VI Patriotyczna Pielgrzymka Kibiców na Jasną Górę

Niezależna Gazeta Obywatelska10

kibice_TSPo raz szósty polscy kibice pielgrzymowali na Jasną Górę. Tegoroczna pielgrzymka odbywała się pod hasłem „Chwała Prawdziwym Zwycięzcom”. Można powiedzieć, że była pierwszym akcentem obchodów przypadającej w tym roku 70. rocznicy Powstania Warszawskiego. Pielgrzymkę rozpoczęła Msza Święta odprawiana przed cudownym obrazem Matki Boskiej Częstochowskiej koncelebrowana m.in. przez ks. Tadeusza Isakowicza -Zaleskiego. Homilię wygłosił ks. Jarosław Wąsowicz. W kazaniu nawiązał do realiów Powstania Warszawskiego i patriotyzmu Powstańców Warszawskich. W stanowczych słowach mówił również o współczesnej walce z patriotyzmem, polskością i religią. Ksiądz Wąsowicz zwrócił uwagę m.in. na usuwanie z programu nauczania lekcji historii, ograniczanie kanonu lektur polskiej klasyki i wprowadzanie różnego rodzaju deprawujących zajęć, nawet dla najmłodszych. Z uznaniem zebranych kibiców spotkały się słowa o naszej niepodległości, o tym, że jest ona biało-czerwona, a nie tęczowa. A także o tym, że żołnierze naszej niepodległości przysięgali na Orła i na Krzyż, a nie na czekoladowego ptaka! Na zakończenie Mszy Św. poświęcono barwy klubowe przybyłych fanów.

Po nabożeństwie odbył się wykład znanego historyka Leszka Żebrowskiego dotyczący Powstania Warszawskiego. Sala ojca A. Kordeckiego wypełniona była do ostatniego miejsca. Prelegent ciekawie opowiadał nie tylko o przebiegu tego dramatycznego zrywu narodowego, ale dodatkowo bardzo celnie zwracał uwagę na fakty tamtego okresu, które nawet do dzisiaj wywierają piętno na naszych losach. Jak ważkie były wygłoszone tezy świadczy owacja na stojąco, jaką zgotowano Leszkowi Żebrowskiemu po zakończeniu wykładu.

Wzorem ubiegłego roku kibice na jasnogórskich wałach zaprezentowali swoje patriotyczne flagi i transparenty. Niezapomniane wrażenie wywarł hymn śpiewany w tym miejscu, w blasku kilkuset zapalonych rac. Specjalną oprawę, nawiązująca do rocznicy Powstania Warszawskiego przygotowali w tym roku kibice Legii Warszawa, którzy chyba najliczniej przybyli do Częstochowy. Oprócz Legionistów obecni byli oczywiście kibice innych klubów, m.in.: Lechii Gdańsk, Śląska Wrocław, Górnika Zabrze, Rakowa Częstochowa, Ruchu Chorzów, Widzewa Łódź, Lecha Poznań i wielu, wielu innych. Z naszego województwa obecni byli kibice: MKS-u Kluczbork, Chemika Kędzierzyn-Koźle, Startu Namysłów, Ruchu Zdzieszowice, Małejpanwi Ozimek. Co ważne, z roku na rok, jest nas coraz więcej.

Na zakończenie tegorocznej pielgrzymki odbył się, być może pierwszy na terenie jasnogórskiego klasztoru, koncert hip-hopu. Dla kibiców wystąpił Tadek Polkowski.

 

TS

Małapanew Ozimek

 1. Irena
  | ID: 01de23fd | #1

  Dzięki za fotorelacje.Tu pokazano prawdziwych kibiców.Takich co nie wstydza się kościoła, i postępują zgodnie z dekalogiem. Przedstawianie w mediach Kibiców jako tych Złych,niegrzecznych jest krzywdzące.Należy zwrócić uwagę na wygłoszoną homilię przez ks.Wąsowicza.

 2. nowy
  | ID: aa63f035 | #2

  A gdzie była potem ustawka? Gdzie chłopcy mieli kosy, siekiery, widły? Czy modlili się za widzew żydzew i wisłę psy?

 3. kominiarz
  | ID: 5a524a8c | #3

  @nowy
  ajjj… to powinieneś uważniej oglądać swoją ulubioną stację TVN. No ale chyba oni też coś przegapili i nie pokazywali relacji z Częstochowy. Za to Tusk jak ładnie ostatnio wyszedł w fotorelacji :D

 4. Jarek Toporowski
 5. Anonim
  | ID: 54f6dfce | #5

  Przez TVN i Tuska to pewnie skini lysieja i kury moherkow przestaly sie niesc. A w Kluczborku to policja tak gnebi kiboli, ze sciga ich za wywijanie palkami teleskopowymi przed cygankami i za grozenie gwaltem i spaleniem. Wszystkie chlopaki w bluzach z bialym orlem i kominiarkach z celtyckim krzyzem

 6. kominiarz
  | ID: 5a524a8c | #6

  @Anonim
  Nie potrzeba aż tak dużo spostrzegawczości i inteligencji, żeby potrafić to wszystko, co wrzuciłeś do jednego kotła oddzielić i rozróżnić. Żeby z kolei nie ulegać propagandzie TVN, trzeba już czegoś więcej. No ale Ty jak widać nie masz nawet tego pierwszego. Nie dbam o to, co o mnie tacy myślą, ani do jakiej grupy zaliczą, ale z pewnością miałbyś z tym kłopot – łysy i w bluzie z białym orłem, wg Twojej kwalifikacji nadającym się już pod mohera, noszący kominiarkę (kiedy służba tego wymagała). Powodzenia :))
  Motto: wystarczy posiadać mózg, żeby nie być robotem -:)
  https://www.youtube.com/watch?v=avM3xQVTFus

 7. ….
  | ID: 38569887 | #7

  Anonim :
  Przez TVN i Tuska to pewnie skini lysieja i kury moherkow przestaly sie niesc. A w Kluczborku to policja tak gnebi kiboli, ze sciga ich za wywijanie palkami teleskopowymi przed cygankami i za grozenie gwaltem i spaleniem. Wszystkie chlopaki w bluzach z bialym orlem i kominiarkach z celtyckim krzyzem

  „Pałki teleskopowe, groźby i kominiarki z krzyżem celtyckim”… Widzę, że jesteś bardzo dobrze obeznany ze wszystkimi szczegółami śledztwa. Czyżbyś pisał z kluczborskiej komendy? :)

 8. Anonim
  | ID: fd578d34 | #8

  …czyli potwierdzasz moje słowa?

 9. kominiarz
  | ID: 5a524a8c | #9

  @Anonim
  Anonim obejrzyj sobie film „Bunt stadionów” , porównaj z wiadomościami na Tuski Vision Network, włącz własne myślenie. No chyba, że jesteś z obozu POpierającego reżim i masz już tak psychikę przerobioną,że nie stać Cię na własną ocenę.

 10. Anonim
  | ID: 458672da | #10

  No cóż nie liczą się groźby pobicia, zgłaszane przez fanatyków MKS Kluczbork, nie liczą się zdjęcia z monitoringu, nie liczy się postawienie zarzutów. Liczy się TVN, który nawet nie wie o tej sprawie.

  A psychika co niektórych na tym forum, którzy żyją w swoim świecie, jest porażająca.

  PS

  Ciekawe, kiedy Kwiatek poda, że Szubert przegrał prawomocnie sprawę o naruszenie dóbr osobistych z Gleichem.

Komentarze są zamknięte