Sukces Inicjatywy Lokalnej w Opolu

Autor Obywatelski1

Skate spot NWKJuż jest. Pierwsza inwestycja w naszym mieście zrealizowana w ramach Inicjatywy Lokalnej. Wniosek o budowę skate-spotu, pod którym zebrano ponad 1200 podpisów, mieszkańcy dzielnicy Nowa Wieś Królewska złożyli w lipcu br. Był to pierwszy tego typu wniosek, choć uchwałę  umożliwiającą realizację zadania publicznego w ramach Inicjatywy Lokalnej Rada Miasta Opola podjęła już w październiku 2011 r.

W minioną sobotę grupa pasjonatów skateboardingu spotkała się na nowym, opolskim skate-spocie. Na inauguracyjny przejazd zjechali miłośnicy jazdy na deskorolce nie tylko z Opola, ale nawet z Kędzierzyna-Koźla – co najlepiej pokazuje, jak potrzebna była to inwestycja. Nie kryli zadowolenia z wybudowania w Opolu takiego obiektu. Tym bardziej, że mieli bezpośredni wpływ na jego kształt. Sami projektowali przeszkody znajdujące się na skate-spocie i brali czynny udział w całym procesie realizacji inwestycji. Takie możliwości stwarza Inicjatywa Lokalna, która pozwala mieszkańcom wspólnie z władzami miasta realizować zadania na zasadach partnerskich.

Sukces pierwszej w Opolu Inicjatywy Lokalnej jest efektem współpracy młodych ludzi aktywnie uprawiających skateboarding z Radą Dzielnicy Nowa Wieś Królewska. Całość przedsięwzięcia realizowana była w ramach ogólnopolskiej akcji „Masz głos, masz wybór” organizowanej przez Fundację im. Stefana Batorego, mającej na celu aktywizację społeczności lokalnych i budowanie „mostów współpracy” pomiędzy mieszkańcami, a władzami gminy. W Opolu ta współpraca zaowocowała powstaniem skate-spotu na terenie dzielnicy Nowa Wieś Królewska.

Autor: Karina Piechota

  1. a.
    | ID: d47c156d | #1

    Pieniądze wyrzucone w błoto, dosłownie. Ciekawi mnie tylko jak ten idiotyczny pomysł zyskał tak duże poparcie i jak to miejsce będzie wyglądać za parę miesięcy.

Komentarze są zamknięte