NGO Wrocław: Dutkiewicz dogadał się z Protasiewicz. Marszałek Dolnego Śląska do dymisji

Niezależna Gazeta Obywatelska2

Jacek_Protasiewicz_MEPTe rewelacje potwierdza sam Rafał Dutkiewicz, prezydent Wrocławia. Jak pisze Marcin Torz w Gazecie Wrocławskiej: “Marszałek Dolnego Śląska Rafał Jurkowlaniec straci stanowisko, a Platforma Obywatelska poprze Rafała Dutkiewiczach w walce o fotel prezydenta Wrocławia jesienią tego roku. Dziś na spotkaniu negocjacyjnym Platformy Obywatelskiej i Rafała Dutkiewicza ustalono, że koalicja pomiędzy dwoma ugrupowaniami w sejmiku województwa zostanie zawarta już teraz, a po wyborach samorządowych oba ugrupowania mają być dla siebie „koalicjantami pierwszego wyboru”.  Tę informację potwierdzili portalowi GazetaWroclawska.pl również szef dolnośląskiej PO Jacek Protasiewicz. Koalicjantami Dutkiewicza i PO w Sejmiku mają być też PSL i SLD” – czytamy o kolejnym skręcie w lewo PO.

Odwołanie Jurkowlańca było warunkiem, jaki w negocjacjach postawił Rafał Dutkiewicz. – Jednym z naszych warunków przystąpienia do koalicji jest odwołanie obecnego zarządu, a co za tym idzie marszałka Rafała Jurkowlańca – zdradził Paweł Wróblewski, radny Obywatelskiego Dolnego Śląska. – Nowym marszałek ma być z Platformy. Z naszego klubu do zarządu oczywiście też ktoś trafi, ale o szczegółach jeszcze nie rozmawialiśmy. “

 – Bardziej prawdopodobne jest, że Protasiewicz zaproponuje Jurkowlańcowi podanie się do dymisji. Po to, aby oszczędzić mu odwołania przez własną partię. Podobny manewr zastosowano kilka lat temu, jak żegnano się z Andrzejem Łosiem – mówi jeden z polityków z zarządu dolnośląskiej PO.

 “Najpewniej zastąpi go Cezary Przybylski, starosta powiatu bolesławieckiego i obecny wiceprzewodniczący zarządu Platformy Obywatelskiej na Dolnym Śląsku. – To prawdopodobna kandydatura – przyznaje Protasiewicz, który zaczął wycinać ludzi Schetyny w Sejmiku.

„Związani z Grzegorzem Schetyną radni Platformy Obywatelskiej z dolnośląskiego sejmiku buntują się przeciw planom odwołania marszałka Rafała Jurkowlańca. Ta dymisja była jednym z głównych warunków przyszłej koalicji PO-Dutkiewicz-SLD-PSL. Warunek ten postawił sam Dutkiewicz. Szef dolnośląskiej PO Jacek Protasiewicz przystał dziś na tę propozycję.”

– Sam Jacek Protasiewicz przyznaje, że wniosku o odwołanie Jurkowlańca część Platformy może nie poprzeć. Jego zdaniem, przeciwnych może być jednak najwyżej pięciu radnych. Bez ich głosów nowa koalicja PO-Dutkiewicz-SLD-PSL i tak będzie miała w Sejmiku większość. – takie to wygibasy proponuje PO.

W Opolu spokojniej. Choć pojawił się wniosek Solidarnej Polski o odwołanie wicemarszałka Romana Kolka, który nadzorując służbę zdrowia. Odpowiada politycznie za tragedię rodzinną, której ofiarą została  17-latka z Kędzierzna -Koźla i nawet nie miał wstydu by stanąć na czele komisji wyjaśniającej przyczyny śmierci nastolatki. Jeszcze nie tak dawno pod jego nadzorem doszło do tragedia rodziny Bonków w wojewódzkim szpitalu ginekologicznym oraz sankcjonowanie wyłudzenie pieniędzy przy Szpitalnych Oddziałach Ratunkowych. Może trzeba wziąć przykład z Wrocławia i zmienić koalicjanta a nie być zakładnikiem MN. I nie trzeba podtrzymywać lewej nogi, na prawo też są radni.

Tomasz Kwiatek

  1. Irena
    | ID: 6ec5e066 | #1

    Układy,układziki …i tak brniemy.po błocie…do upadku.Dobrze ujete.

  2. Irena
    | ID: 6ec5e066 | #2

    Zaapelujcie do bankow,aby obnizyły koszty pozyczek które emeryci, biedni emeryci zaciagaja. Wczoraj obserwowałam te długie kolejki starych rodaków,którzy nie moga godnie przezyc ,nie maja na leki a banki w lichwiarzy sie bawia.W sklepach ceny poszły znacznie w góre. równiez zywnosci, Gdy nie będą jedli to z głodu umrą Nawet przyjazny SKOK nie jest tani.W Słowacji kredyty sa w granicach 2-3% a leki o 50% tańsze. Może warto się pokusić o obronę tych,którzy nas wychowali,pracowali po 35do 40 lat a od emerytur pobiera sie im po raz drugi podatki i składki zdrowotne ,które słuza na opłacenie etatów lekarzy @NGO.rzadzacy opływaja w dostatku nie zwazajac na lud,za który odpowiadaja.

Komentarze są zamknięte