Podywżka akcyzy, gazu, podatku od nieruchomości i gruntu

Niezależna Gazeta Obywatelska2

Pieniądze Z nowym rokiem w Polsce zostały wprowadzone liczne podwyżki. Za sprawą rządzącej koalicji podwyżce uległy: akcyza na alkohol i papierosy oraz ceny gazu, zlikwidowano również liczne ulgi m.in. dla rodzin, czy na internet.

Od nowego roku o 15 proc. wzrosła akcyza na wysokoprocentowe alkohole. Oznacza to wzrost cen detalicznych w sklepach. O 5 proc.  wzrosła również akcyza na papierosy.

Ceny gazu wzrosną średnio o 1,5 proc.  Zależnie od tego, w jakiej grupie odbiorców jesteśmy, miesięcznie ceny gazu wzrosną od 1,07 zło do 20,35 zł, podrożeje także żywność. Wzrosną również lokalne podatki od nieruchomości, lokali użytkowych i handlowych oraz gruntów.

Mimo zapowiedzi nie została obniżona podstawowa, 23-procentowa stawka podatku VAT, nie zmienia się także tzw. skala w podatku dochodowym. Niestety od 2014 r. nie będzie już ulgi na internet. Ponadto zgodnie z polityką rządu ograniczona została także  ulga podatkowa na dzieci.

Źródło: narodowcy.net/naszdziennik.pl

 1. Irena
  | ID: 9fc46879 | #1

  Oj,..”krzepiące”… informacje. Podwyzki gazu,podatków
  .Akcyza na gorzałe spowoduje umiarkowanie w piciu.??? Niestety, tak na niby.!!!
  Niestety. nie znamy kultury picia wódki.

 2. grzech
  | ID: d87a469c | #2

  I trzeba było zostawić piece kaflowe
  a co do alkoholu to zacznie się poszerzać szara strefa……oj tam ale na piłkę do nogi podatek nie zwiększono trzeba się cieszyć płemieł będzie dalej często kopać.

Komentarze są zamknięte