zdaniem z tym, co Pan pisze, że nie Rosja jest w tej chwili dla nas największym zagrożeniem, ale dla mnie jest to ” W TEJ CHWILI”. Rosja nigdy nie była dla nas przyjazna, nie jest i nie będzie. A czy będzie zagrożeniem w przyszłości, to czas pokaże. To, że w tej chwili nie Rosja jest tym pierwszym na linii psem, który nas gryzie, to nie znaczy, że mamy pomniejszać jej „zasługi” dla nas i że nie należy się nam wykrzyczeć im prosto w twarz tego, kim byli dla nas przez ostatnie dziesięciolecia. Nie znaczy to, że mamy pozwalać na to by istniały jakieś tam pomniki wdzięczności wobec psubrata. No chyba, że to w tej chwili niepoprawne politycznie….?

 47. z Niemodlina
  | ID: f65822e6 | #47

  Wszystko wskazuje,że Putin wraz z ex-funkcjonariuszami KGB przy współpracy przestępców z PO oraz PRL’owskimi agentami ( m.in. Tomasz Turowski ) przeprowadzili egzekucję na przedstawicielach Państwa Polskiego w Smoleńsku, putinowska Rosja zbroi się na potęgę i rozmieszcza broń najnowszej generacji w obwodzie kaliningradzkim wycelowaną w Polskę, przeprowadza wspólne ćwiczenia wojskowe wraz z Białorusią wymierzone przeciwko Polsce i krajom nadbałtyckim, a my mamy udawać, że wszystko jest OK i to w czasie kiedy praktycznie nie istnieje Wojsko Polskie ?? ŻARTY ŚMIESZNE.

 48. Longin
  | ID: faadaf8a | #48

  Dlaczego usiłują nas przekonywać, że III RP i przeprowadzona w niej przez oficerów prowadzących i oficerów Ludowego Wojska Polskiego wraz z prowadzonymi przez nich agentami (z Bolkiem na czele) złodziejska prywatyzacja jest czyjegoś innego autorstwa? Dlaczego RUSCY (!!!) generałowie Kiszczak i Jaruzelski pozostają nadal bezkarni, a tzw. biznes, najgrubsze fortuny, media wymiar „sprawiedliwości” pozostaje nadal w rękach ekskomunistów, ich dzieci i rozmaitego rodzaju innych pomiotów? Świat jest pełen rozmaitych przekrętów, ale nie jest to usprawiedliwienie do wciskania kitu o niewinnej i odmienionej Rosji, której obecne oblicze jest obliczem dawnych zreorganizowanych służb, podobnie, jak III RP po osławionej transformacji jest świadomą kontynuacją działań PRL-owskiego estabilishmentu, z której skutkom do dziś nie można zaradzić, mimo upływu ćwierćwiecza. Wraca wcześniejsze pytanie o źródła finansowania tak jawnie prorosyjskiej propagandy.

 49. Eleonora
  | ID: 23091e38 | #49

  @Anonim

  Ciiiii…
  Elyta przemówiła :)

 50. Irena
  | ID: 33b003af | #50

  Trudna ta nasza historia.Trudno ja ogarnąć. I czy ją jestesmy w stanie poznać,tak dokładnie abysmy się nie różnili.? Trudno nie zgodzić z panem @z Niemodlina. i panem @kominiarzem. Bieżące wydarzenia,które przezywamy, nie mozna poprzec dowodami, i tutaj domyslamy sie,snujemy rózne watki…
  .A Rosja nas obstawia rakietami , których zasieg obejmuje cała Polskę., i innymi maszynami. Wycina sie lasy i tutaj drogi buduje, i utwardza………A nasze wojsko, to jakas resztka, z tego co było.. Cóz,lepiej zyć w zgodzie… i żyć. Co nas czeka,nikt nie wie….Póki co,nawzajem się obrażamy ,a życie takie kruche.,krótkie. Nikt nie ma patentu na niesmiertelnosc…

 51. Janusz Sanocki
  | ID: 4d764cf4 | #51

  Drogi kominiarzu!
  Matyrologia Rosji pod komunizmem trwała znacznie dłużej i była znacznie bardziej dramatyczna, przyniosła też znacznie wiecej ofiar niż komunizm w Polsce. I – proszę mi wierzyć – nie rosjanie wymysili komunizm. Masrks nie był Rosjaninem. Na rpawde! Trocki, Zinowiejw, Stalin, Beria, Kamieniew, Dzierżyński – to nie byli Rosjanie. Słowo daję!
  O ile liczbe ofiar komunizmu w Polsce liczymy na dziesiatki tysiecy, to w Rosji sa to dziesiatki milionów ofiar.
  doprawdy bardzo nam Polakom brakuje wiedzy, a zwlaszca naszym „elytom” politycznym i dziennikarskim, ktore trzymaja niestety anrod w ciemnocie. a tyle już na ten temat napisano.
  Dziesiejsza Rosja pod żadnym względem nie przypomina ZSRR. Przede wszystkim odrzuciła ideologie i to jest najwazniejsza roznica. Rosja robi interesy, modernizuje sie i w tym procesie Polacy mogliby być bardzo Rosji potrzebni, ale nie będą bo mają najzwyczajniej w swiecie glupich przywodcow. Mam na mysli nie tylko Tuska (on akurat nie jest glupi, ale sprzedajny) ale takze Kaczynskiego, ktorego glupota polaczona z pozycja jaka zajal zatruwa calą patriotyczną część narodu po prostu przesądami, błednymi ocenami, brakiem zwyklych, pdostawowych komptetrencji jakie powinien miec polityk.
  Aha i absolutnie nie wierzę w to, ze Rosjanie spowodowali katastrofe w Smoleńsku i że to byl zamach Putina. To jest bajka dla naiwnych. Nawiasem mówiac sp. Lech kaczynski przedstawiany jako wybitny maż stanu, prowadzacy antyrosyjską politykę wsiada do remontowanego w Rosji tupolewa i zabiera jeszcze na poklad cala generalicje. Znakomity i wybitny przywódca! a jaki przewidujący!
  Ciekaw jestem dlaczego pisowskie media, ani „komisja Macierewicza” nie rozpatrują innych wersji „zmachu”. Np. że toz robili amerykanie, albo niemcy, albo zydzi, albo arabowie? Dlaczego nie pomyslec, ze moglo nie chodzic o Kaczynskiego (i tak byl skonczony jako polityk bo na 100% przegralby wybory) a np. o szefa banku centralnego? Mysle, ze pisowcom jest wygodne to, że nie mozna do konca rozstrzygnąć tej sprawy, a Rosjanie znalezli sie w pulapce. I na 98% stawiam, ze – jesli to w ogole byl zamach, a nie polski balagan – ze to nie oni go zaplanowali. Nikt przyz drowych zmyslach nie zaprasza do siebie delegacji obcego panstwa i nie morduje ich. To są wierutne bzdury.@z Niemodlina

 52. Janusz Sanocki
  | ID: 4d764cf4 | #52

  Eleonoro!
  czy nie wiesz, ze „glupich nie sieją”. No w kogo ma Rosja wymierzac swoje rakiety? W Moskwe? Przeciez nalezymy do wrogiego paktu, no to czego chcemy? Bylo oglosic neutralnosc a nie pchac sie do NATO bo pozytku z tego nie mamy zadnego. Tylko koszty, a jakby przyszlo co do czego to nikt z amerykancow nie bedzie umierac za Warszawe.@Irena

 53. Longin
  | ID: faadaf8a | #53

  Od kiedy to Rosja putinowska wyzbyła się ideologii? Nie dość, że nadal pokutuje tam jawna i przez nikogo nie zakazana propaganda komunizmu, Putin umacnia ideologicznie Rosję rozbudowując na niespotykaną dotąd skalę, podporządkowaną sobie prawosławną cerkiew. Oczywiście umacnia w ten sposób własne państwo i modernizuje – zwłaszcza armię. Tak realizuje się interes własny (państwowy, mocarstwowy, imperialny). Jaki to interes miałaby mieć Polska w modernizowaniu Rosji ??????
  Takich andronów nie czytałem od dziesięcioleci!!!

 54. Longin
  | ID: faadaf8a | #54

  Co do wersji zamachu, idąc tropem autora, najbardziej podejrzani są Gruzini, Ormianie i Czeczeni, chcący skompromitować Bogu ducha winnego Putina, którego, nie wiedzieć czemu, uważają, brzydale, za wroga.

 55. Irena
  | ID: 33b003af | #55

  . @ pan Sanocki. Witam..Trudno się i z panem nie zgodzić.Kardynalnym błędem sp.Lecha było zabieranie na jeden pokład najważniejszych osób w państwie.A przeciez był za nich odpowiedzialny jako Dowódca Sił Zbrojnych. A,ze ponosimy koszty NATO to fakt.Zarówno w pieniądzu jak i ludziach. Cóz,głupotę puszczono na wolność a mądrości w księgach zamknięto, gdzies wyczytałam. Boje sie tych róznych posunięć polityków ,a umierać jeszcze nie chce.Dzieki za madre słowa.Dobrego dnia.

 56. Eleonora
  | ID: 1f6d111e | #56

  Echhh, Panie Januszu
  żeby nie wiem jak Pan wykładał racje na stół nasi patryjoci wiedzą lepiej
  Może ochłona jak im te wstrętne ruskie kurek z gazem przykręcą?
  A historia zna podobne przypadki.
  Nord Streamu nie chcieli, bo mija ” ukraińskich przyjaciół” teraz Jamał II im nie w sosie, bo znowu omijają naszych umiłowanych przyjaciół spod znaku Bandery.

  Ciekawe co tez pan Sakiewicz i społka zrobią z Orbanem?
  hm…. chyba już nie pojadą z wizytą do naszych bratanków?
  Obrażą się jak nic!

  „W po­li­ty­ce Wę­gier wobec Rosji do­szło do za­ska­ku­ją­ce­go zwro­tu, który może mieć kon­se­kwen­cje dla całej Unii Eu­ro­pej­skiej. Rząd Vik­to­ra Or­ba­na zde­cy­do­wał się bo­wiem na za­cie­śnie­nie współ­pra­cy ener­ge­tycz­nej z Mo­skwą.
  Vik­tor Orban w stycz­niu we­zwał Unię Eu­ro­pej­ską do bar­dziej “prag­ma­tycz­ne­go” uło­że­nia re­la­cji z Rosją. Pre­mier Wę­gier prze­ko­ny­wał, że tylko w ten spo­sób pań­stwa Unii będą mogły za­pew­nić sobie nie­prze­rwa­ne do­sta­wy su­row­ców ener­ge­tycz­nych ze Wscho­du. Za­cie­śnie­niu sto­sun­ków po­mię­dzy Bu­da­pesz­tem a Mo­skwą ma słu­żyć umowa prze­wi­du­ją­ca wy­bu­do­wa­nie przez Ro­sjan dwóch no­wych blo­ków ener­ge­tycz­nych w wę­gier­skiej elek­trow­ni ato­mo­wej w Paks.

  Kreml, w ra­mach po­ro­zu­mie­nia, zgo­dził się także udzie­lić Wę­grom po­życz­ki w wy­so­ko­ści 10 mld euro na 30 lat, z któ­rej zo­sta­nie sfi­nan­so­wa­nych 80 proc. war­to­ści tego przed­się­wzię­cia. De­cy­zja Or­ba­na, która nie­sie za sobą po­waż­ne ry­zy­ko jesz­cze więk­sze­go uza­leż­nie­nia ener­ge­tycz­ne­go od Rosji, budzi za­sko­cze­nie. Warto przy­po­mnieć, że to nie kto inny jak obec­ny wę­gier­ski pre­mier, jeden z naj­bar­dziej wy­ra­zi­stych li­de­rów eu­ro­pej­skiej pra­wi­cy, wie­lo­krot­nie zwra­cał uwagę na nie­bez­pie­czeń­stwa, jakie nie­sie za sobą wzrost ro­syj­skich wpły­wów w Eu­ro­pie.”

  ” Polscy eksperci” już się zamartwiają :))

  Polecam całość:

  http://marucha.wordpress.com/2014/02/10/zwrot-w-polityce-orbana-wobec-rosji-ekspert-pism-decyzja-wladz-wegier-jest-ryzykowna/#more-39539

  Ja chcę takiego Orbana!
  Może wymienimy go na patryjotę Kaczyńskiego, plisss….

  A w ogóle najlepiej by było gdyby ruskie były tak łaskawe i zrobiły to czego od nich oczekują nasi starsi bracia w….

  „Zachód przestanie krytykować Rosję i polubi ją, kiedy tylko stanie się ona bezbronna i słaba – uważa sekretarz prasowy prezydenta Rosji Dmitrij Pieskow.

  „Kiedy rozwiążemy naszą armię, oddamy w koncesję wszystkie nasze zasoby naturalne i sprzedamy całą naszą ziemię zachodnim inwestorom – wtedy przestaną nas krytykować” – powiedział on w wywiadzie dla stacji radiowej „Kommersant FM”. „Ale to nigdy się nie stanie” – oznajmił Pieskow.” ( a szkoda patryjoci byliby spokojniejsi)

  Pozdrawiam.

 57. Eleonora
  | ID: 1f6d111e | #57

  @Longin

  „Wraca wcześniejsze pytanie o źródła finansowania tak jawnie prorosyjskiej propagandy.”

  No cóż…
  Wypada odpowiedzieć.
  Posłużę się bardzo ciekawym artykułem.
  Polecam zamieszczone w nim filmiki z panem Braunem
  Miłej lektury:

  http://3obieg.pl/mossad-w-solidarnosci-czyli-kilka-uwag-z-okazji-promocji-nowej-ksiazki-dr-cenckiewicza-o-lechu-walesie

 58. kominiarz
  | ID: c5650887 | #58

  @Eleonora
  Wszystko to fajnie i w pewnych momentach rację mogę przyznać, ale co innego są zdrowe stosunki (te gospodarcze), a co innego włażenie bez mydła w d… i lizanie od wewnątrz :).
  No sory… od „elyty i patryjotów” państwo komuś tutaj pojeżdżacie, gdzieniegdzie od debili i idiotów, a czym się od tych prezentujących inne poglądy różnicie? Czyjś inny tyłek chcecie lizać? Bo mnie osobiście nie uśmiecha się lizać żadnego – bez względu czy to jest ruski, czy niemiecki. Dupa i tak pozostanie dupą :) Zatem nieco wstrzemięźliwości życzę w miłości oralnej do Rosji :)) No nie można tak ,żeby dupa za gaz była:)

 59. z Niemodlina
  | ID: f65822e6 | #59

  @Janusz Sanocki

  Trzeba zacząć od tego,że to był samolot rządowy, a nie jak miesiącami nam wmawiano, prezydencki. To służby podległe bezpośrednio Donaldowi T. odpowiadały za jego remont w Rosji, który odbywał się bez żadnego zabezpieczenia ze strony polskiej SKW ( w tym celu wysłano tam 1!! słownie:JEDNEGO oficera SKW ) a 4 dni przed zamachem przebudowano tzw. salonkę w TU-154M o przebudowie której SKW nie miało w ogóle pojęcia. Do dziś naprawdę nie wiadomo dlaczego powiesił się na kablu od odkurzacza!!! Grzegorz Michniewicz Dyrektor Kancelarii Donalda T. mający wszystkie możliwe certyfikaty bezpieczeństwa i dostęp do informacji niejawnych, znaleziono go martwego w dniu w którym wrócił do Polski po remoncie z Samary tupolew, który roztrzaskał się niecałe 4 miesiące później na tysiące kawałków w Smoleńsku, to służby i ministrowie podlegli Donaldowi T. rozdzielili wizyty Donalda T. oraz śp. Prezydenta Lecha Kaczyńskiego, to nikt inny jak śp. Gen.Błasik nalegał i słał pisma, aby remont tupolewa nie przeprowadzać w Smarze w zakładach należących do Olega Deripaski, przyjaciela Putina z czasów KGB. Tak o Deripasce i jego znajomych mówi jego partner w „interesach” z lat 90-tych. „To banda kryminalistów. W przeszłości pracowali w specjalnym wydziale KGB, który zajmował się dezinformacją i różnymi prowokacjami.” Na kilka dni przed zamachem Gen. Błasik prosił również MON o umożliwienie podróży do Smoleńska dowódcom Wojska Polskiego innym samolotem, zarówno jak i w przypadku jego uwag dotyczących remontu, jego prośba została odrzucona przez podległe Donaldowi T. MON. Kończąc na tym,że również podległe Donaldowi T. BOR nie zapewniło Prezydentowi należytej ochrony w Smoleńsku, gdyż jak wiemy na miejscu w Smoleńsku było 2 słownie: DWÓCH……kierowców z BOR!!!! W BOR pracuje ok. 2000 osób, 10.04.2010r na 96 osobową delegację na płycie lotniska w Smoleńsku czekało 2 kierowców BOR!!! To w końcu 09.04.2010 na dzień przed zamachem, Służba Wywiadu Wojskowego otrzymała informację „o możliwym zagrożeniu i ataku terrorystycznym na samolot jednego z państw UE” Informacja ta dostępna w serwisach informacyjnych 9 kwietnia, już dzień później 10 kwietnia zniknęła ze wszystkich serwisów, zostały tylko screen’y. Do dziś dnia nie ma odpowiedzi SWW jak zweryfikowała te ostrzeżenia. Odnośnie wydarzeń już po 10.04.2010r już nawet nie trzeba być wielkim specjalistą, ani nawet interesować się bardzo tym tematem, wystarczy tylko spojrzeć na podstawowe i najbardziej znane opinii publicznej fakty takie jak: oddanie przez rząd Donalda T. całego śledztwa Rosjanom ( wbrew umowie z 1993r ), przetrzymywanie wraku, czarnych skrzynek i innych dowodów od niemal 4lat w Rosji, pseudo-sekcje zwłok w Moskwie bez obecności Polaków ( zaszyte w ciałach rękawice, ziemia, zwłoki nagie nieumyte w plastikowych workach,aby prawdopodobnie przyśpieszyć proces rozkładu ), dwukrotne odrzucenie przez Donalda T. pomocy, które oferowało nam NATO w tej sprawie, niedopuszczenie do powstania międzynarodowej komisji, brak należytego zabezpieczenia wraku oraz samego miejsca tragedii i wiele wiele innych. Dlaczego zamach łatwiej było przeprowadzić na terenie Rosji ??? bo w każdym innym miejscu na świecie, nawet gdyby samolot spadł do oceanu, to już dawno wydobyto by wrak, przeprowadzono by w obecności polskich lub międzynarodowych ekspertów sekcje zwłok, wrak zostałby należycie zbadany itd. itp. nie zmieniono by zeznań kontrolerów lotu, aby pasowały do oficjalnych ustaleń :) nie trzeba byłoby manipulować przy zapisie TAWS38, Jerzy Miller nie musiałby dwa razy lecieć po zapisy tej samej czarnej skrzynki :) a prokurator Pasionek, który poprosiłby o pomoc USA nie zostałby odsunięty od śledztwa za……..przekazywanie obcemu mocarstwu informacji niejawnych! i wiele wiele innych „ciekawych” zdarzeń nie miałoby miejsca. Istnieje specjalny podręcznik ICAO ( Organizacja Międzynarodowego Lotnictwa Cywilnego ) opisujący postępowania i procedury jakie powinno się wdrażać po katastrofie lotniczej, już w pierwszym punkcie tego podręcznika, gdy opisuje on postępowanie w przypadku katastrofę z udziałem przedstawicieli władz państwowych zaleca się przeprowadzenie badań pod kątem możliwego zamachu terrorystycznego z czego całkowicie zrezygnowano 10.04.2010 i w kolejnych miesiącach, już pierwszego dnia całkowicie odrzucono możliwość zamachu, już od pierwszych godzin po tragedii znaleziono winnych i przyczynę!!! czyli źle wyszkolona załoga, naciski „głównego pasażera” no i oczywiście pijany generał. Czy można było jeszcze bardziej zhańbić polskiego żołnierza i Prezydenta ???? i jeszcze ciekawostka na koniec, po zamachu terrorystycznym nad Lockerbie kiedy to samolot eksplodował na wysokości 9000m. odnaleziono 10.000 jego części, w ustaleniu przyczyn tragedii pomógł kawałek blaszki o wymiarach 2cm x 2cm. Niedawno ujawniono raport polskich archeologów pracujących w Smoleńsku kilka miesięcy po zamachu, opisali oni ponad 20.000!!!! odłamków i drobnych fragmentów tupolewa, który spadł z kilkudziesięciu metrów na błotnistą ziemię. Dziękuję za uwagę.

 60. Eleonora
  | ID: 1f6d111e | #60

  Dopiero co pisał Pan, że prawie się ze mną zgadza:)

  „ale co innego są zdrowe stosunki (te gospodarcze), a co innego włażenie bez mydła w d… i lizanie od wewnątrz :)”

  A czyje dupsko wylizujemy?
  – wojna w Iraku, jakie korzyści materialne i gospodarcze osiągnelismy?
  To pańskie elyty wrzeszczały z mównicy sejmowej, że ” to nasza wojna”
  – interwencja w Afganistanie
  – wojna z bliską nam Serbią ( hańba)
  – rozmieszczenie rakiet, przeciwko komu?
  Gruzja, Ukraina, Kosowo….
  itd….

  Rosja jest naszym, większym , jak pan będzie łaskaw zauważyć, sąsiadem.
  Naprawdę nie potrafi pan myśleć w kategoriach samodzielnej polityki?
  Ciągle tylko:
  Ameryka nas obroni, NATO nas wesprze, ONZ przyzna rację…itp…
  Weźmie pan przykład z 1939 roku i nauczy się w końcu, że sojusze są ważne,a le tylko tylko te, które działają w naszym interesie…
  Pan popatrzy na Orbana
  Jakiś specjalista zauwazył ( bardzo przytomnie zresztą)

  „- Po­li­ty­ka Orbana jest ści­śle pod­po­rząd­ko­wa­na po­szu­ki­wa­niu no­wych źró­deł in­we­sty­cyj­nych i umac­nia­niu kon­tak­tów han­dlo­wych, które są nad­rzęd­ne wobec kwe­stii spo­łecz­nych czy ide­olo­gicz­nych ”

  Co innego gada nawiedzony pisowszczyk:

  „Z jed­nej stro­ny zda­je­my sobie spra­wę, że po­ło­że­nie Wę­gier i brak na­tu­ral­nych su­row­ców ener­ge­tycz­nych po­wo­du­ją, że Orban szuka roz­wią­zań, które są naj­ko­rzyst­niej­sze z per­spek­ty­wy jego kraju. Z dru­giej jed­nak stro­ny bli­ska współ­pra­ca z Rosją budzi za­nie­po­ko­je­nie – stwier­dził To­masz Po­rę­ba”

  Co tak niepokoi pana Porębę?
  Że za gaz Węgrzy będą płacić połowę z tego co my??
  No… faktycznie zdrada stanu!

  Pozdrawiam i kończę dyskusję.

 61. kominiarz
  | ID: c5650887 | #61

  @Eleonora
  Tak, napisałem, ale że zaczynam się z Panią coraz częściej zgadzać, co nie znaczy ze we wszystkim :)
  Racja, to co Pani pisze. Jest tylko jedno „ale”. Dobre i właściwe stosunki z Rosją, to nie znaczy w roli uniżonego sługi, a za takiego Rosja chce nas uważać. Ot i wszystko…. Na takie coś nie możemy się godzić. Druga sprawa, że tamta przeciwna strona podobnie nas traktuje i dlatego napisałem o „lizaniu dupska” :)
  Zgadza się – Nato nas nie obroni. Nikt inny również i dlatego powinniśmy mądrze lawirować pomiędzy dwoma obozami, wyciągając dla siebie najlepsze korzyści. Niestety mamy polityków głupców.

 62. Irena
  | ID: 6c67ed89 | #62

  @kominiarz Witaj,Delikatniej moze by tak wyrazać emocje, Ale rozumie frustracje.Historia naszej Ojczyzny w stosunkach / tez gospodarczych/ z Rosja , jest smutna.
  Niemcy opanowali posrednictwo w handlu z Rosjanami. a nasi rodacy maja olbrzymie problemy w sprzedazy bezposredniej na wschodnie rynki,,w tym urzadzeń zbrojeniowych,tym bardziej ze przemysł zbrojeniowy mielismy dobry. Ale juz nic nie mamy. pozdrawiam :-)

 63. Janusz Sanocki
  | ID: 4d764cf4 | #63

  Drogi kominiarzu! Nie no ja to wszystko wiem. Ale to są wszystko tłumaczenia ex-post. I nie odpowiadaja na proste pytanie: jak mógł prezydent LK tolerowac taki bezwlad panstwa? Jak mogl wsiadac do samolotu, ktorego nie sprawdzily jego sluzby? Teraz to zrzucanie winy na Tuska – to takie typowe polskie. Ale skoro ja nie moge efekltywnie rzadzic to zmieniam warunki. Np. wprowadzam poprawke do konstytuty (a prezydent moze zarzadzic referendum za zgoda senatu). A nie wyrywam sobie z tuskiem samolot, krzeslo itd. Niestety nie mam dobrego zdania o sp. LK. w rosyjski zamach nie wierze, bo nie ma zbrodni doskonalej. Kazdy kto planuje jakiekolwiek pociagniecia musi licyc sie z kosztami. Czym innym doprawdy jest odstrzelenie wlasnego agenta (amerykanie tez to robia) a czym innym zlikwidowanie calej ekipy onbcego panstwa. Absolutnie nie uwierze, ze ktokolwiek w jakimkolwiek panstwie – mogl sie zdobyc na cos takiego. Zwlaszcza, ze efektem jest oslabienie rosyjskich wplywow w Polsce i wzmocnienie Kaczynskiego. Powtarzam – LK byl politycznie przegrany, nie mial szans na reelekcje i to bylby jego koniec. A czym zajmowalby sie JK gdyby nie bylo smolenska?
  A wracajac do wywodu kominiarza – to dyby wrak spadl do morza i wydobyto by jego szczatki i okazaloby sie, ze wybuch – to co by to komu powiedzialo? Na co bylby to dowod? Sprawa nie jest tak rpsota jak wmawiaja nam JK , Macierewicz i company.
  @Eleonora

 64. Anonim
  | ID: 2333c76d | #64

  Sanocki ale z ciebie [moderacja: obraźliwe słowo] cały czas wychodzi. Powiedz jak nastąpiło to przewartościowanie- od zagorzałego antykomunistycznego opozycjonisty po równie zagorzałego prokremlowskiego pachołka.

 65. kominiarz
  | ID: c5650887 | #65

  @Janusz Sanocki
  Panie Januszu, nie wypowiadałem się nigdy na temat katastrofy/zamachu w Smoleńsku i nie chcę w tym uczestniczyć. Fakt, że jest w tej sprawie wiele niejasności i zaniedbań, ale nie pisałem nigdy o tym. Rozumiem, że odpowiedział Pan na post „z Niemodlina” :)

  @Irena
  Przepraszam za zniesmaczenie – fakt, można było mniej obrazowo -:)

 66. Longin
  | ID: faadaf8a | #66

  W istocie Anonimie! Co sprawia, że można sięgnąć takiego dna. Argumenty, jak z rynsztoka w ustach kogoś, kto mieni się być politykiem i krytycznym źródłem opiniotwórczym. To, co w obrzydliwy sposób zakrada się do języka tego człowieka mogłoby równie dobrze zafunkcjonować w sprawie Katynia. Dowiemy się zapewne niebawem, że to nieprawdopodobne, by rosyjski rząd mógł za jednym zamachem usunąć blisko 20 tys. oficerów, bo nie kto inny, jak Sanocki w to nie wierzy! A niby dlaczego nie? Przecież ta „pragmatycznie” postrzegana i „zdekomunizowana” Rosja do dziś dnia do zbrodni się nie przyznaje i dokumentów wydać nie chce!

 67. Irena
  | ID: 6c67ed89 | #67

  .@ pan Longin. Rosja powinna udostępnić dokumenty z Katynia. przyznać sie do zbrodni i wyplacić odszkodowania, Powinna tez oddać wrak tupolewa czarne skrzynki, i Polacy nie mieliby pretensji,żalu, róznych domysłów, bo mogliby do woli badać przyczyne katastrofy. Nie tylko Rosjanie ukrywaja fakty, bo i inne dowody,innych państw np.filmy,zdjecia satelitarne sa objete klauzula „tajne”,albo nie sa.Trudno wyczuć. Czy argumenty autora artykułu sa rynsztokowe??Wg mnie- Nie [email protected],że Cię „ponosi” Ale Ty jestes z MN i nie wierze,ze uzywajac wulgaryzmów,które Ci moderuja,cokolwiek zyskasz,wyjasnisz,załatwisz.w sprawie polskiej. pozdrawiam

 68. Miro
  | ID: b9c56545 | #68

  JEST DUZO LUDZI , KTORZY INDYWIDUALNIE I NIEZALEZNIE OD NIKOGO JUZ NA SAMYM POCZATKU , TRAFNIE ZDIAGNOZOWALI WYDARZENIA NA UKRAINIE TAK SAMO JAK I PAN . POWINNISMY ZACZAC SIE ORGANIZOWAC , JEDNOCZYC I STAWIC CZOLA BANDZIE OKUPUJACEJ POLSKE . I NALEZY GLOSNO MOWIC I DEMASKOWAC PSEUDOPRAWICOWCOW , KTORZY TAM POJECHALI WSPIERAC BANDEROWCOW POZDRAWIAM .

 69. Longin
  | ID: faadaf8a | #69

  A gdzie to ja zdaniem bezsennej Ireny wulgaryzmów używam? Adresy się pomyliły, albo demencja już może? To autor (jak często Irena mówi: ulubiony)artykułu w nieelegancki i nietaktowny sposób wylewa na papier swoją niechęć do Kaczyńskiego (spowodowaną być może skreśleniem go z listy kandydatów, gdy Kaczyński dowiedział się o wspieraniu przez J. Sanockiego reżymu Łukaszenki). Na marginesie warto zauważyć, że padają takie supozycje, jakoby reelekcja śp. L. Kaczyńskiego (albo elekcja jego brata) miały się dokonać w 210 roku i tylko śmierć ocaliła braci przed spadkiem popularności. Czyż nie jest to obrzydliwe? Niech Irena rozważy te insynuacje w swoim chrześcijańskim sumieniu!

 70. Irena
  | ID: 6c67ed89 | #70

  @Pan Longin.Witam Widzę,że i Pana bezsenność dotknęła.Nie jestem więc jakimś wyjątkiem,pracując w nocy.Lubię prawie wszystkich autorów tekstów,pojawiających sie na @NGO,a że jeden z wielu jest ulubiony, to i może zbliżające się Walentynki temu sprzyjaja. Post#66 to nie Pan napisał?? A kto? Jedż Pan na Białoruś.Zobaczysz porządek,czyste,mocne drogi,ludzie wierzący,mają kościoły katolickie , mają zakłady produkcyjne,a więc prace, a polskie mięsne zakłady od dziesiątków lat produkują pyszne wędliny i to wędzone. Białorusinom bardzo smakują,skoro pozwolenie na budowe zakładów miesnych dali.Dyscyplina widoczna,czego w Polsce brakuje.W sprawy polityczne się nie wdaję,bo się na nich nie znam. Szanuje panów Kaczyńskich,ale nie wszystkie decyzje w ich wydaniu służyły i służą obecnie w wykonaniu ludzi,skupionych w kręgu pana Jarosława – dobrze Polsce. Tutaj całkowicie zgadzam się z panem Sanockim. PiS musi ludzi zweryfikować,bo wielu to męty ,zamulają czystą wodę.Moje sumienie jest czyste,potrafię odróżnić Dobro od Zła. Rachunek sumienia w Twoim wydaniu wskazany.A insynuacje?Trzeba je umieć udowodnić. Dobrego dnia jak mówił Ojciec Pio.

 71. Irena
  | ID: 6c67ed89 | #71

  @ Pan Miro. Witam. W pełni,w 100% się z Panem zgadzam. Dobrego dnia.pozdrawiam.

 72. Miro
  | ID: 01904337 | #72

  KACZYNSCY TO ANTYPOLACY , SABOTAZYSCI ROZWALAJACY POLSKA PRAWICE . L K PIERWSZE CO ZROBIL JAKO PREZYDENT TO ZABLOKOWAL LUSTRACJE , ZROBIL DOKLADNIE TO SAMO CO WALESA . JAROSLAW ROZWALIL KOALICJE I ODDAL WLADZE PO , ZAKPIL SOBIE Z MILIONOW LUDZI , KTORZY POSZLI GLOSOWAC . A MIELI PELNIE WLADZY , WLACZNIE Z PREZYDENTEM , MOGLI ZROBIC W POLSCE PORZADEK . KATASTROFA W SMOLENSKU JEST TYLKO I WYLACZNIE WINA KACZYNSKICH , SAMI DO TEGO DOPROWADZILI ODDAJAC WLADZE PO . SA WINNI SMIERCI WSZYSTKICH OFIAR SERYJNEGO SAMOBOJCY , KTORY PO DOJSCIU DO WLADZY PO LIKWIDUJE AKTYWNYCH POLAKOW . TO NIE KTO INNY TYLKO LK WSTRZYMAL EKSHUMACJE W JEDWABNEM , CO MIALO KATASTROFALNE KONSEKWENCJE, TO ON NIE WYRAZAL ZGODY NA BUDOWE POMNIKA OFIAR KL WARSCHAU , TO ON BYL WIELKIM PRZYJACIELEM POPRZEDNIEGO PREZYDENTA UKRAINY , KTORY OPRAWCOW POLAKOW NA WOLYNIU WYNIOSL DO MIANA BOHATEROW NARODOWYCH , JAROSLAW NA MAJDANIE ABY POTWIERDZIL ICH STANOWISKO W TEJ KWESTI .

 73. Miro
  | ID: 01904337 | #73

  @Janusz Sanocki
  PANIE JANUSZU , JA POWIEM TAK ,,,,, BOLSZEWICY OPUSCILI ROSJE I PRZENIESLI SIE DO BRUKSELI . CZAS NA MADRA POLITYKE W STOSUNKU DO SLOWIANSKIEJ ROSJI , KTORA TEZ WIELE WYCIERPIALA PODCZAS TERRORU BOLSZEWICKIEGO . BOLSZEWICY WYMORDOWALI DZIESIATKI MILIONOW ROSJAN . A POWIEM JESZCZE JEDNO , SILY WROGIE SLOWIANOM BEDA ROBIC WSZYSTKO ,ZEBYSMY SIE NIE ZJEDNOCZYLI , BO BEDZIEMY WIELKA SILA . DLATEGO PANUJE TAKA RUSOFOBIA . W POLSCE JEST CORAZ GORZEJ , WSZYSTKO WYPRZEDANE I ZLIKWIDOWANE , ALE TO NIE ROSJA , NIE SLOWIANIE TEGO DOKONUJA , ALE BOLSZEWICKA UNIA ZA POSREDNICTWEM ANONIMOWYCH KOMISJU UNIJNYCH . NIE DAJMY SIE MANIPULOWAC I DZIELIC. BADZMY JEDNOSCIA I ZACZNIJMY SIE ORGANIZOWAC . POZDRAWIAM

 74. kominiarz
  | ID: c5650887 | #74

  „My Słowianie” to taki teledysk jest z laskami :)) Poza tym nie widzę tej bliskości Słowian i wspólnych interesów. Tak, to prawda, że obecnie bolszewizm czy lewactwo (jak zwał, tak zwał) przeniosło się do Brukseli (ogólnie rozumując) i stamtąd nas zalewa razem ze swoim pedalstwem. Tak, to wszystko prawda. Tyle, że z Rosją nigdy nas nie łączyło „słowiaństwo” i nigdy nie będzie. Rosja carska, Związek Radziecki, czy znowu Rosja to ten sam wróg i nic tego nie zmieni. Gdyby jeszcze Rosja traktowała nas jak równoprawnego partnera, a nie wasala, to można by się zjednoczyć we wspólnej walce z lewactwem zachodnim, a tak, to „My Słowianie” możemy sobie tylko zaśpiewać z uroczymi paniami i popatrzeć na obfite dekolty -:) nic poza tym.
  Odnośnie „niezależnych” telewizji i „opozycyjnej” prasy, to najlepszym komentarzem niech będzie decyzja ks.Isakowicza-Zaleskiego.

  http://narodowcy.net/polska/9037-ks-isakowicz-zaleski-zrywa-wspolprace-z-gazeta-polska-codziennie
  Bardzo słuszna decyzja, a czy dla mnie taką samą prasą okaże się NGO , to czas okaże…. Warto się przyglądać i śledzić artykuły.

 75. Eleonora
  | ID: cc79293c | #75

  @kominiarz

  O!
  Nie wiedziałam o x Zaleskim?
  czyli zastępy patryjotów powoli kruszeją :)

  Ostatni tytuł na Niezaleznej
  „Szachownica na kasku Kamila Stocha. Małysz: to prztyczek w stronę Rosji”

  To juz nie jest śmieszne, tym musi zająć się lekarz…
  Panie Partyzancie- Tomku
  – może dobrze byłoby jakąś wizytę zamówić?

 76. RR
  | ID: cb909180 | #76

  Koń by się uśmiał!Za dużo patrzycie na seriale „Science Fiction „drodzy wszechpolacy.
  A zatem zejdzcie na ziemie i nie piszcie takich bzdur.

 77. Janusz Sanocki
  | ID: 7c5dfece | #77

  Z cała pewnością bolszewizm zapanował w Brukseli. Wszystkie uprawnienia komisarzy europejskich są analogiczne jakie mieli czlonkowie KC KPZR. Począwszy od niedemokratycznego wyboru, a skonczywszy na sądowym immunitecie.
  ale dla odwrocenia uwagi naszczuwa sie nas a to na Bialorus, a to na Rosje. Polska zostala rozgrabiona przez zachodni kapital nie przez KGB.
  Powtarzam raz jeszcze – myslcie – to nie boli!
  Pani Miro! Tak jest – powinnismy sie organizowac. ale najpierw zacznijmy po prostu myslec, wyrazac opinie, angazowac sie w debate – bo tragicznie tego nie umiemy.
  @Miro

 78. Miro
  | ID: 01904337 | #78

  @kominiarz
  PROPAGUJESZ PAN RUSOFOBIE ROWNO Z DZIWNIE NAGLASNIANYM MEDIALNYM KSIEDZEM O DZIWNYCH ZNAJOMYCH MI RYSACH NIE MAJACYCH NIC WSPOLNEGO Z RASA SLOWIANSKA . HISTORYCZNI WROGOWIE , TAK , ALE POLSKA MA DZISIEJSZYCH AKTUALNYCH WROGOW , KTORZY BEZ WOJNY WYNISZCZYLI NAM GOSPODARKE . NIECH MI PAN POWIE JAK ROSJA MA TRAKTOWAC TE RZADY , KTORE POLSKA SOBIE ABY RYJA CALY CZAS WYCIERAJA , A Z POLSKOSCIA I Z INTERESEM POLSKI NIE MAJA NIC WSPOLNEGO?

 79. Eleonora
  | ID: 48d1bac9 | #79

  Ciekawy artykuł o Orbanie

  http://marucha.wordpress.com/2014/02/11/jak-orban-wsadzil-polskiej-prawicy-lape-do-nocnika/#more-39546

  Podoba mi się zdanie o ” lizaniu walonków Putina” :))
  widać naszym patryjotom zaworki puszczają i denerwują się chłopaki….

  Ciekawy jest równiez list prof Pazia:
  ( szkoda, że ” niezalezni” nie odważą się go wydrukować)

  Redakcja Gazety Polskiej Codziennie

  Wrocław 3 lutego 2014 r.

  Szanowni Państwo!

  W związku z haniebnym atakiem na osobę ks. Tadeusza Isakowicza-Zaleskiego, jakiego dopuścił się dr Przemysław Żurawski vel Grajewski w artykule „Antyukraińskie zacietrzewienie” (GPC, 30.01.2014), pragnę w imieniu swoim i środowiska kresowego wyrazić protest przeciwko tego rodzaju praktyce w gazecie, która w swej nazwie posiada przymiotnik „polska”. Uważam za niedopuszczalne zawarte ww tekście insynuacje i manipulacje godzące w powszechnie szanowanego kapłana, który całym swoim życiem i pracą dla Polaki dowiódł swojej prawej i jednoznacznej postawy.

  Zgodnie z elementarnymi cywilizacyjnymi i etycznymi zasadami postępowania zwracam się z prośbą o umieszczenie mojej odpowiedzi na wspomniany tekst. Mam nadzieję, że choć tym razem, w odróżnieniu do zamówionej przed pół rokiem u mnie a nieopublikowanej do dnia dzisiejszego polemiki z vel Żurawskim, Redakcja GPC nie wystraszy się prawdy i będzie respektować elementarne zasady honoru i przyzwoitości. Nade wszystko udowodni, że hasło „Strefa wolnego słowa” w jej przypadku znaczy cokolwiek więcej niż slogan.

  Z wyrazami poważania

  Dr hab. Bogusława Paź, prof. UWr

  Do wiadomości:

  – ks. T. Isakowicz-Zaleski

  – stowarzyszenia i portale kresowe

 80. Longin
  | ID: faadaf8a | #80

  Jak się okazuje – dyżurna komentatorka Irena cierpi na rozdwojenie jaźni. W jednym miejscu pisze, że szanuje braci Kaczyńskich, choć nie wszystkie ich decyzje (nie raczy informować jakie) służą dobrze Polsce. W innym miejscu pisze, że popiera opinie osobnika Miro, który pisze, że Kaczyńscy to antypolacy. To czysta paranoja! Bywa niestety najczęściej nieuleczalna. Myślę, że osobnik Miro zaczął całkiem nieźle jednoczenie Słowian. Żeby się pod „deklem” nie zagotowało od nadmiaru energii, polecam jednostkę medyczną na ul. Wodociągowej w Opolu.

 81. Janusz Sanocki
  | ID: 7c5dfece | #81

  Na historie relacji Polska-Rosja patrzymy z dużą dozą fałszywej wiedzy i stereotypów. Dla Polaków ZSRR to była „Rosja”, a Rosja carska to było ZSRR (tylko wcześniej). Nie chcemy pamietac, ze wdzieczni carowi Polacy witali w Warszawie Mikołaja I a na koronacje napisali mu anwet pieśń. Pozniej, po przerobkach ta opiesn sluzy do dzis – to jest „Boże coś Polske”.
  Nie pamietamy np. ze taki romuald Traugutt to byl pupilek cara i carski oficer, zanim podpuszczony przez histeryczne baby poszedl do kompletnie idiotycznego powstania.
  Nie pamietamy jaka role dogrywali w Rosji polscy inzynierowie, przedsiębiorcy ani też nie chcemy pamietac o wielkiej nauce Dmowskiego, któremu nikt rozsądny nie odmowi patriotyzmu, a ktory opowiadal sie zdecydowanie za wspolpraca polsko-rosyjska.
  Bardzo mamy lekceważący stosunek do Rosjan – powtarzam to. A sami chcemy byc powaznie traktowani. Zresztą nie tylko do Rosjan – do wszystkich narodów wschodnich.
  W dzisiejszym „Do Rzeczy” jest swietny artykul Kwasnickiego – redaktora portalu kresy.pl
  polecam
  Popieram ks. Zaleskiego. Gazeta Polska jest tak samo „polska” jak „wyborcza”. Tylko gra na innych nutach.@kominiarz

 82. kominiarz
  | ID: c5650887 | #82

  @Miro
  Ma Pan swoje przekonania, co do których mnie Pan nie przekona :) Mam tutaj na myśli propagowanie przyjaźni rosyjsko-polskiej, która nie istniała i nie istnieje. Jeśli sądzi Pan, że jest inaczej, to proszę o jakikolwiek przykład przyjaznego traktowania Polski przez Pana przyjaciół ze wschodu. Jeśli uważa Pan, że jest to jedynie historyczny wróg, to słucham…. Wyprowadzili się od nas w 1993 roku jako państwo okupacyjne z narzuconym reżimem komunistycznym. Co od tej pory zmieniło się, że traktować mamy ich jako przyjazne państwo? Słucham.
  W pełni zgadzam się z Panem co do wrogości państw zachodnich wyniszczających naszą gospodarkę i polskość. Polska zawsze miała tych samych dwóch wrogów i ma nadal. Nie uważam tego za rusofobię ze swojej strony, tylko za realne spojrzenie.

  @Janusz Sanocki
  Panie Januszu…. na litość… no niech pan nie mówi o przyjacielskich objawach Rosji i o pupilkach cara podczas zaborów i wyniszczania narodu polskiego, bo to nawet śmieszne nie jest. Obraża Pan poległych za Ojczyznę w walce z ruskim warcholstwem. No i jak zwykle u Pana drwiny z powstania styczniowego. No jak ten pupilek cara śmiał… Toż zaszczyty mógł odbierać pod niewolą ruską , prawda? No ale niech Pan pisze. Pewnie niejeden naiwniak się łapie na te słowa.
  PS.
  NGO POD WIELKĄ LUPĄ, SKORO WYPUSZCZA TAKIE KWIATKI. Tylko patrzeć jak dołączy do Gówna Wyborczego i Gazety Polskiej.

 83. z Niemodlina
  | ID: 33818362 | #83

  Doprawdy nie mogę zrozumieć jak można porównywać Gazetę Polską ukazującą się z przerwami od ponad 150lat do której pisywali Bolesław Prus czy Henryk Sienkiewicz, a swego czasu redaktorem naczelnym był także…..Roman Dmowski z michnikowskim szmatławcem z czerwonym sztandarem w tle ????

  Korzystając z okazji,że dziś środa, polecam dzisiejsze wydanie GP, a w nim kolejne dowody na zamach w Smoleńsku oraz wywiad z prof. Cenckiewiczem o kulisach likwidacji WSI.

 84. Irena
  | ID: f094b313 | #84

  @Longin.Witaj,Lekarz psychiatra Tobie tez moze pomóc.Trzeba leczenie zaczac od siebie.Tym bardziej,ze masz blizej na Wodociagową Co do panów Kaczyńskich.podtrzymuje to ,co napisałam. A to,ze nie wszystkie Ich decyzje słuzyły i służą Polsce.Pozdrawiam

 85. Irena
  | ID: f094b313 | #85

  @kominiarz.Witaj.Tak sie zastanawiam, w jaki sposób mozemy współpracować z Rosja.?? Czytajac komentarze,dochodze do wniosku,ze dobra wola byłaby wskazana z obu stron.Kto, moze do consensusu doprowadzić.??? Życie nam ucieka,a my mamy ten sam rzad,brak możliwości jego odwołania, brak wpływu społeczeństwa na cokolwiek.Wymyśl coś.!!
  @z Niemodlina. Witaj.Ty tez dobrze myslisz.Czy jest jakas droga wyjścia z tego nieustającego szczucia jednych na drugich. Pozdrawiam.

 86. Longin
  | ID: faadaf8a | #86

  Ireno, cierpisz na paranoję. Poierasz w 100 procentach opinię, że Kaczyńscy są „antypolakami”; jednocześnie wyrażasz dla nich szacunek, choć nie za wszystko. Chciałabyś wszystkim dogodzić. Tak się nie da!!! Chyba tylko jedna profesja dysponuje takim komfortem.

 87. Janusz Sanocki
  | ID: b38127c9 | #87

  Bardzo prosze – oto przykłady dobrego traktowania i znakomitych stosunków rosyjsko-polskich:
  1) Ks. Adam CZartosryski – minister cara Aleksandra I, twórca polskiej oświaty na kresach, Uniwersytetu Wilenskiego, liceum krzemienieckiego itd.
  2) Królestwo Polskie w latach 1815-1830 – niepodległe panstwo odbudowane dzieki polityce tegoż cara Aleksnadra I, rozwijajace gospodarkę, naukę, swietnie stojace finansowo. Książę Drucki-Lubecki mógł udzielac pozyczek carowi.
  3) Polityka rosyjska (w duzym stopniu wymuszona przez Aleksandra Wielopolskiego w latach 1860-1863 z odbudowanie Szkoły Głownej w Warszawie, szkolnictwa polskiego, polskiej administracji – wszystko to zniszczone w ramach kompletnie głupiego powstania styczniowego wywołanego rpzez gówniarzy i czerwonych terrorystów.
  4) Traktowanie Polaków na rpzełomie XIX i XX wieku, kiedy mielismy pełne prawa, polscy inżynierowie robili kariery w Rosji.
  5) Okres komunizmu – pomimo szkod jakie komunizm wyrządził wszystkim narodom, ktore dotknął – Polska byle lepiej traktowana przez ówczesnego „Wielkiego Brata” niz obecnie. Ziemie zachodnie dostalismy dzieki temu potworowi STalinowi, a nie dzieki milujacemu demokracje Roosveltowi. No i nikt nam za komuny nie kazał jechac do AFganistanu!
  Ja walczyłem z komuną kiedy za to wsadzali do wiezienia. Ale nigdy do Rosjan nie czułem nienawiści bo to najzwyczajniej głupota. Rosjanie na prawde wiecej wycierpieli do komunizmu niz my.(odsylam np. do Mackiewicza). I wcale nie są wrogo do Polaków ustosunkowani. To my jak głupki odgrywamy jakies napisane dla nas role.@kominiarz

 88. Longin
  | ID: faadaf8a | #88

  Inna cecha Twojej paranoi: nawołujesz do porozumienia i zgody (pomijam kwestię, ze nie wiadomo, co ma tę zgodę budować, tzn. gdzie jest obszar porozumienia). W związku z Twoimi wypowiedziami i opowiedzeniem się za całkowita negacją formacji politycznej, jaką jest PiS i jego przywódca (którego nienawidzi ulubiony autor), w Twojej „koncepcji” porozumienia nie ma miejsca dla PiS, które cieszy się poparciem znaczącego odłamu społeczeństwa.
  Rozumiem, ze coś na kształt cyklofrenii nie pozwali Ci spać i nie wypowiadać się na wszystkie tematy w dostępnym publikatorze. Radzę jednak wstrzemięźliwość, by nie doprowadzić do „przegrzania” zwojów, które już nie radzą sobie z nadmiarem danych. Może jakieś tabletki nasenne pozwolą trochę „wyluzować”.
  Szczerze zatroskany.

 89. Longin
  | ID: faadaf8a | #89

  Sanocki pisze, jakoby komunizm wyrządził Polakom jakieś spore krzywdy, ale w sumie nie był taki zły. Pisze również, że za komuny to on siedział w więzieniu (może rozumieć należy, ze on jeden cierpiał za miliony). Zapomniał nieszczęsny poputczik, ile ofiar, wymordowanych i zesłanych na Sybir przez carska i komunistyczną Rosję kosztowało nas „dobre” sąsiedztwo z Rosją.
  Niegdysiejszy opozycjonista i antykomunista przyznaje dziś, że matiuszka Rosja była dlań łaskawa. Trzeba się pogodzić z ofiarami i wot wsio!

 90. Longin
  | ID: faadaf8a | #90

  Za hipotetycznych rządów Sanockiego wybudujemy pomniki Wielopolskiemu i Druckiemu-Lubeckiemu. Potępimy polskie powstania narodowe, jako zgubne dla narodu pomyłki naszej historii i świadectwa naszej głupoty. Zburzymy pomniki powstańców i oplujemy (już nie) święte miejsca naszej błędnej historii. Od tej pory pod przewodnictwem Sanockiego nową historię będzie ustawowo uchwał Komisariat Wnutriennych Dieł pod przewodnictwem autora, który zdecyduje, co poprawić ma nasze stosunki z Rosją w dziele odbudowy Słowiaństwa. Pominiemy również wątki mongolsko-ugro-fińskie i wpływy niemieckie w historii naszej bratniej słowiańskiej wspólnej ojczyzny. Dla ułatwienia kontaktów dyplomatycznych i porozumienia, na stanowiska ministrów i ambasadorów powoła się doświadczonych, oddanych sprawie i kompetentnych towarzyszy: Jaruzelskiego, Kiszczaka, Kwaśniewskiego i Milera. Odbudujemy dla dobra współpracy i w imię przyszłości również zniszczone pomniki wyzwolicielskiej (A jakże! W końcu, zdaniem Sanockiego, nie wszystko było złe!!!!) sowieckiej armii!
  Jak już, to idźmy, mówiąc żargonem młodzieży, „po całości”!

 91. Longin
  | ID: faadaf8a | #91

  I poważniej. Mówi Sanocki o przyjaźni narodów, bez politycznych jakoby uprzedzeń i narzuconych stereotypów, ale jako przykłady „dobrosąsiedzkich” stosunków wymienia polityczne decyzje władz najwyższych „Wielkiego Brata”, a nie przykłady społecznych odruchów, czy wolnościowych dążeń w „więzieniu narodów”.

 92. Irena
  | ID: f094b313 | #92

  @ Pan Longin. To dobry objaw że się” szczerze ” troszczysz…Ale ja w Twoją szczerość nie wierzę…….Nie wydaje ani centa na lekarstwa,…….Jestem okazem zdrowia,jakby Cie to bliżej interesowało….. Ale Ty mnie nie interesujesz..A pisać mogę,na @ NGO,podobnie jak Ty. Tematy są rożnorodne na @ NGO, to tylko wzajemna wymiana mysli, uwidacznia całą politykę wszystkich opcji z prawa,lewa i od środka., Tego w mętnych gazetach nie ma. Masz dzisiaj Zły dzień,rozumie Cie jako kobieta więc radze : Zjedz tabletki,wyluzuj , bądż wstrzemiężliwy ,by nie doprowadzić do przegrzania tez Twoich zwojów i śpij.Miłych snów.

 93. Longin
  | ID: faadaf8a | #93

  Ireno, czy aby na pewno nie masz problemu z zebraniem myśli do tzw. kupy? Jeśli nie, to powiedz wreszcie, o co Ci konkretnie chodzi?

 94. kominiarz
  | ID: c5650887 | #94

  @Janusz Sanocki
  Sory…. ale Panu się już całkiem w głowie przewróciło. To ja już wolę „opozycjonistę” Jarosława, Panu dziękuję. Zastanawiam się po co ktoś taki w stanie wojennym ulotki nosił…. Nie lepiej było zapisać się to partii i zaszczyty odbierać z rąk samego generała? Nie chcę, jak mam to w zwyczaju do podobnych osób być arogancki (chociażby z tego powodu, że sam jest Pan osobą wyważoną, może i w pewnym stopniu z uwagi na należny wiekowi szacunek – nie jest Pan kimś anonimowym i wiadomo do kogo się odnoszę) w każdym bądź razie powstrzymuję się, ale tym co Pan powyżej napisał zbłaźnił się i stracił w moich oczach resztę poważania. Bardzo delikatnie napisałem, ale zasłużył Pan na wszystko co najgorsze. Tak, ja wiem… moja skromna osoba jest tutaj nikim i niby nie znacząca, ale mam nadzieję, że takich jak ja byłby las, gdyby przeczytali Pana wypowiedź – przewrotną, wywrotową, wręcz bluźnierczą.
  Odnośnie tych „znakomitych stosunków rosyjsko polskich” ,to nie pytałem o czasy naszego zniewolenia pod carskim, czy stalinowskim butem, a czasy wolności. kiedy mogliśmy być równorzędnymi partnerami, a nie narodem upodlonym, któremu dano czekoladkę dla osłody, żeby zamknął mordę i nie podskakiwał. No a tak apropo Pańskiego przewrotnej manipulacji, to może tą samą metodą przedstawi nam Pan „znakomite” stosunki niemiecko polskie z czasów okupacji? Kiedy to wspaniałomyślni hitlerowcy musieli nam pomagać i żywić w obozach, kiedy adoptowali nasze dzieci i dawali im swoje nazwiska. Oczywiście w miarę możliwości, bo wszystkich nie mogli, ale za to pozostałymi ogrzewali zmarzniętych w Auschwitz. No ciężkie to były czasy nawet dla samych Niemców. Ale starali się jak mogli. A my Polacy to taki niewdzięczny naród jednak jesteśmy i jak nie jakieś zamachy, to powstanie warszawskie… No niewdzięczny ten Komorowski. Podpuszczony przez histeryczne baby kazał nam iść do kompletnie idiotycznego powstania. A mogliśmy siedzieć sobie grzecznie i jeść niemieckie kartofle. Polscy inżynierowie prace by mieli, może by jakąś bombkę zmajstrowali dla fuhrera… ech jacy my durni… może w dowód wdzięczności jakieś wschodnie ziemie byśmy dostali gdybyśmy pomogli przegonić ruskich… Może Grodno, Kijów. Nie… to ciut za dużo… może Lublin by nam dali w prezencie, może Białystok. Oj po co nam to było.. tak dobrze mogło być z Niemcami.
  @Niezależna Gazeta Obywatelska
  Bardzo bym chciał, żeby redakcja NGO zajęła stanowisko w sprawie wypowiedzi Pana J.Sanockiego. Skoro redagowane są jego artykuły, to i odpowiedzi J.Sanockiego na forum nie są wypowiedziami osoby z zewnątrz. Są kontynuacją myśli zawartych w jego art. a co za tym idzie za wiedzą i przyzwoleniem redakcji NGO. Czy w takim duchu wg redakcji ma być obecnie wydawana Niezależna Gazeta Obywatelska? Bo ja bardzo przepraszam…ale nie wiem teraz przez kogo bardziej jestem ogłupiany – przez Michnika z Gazety Wyborczej, czy przez J.Sanockiego z NGO. Czy to już czas rozstać się z NGO i wrzucić ją do śmietnika wraz z Wyborczą?

 95. Irena
  | ID: f094b313 | #95

  @ kominiarz. Witaj. Prosze,poczytaj Prawice net.Artykuły i komentarze publicystów, sa wyjatkowo ciekawe. Pozdrawiam. Dobrego dnia.

 96. Janusz Sanocki
  | ID: 4d764cf4 | #96

  kominiarzu, kominiarzu!
  Ech, ja tez nie chce być zlosliwy…. a moglbym. Bardzo masz Moj Drogi niewielką wiedze historyczną i to nawet o historii najnowszej. Po Twoich wypowiedziach widac, ze nie tknąles nawet Zychowicza, Mackiewicza, Ziemkiewicza , śp.Wieczorkiewicza i in.
  No jednak jesli chce sie uczestniczyc w dyskusji, a nie w polajance i obrazaniu tych, co maja inne zdanie, to jednak powinno sie cos wiedzeiec. I argumentowac a nie rugac przeciwnika.
  Rosjanie – jako Rosjanie – wyrzadzali nam rozne krzywdy do 1917 r. Potem juz nie bylo Rosji, a bylo komunistyczne panstwo ZSRR , w ktorym rosyjskie ofiary komunizmu liczone są w dziesiątki milionow zamordowanych. Strach pomyslec, ze dzisiaj w Polsce moga zabierac glos ludzie, ktorzy nie przeczytali chocby Solzenicyna czy Bukowskiego. I nic nie wiedza o martyrologii np. ksieży prawoslawnych.
  I jesli brac pod uwage ofiary i krzywdy wyrządzone przez komunistow, to akurat taki nasz rodak jak Feliks Dzierzynski wymordowal wiecej Polakow niż caly SMIERSZ Polakow po 44.
  Jakis tam … pisze wyzej o Sybirze i wywozkach. A moze tak poczyta co nasze „Niebożeta” Lisowczycy wyrabiali w Moskwie w latach 1611-12.
  a jak już mowimy o historycznych krzywdach to wystawmy też rachunek Szwecji, bo oni w ciagu kilku lat „potopu” wymordowali nam 1/3 ludnosci.
  Jest oczywiste, ze relacje z roznymi narodami sąsiednimi byly w ciagu wiekow rozne. Nieprwda jest, ze zawsze byly zle. Ze Niemcy to zawsze bylo SS – mielismy wszak na tronie dwoch krolow niemieckich, ktorych zesmy sobie sami wybierali. a kiedy po Powstaniu Listopadowym Polacy przekraczali granice, to Niemcy (z Saksonii) witali ich, goscili i spiewali „Noch ist Polen nicht verloren”. wielu polskich patriotow to byli rodowici Niemcy. Wielu też to byli Rosjanie czy Bialorusini. Taki np. swietny pisarz Sergiusz Piasecki byl Bialorusinem, ktory jezyka polskiego uczyl sie w wiezieniu. Nb. wlasnie Piasecki jako egzekutor akowskich wyrokow smierci uratowal Jozefa Mackiewicza przed wyrokiem polskiego sądu podziemnego.
  Ktos kto tego nie wie, a nawet nie slyszal i nie chce nic na ten temat sie dowiedziec – jest durakiem i powinien siedzic cicho.
  Podobnie jak ktos kto nie wie, ze Po stycniu 1934 r. Polacy w III Rzeszy cieszyli sie pelnia praw az do kwietnia 1939. Slynny zjazd Zwiazku Polakow Niemczech odbyl sie w berlinie w 1938 roku.
  Sp. Edmund Osmanczyk, z ktrym znalem sie osobiscie – dzialacz Zwiazku Polakow w Niemczech powedzial mi w 1989 r.: „Panie Januszu za Hitlera traktowanie Polakow w Niemczech sie porpawilo.”
  Powiedzialem to mlodemu przewodnikowi w Muzeum Powstania Warszawskiego, dwa lata temu, kiedy opowiadal jak to wywozki Polakow do obozow zaczely sie wraz z dojsciem Hitlera do wladzy. I to byl niewatpliwy zarliwy patriota i historyk na dodatek. Na szczescie przyznal mi racje, kiedy przypomnialem o sojuszu Polski z III Rzesza – sojuszu, ktory trwal od stycznia 1934 do kwietnia 1939, kiedy bez żadnego powodu glupi Beck zmienil front i oddal sie Anglii.
  ale to co pisze nie jest do pojecia dla prostych organzimow, ktore umieja tylko reagowac: „Cztery nogi dobre – dwie nogi zle! Beeee!” Dla nich jest PiS i PO.
  co do tego, ze duza czesc Polakow popiera PiS. No to jest wlasniez wyciestwo manipulacji i prowokacji. Bo tak ksztaltowany jest przekaz, bo PiS to czesc ukladu, ktory nas gnebi, bo Kaczynski to szkodnik, a po to zebyscie tego nie dostrzegli rzuca sie wam hasla: „Rosja”, „Putin”, KGB, sybir itd.itp. A te hasla dzisiaj tak sie maja do rzeczywistosci jak wystawianie Szwedom rachunku za Potop.
  Finito! Howgh! Powiedzialem!
  @Irena

 97. kominiarz
  | ID: c5650887 | #97

  @Janusz Sanocki
  Niech Pan jeszcze opisze jak to Niemcy z Wehrmachtu ratowali Żydów przed bandytami z AK i dołączy do reżyserów „Pokłosia” – będzie finito.

 98. Eleonora
  | ID: 95b457ca | #98

  @kominiarz

  Demokracja ma tę brzydką cechę, że pozwala na wyrażenie nawet nieciekawych poglądów:)
  Nie rozumiem dlaczego pan się piekli?
  Może bredzić niejaki Longin, a p Sanocki nie może przedstawiac swoich poglądów, panie kominiarzu?!

  @Janusz Sanocki

  Do wymienionych wyżej ” zawadiaków” Piasecki i inn. dołączę jeszcze Gana- Ganowicza, z adnotacją, że on z Tatarów pochodził :)

  Ciekawe, że patryjoci widzą gry Putina, a nie zauważają, że ciagle robią dobrze Niemcom.
  Nord Stream, Jamał II, itd…
  Czyzby ukryta ” opcja niemiecka”?
  Ktoś wyraził zdziwienie, że można nie kochać GP!
  Można… można.
  Same tytuły na Niezależnej mogą stać się ciekawostką z dziedziny psychiatrii.
  kask sportowca jest pstryczkiem dla Putina, wygraną zmusilismy ruskich do wysłuchania naszego Hymnu..itd…
  Ludzie, ocknijcie się nim do reszty stracicie kontakt z rzeczywistością:(

 99. Eleonora
  | ID: 95b457ca | #99

  @kominiarz

  Gwoli sprawiedliwości:

  Pokłosie było wypadkową Jedwabnego, Sąsiadów i innych hec, które Polakom urządzają żydzi…( nie Rosjanie)
  Jak powiedzieli, że dopóty nie oddamy im urojonych 65 mld$, oni będą nas międzynarodowo szkalować, tak czynią
  Ale, ale… kto im na to zezwolił?
  Kto „w imieniu” polskich władz zaprzepaścił ekshumacje i przez to dojście do Prawdy, Sanocki moze???
  Antypolskie Pokłosie stworzyli tacy artyści jak Allan Starski, scenografia, zdjęcia Paweł Edelman, czy pan Stuhr w roli głownej.
  Wszyscy ” marsjanie” :))

  Ciekawe, że na stronie Forum żydów polskich, którą współtworzy patryjotyczny dziennikarz z GP, Dawid Wildstein, odnaleźć możemy ciepłą recenzję:
  „Bo to ważny film”

  O czym w takim razie jest? W moim mniemaniu film ten to wielka polsko-polska spowiedź na temat pamięci. Pamięci utraconej, pamięci niechcianej, wypartej, wreszcie brudnej i wstydliwej.

  http://www.fzp.net.pl/opinie/bo-bardzo-wazny-choc-nie-wybitny-film-jest

  Kominiarzu, finito będzie jak w końcu wypłacimy forsę.
  I bynajmniej nie ruskim!

 100. kominiarz
  | ID: c5650887 | #100

  @Eleonora
  No widzi Pani…. te nieciekawe poglądy, to wg mnie może sobie wyrażać na forum taki kominiarz, czy jakiś inny Longin, albo Anonim, ale nie Janusz Sanocki, który w tym momencie reprezentuje Niezależną Gazetę Obywatelską i te poglądy stają się już nie osobistymi poglądami czytelnika, ale wydawnictwa adresowanego do szerokiej rzeszy czytelników. Tak, zgoda – demokracja pozwala również prasie na prezentowanie tych nieciekawych poglądów, z tym, że wtedy i ta prasa staje się dla jakiegoś tam grona społeczeństwa nieciekawa. W tym wypadku Janusz Sanocki dla NGO staje się Michnikiem Gazety Wyborczej i zrównuje ją z tym gównem.
  Dlatego jeszcze raz => @Niezależna Gazeta Obywatelska zwracam się do redakcji o zajęcie stanowiska wobec art. i wypowiedzi Janusza Sanockiego. Jako czytelnik chcę mieć jasność sytuacji do jakiego szeregu zaliczyć mam Niezależną Gazetę Wyborczą. No chyba, że nikt tego nie czyta i nie kontroluje i mam zwrócić się do Redakcji drogą meilową?

 101. z Niemodlina
  | ID: 65578043 | #101

  Płk Kukliński na krótko przed swoją śmiercią ostrzegał przed Putinem. Mówił wtedy „obserwuję Putina, on już ma ciągoty mocarstwowe. Jeszcze jest słaby, ale przy pomocy Zachodu stanie na nogi i wtedy im pokaże, taki ten Zachód jest, wyhodował Hitlera,Stalina, a teraz hoduje Putina. Dla Polski to bardzo, bardzo niedobre”. Putin przyznał,że największą tragedią jaka mogła się wydarzyć był rozpad ZSRR. Okazuje się, że patrząc dziś na sytuację jaka ma miejsce, jakże prawdziwie brzmią słowa płk Kuklińskiego, szczególnie po 10 kwietnia 2010r.

 102. Eleonora
  | ID: 95b457ca | #102

  @kominiarz

  Komentarze może zamieszczać każdy.
  Porównywanie pana Sanockiego do Michnika uważam za niewłaściwe i niegrzeczne.

  http://ngopole.pl/zasady-komentowania/

 103. kominiarz
  | ID: c5650887 | #103

  @Eleonora
  Oczywiście, że komentarze może zamieszczać każdy (nie trzeba mnie tutaj pouczać). Nie chce Pani jednak zauważyć istotnej różnicy, że J.Sanocki to nie jest „każdy”. Ten Pan pisząc artykuł na NGO współtworzy tą gazetę i tutaj już zaczyna się odpowiedzialność Redakcji za umieszczane teksty przez tego Pana.
  A co takiego jest niegrzecznego w porównywaniu do Michnika? Co Pani chce od Michnika? Toż przecież taka brzydka cecha demokracji – wolność wypowiedzi, nie prawda? Michnik też był opozycjonistą, Janas też opozycjonista, Sanocki….opozycjonista :))
  Co do „Pokłosia” to ja już wolę posłuchać co mówi o tym Leszek Żebrowski zamiast „polsko-polskiej spowiedzi” za grzechy niepopełnione. No ale Pani prawo wyboru – proszę się spowiadać :) Maciej Stuhr dał przykład -:)

 104. Irena
  | ID: c3ac05b5 | #104

  @kominiarz. Witaj.A dlaczego obarczasz odpowiedzialnością za treści artykułow, Redakcje @NGO.? Każdy może pisać,mądrze czy przeciwnie w zależności od znajomości tematu i ogólnemu oczytaniu. Trochę sie zapędziłeś w kozi róg,takie mam wrażenie. A Michnik i jego rodzina dali się poznać jak z najgorszej strony.Rozwaz i poczytaj.ja wiem ze masz góralską ,czystą duszę.Serdecznie pozdrawiam

 105. Eleonora
  | ID: 95b457ca | #105

  Jednak jest Pan pieniaczem.
  Artykuł dotyczył Ukrainy, zachowania się mediów i władz RP.
  Pozdrawiam.

  @kominiarz

 106. kominiarz
  | ID: c5650887 | #106

  @Eleonora
  Artykuł dotyczy Ukrainy, J.Sanocki pisze o Rosji. Czy jest peniaczem? -:) No trochę niekonsekwentnie Pani podchodzi i nierównomiernie.

  @Irena
  Witam. Droga Ireno…. a dlaczego nie miałbym obarczać odpowiedzialnością Redakcji NGO za treść artykułów. Pan J.Sanocki, A.Słomka, czy ktokolwiek inny nie uprawiają samowoli na łamach NGO i to nie oni decydują o tym jaki artykuły się ukazują, a jakie nie. No chyba, że o czymś nie wiem… Kto zatem ponosi odpowiedzialność? No ale dobrze… zadam pytanie: dlaczego mamy obarczać Gazetę Wyborczą za Michnika i innych redaktorów? Toż „każdy może pisać mądrze bądź przeciwnie” wg. Pani zdania. No to co winna jest Wyborcza? Pozdrawiam

 107. z Niemodlina
  | ID: 65578043 | #107

  Płk Kukliński na krótko przed swoją śmiercią ostrzegał przed Putinem. Mówił wtedy „obserwuję Putina, on już ma ciągoty mocarstwowe. Jeszcze jest słaby, ale przy pomocy Zachodu stanie na nogi i wtedy im pokaże, taki ten Zachód jest, wyhodował Hitlera,Stalina, a teraz hoduje Putina. Dla Polski to bardzo, bardzo niedobre”. Putin przyznał,że największą tragedią jaka mogła się wydarzyć był rozpad ZSRR. Okazuje się, że patrząc dziś na sytuację jaka ma miejsce, jakże prawdziwie brzmią słowa płk Kuklińskiego, szczególnie po 10 kwietnia 2010r.

 108. Longin
  | ID: faadaf8a | #108

  Wynika stąd jasno, jak powiedział jakiś tam wyżej Sanocki, że nie tylko formalnie był uczestnikiem okrągłego stołu (kto chce, może sprawdzić), ale był kumplem paputczika Osmańczyka, który był wieloletnim posłem PRL i wsławił się „dziełem”: „Chwalebna wyprawa na Berlin”, w którym sponiewierał Armię Krajową. Coraz wyraźniej Sanocki sam klasyfikuje swoja tożsamość polityczną.

 109. Longin
  | ID: faadaf8a | #109

  Z „nieco” innej „beczki”. Ciekawy tekst, który stanowi dowód, że oprócz poputczików są jeszcze Polacy myślący o własnym państwie we właściwych kategoriach.

  http://www.naszdziennik.pl/polska-kraj/68123,stop-oplacaniu-oprawcow.html

 110. Longin
  | ID: faadaf8a | #110

  Jeszcze jedna ważna informacja, która „umknęła uwadze redasktorów.

  http://www.naszdziennik.pl/polska-kraj/68125,zawsze-wierny-idealom-solidarnosci.html

 111. Janusz Sanocki
  | ID: b38127c9 | #111

  Ale co ma piernik do wiatraka?@kominiarz

 112. Janusz Sanocki
  | ID: b38127c9 | #112

  Droga Eleonoro!
  Michnik ostrzegal nas przed narastaniem polskiego szowinizmu i uwazal (jak wszystkie Turki) że Polacy nie są w stanie sami się rządzic, ani dobrze korzystac z demokracji. Sądząc po wypowiedziach tego tam z niemodlina czy longina to niestety takie wnioski moga przyjsc do glowy. chyba ze ten z niemodlina, longin i kominarz to tez Turki. („My wsie Turki!”)
  Dzisiaj belgijski parlament przyjąl ustawe dopuszcajaca eutanazje dzieci niezależnie od wieku. Barbarzynstwo nadciąga z zachodu, ale durnie tego nie widza. Bo durniom mglą zachodzą oczy jak poczytaja wypociny w „niezaleznej” czy GP.

  @Eleonora

 113. Longin
  | ID: faadaf8a | #113

  Fundusze dla „Nowin Nyskich” nadciągają ze wschodu.

 114. Eleonora
  | ID: c8d373dc | #114

  @Janusz Sanocki

  „Dzisiaj belgijski parlament przyjąl ustawe dopuszcajaca eutanazje dzieci niezależnie od wieku”

  … ależ to wina Putina!

  „taki ten Zachód jest, wyhodował Hitlera,Stalina, a teraz hoduje Putina”

  Pan tego nie widzi:)))

  Ja już wymiękam przy podobnych komentarzach.
  Podobnie kiedy czytam informacje, że w samym 2013 roku z Polski wyemigrowało 500 tys ludzi….

  To kim wygrany Kaczyński będzie rządził?
  Bo przecież Putinem nie da rady:))

  Pozdrawiam i czekam na następny artykuł i rundkę z patryjotami w tle.

 115. kominiarz
  | ID: c5650887 | #115

  @Janusz Sanocki
  Niech się товарищ Sanocki o Turków tak nie martwi. Zapewniam, że dobrze widzimy zachodnie bagno i barbarzyństwo. Nie zaliczam się również do tych Turków, co zachłysnęli się zachodnią Jewropą i zanim nas w tą Jewropę wciągnęli, to przestrzegałem przed tym. A skoro już przeszliśmy na „per dureń” , to bardzo mi miło i ze wzajemnością => sądząc po wypowiedziach, to durnie chociaż widzą, że wyrósł nam carewicz Владимир Владимирович Путин o mocarstwowych zapędach, to pędzą składać mu hołd zanim jeszcze staną się niewolnikami. Od „Turków” taki tam „opozycjonista ulotkowy” komuś chce ubliżać, a sam pcha się dureń jeden w jasyr tyle, że nie turecki, a sowiecki.

 116. Eleonora
  | ID: c8d373dc | #116

  Nasz Dziennik:

  „Przerażające jest to, że choć tyle lat już minęło od 1989 roku, do tej pory nie rozwiązano skutecznie tego problemu. Co prawda nastąpiła redukcja emerytur esbeckich, w gruncie rzeczy była ona niewielka i te świadczenia nadal są stosunkowo wysokie. Dla porównania – działacze „Solidarności” często dostają dużo niższe emerytury. To jest po prostu niedopuszczalne!”

  Co w tym jest przerażającego?!
  że opozycjoniści drodzy poszli na układy z partyjniakami?
  To już wiemy….
  Wybory nadciągają pisowszczycy zaczynają swoje niespełnione koncerty życzeń.
  Od ćwierćwiecza grają te same szlagry:(
  … a zabrać esbekom wysokie emerytury i oddać działaczom solidarności i już będzie ” dopuszczalne”

  W końcu za likwidację państwa o tysiącletniej kulturze coś się należy!

 117. Eleonora
  | ID: c8d373dc | #117

  @Janusz Sanocki

  „Od „Turków” taki tam „opozycjonista ulotkowy” komuś chce ubliżać, a sam pcha się dureń jeden w jasyr tyle, że nie turecki, a sowiecki.”

  Pan pisze raczej ” eskimosi” bo pan kominiarz gotów cieśninę Bosfor przekroczyć
  …a to nie ten kierunek, trza zejść troszkę niżej :)))

 118. Longin
  | ID: faadaf8a | #118

  Czekamy na kolejne pokłony dla Rosji z Eleonorą w tle.

 119. Anonim
  | ID: 2333c76d | #119

  Nieprawdą jest że:
  Pan Sanocki bił żonę i z tego powodu były cztery procesy sądowe i żona pana Sanockiego zawsze odstępowała od zeznań zbałamucona i zastraszona przez pana Sanockiego.
  Nieprawdą jest że:
  Pan Sanocki prowadząc „Nowiny Nyskie” zbiera kwity na lokalnych biznesmenów a potem straszy ich oczerniającymi artykułami w zamian wymuszając dotowanie swojej gazety poprzez płacenie przez nich reklam.
  To wszystko jest nieprawda i podłe kłamstwa!

 120. Janusz Sanocki
  | ID: 4d764cf4 | #120

  Tych „Turków” to użylem nieco frywolnie nawiazując do starego kwalu jak to po zaachu na Papieza lapia tych zamachwocow, pytaja pierwszego: – Ty kto? on dopowida: – Turek!. a ty kto? – do drugiego – Turek! – a ty kto do trzeciego) – Toże turek! My wsie Turki.”

  Kominiarzu – nie ma się co obrażac – trezeba się wziąc do pracy. Czytac, myśleć, zadawać pytania. Ale nie czytac Gaz.Pol. ani GazWzb.@Eleonora

 121. z Niemodlina
  | ID: 42e889d5 | #121

  @Eleonora

  A co mnie jakaś patologia z Belgii ?? to społeczeństwo ( celowo nie nazywam tego narodem ) jest już tak zepsute,że jego upadek jest już bliski i nieunikniony. Chciałbym jednak zauważyć,że to nie Belgia jest zagrożeniem dla Polski, to nie Belgia nas zniewalała, napadała i okupowała od stuleci. Dziś zagrożeniem dla Polski jest Putin i jego oczywiste i wrogie wobec Polski działania. Jak to możliwe,że wielu tego nie dostrzega ?? Sytuacja przypomina wydarzenia z 1936r podczas olimpiady w Berlinie, wówczas też światowe media rozpisywały się o „dobrym Hitlerze i dobrych Niemcach”, jakże przypomina to trwającą obecnie putinadę. Pułkownik Putin wymordował ćwierć miliona Czeczenów, wcześniej wysadzając w powietrze bloki mieszkalne w Rosji z zimną krwią zamordował kilkaset obywateli rosyjskich, aby sprowokować wojnę z Czeczenią, ten bezwzględny i wyrachowany okrutnik prowadzi jawnie wrogą politykę wobec Polski, we własnym kraju stworzył układ polityczno-mafijny na niespotykaną skalę ( co widać choćby na przykładzie przygotowań i kosztów putinady ) bezwzględnie rozprawił się z opozycją, dąży do podporządkowania sobie państw powstałych po upadku ZSRR jak i również innych państw Europy środkowo-wschodniej. Jego imperialne zapędy widać gołym okiem i to one są dziś dla Polski największym zagrożeniem i rację miał płk Kukliński mówiąc o tym już ponad 10lat temu, a dopiero potem skrzywione i chore wartości przemycane tutaj przez eurokołchoz, bo w przeciwieństwie do pułkownika KGB przed barbarzyńcami z Brukseli możemy obronić się znacznie łatwiej i skuteczniej, co widać na przykładzie Węgier.

 122. Janusz Sanocki
  | ID: 4d764cf4 | #122

  Ubaw mam po pachy – a Anonimom, Longinom i tym z Niemodlina odpowiem Tuwimem:
  „Próżnoś repliki się spodziewał/ Nie dam ci prztyczka, ani klapsa/
  Nie powiem nawet: pies cie jebal/
  Bo to mezalians bylby dla psa”
  (wyjasniam słowo „mezalians” – to takie małzeństwo z kim z niższej sfery/

  A tak na powazne, żeby nie sprowadzac dyskusji do polajanek jedynie, to ciekawe, ze nasz patriotyzm musi sie zywic jakimś wrogie, jakimś carem, Putinem, Krzyzakiem etc. Że nie mozemy oprzeć patriotyzmu o wlasne dobre rozwiazania, o porządnie zorganizowane panstwo, dobre sądownictwo, silną gospodarkę. a jedynie o kompleksy, tę zawiśc głupków wobec mądrzejszych, zawic tych co rzotrwonili wlasne dobra, wobec tych co potrafią się rozsądnie rządzić. To całkowicie chore i taki Kaczynski np. właśnie na tych chorych odruchach opiera swoj przekaz do anonimow, longinow czy kominiarzy.
  A tu syf na kazdym kroku. @Anonim

 123. Irena
  | ID: c3ac05b5 | #123

  @pan Sanocki. Poezją można zobrazować dosadniej tą dyskusje.!!
  W dniu swietego Walentego wykażmy obopólne porozumienie i Kochajmy się.!!!!!!! Serdeczności.

 124. kominiarz
  | ID: c5650887 | #124

  Bez przesady z tą miłością do wszystkich, bo żółwie w niemieckim hełmie nam z tego wyjdą :))
  Zamiast Tuwima i jego „jebanej” poezji z psem w tle kwitują to słowami: od manipulatorów, durniów i Sanockich zachowaj nas Panie! ;)
  No ale cóż… Wyborcza ma swojego Michnika, a NGO Sanockiego.

 125. Janusz Sanocki
  | ID: 4d764cf4 | #125

  No to z innej nuty:

  „kominairz z kominiarką ku…li się bardzo
  ale że tą zabawą mądrzy ludzie gardzą
  komiarz rozjuszony, (bo Putin się nie bał)
  i kominiarka poszla, a pies nie doje…ał.”

  z najlepszymi zyczeniami walentynkowymi dla kominiarza!
  (moderator i Szanowni Czytelnicy – sorry za tę odrobinę frywolności)@kominiarz

 126. kominiarz
  | ID: c5650887 | #126

  @Janusz Sanocki
  Nic, tylko wypada podziękować za życzenia i być może powinienem się czymś podobnym odwdzięczyć staremu frywolnemu piernikowi -:)
  Nie potrafię jednak odmówić sobie czegoś lepszego – Pozostawienia to takim jak jest (powyższy chłam) i poczucia sporej satysfakcji, że ktoś taki jak Janusz Sanocki osiągnął tak niski pułap lotu pod wpływem słów „durnia” kominiarza :) Jak widać sporo krwi musiałem upuścić ,skoro „szanowana”? osoba dała się sprowokować. Jeszcze trochę i zobaczylibyśmy prawdziwą twarz eleganckiego starszego Pana. Chyba sobie to wydrukuję. Będzie co pokazywać znajomym. Chyba nawet na Facceboku w celach propagandowych to puszczę -:)
  PS.
  Nie rozumiem tylko tych frywolnych scen z psem…. Czyżby jednak Jewropa zachodnia tak wpłynęła na upodobania Sanockiego? :D
  http://zapodaj.net/80917a810088d.jpg.html

 127. kominiarz
  | ID: c5650887 | #127
 128. Irena
  | ID: c3ac05b5 | #128

  Dyskusja zeszla na psy. !!!!… A miało byc Taaak pieknie.!!!
  …Cóz,zapewne zaległosci w seksie tego powodem. !!!.
  Innego wytłumaczenia nie widze…..
  Wiec … czyncie, co musicie..i madrze dyskutujcie…

 129. Eleonora
  | ID: 03c1fdc0 | #129

  @z Niemodlina

  Nie mam ochoty z panem dyskutować.
  Naciaganie rzeczywistości mnie nie pociąga.
  Proszę zauważyć, że węgierscy politycy z okna Parlamentu wypieprzyli flagę …unijną:)
  Widać nie przeszkadza im barbarzyńca Putin i jego flaga, skoro podpisali z nim poważne umowy gospodarcze?!

  http://www.youtube.com/watch?v=B5OiE_gpGiE

 130. Irena
  | ID: a2ec2b85 | #130

  @ pani Eleonora. Trudno zrozumiec wyrzucanie flagi przez okno ,mozna w inny sposób jej sie pozbyć. Ale Wegrzy dojrzeli do momentu,ze to Rosja jest lepszym partnerem dla Wegier. niz Unia,której polscy politycy zaufali.,pozdrawiem dzieki za video.

 131. z Niemodlina
  | ID: 42e889d5 | #131

  @Eleonora

  Czy wyobraża sobie pani,aby Węgry podpisały z putinowską Rosją jakąkolwiek umowę, gdyby 10.04.2010r w takich okolicznościach zginął w Rosji węgierski Prezydent oraz cała delegacja, a śledztwo okazało się niebywałą farsą i kompromitacją,a dokładniej mówiąc, zacieraniem śladów ??? Wątpię. Dopóki nie zostanie ustalona przyczyna tragedii w Smoleńsku, dopóki nie poznamy ewentualnych sprawców, a putinowska Rosja nadal będzie w swych działaniach w tej sprawie zachowywać się co najmniej jak podejrzany, to nie powinno być mowy o jakiejkolwiek współpracy.

 132. Eleonora
  | ID: 03c1fdc0 | #132

  @z Niemodlina

  Proszę sobie wyobrazić, że dopuszczam taką możliwość!
  Mądra polityka gospodarcza jest błogosławieństwem dla narodu. Całego.
  Proszę zauważyć, że Polska za gaz płaci najwięcej w całej Europie, a bogatym narodem nie jesteśmy, bez przemysłu, bogactw naturalnych, które stają się własnością obcych.
  Za rok kończy się okres ochronny na sprzedaż ziemi obcokrajowcom.
  Będą obowiązywać przepisy zapisane w Traktacie Lizbońskim, proszę pamiętać kto go podpisywał….
  Rozszabrowali nam troszkę, zniszczyli przemysł i zapewniam- nie był to Pański podejrzany….
  Proszę sięgnąć do klasyków, dowie się Pan o filarach naszej cywilizacji
  W najdoskonalszym prawie rzymskim obowiązuje zasada tzw domniemania niewinności.
  Winę trzeba udowodnić!
  Tylko bolszewicy stosowali zasadę
  ” dajcie mi człowieka, a paragraf się znajdzie”
  Ale, zdaje się, że pan od nich się dystansuje?

 133. Janusz Sanocki
  | ID: b38127c9 | #133

  bawie sie tym@kominiarz

 134. kominiarz
  | ID: c5650887 | #134

  Janusz Sanocki :
  bawie sie tym@kominiarz

  No właśnie… Tyle, ze chyba własną głupotą -:)
  O ile takie zachowanie przystoi przeciętnemu uczestnikowi forum internetowego, to nie uchodzi autorowi tekstu zamieszczonego na łamach gazety. Tego typu konwersacja autora z czytelnikiem stawia Pana w gronie błaznów i kompromituje Niezależną Gazetę Obywatelską. Brak reakcji ze strony Redakcji NGO co najmniej mnie dziwi. W której poważnej prasie tolerowano by nazwanie czytelnika durniem przez autora tekstu niezgadzającego się z krytycznym wpisem czytelnika wobec kontrowersyjnych poglądów autora na sprawy niepodległościowych zrywów narodowych? To już jest skandal, który powinien zdyskredytować takie wydawnictwo.

 135. z Niemodlina
  | ID: 42e889d5 | #135

  @Eleonora

  Doskonale wiemy,że obecnie tylko PiS jest przeciwny wyprzedaży polskiej ziemi obcokrajowcom, doskonale również wiemy,że można te przepisy tak zmienić ( jak zrobili to np. Niemcy czy Duńczycy ) że wyprzedaż będzie praktycznie niemożliwa.

  Wiadomo również, że przestępcy z PO-PSL nie doprowadzą do zmiany tych przepisów.

  Czy zasada domniemania niewinności w przypadku kiedy podejrzany zaciera ślady, mataczy i ukrywa dowody zbrodni nadal obowiązuje ??

  http://niezalezna.pl/51873-ukraincy-dziekuja-polakom

 136. Eleonora
  | ID: 03c1fdc0 | #136

  @kominiarz

  To niech pan tutaj nie pisze :)

 137. Longin
  | ID: faadaf8a | #137

  Mogłoby się wydawać rzeczywiście, że Sanocki, czy Eleonora są durniami, gdyż nie dostrzegają ani elementarnych faktów, ani nie pamiętają najnowszej historii (Sanocki odwołuje się przewrotnie i głupio do historii XVII wieku, podczas gdy przedmiot „dyskusji” stanowi obecna sytuacja geopolityczna Polski ze zbrojącym się ponownie po zęby niedawnym okupantem i zaborcą). W moim przekonaniu czynią to zupełnie świadomie i przedstawiają rzeczywistość w krzywym zwierciadle, bo taki jest ich osobisty i grupowy interes. O Eleonorze – reprezentantce postsowieckiej wojskówki z czasów PRL, wzdychającej do komunistycznej przeszłości i wielbiącej swojego niedawnego rosyjskiego protektora nie warto wspominać, bo to jakby powszechna w III RP sytuacja sporego odłamu społeczeństwa, która chciałaby na powrót zajmować uprzywilejowaną pozycję. Inną sprawą jest metamorfoza Sanockiego, którego prorosyjskie ciągoty są coraz bardziej jaskrawo widoczne, od sławetnej wizyty na Białorusi, gdzie odwiedzał obiekty patiomkinowskie i wyrażał żarliwie zachwyty nad przemyślnością i mądrością polityczną białoruskiego satrapy. Zachwyty podobne ekstatycznemu uwielbieniu lewicowych pisarzy i myślicieli (np. Sartra) dla Stalina stały się w ustach Sanockiego swojego rodzaju credo politycznym, do którego usiłuje przekonać współobywateli. Czy można nazwać taką postawę głupotą. Z pewnością byłaby to ocena jednostronna, nie uwzględniająca elementarnej gry interesów. W polityce zaś zawsze trzeba stosować tę ostatnią miarę.

 138. Janusz Sanocki
  | ID: b38127c9 | #138

  Reakcja NGO powinna być taka, ze Szef powinien byl powywalac najpierw ciebie potem tego z niemodlina i longina czy anonima bo to wy (… tu powinienem uzyc slow, ktorych nie uzyje, ale na ktore w pelni zasluzyliscie) zaczeliscie od obrzucania mnie, Eleonory i wszystkich ktorzy sie wam nie podobaja blotem. Ja nie chcac odpowiadac na poziomie bluzgów (choc w pelni na to zasluzyles) podparlem sie wierszykiem. wystepuje pod wlasnym nazwiskiem wiec to i tak nadmiar dobrodusznosci z mojej strony, ze jakiegos anonimowego trolla zaszczycam polemiką. Ale skoro ona nie przynosi skutku rzeczywiscie zaapeluje do moderatora zeby uniemozliwil wypowiadanie sie takich jak ty czy jakichs anonimow, bo to jest chamstwo w najczystszej postaci.
  Jak człowieku nie rozumiesz co to jest polemika, a w domu, ani w szkole cie nie nauczyli cie zasad – to nie powinienes byc wpuszczony do towarzystwa.
  A wiec – biedny ubozuchny – człowieczku najpierw sie czegos naucz, chocby zasad dyskusji. Bo na razie rzucanie błotem zna byle szumowina w tym kraju.
  wiecej nie poswiece ci ani slowa, bede ignorowal twoje wpisy nawet ich nie czytajac. I wszystko. ty tez nie muisz czytac ani komentowac moich artykulow, bo nie widze cobys mogl do jakiejs dyskusji wniesc oprocz chamstwa i glupoty.
  I bynajmniej nie pochlebiaj sobie, ze jakos mnie doktnąłeś. To sa naturalne zjawiska z którymi kazdy musi się zderzyc – błoto, głupota róznych aprtyjnych matolkow, deszcz, śnieg, zaspy – trudno sie na nie denerwowac. CZasem mnie to nawet bawi. Np. dzisiaj kiedy wymyslilem drugi wierszyk bylem z siebie dosyc zadowolony. choć może troche zbyt frywolny za co Panie przepraszam. To takie sudoku.@kominiarz

 139. Eleonora
  | ID: 03c1fdc0 | #139

  @Longin

  ochhhh///
  Gdyby głupota umiała fruwać- wzniósłby się pan pod niebiosa:)
  Nawet nie chce mi się merytorycznie odpowiadać.
  Takimi wpisami daje pan świadectwo o sobie.
  I nie tylko o sobie, ale i o środowisku, z którego pan się wywodzi, tzw opozycje niepodległościową….

 140. Eleonora
  | ID: 03c1fdc0 | #140

  z Niemodlina

  „Doskonale wiemy,że obecnie tylko PiS jest przeciwny wyprzedaży polskiej ziemi ”

  Taaa… głosując wcześniej za podpisaniem Traktatu L.
  ( nawet go nie przeczytawszy…)
  Przestępcami są wszystkie kluby parlamentarne, które nie uzyskawszy zgody społeczeństwa na zrzeczenie się suwerenności, podjęły taką decyzję!
  To naród jest suwerenem szanowny panie, a nie partyjniacy z PISu.
  Lub/i z innych partii.

  A jak Ukraińcy dziękują Polakom, można przeczytać tutaj:

  W październiku br. odbyła się premiera ukraińskiego dokumentalno-fabularnego filmu pt. „Historia jednej kryjówki”, opowiadającego o walce Ukraińskiej Powstańczej Armii z NKWD i “polskimi szowinistami”.

  W jednej ze scen filmu przedstawiono jak polscy policjanci z naszywkami „Warschau”, których dowódca nosi czapkę rogatywkę z orłem białym, napadają na ukraińską wieś, mordując mieszkańców, gwałcąc i rabując. Przeciwko „polskiej bandzie” – jak mówi lektor filmu – stają „miejscowi chłopcy zjednoczeni w oddziałach ludowej samoobrony”:

  Film „Historia Jednej Kryjówki” został wyprodukowany przez Towarzystwo Poszukiwania Ofiar Wojny„Pamięć”. Udział w nim wzięli m.in. aktorzy lwowskich teatrów. Według jego twórcy, Lubomyra Horbacza, opowiada on o „walce Ukraińców w latach 1940-1950 ubiegłego stulecia przeciwko niemieckim, rosyjskim i polskim okupantom”.
  Sponsorami filmu była Lwowska Rada Miejska oraz nacjonalistyczna partia „Swoboda”.

  całość:

  http://marucha.wordpress.com/2014/02/14/polscy-policjanci-morduja-i-gwalca-film-ukrainski/

  Za dyskusje juz dziękuję.

 141. z Niemodlina
  | ID: 42e889d5 | #141

  @Janusz Sanocki

  Proszę wszystkich biorących udział w tej dyskusji wskazać mi gdzie w którym miejscu według red. Sanockiego miałem „obrzucić go błotem” bo zdaje się zostałem o to przed chwilą oskarżony. Z góry dziękuje.

 142. Janusz Sanocki
  | ID: b38127c9 | #142

  Eleonoro! Uwaga! longin to polityk!
  Nie odpowiadam mu, ale ten wpis jest dobry do analizy. Gdyby tak odwrócic te wszystkie wartości i podstawić inne osoby i okolicznosci otrzymalibysmy taki glos longina:

  „Mogłoby się wydawać rzeczywiście, że Kaczyński, czy dziennikarze GP są durniami, gdyż nie dostrzegają ani elementarnych faktów, ani nie pamiętają najnowszej historii (Kaczyńskiodwołuje się przewrotnie i głupio do historii I połowy XX wieku, podczas gdy przedmiot „dyskusji” stanowi obecna sytuacja geopolityczna Polski z potęznym, dominującym niedawnym okupantem i zaborcą). W moim przekonaniu czynią to zupełnie świadomie i przedstawiają rzeczywistość w krzywym zwierciadle, bo taki jest ich osobisty i grupowy interes. O Kaczynskim – członku koncesjonowanej opozycji z czasów PRL, wzdychającej do władzy na wzór Stalina i za wszelką cenę i wielbiącego swojego nowego protektora nie warto wspominać, bo to jakby powszechna w III RP sytuacja sporego odłamu społeczeństwa, która chciałaby zajmować uprzywilejowaną pozycję. Inną sprawą jest polityka Kaczynskiego, którego probanderowskie ciągoty są coraz bardziej jaskrawo widoczne, od sławetnej wizyty na Ukrainie, gdzie wyrażał żarliwie zachwyty nad przemyślnością i mądrością polityczną postbanderowskich partnerów (bo tak mu kazał nowy wielki bat). Zachwyty podobne ekstatycznemu uwielbieniu lewicowych pisarzy i myślicieli (np. Sartra) dla Stalina stały się w ustach Kaczynskiego swojego rodzaju credo politycznym, do którego usiłuje przekonać współobywateli. Czy można nazwać taką postawę głupotą. Z pewnością byłaby to ocena jednostronna, nie uwzględniająca elementarnej gry interesów. W polityce zaś zawsze trzeba stosować tę ostatnią miarę.”

  I jak to niewiele trzeba zeby pokazac co jest warta tego typu „polemika”!@Eleonora

 143. Longin
  | ID: faadaf8a | #143

  W

 144. Eleonora
  | ID: 03c1fdc0 | #144

  @Janusz Sanocki

  Polityk to proszę Pana Janusza, w moim mniemaniu powinien być mądrym, wyważonym człowiekiem.
  Na styl prezydenta Czech pana Klausa czy Orbana.
  Sentymenty i podpowiedzi obcych, lub/i swoich tzw dwu paszportowych, powinny iść na bok.
  Dobro własnego narodu przede wszystkim!
  Kaczyński może tylko pomarzyć o takiej klasie :)

  a z Longina taki polityk jaki opozycjonista.
  Błąka się biduś od pomnika do pomnika, wszędy szuka wsparcia dla swojego rozbudzonego ego.
  Ale mu kiepsko idzie, więc jest zły i wrzeszczy :))

 145. Longin
  | ID: faadaf8a | #145

  Coś wyskoczyło w eter na kształt jednej litery. Miało być: Niezbyt zręczna żonglerka, której niezamierzony wynik i tak pokazuje, na czym polega różnica między interesem J. Sanockiego, a dość ordynarnie spłyconą polityką Kaczyńskiego.

 146. Longin
  | ID: faadaf8a | #146

  Oczywiście, że kiepsko idzie; niestety wszystkim żyjącym w państwie zawłaszczonym na całe dziesięciolecia przez rozmaitych trepów z .LWP i SB

 147. Longin
  | ID: faadaf8a | #147

  Jakie szanse w starciu z wami (służbami) u progu transformacji miało społeczeństwo oddaje w niewielkim procencie przytoczony poniżej artykulik.

  http://biznes.onet.pl/aleksander-gawronik-krol-cinkciarzy,18490,5601733,1,news-detal

 148. kominiarz
  | ID: c5650887 | #148

  @Janusz Sanocki
  No niesamowite…. Nie mogę wyjść ze zdumienia, że tak nisko może upaść ktoś niby na poziomie i to do tego redagujący teksty w NGO. Autor tekstu bluzga czytelnikowi, który się z nim nie zgadza i śmie krytykować. Wyzywa od durnia, chama, trolla i wpada w furię tylko dlatego, ze inaczej myśli. Nie przypominam sobie, żebym użył wobec Pana obraźliwych epitetów, ani nawet odnosił się niestosownie „na Ty” tak jak Szanowny Pan raczy to robić. W żaden niestosowny sposób nie odniosłem się również do „Eleonory” co usiłuje Pan tutaj wszystkim wmówić. Coś bardzo źle musi być z nerwami, że skoro nie potrafi Pan swoją demagogią trafić do czytelnika i go przekonać, to zaczyna Pan najzwyczajniej bluzgać i ośmieszać głupawymi wierszykami. Wstyd! Takiej osobie to nie przystoi.
  Zgadza się – występuje Pan pod swoim imieniem i nazwiskiem i nie widzę dlaczego miało by być inaczej skoro współpracuje Pan z NGO i redaguje na jej łamach. Moje dane osobowe i adresowe są znane Redakcji, bo taki jest wymóg przy rejestracji, więc również nie jestem tutaj zupełnie anonimowym. A to, że podpisuję się loginem „kominiarz” jest czymś naturalnym, zgodnym z zasadami forum i nic w tym dziwnego, że z tego korzystam. Jeśli nie jest to po Pana myśli, to już osobisty problem i nie do mnie z tym. Moje imię, nazwisko i dane kontaktowe są dostępne w Redakcji i tam proszę identyfikować „anonimowego trolla”. A do Redakcji, to proszę Pana i ja się zwrócę, tak że nie będzie Pan jedyny. Takiego czegoś nie można pozostawić bez echa. Chociaż przypuszczam, że na takiej osobie jak Pan , to i tak nie odniesie wrażenia, bo pewnie robi Pan łaskę nie tylko „anonimowym trollom” ale i Redakcji.

 149. kominiarz
  | ID: c5650887 | #149

  @z Niemodlina
  Jest taki film „Ślepa Furia” z Rutgerem Hauerem i chyba on był inspiracją J.Sanockiego. Najwidoczniej wpadł w ślepą furię i obrzucił bluzgami wszystkich naokoło bez wyjątku, którzy nie byli po jego myśli. Ja też zostałem zwymyślany od chamów, durni i trolli, a w niczym temu Panu nie nie ująłem za wyjątkiem porównania do Michnika z Wyborczej. No ale przecież to nie jest obrzucenie błotem… Jeśli już, to Pan Sanocki zaczął od obrzucania błotem ludzi, którzy ginęli za naszą wolność i obrażać uczucia patriotyczne czczących bohaterów. Stąd porównanie do Michnika, bo niczym się to nie różni wg mojej oceny, no ale jakie to obrzucanie błotem?

 150. z Niemodlina
  | ID: 42e889d5 | #150

  @kominiarz

  Powiem szczerze,że po kilku latach pisania na różnych portalach internetowych całkowicie uodporniłem się na krytykę, także tą na niskim poziomie, jednak przyznam, że mnie również lekko zaskoczyła reakcja red. Sanockiego, raczej nie spodziewałem się takiego przebiegu dyskusji. Ponawiam więc moją prośbę, proszę wskazać mi w którym miejscu miałem „obrzucić błotem” red. Sanockiego, bo nie mogę się doszukać.

 151. Janusz Sanocki
  | ID: b38127c9 | #151

  Eleonoro! w pelni sie zgadzam!
  @Eleonora

 152. Eleonora
  | ID: 51035c92 | #152

  @z Niemodlina

  Rozumiem, że podobny język całkowicie pana satysfakcjonuje?

  http://niezalezna.pl/51619-soczi-jak-za-brezniewa-telewidzowie-w-rosji-nie-zobaczyli-kompromitujacej-awarii

  Sądząc po uporczywym wklejaniu artykułów z Niezaleznej czy GP, rozumiem, że krytyka pisana na tym portalu jest w pańskim guście :)

  Nie wspomnę o telewizyjnym słowotoku i złosliwości pana Darskiego( z-cy red nacz. GP) w stosunku do prezydenta Obamy. To jest dopiero klasa!!

  http://jozefdarski.pl/7306-co-obama-da-putinowi-czym-go-przekupi

 153. Irena
  | ID: 8a62b0e5 | #153

  Napisz Pan kolejny artykuł. Tym razem cos” lekkiego”, bajkowego,basniowego.Zapewne bedzie weselej na forum.pozdrawiam wszystkich zainteresowanych publikacjami i zycze dobrej niedzieli.

 154. z Niemodlina
  | ID: 42e889d5 | #154

  @Eleonora

  Że niby porównywanie do Breżniewa to źle, tak ? :) a może tak nie jest ??? wygląda to niemal identycznie, taka sama zakłamana propaganda, ale środki przekazu od tego czasu i technika nieco inna, reszta ta sama. Cała ta putinada to jedna wielka kompromitacja oczywiście w sensie organizacyjnym, bałagan i prowizorka rodem z ZSRR, obserwując te fuszerki w pokojach hotelowych można jeszcze śmiało porównać z filmami Barei, czyli żółta woda w kranie, dwa sedesy obok siebie, brak kranu w umywalce, brak gniazdek elektrycznych w pokojach, rozpadająca się w wanna w łazience, rozlatujące się łóżka i meble, a przede wszystkim wszechobecna korupcja i bezprawie towarzyszące każdego dnia przy przygotowaniach do putinady. Obamy rozumiem nie wolno się czepiać, bo przyjaciel putinowskiej Rosji, który oddał Europę środkowo-wschodnią Putinowi, dlatego Obamy nie ruszać, tak ??

 155. Longin
  | ID: faadaf8a | #155

  Niezły, jak zawsze, komentarz Targalskiego. Trzeba się jedynie przyzwyczaić, ze nie wszyscy biją czołem na widok Putina, a Obama (od kiedy to Eleonora wielbi uosobienie amerykańskiego szatana?) jest jednym z polityków, z którego można drwić, jak z każdej osoby publicznej według standardów wolnego dziennikarstwa.

 156. Eleonora
  | ID: 51035c92 | #156

  @z Niemodlina

  Siedzi pan sobie w tym Niemodlinie i czyta propagandę, że woda żółta, a kółko się nie otworzyło… aż zal, że jest pan dorosłym człowiekiem, bo zachowuje się pan jak szczeniak:(
  Mnie osobiście było wstyd, że na Otwarciu Olimpiady sportowców witają ich przedstawiciele, głowy państw, a nasz dureń nie pojechał bo Angela nie pozwoliła…
  Nawet w sporcie widać tę głupawkę, jaka ogarnęła nasz biedny kraj!

  Proszę przeczytać co do powiedzenia ma nasz złota medalistka, Justyna Kowalczyk i przestanie się kompromitować tą bazgraniną….

  http://justyna-kowalczyk.pl/propaganda/

  co do Obamy, owszem ruszać mozna ale czy od razu obrażać?!
  Zauważa pan różnicę?

  @Longin

  Proszę się nie wysilać, z trollami nie dyskutuję.

 157. z Niemodlina
  | ID: 42e889d5 | #157

  @Eleonora

  Niech to Pani powie tym biednym ludziom w Soczi, których domy zrównano z ziemią, a ich samych wyrzucono pod most.

  Nie czytam propagandy, tylko udokumentowane zdarzenia, które miały miejsce. Skąd ta pewność,że Angela zabroniła, a może właśnie Putin ?? :)

  Polecam szczególnie od 20 minuty.

  http://www.youtube.com/watch?v=5pk5WjWETWw

 158. Eleonora
  | ID: 97b41095 | #158

  Paaanieee….

  Niech pan przestanie z tymi ” biednymi ludźmi”:)
  Jest pan wrażliwy na biedę Rosjan, niech pan pochyli się nad biedą Polaków, co?
  Wszyscy politycy podniecali się polskim Euro.
  Ile małych firm padło podczas budowy dróg?
  Po co nam ogromniaste stadiony, które już są bezużyteczne?
  A nasi pajace, czytaj: politycy, biegali z głupawymi szaliczkami.
  Pan tego nie widział?

  Poza tym, obraz jest koprodukcją niemiecko-austriacko-izraelską.
  Rezyserem jest Izraelczyk rosyjskiego pochodzenia Alexander Gentelev.
  Już samo to, że film zrobili żydzi troszeczkę go dyskwalifikuje.
  Z własnego podwórka wiemy cóż warte są ich filmy ( Pokłosie, Bracia Bielscy itp..)
  Ile w nich prawdy….

  Może pan Sakiewicz zrobi porządny film, dokument o zmarłym niedawno Arielu Szaronie?
  O jego wyczynach masakrze w obozach dla uchodźców palestyńskich w Sabrze i Szatilli.
  Chętnie obejrzę i porozmawiamy.
  Pozdrawiam.

 159. Irena
  | ID: 183c532b | #159

  @ pan z Niemodlina. Witaj.Dzieki za video. Troche inaczej patrze na ten film. niz Ty. Pan Putin chcial za swojego zycia wypromować Rosje, swój kraj, w którym jest prezydentem / bo przeciez pół wieku juz przezył, wiec ma „z górki”/…. I to Jemu sie udało. Być moze,ze zły teren wybrali geolodzy, nie dobadali podłoza, i dlatego np.skocznia sie osuwała ,wiec i koszty budowy znacznie sie zwiekszyły.. Wielka inwestycja musi pochłonąć nawet wielkie skupiska ludzi,ich dobytek.To jest nieuniknione. Ale były odszkodowania. moze nie odpowiadające wartości majątku,wiec tutaj te rodziny rozumie.
  ,Warto ten film obejrzeć chociazby ze względów krajobrazowych.Ładna panorama. pozdrawiam.

 160. Longin
  | ID: faadaf8a | #160

  Ja tu żadnego dialogu z agenturą wojskową dawnego PRL-u nie prowadzę.

 161. Janusz Sanocki
  | ID: 40466a94 | #161

  z niemodlina
  Przepraszam Pana!
  Rzeczywiscie w ferworze dyskusji „załapał” się Pan do grupy longina, kominiarza i anonima.
  Sorry
  Panskie wypowiedzi byly merytoryczne.
  Pozdrawiam
  JS @z Niemodlina

 162. Longin
  | ID: faadaf8a | #162

  Nie sądzę bym chciał mieć coś wspólnego z „grupą” czy towarzystwem Sanockiego.

 163. Adrian
  | ID: 5b88c261 | #163

  Ukraino jestem z Wami w tych ciężkich chwilach. Protestujcie do tego czasu kiedy osiągnięcie Wolność.

  http://www.youtube.com/watch?v=oD0ua1YvCyU

  To dla was Ukraino zapamiętajcie te słowa.

 164. ala
  | ID: 490331e0 | #164

  Dobry artykuł,,,

 165. ue
  | ID: 311c3aa2 | #165

  Tak dla równowagi, rozmowa na jednym z portali:
  ~ue: Mam związki z Ukrainą. Jak doszedł do władzy Janukowycz w 2010 r. zaczęła się nieopisana nigdzie w Polsce wielka akcja przejmowania przedsiębiorstw przez nową partię i prorosyjskie służby specjalne. Scenariusz wyglądał najczęściej tak – grupa „Antyterrorystów” rozwala z hukiem drzwi do firmy, wchodzi, podrzuca dokumenty, oskarża, zamyka właścicieli. Wypuszczają dopiero po oddaniu wskazanym osobom połowy firmy lub połowy comiesięcznych zysków firmy (haracz). Podobno w sieci był nawet film, jak Milicja czeka, aż zamkną się automatycznie otwierane szklane drzwi i dopiero wtedy wkraczają uprzednio je rozwalając z hukiem. Takie działania zostały podjęte od razu, począwszy od największych przedsiębiorstw, które nie były połączone zbyt bardzo z kapitałem zachodnim. Np. taka akcja nie udała się podobno z producentem soków Sandora. Jeden nasz klient zbankrutował po wejściu takich smutnych panów, przedstawieniu podrobionych dokumentów i odebraniu mu zakupionej działki z nowo postawionym i wyposażonym budynkiem. W mieście mojej rodziny był sobie b. dobrze rozwijający się i b. lubiany producent słodyczy. Przyjechał do właściciela Janukowycz, a właściciel po usłyszeniu żądań na drugi dzień powiesił się. ######

  ~Hanka do ~ue: Mój klient z Ukrainy ma fabrykę z olejem.Mówił,że syn Janukowicza jeździ po Ukrainie i zmusza właścicieli do sprzedaży atrakcyjnych interesów za bezcen.Mój klient również dostał taką ofertę.Na razie walczy ale powiedział,że chyba nie da rady.Ukraińcy mają dośc tego złodziejstwa rządzących. ######

  ~Efka do ~Hanka: dziś jeden człowiek spod Lwowa opowiedział mi ,jak to syn Janukowicza zmusił rodzinę do odsprzedania pensjonatu/ w miejscowości podobnej jak nasze Zakopane/.Pensjonat to był rodzinny biznes wart kilka milionów a on zaproponował jakąś śmieszną cenę.Dotąd ich gnębili aż odsprzedali ,żeby ratować swoje życie.Taki podobno jest złodziejski biznes rodziny prezydenckiej. ######

  ~Dana do ~Efka: Pracuję w instytucji,która obsługuje kierowców ukraińskich ,też słyszałam o takim procederze syna Janukowicza.Podobno wybiera sobie takie dochodowe interesy i zmusza ludzi do sprzedaży .W ciągu roku podwoił swój majątek i ma coś ze 200 milionów dolarów. ######

  ~(A) do ~ue: Donieck – facet wybudował fabrykę, miał produkować dla Niemców, holendrów i Anglików, ludzie mieli zarabiać po 4000 hrywien (jak na tamte realia to duże pieniądze, wielu Ukraińców nie zarabia nawet 2000), ale kilku ludzi z tego biznesu zostało pobitych, ktoś został zabity, zleceniodawcy się wycofali i fabryki nie ma. Milicja jest najskuteczniejszą firmą windykacyjną. Za 30 % ściągnie każdy dług, nawet taki, którego nigdy nie było. Ogólnie Ukraina pod względem korupcji i bandytyzmu jest ze 20 lat za nami, władze boją się Unii, bo nie potrzebują, by im ktoś patrzył na łapki. Tymoszenko siedzi za korupcję – jak najbardziej słusznie – ale nie ona jedna powinna. Żałosne jest to, że większość komentarzy piszą ludzie, którzy w życiu na Ukrainie nie byli i nie mają o niczym pojęcia Kryzys na Ukrainie wykorzystują jedynie jako pretekst, by wylewać żale, że im się w Polsce w życiu nie powiodło i wyrażać tęsknotę za socjalistycznym rajem PRLu, gdzie wystarczyło być ormowcem, żeby nic nie musieć robić, a materialnie wybijać się ponad biedną przeciętność. ######

 166. ue
  | ID: 311c3aa2 | #166

  I jeszcze jedno dla równowagi i prawdy.
  23.01.2014 oglądałem online na espresso.tv wystąpienia 3 liderów Majdanu po rozmowach z Janukowyczem – wszystko się wtedy ważyło. Uderzyło mnie to jak wyglądał Majdan: kilka flag ukraińskich i 2 flagi polskie – jedna z nich największa na Majdanie – niesamowity wygląd. To był bardzo ciekawy widok, że do takiego Majdanu przemawiał Tiachnybok i na takim Majdanie przeprowadził on wśród ludzi głosowanie, czy przyjąć warunki Janukowycza, czy je odrzucić. Majdan zdecydował, żeby je odrzucić i poszerzyć się do ulicy Gruszewskiego (przynajmniej ja to tak zrozumiałem).

  Kliczko:

  http://www.youtube.com/watch?v=gX6hhNWjJtA

  Tiachnybok:

  http://www.youtube.com/watch?v=UBFyq7dbJiQ

  Jaceniuk:

  http://www.youtube.com/watch?v=nPbddexHgRs

Komentarze są zamknięte