Ukraińcy zawiedzeni postawą prezydenta Komorowskiego

Redaktor Obywatelski7

Komorowski ytPrezydent Bronisław Komorowski odbył rozmowę telefoniczną z prezydentem Ukrainy Wiktorem Janukowyczem, w której wyraził ubolewanie i zaniepokojenie w związku z demonstracjami w Kijowie, oraz idącym za nimi przelewem krwi. Ukraińcy mieszkający w Polsce, uważają, że to za mało.

Zdaniem mieszkańców Ukrainy, ciężko jest doceniać wsparcie polskiego prezydenta, który mówi o zaniepokojeniu, gdy na ulicach Kijowa giną ludzie.

„To za mało” – słyszymy z ust Ukrainki mieszkającej na stałe w Warszawie.

Oczywiście, że za mało, jednak prezydent wpisuje się w bierną postawę całego rządu, który zdaje się zapomniał, iż pro – europejska Ukraina, jest również polską racją stanu…

red..

 

 1. Eleonora
  | ID: f92518d1 | #1

  Jasne, że za mało robi :)
  Wiecej robi Gazeta Sakiewicza, Polską zwana
  Redaktor Wildstein, senior tym razem był łaskaw zakrzyknąć
  Slava Ukrainu!

  dla niewtajemniczonych:

  „Hasło „Sława Ukrajini! – Herojam Sława!” [pol. Chwała Ukrainie, Chwała bohaterom] to oficjalne pozdrowienie Organizacji Ukraińskich Nacjonalistów (banderowców), ustanowione w 1940 roku. Było również używane przez partyjną bojówkę OUN-B – Ukraińską Powstańczą Armię (UPA). Oprócz okrzyku należało wyciągnąć w górę prawą dłoń „lekko w prawo, nieco powyżej szczytu głowy”, z czego w późniejszych latach zrezygnowano”

  http://www.youtube.com/watch?v=ILhZn8uiwe8

 2. grzech
  | ID: 5f4953f6 | #2

  Rusini poddani JE Szczynowicza nie wiedzą co się dzieje w Kijowie, jak ich rodacy dostają pieniądze za niszczenie i krzyczenie (choć część pewnie w to wierzy) i są nawet dowożeni do Kijowa byleby tylko byli.
  Skąd na biednej Ukrainie tyle kasy? Przecież Janukowicz sprzeciwił się Eurokorytu. To jest odpowiedź dlaczego tyle międzynarodowych pieniędzy. A dlaczego są rozruchy? Bo są głupi. Myślą że nawet jak obalą rząd to coś to zmieni. Już teraz Zachód dzierżawi ich żyzne ziemie, a jak wejdą do Kołchozu to będą mieli własność. Tak jak u nas. I tak jak u nas będzie nadal bieda. Nawet gorsza niż u nas.

 3. Irena
  | ID: 8da78d08 | #3

  Żyrandol zatrzymał.Strach,strach,strach.

 4. S.
  | ID: fd557d97 | #4

  Pro europejska Ukraina polską racją stanu? Polską racją stanu jest powrót Lwowa do Polski i likwidacja tego „państwa”.

 5. Prawy
  | ID: 0f62bdf0 | #5

  @Eleonora

  Polacy z Ukraińcami, Węgrami, Słowacją , Grecją,Litwą, Bułgarią ,Słowenią etc. mogą tworzyć siłę alternatywną do Unii Niemco-francuskiej

 6. z Niemodlina
  | ID: 3d31433e | #6

  Sowiecki namiestnik nie może realizować innej POlityki, niż polityka mocodawców z Kremla.

  http://www.youtube.com/watch?v=_fWHIzECZis

 7. Eleonora
  | ID: 6f7d21fd | #7

  @Prawy

  Alternatywę mogą budować państwa suwerenne.
  A wyżej wymienione nimi nie są.
  Polecam:

  Poniższa informacja mówi i szczegółowo objaśnia (podaje fakty, konkrety), że w ambasadzie USA w Kijowie opłacono wczorajsze i dzisiejsze zamieszki w Kijowie. Główny organizatorem trwającej już drugi dzień “draki” jest jeden z przywódców Majdanu, Dymitr Bułatow, który na ten cel otrzymał w ambasadzie USA 1 milion dolarów.

  http://wiernipolsce.wordpress.com/2014/01/20/ambasada-usa-przeznaczyla-milion-dolarow-na-drake-w-kijowie/

  Zresztą same nasze duszeńki z tym się nie kryją
  ( kto wspierał KOR?)

  Ukraińcy powinni znaleźć lidera, swojego Lecha Wałęsę – mówią polscy opozycjoniści z czasów PRL. Zauważają jednocześnie, że Ukraińcy zaczynają myśleć o sobie, jako o społeczeństwie obywatelskim.

  Zbigniew Bujak, jedna z najważniejszych postaci Solidarności, powiedział PAP, że na Ukrainie widzi analogie do działań opozycji w Polsce, które doprowadziły do powstania Solidarności. Bujak niedawno uczestniczył w Charkowie w spotkaniu przedstawicieli euromajdanów. Wzięło w nim udział 120 delegatów z ponad 80 miast Ukrainy, którzy zastanawiali się, jak się zorganizować.

  Zdaniem Bujaka oznacza to, że na Ukrainie ludzie zaczynają myśleć o sobie, jako o społeczeństwie obywatelskim, które już nie oczekuje rozwiązania swoich problemów wyłącznie od władzy, ale widzi w tym zadanie dla siebie. – To jest myśl, która kształtowała w Polsce opozycję demokratyczną, Komitet Obrony Robotników, która legła u podstaw ruchu Solidarność – podkreślił Bujak. Ocenił za przełom ten rodzaj myślenia na Ukrainie.

  http://wiadomosci.wp.pl/lbid,5822,title,Dramatyczne-sceny-na-ulicach-Kijowa,nazywo.html

  Wydelegowano najinteligentniejszych posłów ” opozycyjnego PISu”
  Panów Lipińskiego, Czarneckiego, Porębę i Hofmana do wspierania majdanowego zrywu naszych braci :)

  Łomatko, żeby tylko Hofman znowu nie pokazał swojego ” patyka”
  Będzie międzynarodowy obciach!
  ( zabrać mu szlafrok)

  Patryjoci- trzymajcie kciuki za wasze duszyczki :)))

Komentarze są zamknięte