Wielka Polska w małej Unii – PRJG zaprezentowała program europejski

Redaktor Obywatelski1

Jarosław GOwin2Chcemy wielkiej Polski w małej Unii Europejskiej. Chcemy Polski wielkiej pracowitością i kreatywnością polskich obywateli. Wybory do Parlamentu Europejskiego to pierwszy etap wielkiej, dwuletniej bitwy o przyszłość kolejnych pokoleń. Poprowadzę Was w tej bitwie, będę startował w wyborach do Parlamentu Europejskiego – mówił dziś w Warszawie do działaczy i sympatyków Polski Razem Jarosław Gowin

W Warszawie trwa spotkanie europejskie Polski Razem Jarosława Gowina, na którym prezentujemy program europejski. W ostatnich tygodniach przygotował zespół ekspertów pod kierownictwem Pawła Kowala.

[PRZECZYTAJ PROGRAM WIELKA POLSKA W MAŁEJ UNII]

Postulaty w poszczególnych obszarach prezentowali m.in.: Jarosław Gowin, Krystyna Iglicka-Okólska, Marek Migalski, Przemysław Wipler, Artur Zasada, Adam Bielan, Paweł Poncyljusz
i Jadwiga Emilewicz. W konferencji biorą udział zaproszeni eksperci i goście specjalni.

– Polska Razem chce państwa silnego wobec silnych i zdecydowanie walczącego o polską rację stanu za granicą. A jednocześnie państwa wspierającego polskie firmy, służebnego wobec swoich obywateli, i pomagającego tym, którzy sami sobie w życiu nie radzą. – mówił Jarosław Gowin.

Poseł Przemysław Wipler przypomniał, że Polska Razem Jarosława Gowina nie zgodzi się na ani jeden unijny podatek więcej. Regulacje i dodatkowe podatki zabijają wolny rynek – przekonywał Wipler.

Wiceprezes Polski Razem Jarosława Gowina Krystyna Iglicka-Okólska zwróciła uwagę na problemy związane z emigracją. – Pierwsze 10 lat w Unii Europejskiej to bezprecedensowa fala emigracji. To wielki sukces tamtych gospodarek i wielka strata dla Polski. – mówiła

O „małej Unii” mówił eurodeputowany, Marek Migalski. – Mała Unia to nie Unia pomniejszona o jej członków – wręcz przeciwnie, chcemy rozszerzenia Unii o inne kraje, takie jak Ukraina czy Białoruś. Mała unia, to unia która jest pomocnym narzędziem w rozwijaniem wolnego rynku, a nie instytucją, która blokuje przedsiębiorców. Chcemy ją odchudzić, chcemy żeby Unia przestała być otłuszczona, a zaczęła być fit! – przekonywał Migalski.

Program europejski „Wielka Polska w małej Unii. Manifest polskiego euro realizmu” opracował zespół ekspercki pod kierownictwem Pawła Kowala, szefa Rady Krajowej Polski Razem Jarosława Gowina. Jest dostępny na stronie internetowej partii.

gop

 1. Sanacja
  | ID: c7197707 | #1

  ta wizja jest zupełnie populistyczna. Wielka Polska w małej Unii? Dziecko! Czy ty Gowin myślisz, że żyjemy w XIX wieku?

  Dzisiejsza geopolityka mówi sama za siebie.
  Jeśli się Europa nie będzie jednoczyć, to wszystkie jej narody będą jak patyczki dla Chin (populacja 1 300 000 000 ludzi). Polska (38 000 000 ludzi) to nawet jest mniej niż przeciętna chińska prowincja. Polska jest jak 3-4 miasta chińskie.

  Zjednoczona Europa ma większy głos (obecna populacja UE to 500 000 000 ludzi), chociaż nawet zjednoczona, będzie bardzo mała w porównaniu z Chinami (blisko jedna trzecia). Nawet gdyby wszystkie narody Europy włączyć do UE (około 800 000 000 ludzi), to nadal byłoby to mniej niż Chiny.

  Mam całkowitą pewność, że Gowin to zdrajca nie tylko nas Polaków, ale też Polskiej racji stanu i racji stanu naszego kontynentu.

Komentarze są zamknięte