Jedynym „zyskiem” ze sprzedaży ECO będzie jednorazowy zastrzyk gotówki

Niezależna Gazeta Obywatelska1

jakiMoja dzisiejsza konferencja z przedstawicielem SLD, z którym dzieli mnie wszystko – ma być wstrząsem dla pseudo-elit Opola, które za wszelką cenę pod koniec swojej kadencji chcą sprzedać największy skarb naszego miasta – ECO. Uważam, że dla tej sprawy należy zasypać podziały  między opozycyjnymi ugrupowaniami w naszym mieście.

Sprzedaż akcji Energetyki Cieplnej Opolszczyzny niesie ze sobą daleko idące i nieodwracalne konsekwencje.

Władze Opola podają kwotę ok 120 mln zł, jaką miasto może uzyskać za sprzedaż ECO. Tymczasem strata samej dywidendy w przeciągu 30 lata, biorąc pod uwagę rosnącą wartość spółki, to dla Opola kwota prawie 3 razy większa, bo nawet 300 mln zł. Kiedy dołączymy do tego prawdopodobny przepadek lokalnych podatków po bardzo prawdopodobnym przejęciu firmy przez dużą korporację – straty w przeciągu 30 lat mogą sięgać nawet 400 mln zł.

W przypadku prywatyzacji każdej tak dużej firmy następuję „racjonalizacja” wydatków – czyli zwalnianie pracowników, a po przeniesieniu siedziby ECO do innego miasta załoga może się zmniejszyć nawet o połowę. Czy Opole ma nowe propozycje pracy dla setek mieszkańców? A czy przypadkiem nie jest tak, że koszty tak dużych zwolnień i tak poniesie miasto?

Kolejną sprawą jest pozbawienie miasta możliwości wpływu na kształtowanie cen ciepła, jak i rozwoju linii ciepłowniczych np. do nowych osiedli w Opolu.

Jedynym „zyskiem” dla Opola będzie jednorazowy zastrzyk gotówki. To myślenie krótkowzroczne i szkodliwe dla miasta. Dlatego zrobię wszystko co w mojej mocy, aby powstrzymać szaleństwo kończących kadencję władz miasta.

Patryk Jaki

Poseł na Sejm RP

  1. Irena
    | ID: d3bfe495 | #1

    Co pan poseł możę zrobić,aby powstrzymać sprzedaz akcji.? A co na to radni pięknego Opola??Przecież to ONI będą podejmować uchwałe,jezeli sie nie mylę. Sprzedaz jest nieprzemyslana. Ktokolwiek akcje kupi. nie bedzie myślał o mieszkańcach tudzież pracownikach,o wzroście cen, Trzeba zablokować prezydenta p.Zembaczynskiego ,bo mija sie z prawdą . Nalezy skorzystać z rozumu pana radnego Gabor. To pracowity i rzetelny Radny.Tak patrze na piekna Nysę,gdzie pani Barska z radnymi,tymi niedouczonymi likwiduje Gimnazjum nr 3. Czy to jest prywatny folwark,czy mieszkańcy to niewolnicy i tylko podatki musza płacic,a władza,jak szara gęś Głupio rządzi.naszymi podatkami? !!!!!!!Mieszkańcy Opola i Nysy -Protestujcie,piszcie do radnych, posłów róznych obcji .Jezeli Nic nie wygracie to przynajmniej będziecie dysponowali ich odpowiedziami,jeżeli ich oczywiście udzielą. A następną kadencje nie będzie do nich należała.Koryto syte inni obejmą.Oni sie tego boją.

Komentarze są zamknięte