Profil mający 70 tys. uczestników na facebooku zablokowany!

Niezależna Gazeta Obywatelska1

Marsz Niepodległości LogoW czwartek 16 stycznia w godzinach wieczornych administracja facebooka zablokowała funkcjonowanie oficjalnego profilu Marszu Niepodległości, który do tego momentu zgromadził prawie 70 tysięcy obserwatorów.

Od facebooka otrzymaliśmy w tej sprawie dwa lakoniczne komunikaty. Pierwszy po polsku, informujący że link do nagrania protestu podczas spotkania posła partii Twój Ruch „narusza standardy społeczności”. Drugi zatytułowany po polsku („Publikacja Twojej strony została cofnięta”) z angielską treścią: „Since Marsz Niepodległości has repeatedly posted things that violate our terms, we’ve unpublished it. Learn more about our policies.” Nasi administratorzy profilu skorzystali z opcji automatycznego odwołania od decyzji i czekamy obecnie na jego rozpatrzenie.

Do czasu przywrócenia naszego dotychczasowego profilu uruchamiamy zastępczy oficjalny profil Marszu Niepodległości dostępny pod adresem: https://www.facebook.com/StowarzyszenieMarszNiepodleglosci

Mając świadomość iż facebook kasuje strony masowo zgłaszane przez naszych przeciwników, dokładaliśmy starań aby nasz profil był prowadzony odpowiedzialnie. Zdaje sobie z tego sprawę każdy, kto go systematycznie śledził. Sytuację, w której nasze kanały komunikacji są blokowane, brak jest jakichkolwiek wyjaśnień dotyczących zasad moderacji serwisu przez jego administrację, a my jesteśmy o sprawie informowani w nic nie mówiących obcojęzycznych komunikatach, oceniamy jako skandaliczną i przypominającą najgorsze czasy cenzury ideowo-politycznej stosowanej przez obcych zaborców i okupantów.

Zagraniczne korporacje obecne w Polsce muszą mieć obowiązek respektować polskie standardy w zakresie swobody wypowiedzi. Sytuacja w której zagraniczne media czy serwisy społecznościowe stają się narzędziem inżynierii społecznej, prowadzonej także poprzez cenzurę wybranych treści, jest nie do zaakceptowania i pokazuje jak potrzebna jest nasza aktywność i czynny opór wobec forsowanych przez Zachód ideologicznych trendów.

W imieniu zarządu stowarzyszenia Marsz Niepodległości

Prezes Witold Tumanowicz

  1. Irena
    | ID: d8270f7b | #1

    Cenzura!?

Komentarze są zamknięte