Słomka: Nowy plan Marshalla dla Ukrainy

Redaktor16

Adam SłomkaUnia Europejska nie ma realnego pomysłu na wyjęcie Ukrainy z coraz silniejszego uścisku Rosji. Warto uświadomić sobie, że w kilku krajach b. Bloku Wschodniego mamy „aksamitny postkomunizm” – system oparty na starych wyjadaczach, których umizgi do Kremla są jawne i publiczne.

Trzeba stwierdzić, że mimo panującej opinii o przełomie w PRL w latach 1988/1989, metody i praktyki wyniesione z systemu totalitarnego były dalej stosowane dosyć szeroko. Władze wysyłały ZOMO i MO w obronie baz Armii Czerwonej, skrytobójczo mordowano niepokornych (ks. Niedzielak, ks. Suchowolec, ks. Zych) … a komunistycznego zbrodniarza Jaruzelskiego kreowano na prezydenta. Tysiące „małych jaruzelskich” wprowadzono do policji, UOP (ABW), prokuratury i sądownictwa paraliżując wszelkie realne próby rozliczenia czasów komunizmu. Stąd mamy „moralną odpowiedzialność” za korupcję czy „pobicie kulą karabinową ze skutkiem śmiertelnym”. Mimo działań parlamentarnych nie rozliczono żadnej afery – od afery Banku Śląskiego poczynając. Nawet pomników Armii Czerwonej (sojuszniczej dla Wehrmachtu w latach 1939-41) nie da się usunąć. Tyle zarysu polskiego postkomunizmu w III RP.

Ukraińskie postkomunistyczne piekiełko

Na Ukrainie problem jest większy. O ile dzięki KPN udało się usunąć rosyjską armię (blokady baz) to w imieniu Ukraińców oddano Rosji po raz kolejny bazę w Sewastopolu. „Obóz niebieskich”, który wyniósł do władzy Janukowycza był (i zapewne jest) finansowany przez Kreml. Wschodnia Ukraina powoli staje się podatnym gruntem dla rosyjskiej manipulacji znanej praktycznie z oderwania od Gruzji jej terytorium. Metody stosowane przez obecne ukraińskie władze najbardziej przypominają litewskie wydarzenia ze stycznia 1991 r. Wówczas w Wilnie kamery zachodnich stacji zarejestrowały szamoczące się i uciekające sylwetki. W tle słychać było strzały z broni automatycznej i przeraźliwe krzyki. Radzieccy komandosi nie oszczędzali zachodnich reporterów, bijąc ich i wyrywając im sprzęt. Szturm oddziałów specjalnych na wieżę telewizyjną w Wilnie, połączony z otwarciem ognia do manifestantów, miał pogrzebać nadzieje Litwinów na niepodległość. Dziś takich praktyk Janukowycz używa wobec demonstrantów na Majdanie. Ukraina jest w momencie przełomowym. Jego znakiem jest obalenie pomnika Lenina w Kijowie – o ponad dwie dekady za obaleniem pomnika Dzierżyńskiego w Warszawie.

Polska dyplomacja jest słaba. Unia Europejska nie widzi dla siebie większego interesu we wsparciu dla Ukrainy. Tyle, że ewentualna zmiana sytuacji geopolitycznej (odradzanie się ZSRR) stanowi realne niebezpieczeństwo dla Polski. Stąd też aktywny udział w rozwiązaniu konfliktu musi nastąpić ze strony USA – nowy plan Marshalla dla Ukrainy. W tym kontekście chcę przypomnieć, że od lat moje środowisko proponuje zmianę charakteru Grupy Wyszehradzkiej (z forum konsultacji na grupę politycznej i ekonomicznej współpracy) i realizację fragmentu projektu „Międzymorza”.

Poza istotną kwestią realnej odpowiedzialności za ludobójstwo dokonane przez ukraińskie OUN/UPA na Polakach trzeba wspomnieć też wspólną walkę z Rosją w roku 1920. 25 marca 1920 roku wybitny polski polityk i lider PPS Ignacy Daszyński mówił, cyt.

„W historii często czytamy, że nie raz i nie dwa lała się niepotrzebnie polska i ukraińska krew w walce ze sobą, a walka ta zniesławiła oba narody i doprowadziła do utraty niepodległości Polski i Ukrainy przed silniejszymi wrogami, którzy tylko czekali na nasze osłabienie, by narzucić nam jarzmo niewoli, ciężkie kajdany. Ale obecna Polska staje na drogę nowego porozumienia z Ukrainą i ja uroczyście oświadczam, że nie może być wolnej Polski bez wolnej Ukrainy i wolnej Ukrainy bez wolnej Polski”.

Przedwojenny polski przedstawiciel antykomunistycznej lewicy nie mógł przewidzieć ludobójstwa dokonanego później na naszych rodakach. Tyle, że dosyć jasno i nadal aktualnie związał sprawę niepodległości ze współpracą z naszym sąsiadem.

W USA widać problem doskonale

O ile administracja obecnego prezydenta USA Baracka Obamy biernie przygląda się wzrastającemu imperializmowi Rosji to czas na apel do Partii Republikańskiej o postawienie silniejszej tamy dla postkomunistycznych reżimów.

Warto podkreślić, że republikański kontrkandydat Obamy w 2008 roku senator John McCain w grudniu 2013 r. przekonywał, że prezydent Rosji Władimir Putin nigdy nie zaakceptował niepodległości Ukrainy.Wierzyć, że odda Ukrainę Zachodowi, byłoby czystą głupotą – powiedział. Senator nie ma też wątpliwości, że Rosja chce „odbudować imperialną dominację w swym sąsiedztwie”. Jego zdaniem dowodem na to jest nie tylko presja, jaką Moskwa wywiera na swych sąsiadów, by odwieść ich od integracji z UE, ale też decyzja o rozmieszczeniu rakiet Iskander w Kaliningradzie. Dodał, że niedawno pojawiła się informacja, że Rosja niebawem rozmieści też na wagonach kolejowych nowe międzykontynentalne balistyczne pociski rakietowe (ICBM). – To strategiczna decyzja. Musimy zrozumieć, z kim mamy do czynienia – ostrzegł, apelując o „bardziej stanowcze” stanowisko USA. W jego ocenie Putin pozwala sobie na te kroki „ośmielony” brakiem amerykańskiego przywództwa w różnych częściach świata, w tym w Syrii. – Wyciągnął lekcję: jeśli Stany Zjednoczone nie protestują wobec jego działań na Bliskim Wschodzie, to może też robić, co mu się podoba bliżej domu. I robi – powiedział.

Jak widać są środowiska, które nie obawiają się „gniewu” Kremla. Serwilizm wobec Putina nic nie da. Jakieś słowa krytyki Janukowycza płynące z Unii Europejskiej też nie. Czas na czynne działanie! Wbrew popularnemu powiedzeniu … Polak może być mądry też przed szkodą!

Adam Słomka

Przewodniczący KPN-NIEZŁOMNI

 1. Eleonora
  | ID: d4f1cade | #2

  Bardzo lubię czytać artykuły pana Słomki.
  Obrazują one jak dalece nasze ” elity niepodległościowe” nie służą narodowi.
  Powołuje się przy tym na znanego PPSowca Daszyńskiego…
  A może kapeńkę z Dmowskiego dla odmiany?

  „Nie ma siły ludzkiej, zdolnej przeszkodzić temu, ażeby oderwana od Rosji i przekształcona na niezawisłe państwo Ukraina stała się zbiegowiskiem aferzystów całego świata, którym dziś bardzo ciasno jest we włas­nych krajach, kapitalistów i poszukiwaczy kapitału, organizatorów przemysłu, techników i kupców, speku­lantów i intrygantów, rzezimieszków i organizatorów wszelkiego gatunku prostytucji: Niemcom, Francuzom, Belgom, Włochom, Anglikom i Amerykanom pośpieszyliby z pomocą miejscowi lub pobliscy Rosjanie, Polacy, Ormianie, Grecy, wreszcie najliczniejsi i naj­ważniejsi ze wszystkich Żydzi. Zebrałaby się tu cała swoista Liga Narodów…

  Te wszystkie żywioły przy udziale sprytniejszych, bardziej biegłych w interesach Ukraińców, wytworzyłyby przewodnią warstwę, elitę kraju. Byłaby to wszakże szczególna elita, bo chyba żaden kraj nie mógłby poszczycić się tak bogatą kolekcją międzynarodowych kanalii.
  Ukraina stałaby się wrzodem na ciele Europy; lu­dzie zaś marzący o wytworzeniu kulturalnego, zdrowego i silnego narodu ukraińskiego, dojrzewającego we własnym państwie, przekonaliby się, że zamiast własne­go państwa, mają międzynarodowe przedsiębiorstwo, a zamiast zdrowego rozwoju, szybki postęp rozkładu i zgnilizny.

  Ten, kto przypuszcza, że przy położeniu geograficznym Ukrainy i jej obszarze, przy stanie, w jakim znajduje się żywioł ukraiński, przy jego zasobach ducho­wych i materialnych, wreszcie przy tej roli, jaką posiada kwestia ukraińska w dzisiejszym położeniu gospodarczym i politycznym świata, mogłoby być inaczej – nie ma za grosz wyobraźni.
  Kwestia ukraińska ma rozmaitych orędowników, za­równo na samej Ukrainie, jak poza jej granicami. Między ostatnimi zwłaszcza jest wielu takich, którzy dobrze wiedzą, do czego idą. Są wszakże i tacy, którzy rozwią­zanie tej kwestii przez oderwanie Ukrainy od Rosji przedstawiają sobie bardzo sielankowo. Ci naiwni najlepiej by zrobili, trzymając ręce od niej z daleka.”

  Zdaje się, że słowa te bardziej przystają do rzeczywistości?
  Kim jest opozycjonista- Kliczko?
  kto go finansuje? Zdaje się, że Fundacja Adenauera… niemiecka fundacja….

  Wracając do pomysłu nowego ” Planu Mashalla”
  Wysuwa pan bardzo niebezpieczne tezy, gdyż przypominam, że przed nim odbyła się Norymberga…
  Z pewnością wolny naród zechce osądzić wszystkich ” małych Jaruzelskich” umieszczonych we władzach III RP…
  Zechce rozliczyć budowniczych III RP, która osadza się na zdradzie i zniszczeniu…
  Zdaje się, że pan Słomka brał czynny udział w tworzeniu tego bytu..?
  Był pan posłem kilku kadencji?

  Wkleił pan kapitalne zdanie wypowiedziane przez Johna Mcaina:

  „Wierzyć, że Putin odda Ukrainę Zachodowi, byłoby czystą głupotą – powiedział.

  to jak panowie?
  Walczycie o niepodległość Ukrainy czy o ” oddanie jej zachodowi”??!
  Bo Polskę wam się udało ” oddać”….

 2. | ID: 4fb6e4d6 | #3

  Szanowna Eleonoro!

  Po pierwsze, jako poseł uzasadniałem wnioski o Trybunał Stanu dla Jaruzelskiego i spółki oraz Rakowskiego. Przeprowadziłem uchwałę Sejmu RP III kadencji w sprawie bilansu zysków i kosztów akcesji Polski do UE. Nieco później wezwałem do bojkotu referendum akcesyjnego dotyczącego warunków wynegocjowanych przez rząd tow. Millera. Narodowcy podnosili frekwencję wzywając do głosowania na „NIE”. W 1996 roku w opracowaniu „Czerwona Pajęczyna” oraz wcześniej ujawniliśmy setki urzędników łamiących ustawę, która zakazywała równoczesnego korzystania z dochodów w sektorze publicznym i prywatnym – doprowadzając do dymisji Olechowskiego. Warto też wspomnieć, że pierwszy projekt lustracji i dekomunizacji z 6 listopada 1991 roku („o Restytucji Niepodległości”) – autorstwa KPN – miał za zadanie nawiązanie do ciągłości prawnej z II RP, a nie PRL. Zasługi Piaseckiego, Dobraczyńskiego czy Giertycha seniora są ogólnie znane. Tak się składa, że nie znam tekstów Dmowskiego pochwalających komunizm, a zasługi Daszyńskiego w walce z komuną AD 1920-21 są niezaprzeczalne. McCain ma rację. Wybór – mimo nieistniejącej Żelaznej Kurtyny – jest jasny. Trzeba być ślepym, żeby upatrywać sojusznika na Kremlu. Więcej w sprawie, ani w dyskusji nie będę się wypowiadał!

 3. Eleonora
  | ID: d4f1cade | #4

  Co z tego, że przeprowadzał pan bilans zysków i strat wynegocjowanych przez tow Millera, skoro milczał podczas zrzekania się suwerenności przez prezydenta i Pańskich kolegów ” niepodległościowców”
  Przypominam dwie rzeczy, że Sejm rękoma prawie wszystkich posłów podpisał się pod tą haniebną ustawą…
  Pan prezydent, wywodzący się z bliskiego panu środowiska, podpisał Traktat w dniu szczególnym dla Polaków, bo 13 grudnia.
  A pan milczał jak wielu innych niepodległościowców…
  Więcej, dalej wspiera pan zakłamaną prawicę!
  Tylko czekać aż pojawi się pańskie nazwisko na ich listach.

  Co do Dobraczyńskiego.
  Pan będzie łaskaw nie wycierać sobie gęby tym szlachetnym nazwiskiem!
  Skoro pamiętacie o pani Sendlerowej, to nie zapominajcie o Jej przełożonym…

  ” Dobraczyński pisał w swych wspomnieniach: „Z tą sprawą przyszły do mnie pewnego dnia moje panie – tzn. opiekunki społeczne pracujące w Wydziale. Cała ich grupa – że wymienię tylko Ireną Sendlerową, Jagę [Jadwigę] Piotrowską, Nonnę Jastrzębską, Haliną Kozłowską, Janiną Barczakową, Haliną Szablakównę – już od pewnego czasu na własną ręką prowadziły akcję wydobywania dzieci żydowskich z getta i umieszczania ich w tym lub tamtym zakładzie opiekuńczym na podstawie fałszywego wywiadu społecznego i po ułożeniu całej sprawy z kierownikiem zakładu. Ale ich możliwości były już na wyczerpaniu”.

  Dobraczyński przyłączył się do akcji. Jako kierownik Sekcji mógł samodzielnie kierować dzieci do zakładów. Dobre kontakty Dobraczyńskiego z dyrektorami ośrodków okazały się wtedy niezwykle cenne: „Postanowiłem odwołać się do ich pomocy. Wyty­powałem zakłady – wyłącznie zakonne – których kierowni­ctwu mogłem całkowicie ufać, i postawiłem wobec nich spra­wę otwarcie”.

  Pracowniczki zakładowe sporządzały fałszywe dokumenty (metrykę i wywiad środowiskowy) dla wszystkich dzieci żydowskich, które zdołały wydobyć z getta. Następnie wystawiały skierowanie do zakładu opiekuńczego, które osobiście podpisywane było przez Dobraczyńskiego. Irena Sendler pisze: „Bardzo szybko na drodze konspiracyjnej doszłyśmy do porozumienia z panem Janem Dobraczyńskim, który zgodził się na kierowanie dzieci żydowskich do polskich zakładów. Każda opracowana przez nas sprawa dziecka z getta «szła» do podpisu do pana Jana”.

  Podpisywanie tego rodzaju dokumentów nie należało jednak do stałych obowiązków kierownika Sekcji. Bliska współpracowniczka Dobraczyńskiego, Jadwiga Piotrowska (odznaczona medalem „Sprawiedliwego” w 1987 r.) podkreśla: „Normalnie, kierownik referatu nie podpisywał takich papierów. Podpis Janka był więc kluczem, prostym szyfrem, a zarazem sygnałem dla za­interesowanych, że mają do czynienia z dziec­kiem, jak mówiliśmy wtedy – specjalnej opieki i troski, z dzieckiem żydowskim”.

  Pan się pochwali dorobkiem naukowym podobnym do pana Giertycha seniora
  Napisze choć jedną ciekawą książkę.
  Wówczas będzie miał prawo do oceny!

  McCain nie ma racji.
  Trzeba być ślepym, żeby nie zauważać gdzie odradza się komuna?
  proszę przyjrzeć się unijnym dyrektywom, działaniom rozpasanych nieusuwalnych komisarzy unijnych, by widzieć totalitarne zagrożenie…
  A nasze ciągłe dostosowywanie naszego prawa do unijnego jest wymogiem nowoczesnej demokracji, tak?
  I wyrazem naszej suwerenności, prawda??
  Jakoś pan się nie pieklił nad uchwaleniem Ustawy nr 1066
  „o udziale zagranicznych funkcjonariuszy we wspólnych operacjach lub działaniach ratowniczych na terytorium RP”
  Jakie to działanie ratownicze każe nam przyjmować zagranicznych obywateli z bronią ostrą w dłoniach, co?

  „Trzeba być ślepym, żeby upatrywać sojusznika na Kremlu. ”
  Trzeba być równie ślepym by nie widzieć zagrożeń płynących z innych stron ….
  Tym stwierdzeniem udowodnił pan, że żaden z pana polityk :)

 4. Anonim
  | ID: 3d62e23d | #5

  Eleonora jest niewątpliwie „wielkim” politykiem o „wielkim” dorobku , a natura wyposażyła ja szczodrze w prawo do naszywania facjaty Adama Słomki gębą. To typowe chamstwo byłej jaczejki komunistycznej (czytaj agentury wojskowej PRL) ryjącej się dziś wraz z rozmaitymi poputczikami i pomiotami komunizmu do pierwszego szeregu rzekomych patriotów, w rzeczywistości reprezentujących środowisko tzw. endokomuny klęczącel na kolanach przed Putinem i wycierającej sobie zbiorową gębę anachronicznym rusofilem Dmowskim.

 5. Eleonora
  | ID: d4f1cade | #6

  @Anonim

  Anonimie!

  Wracaj do Polski, marnujesz się szlifując paryskie bruki…
  Spróbuj urządzić nam V RP, bo z III i IV cosik ci nie wyszło :))

 6. Anonim
  | ID: 3d62e23d | #7

  Praszczaj Eleonora! Ja was pazdrawlaju, radnoje kałmuki!

 7. Anonim
  | ID: e9eb0e45 | #8

  @Anonim
  „Obrazują one jak dalece nasze ” elity niepodległościowe” nie służą narodowi.”

  A co według ciebie kremlowska kreaturo znaczy „służyć narodowi” i dlaczego sądzisz, że tylko ty masz monopol o tym decydować?

 8. Eleonora
  | ID: cbc72566 | #9

  Jak pisał nieodżałowany Hemar:

  Dziwne, jak punkt widzenia
  Automatycznie zmienia
  Skalę naszych kryteriów
  Uznania czy potępienia.

  Gdy my konfiskujemy —
  Zasługa to narodowa.
  Kiedy nas konfiskują —
  Gwałcą swobodę słowa.

  Panowie opozycjoniści niezłomni walczą na każdym odcinku frontu!
  …tyle, że niepolskiego :)

  Jeden z panów niezłomnych wychwala i broni senatora MCaina…
  Pan uznający siebie za gorliwego katolika broni polityka, który jest za mordowaniem chrześcijan w Syrii…
  „Amerykański republikański senator John McCain ostrzegł przed „katastrofalnymi” konsekwencjami, jeśli Kongres nie udzieli zgody prezydentowi USA na wojskową interwencję w Syrii. Jego zdaniem operacja powinna służyć zmianie równowagi sił na korzyść opozycji. ( równowaga sił, na korzyść…hehh!)
  Broni gościa, który strzela sobie fotki z muzułmańskimi” rebeliantami”
  „Amerykański senator John McCain został podczas swojego nielegalnego przekroczenia granicy syryjsko-tureckiej sfotografowany z syryjskim rebeliantem, zamieszanym w porwanie 11, pochodzących z Libanu, szyickich pielgrzymów, poinformowały w czwartek (30.05) libańskie gazety za agencją Reuters.

  http://www.geopolityka.org/wojna-w-syrii/2270-senator-mccain-sfotografowany-z-syryjskim-rebeliantem-porywaczem

  To nie wie pan Adam co tzw rebelianci wyprawiają z chrześcijanskimi kobietami?
  Ot, tyle warte jest u polityków ( z nie-bozej łaski) chrześcijańska sprawiedliwość i miłosierdzie….

  Nie inaczej, pan senator milusiński jest za rozróbą na Ukrainie…
  Polecam, ładne zdjęcie ze spotkania z Kliczką, Jaceniukiem i Tiahnobykiem

  http://www.polskieradio.pl/5/3/Artykul/1003904,McCain-na-Ukrainie-sankcje-w-razie-uzycia-przemocy

  Pan amerykański demokrata starszy przy tym legalnie wybrany rząd suwerennego państwa sankcjami

  „Przebywający na Ukrainie amerykański polityk przypomniał, że w Senacie USA znajduje się projekt rezolucji przewidującej sankcje personalne wobec osób odpowiedzialnych za użycie siły wobec demonstrantów na Ukrainie. „Zostanie ona uchwalona szybko i jednogłośnie”

  Taaa…. a demonstrantom wolno niszczyć, okupywać budynki administracji rządowej, niszczyć mienie publiczne, uzywać koktaili z benzyną?
  Oni są ” pokojowymi demonstrantami”??
  Naszym amerykańskim przyjaciołom i ich kundelkom przypominam:
  – Jak zachowywała się nowojorska policja podczas tłumienia manifestacji Ruchu Oburzonych?
  Chodzili i rozdawali cukierki, prawda?…:))

  Powiedzmy słówko o wolnościowcach z foty z senatorem:
  Pan Kliczko od lat na liście płac Fundacji Adenauera.
  Sama pani Merkel mówi, że ” to nasz człowiek”
  Od lat mieszka w Niemczech.
  Ażeby choć trochę zahamować źródła finansowania opozycji, władze ukraińskie przegłosowały pakiet ustaw, który ma utrudnić działanie podmiotów podobnych do działających u nas fundacji rozmaitych nazw ( Adenauera, Batorego i inn)
  Wprowadzono Ustawy zakazujące działania organizacji finansowanych z zagranicy.
  Zachód oficjalnie stygmatyzuje jako „niedemokratyczne”.
  hehhhh.. demokraci za cudzą forsę….

  Pan Jaceniuk, kolejne dziecko ” filantropa Sorosa”

  Jaceniuk kieruje stworzonym przez siebie Instytutem “Otwarta Ukraina” – Open Ukraine , organizacją hucznie goszczącą właśnie w Kijowie (lipiec 2009) Leszka Balcerowicza, byłego marksistowskiego ekonomistę, należącego do betonu partyjnego PZPR, a później określonego jako “twórcę polskiej transformacji gospdarczej”. Tak jak Balcerowicz, Jaceniuk należy do wykonawców planu żydowskiego miliardera George’a Sorosa.

  Zdolny, młody człowiek.
  Prawdziwa chluba Ukrainy:

  35-letni Jaceniuk zdążył już w swojej karierze sprawować funkcję Ministra Gospodarki Ukrainy, Ministra Spraw Zagranicznych Ukrainy, a wcześniej wiceprezesa Narodowego Banku Ukrainy. W okresie tzw. transformacji, zaledwie 18-letni Jacenuik był właścicielem prawniczej firmy Yurek Ltd, specjalizującej się w “doradztwie prawnym” i tzw. obsłudze prawnej prywatyzacji ukraińskich przedsiębiorstw. W okresie tym dokonano bezprecendensowego rozgrabienia majątku Ukrainy, który przeszedł w ręce małej grupki oligarchów, często sowieckich Żydów. Po tego typu dokonaniach, Jaceniuk pracował w kijowskim banku Awal, by w wieku 27 lat zostać wiceprezesem zarządu. W tym samym roku talent Jaceniuka wyjątkowo zaowocował i objął on funkcję Ministra Gospodarki Autonomicznej Republiki Krymu.
  Mówi się, że Jacieniuka podczas kampanii w wyborach prezydenckich wspierał sam rabin Icchak Pintosewicz najlepszy izraelski, polityczny technolog, pijarowiec.

  O Olehu Tiahnyboku mówi się stosunkowo duzo.
  Przewodniczący ukraińskiej neonazistowskiej partii WO „Swoboda”, nowy przyjaciel pana Prezesa….
  Rozchodzą się pogłoski, że partię „Swoboda” Oliega Tiagniboka finansuje Igor Kołomojskij prezes Europejskiego Związku Żydowskiego.
  Ten ostatni uważa, że partia „Swoboda” może stać się liderem zachodniej i środkowej części Ukrainy.
  Co też dzieje się na naszych oczach i przy udziale ” polskich patryjotów”
  Zrozumieć mogę ród Wildsteinów. Wszak krew nie woda, a ” wybraństwo” zobowiązuje :)
  Ale żeby polscy katoliccy patryjoci brali w tym wszystkim udział?!?

  Moje pytanie jest więc ciągle aktualne:
  – Komu służą ” elity niepodległościowe”?

  i żadne intelaktualne wygibasy różnorakich popaprańców i Anonimów tutaj nie pomogą!

 9. Anonim
  | ID: e9eb0e45 | #10

  @Eleonora
  Nawet mi się tego czytać nie chciało ale sądzą po ilości nastąpił u ciebie kolejny „atak”.
  Inaczej więc:

  „Kto jest bez winy niech pierwszy rzuci kamień” – Dlaczego sądzisz, że możesz rzucać kamieniami w innych i kto ci przyznał takie prawo?

 10. Eleonora
  | ID: cbc72566 | #11

  @Anonim

  Jak nie czytasz to i nie pisz:)

 11. Anonim
  | ID: e9eb0e45 | #12

  @Eleonora

  Czyli jednak uważasz, że możesz „rzucać kamieniami w innych”. Dobrze. Tylko się nie zdziw jak sama kiedyś oberwiesz granitowym głazem.

 12. grzech
  | ID: 53e69abb | #13

  Pani Eleonoro popieram Panią w 100 % za wypowiedź w sprawie Ukrainy. Mimo że ich władza nie jest czysta ale jej upadek spowoduje to samo co u nas. Eurokołchoz ze wszystkimi tego skutkami.
  W tej Pani wypowiedzi brakuje tylko jednego – porównania hucpy ukraińskiej do ruchu solidarności (celowo z małej ,,s”) po 1982 r. – tej przejętej przez ,,władze” i opłacanej przez zagranicę, co doprowadziło do okrągłego stołu, wałów przekrętów upadku gospodarki, wyprzedaży i utraty jako takiej posiadanej niezależności podmiotu z nazwy tylko – Polski.
  Jak upadnie rząd ukraiński to samo czeka ich. Już teraz wielkie połacie ziemi dzierżawią Holendrzy, Francuzi, Niemcy itd. – a chcą Ukrainy bo …dopłat nie mają.

 13. Eleonora
  | ID: 7ab7f5f3 | #14

  A jak jest w Polsce?
  W 2016 roku kończy się okres przejściowy zakazujący sprzedazy polskiej ziemi.
  Teraz pisowskie kłamczuchy rozpoczynają jazgot, wspieraja manifestacje rolników krzyczą w RM o „zdradzie rządu”…
  A przypomnieć nalezy, że wszyscy ci gardłujący podniesli rączki za ratyfikacja Traktatu Lizbońskiego, zamykajacego naszą suwerenność…
  Agresja nie musi wiązać się z wypowiedzeniem wojny konwencjonalnej, utratą życia, jesteśmy świadkami agresji terytorialnej, o której patryjoci milczą…

  Dla przypomnienia ich nazwiska, warto zapamiętać, wybory tuż, tuż….

  http://wolnemedia.net/polityka/lista-poslow-glosujacych-za-traktatem-lizbonskim/

  Opolskie Rejtany- on tez jest:

  Kłosowski Sławomir (PiS)

 14. Anonim
  | ID: e9eb0e45 | #15

  @Eleonora

  Jeżeli nie traktat lizboński to co? Uwzględniając nasze położenie polityczne i alternatywy.

  Módl się, żeby PiS nie doszedł do władzy bo pierwsze co zrobi to skasuje emerytury dla tępych trepów w tym i dla twojego starego. Módl się módl.

 15. UE
  | ID: f0cd1d78 | #16

  I co drodzy wszechpolacy, jedna komunistka położyła was wszystkich na łopatki!

Komentarze są zamknięte