Zembaczyński: Przewaga kapitałowa w ECO czy likwidacja korków w centrum Opola?

Niezależna Gazeta Obywatelska4

Ryszard Zembaczyński fot. NGO (11)Prezydent Opola wydał oświadczenie na okoliczność niedawnej wspólnej konferencji posłów Patryka Jakiego i Tomasz Garbowskiego sprzeciwiających się sprzedaży większościowych udziałów w ECO. – Jak zawsze przy podejmowaniu ważkich decyzji dla naszych Mieszkańców, opozycja próbuje zbić kapitał polityczny na przedstawianiu nieprawdziwych danych i tworzeniu wizji zagrożeń, których w praktyce nie ma. – pisze Ryszard Zembaczyński. Poniżej całe oświadczenie prezydenta Opola.

Dlatego raz jeszcze oświadczam, że:

– Nikt niepowołany nie zna wyceny ECO SA -€“ bo prawo stanowi, że znać nie może – a tym samym należy stwierdzić, że podawane przez oponentów ceny, jakie Opole może ze sprzedaży akcji ECO S.A. uzyskać i odnoszenie tego do jakiejkolwiek wartości prowadzi do błędnych wniosków i stanowić może próbę manipulacji i dezinformacji opinii publicznej. Aktualna wycena, sporządzona w związku z zamiarem sprzedaży akcji ECO SA, leży w „kasie pancernej” (jest zastrzeżona) i po rozpatrzeniu ofert i zakończeniu całego postępowania zostanie ujawniona.

–  Roczna dywidenda na rzecz Opola z ECO nie wynosi 50 milionów złotych, jak publicznie podał jeden z naszych posłów, a na przestrzeni ostatnich 5 lat wacha się w przedziale między 2,9 mln zł a 7 mln zł. Dywidendy może również z wielu powodów wcale nie być.

– Miasto wcale nie musi sprzedać tych 53% akcji i jeżeli żadna z ofert nie będzie atrakcyjna to  sprzedaży nie będzie.

– Fundusze ze sprzedaży tych akcji mają być przeznaczone na szybką realizację czteropasmowej przeprawy przez Odrę w rejonie Zakładu Komunalnego, a jeżeli zostaną z tego tytułu (ze sprzedaży)  środki to zostaną one przeznaczone na budowę – ale już w parametrach drogi o dwóch pasach ruchu – odcinka obwodnicy południowej.

Reasumując cel jest jasny.

Procedura jest całkowicie bezpieczna dla interesów Miasta i po jej zakończeniu wszystko będzie jawne. A czy Miasto sprzeda akcje tego jeszcze dzisiaj nikt nie wie. Wiemy z całą pewnością , że jeżeli uda się ta trudna operacja to wygrają Mieszkańcy, a samo Opole stanie się bardziej przyjazne dla pieszych, cyklistów i kierowców nie wspominając już o szansie dalszego rozwoju gospodarczego, czemu będzie sprzyjać budowa infrastruktury drogowej.

W zasadzie zbycie akcji ECO SA stanowić będzie zamianę majątku – akcje ECO SA zostaną zamienione na most, drogi i inne elementy infrastruktury, z których korzystać będą wszyscy. Jest to operacja prowadzona dla dobra Opola i jego Mieszkańców.

Prezydent Ryszard Zembaczyński

tk

 1. Irena
  | ID: 274d429c | #1

  Smieszny ten prezydent chory na parkinsona. W ramach zasiłku chorobowego ZUS L-4 a to otwiera basen i rzuca sie w garniturze do basenu,a to przygotowuje przetarg na sprzedaz akcji Czy nikogo to nie wzrusza?Gdzie są radni ,komisja rewizyjna.Jakos tego nie moge pojąć.Długo choruje prezydent,wiec skąd wie ze w lutym 2014 roku do pracy wróci, ??Musi miec wykonane wszystkie badania i miec dobre wyniki i musi byc dopuszczony do pracy.
  Skad wie,ze bedzie dopuszczony do pracy? Koledzy lekarze juz przygotowali pozytywna opinię??
  Trzeba sie zwrócic do Panstwowej Inspekcji Pracy,to rola kadrowej Urzędu Miejskiego w Opolu.Chory człowiek,nie jest w stanie podjac dobrych decyzji dla miasta Opola.

 2. Groszowice
  | ID: b9c55e3f | #2

  brak słów…

 3. | ID: 5bc4315f | #3

  „zamianę majątku”… pajacowania ciąg dalszy. Czy oni już nas mają za kompletnych kretynów?

  Nie ma to jak zamienić przynoszące kilka milionów rocznie ECO, na droge która będzie tylko i wyłącznie pochłaniała pieniądze i to nie tylko podczas okresu budowy, ale co roku. Przecież znów dosypią popiołu do asfaltu i wszyscy będą zdziwieni ze roczna nawierzchnia wygląda jakby miała lat 10.

  A przy okazji jak budowa tej 4 pasmowej przeprawy ma wpłnąc pozytywnie na korki w mieście? Noszkurwa mać? Przecież mieszkańcy miasta, wógole z niej nie skorzystają na codzień jeżdząc z ZWMu do pracy do Centrum, czy na zaodrze. Jedynym beneficjentem będzie tranzyt i ludzie wjezdzajacy DO miasta. Więc im większa przepustowość na tej przeprawie, tym więcej aut w centrum miasta i tym więcej korów. Tak trudno to pojąć?
  Pajace.

 4. Irena
  | ID: 3605b1ed | #4

  @ p.nie rozumiem matematyki. Witaj.
  Trudno pojąć myslenie co niektórych włodarzy / parkinson L-4? / i ich przybocznych. Dobrze byłoby sklecic pismo i złozyc u posłów wszelkiej masci,u radnych imiennie,
  Masz racje.Niestety. pozdrawiam

Komentarze są zamknięte