SŁOMKA: Sądy niezawisłe od rozumu a droga węgierska

Redaktor4

Adam SłomkaMogę zrozumieć, że liczne portale internetowe ustami „latorośli” Jaruzelskiej kreują swojego tatusia Wojciecha  na dobrodusznego staruszka z problemami zdrowotnymi. Nawet, gdy wiadomo, że komuniści nie mieli litości dla ludzi przyzwoitych i patriotów.


Ale jeśli warszawski sąd uznaje, że synowa I sekretarza PZPR Edwarda Gierka (Ariadna Gierek – Łapińska) zamiast łapówki przyjęła tylko „nieformalna opłatę w zwyczajowej kopercie” to kłania się seria absurdalnych orzeczeń: w sprawie masakry na Wybrzeżu 1970 r. i „pobicia z broni maszynowej ze skutkiem śmiertelnym” albo zaledwie „moralna” odpowiedzialność poseł Beaty Sawickiej za przyjęcie reklamówki z grubymi tysiącami złotych.

Porozumienie „sędziów na telefon” (np. sędzia Milewski) z pogrobowcami PZPR w drugim i trzecim pokoleniu pokazuje, że wymiar sprawiedliwości III RP jest bezpośrednią kontynuacją PRL, Okrągłego Stołu i „Magdalenki”. Jeśli chory może za batonik wart 99 groszy siedzieć, a „wybitna matrona” – członek rodziny I sekretarza pozostaje bezkarny w 25 lat po upadku totalitaryzmu – to oznacza, że łapówki może brać każdy, bo dopiero sąd uzna czy „zjawiska korupcyjne są przedmiotem sporów co do jej granic”.

Proponuję, aby patriotyczne ugrupowania parlamentarne wsparły projekt wprowadzenia „ław przysięgłych” w postępowaniach karnych. To nie wymysł amerykański czy angielska specyfika tylko sprawdzony system, który był stosowany w II RP. Inaczej ukrócić samowolę sędziowską nie sposób.

Niezawisły „sąd” warszawski powinien przede wszystkim być wolny od poczucia bezkarności i doświadczeń totalitarnych aby nie wydawać „tuleyopodobnych” orzeczeń okraszonych „małkową” tajnością.

Zwycięstwo sił patriotycznych bez nałożenia kagańca wymiarowi sprawiedliwości, bez lustracji i dekomunizacji sędziów i prokuratorów będzie przypominało stan, w którym „sprzymierzeni” daliby w 1945 roku zielone światło sędziom Trybunału Ludowego III Rzeszy.

Poradził sobie z tym problemem premier Węgier Wiktor Orban tworząc federację sił patriotycznych i osiągnął poparcie społeczne w wyborach, które dało większość konstytucyjną niezbędną do przeprowadzenia zasadniczych zmian ustrojowych. Nie zrobił tego Wałęsa, Olszewski, Krzaklewski i Marcinkiewicz z widocznym skutkiem.

Oby zauważyli to liderzy PiS-u i pozostałych środowisk patriotycznych. To zasadnicze wyzwanie dla Polski w najbliższych kampaniach wyborczych.

Adam Słomka
Przewodniczący KPN-NIEZŁOMNI

 

 1. JT
  | ID: daade171 | #1

  Była Komuna, teraz jest POstkomuna

 2. Anonim
  | ID: d626a25f | #2

  Gdy w 2007 r. „wybuchło” zamieszanie z p. Gierek – Łapińską była 25 lat żoną innego mężczyzny i dawno po rozwodzie z p. Adamem Gierkiem. Nawet złożył on wówczas (a był europosłem z ramienia SLD-UP) oświadczenie, ze jest od wielu lat w innym związku małżeńskim, że była żona z nim od wielu lat nie utrzymuje z nim kontaktu i to jest jej prywatna sprawa.

  Mnie też wyrok ten zaskoczył, prokuratura chce go zaskarżyć ale trzymajmy się faktów.

 3. Irena
  | ID: 19f6296f | #3

  Dobrze,ze mamy możliwość zapoznania się z tymi faktami.Dobrze,że stronka @NGO istnieje.Dzieki.

 4. Anonim
  | ID: d626a25f | #4

  ho ho jest godzina 15.42, komentarz Ireny z 11.52 dawno jest, a mój z 10.25 czeka na moderację. Oj nieładnie p. Kwiatek, nieładnie, cenzurujemy albo ktoś zaufany (są tu tacy na forum) ma dostęp bez moderacji.

Komentarze są zamknięte