Już jest styczniowe papierowe wydanie NGO!

Niezależna Gazeta Obywatelska3

Jedynka dwunastego NGOKażdy z nas marzy o miłości. Niektórzy tym darem są obdarzeni od urodzenia. Jeśli nas czyta taka osoba, to może się zdziwi, że czasem bywa inaczej. Niestety, widziałem dzieci bez mamy i taty w domu dziecka. Mają w oczach tęsknotę za miłością rodzicielską. Pragną się do rodziców przytulić i mieć pewność, że krzywdy im nie wyrządzą. Jednak są rodzice, którzy nie dorośli to tego daru. Przyszło im zbyt łatwo zostać rodzicami. Nie oczekiwali tego. Nie wiedzą, co zrobić. Zamiast zabijać, mogą dostać alternatywne rozwiązanie pozwalające im na pozostawienie anonimowo niechcianego dziecka, dając mu tym samym szansę na życie w rodzinie, która na nie czeka. Tą alternatywą jest okno życia. Trzeba jeszcze poprawić przepisy, usprawnić system, ale w żadnym wypadku nie możemy z tego rezygnować, gdy jest choćby cień szansy na uratowanie przynajmniej jednego życia!

Dlatego ze wstydem zawiadamiamy, że Opole jest jedynym miastem wojewódzkim w Polsce bez okna życia. Katolicy nie mogę biernie się temu przyglądać, stąd w nowym roku piszemy o tym problemie z nadzieją, że mimo oporu władz miasta uda się tę sprawę załatwić. Rok 2014 to również wybory do Parlamentu Europejskiego. Zwykle frekwencja w tych wyborach jest nikła, a okazuje się, że to od niej zależy, ilu posłów będzie naszymi przedstawicielami w UE. Dlatego dobrze by było, żebyśmy mimo małego potencjału demograficznego województwa opolskiego, zaistnieli przynajmniej jako najbardziej aktywny politycznie region. To samo możemy zrobić w wyborach samorządowych, których decyzje mają bezpośredni wpływ na nasze codzienne życie. O tych problemach pisze Małgorzata Wilkos.

W wydaniu papierowym „NGO”, jak zwykle, porcja historii w wykonaniu Arkadiusza Karbowiaka oraz dra Mariusza Patelskiego. Nie zabraknie też pięknych fotorelacji naszych fotografów oraz sentymentalnej wycieczki do Wilna. Z naszej strony w 2014 roku możecie liczyć Państwo na codzienną porcję informacji na ngopole.pl, felietonów, ciekawych wywiadów oraz nowych pomysłów wydawniczych. Wszystkim Czytelnikom w imieniu całego Zespołu życzę wszystkiego, co najlepsze w tym Nowym Roku!

zaproszenie - film - 15-01-2014Tomasz Kwiatek
redaktor naczelny
prezes Stowarzyszenia „Stop Korupcji”

Nakład 8 000 egzemplarzy.
Wersja elektroniczna [do pobrania pdf]

Papierowe wydanie dostępne są w skrzynkach pocztowych mieszkańców dzielnic Opola, gminy Lewin Brzeskiego strukturach NSZZ „Solidarność” oraz darczyńców „Stop Korupcji”.

Najnowsze wydanie będzie można otrzymać podczas projekcji filmu „October Baby” w dniu 15 stycznia o godz.18 na UO. Do zobaczenia!

 1. JT
  | ID: 901de617 | #1
 2. Irena
  | ID: 44cf238c | #2

  Czekam na gazetke.A dzieci trzeba kochać,przytulać i Głaskać.Wówczas czuja sie bezpieczne.

 3. ja
  | ID: 50a77617 | #3

  Nowy materiał na makulaturę.
  Oh ta rozrywkowa strona ;)

Komentarze są zamknięte