Ostry list Kaczyńskiego do Camerona

Redaktor Obywatelski30

Jarosław Kaczyński fot. Jan LorekPremier W. Brytanii David Cameron odpowiadając na pytanie jednego z posłów w Izbie Gmin pod koniec listopada tego roku, a także na konferencji prasowej podczas ostatniego unijnego szczytu w Brukseli, stwierdził, że otwarcie granic jego kraju w 2004 roku dla obywateli państw Europy Środkowo-Wschodniej było „ogromnym błędem”.

Sugerował także, że wielu obywateli pochodzących z krajów Europy Środkowo-Wschodniej ma zbyt łatwy dostęp do systemu zasiłkowego W. Brytanii, ba że przyjeżdżają tutaj nie do pracy tylko po to aby z tych zasiłków korzystać.

Podobne rozważania zamieścił w artykule opublikowanym niedawno w „Financial Times”, wymieniając tutaj wprost Polaków jako tych, którzy najczęściej korzystają z brytyjskiego systemu wsparcia socjalnego.

Cameron przed przyszłorocznymi wyborami do Parlamentu Europejskiego w ten sposób, próbuje upiec dwie pieczenie przy jednym ogniu.

Mówiąc o ogromnym błędzie popełnionym przez brytyjski rząd w 2004 roku, atakuje Partię pracy, która w tym czasie rządziła w tym kraju i w ten sposób osłabia jej szanse wyborcze.

Z kolei kiedy zwraca uwagę na korzystanie przez cudzoziemców z systemu wsparcia socjalnego i zapowiadając ograniczenie tej pomocy od 1 stycznia 2014 roku, próbuje wybijać argumenty przedstawicielom eurosceptycznej i antyimigracyjnej Partii Niepodległości Zjednoczonego Królestwa (UKIP), która okrąża go z prawej strony.

Mimo tego, że europosłowie Prawa i Sprawiedliwości pracują od blisko 5 lat w tej samej frakcji Konserwatystów i Reformatorów w Parlamencie Europejskim, prezes Jarosław Kaczyński zdecydował się napisać do premiera Davida Camerona ostry w tonie list, w którym wyraża stanowczy sprzeciw wobec ostatnich wystąpień szefa brytyjskiego rządu.

Pisze, że ze zdziwieniem i zaskoczeniem odebrał te wypowiedzi i zapowiada, że podtrzymywanie tego rodzaju retoryki przez brytyjskiego premiera, znacząco utrudni współpracę w ramach tej samej frakcji w Parlamencie Europejskim.

Prezes Kaczyński w ten sposób dowodzi, że polityczne sojusze są w Europie są ważne ale jeszcze ważniejsze są dla niego, a także Prawa i Sprawiedliwości polskie interesy, w tym przypadku interesy Polaków, którzy najczęściej „za chlebem” wyemigrowali do W. Brytanii.

Niestety mimo tego, że David Cameron wystąpił z tymi „rewelacjami” podczas szczytu w Brukseli, a także tuż po nim na konferencji prasowej, nie spotkał się tam z żadną reakcją premiera Tuska.

Ba tej reakcji nie ma do tej pory, a od rzeczników rządu i prezydenta RP, można było wczoraj usłyszeć, że żadnej interwencji w tej sprawie jednak nie będzie.Niestety żadnej reakcji nie było i nie ma do tej pory kiedy w maju tego roku pojawiły się mediach bulwersujące informacje o tym, że cztery kraje W. Brytania, Niemcy, Austria i Holandia, podjęły intensywne starania w prezydencji irlandzkiej o przygotowanie przepisów ogólnounijnych pozwalających na wprowadzenie w poszczególnych krajach UE ograniczeń w korzystaniu z systemu zabezpieczenia społecznego (np. zasiłków chorobowych, macierzyńskich, dla bezrobotnych) przez pracowników cudzoziemskich z krajów Europy Środkowo-Wschodniej.

Po krytyce Komisji Europejskiej w trzech krajach Niemczech, Austrii i Holandii prace na tymi ograniczeniami zostały spowolnione, natomiast W. Brytania takie ograniczenia wprowadza dla wszystkich tych którzy przybędą do tego kraju po 1 stycznia 2014 roku.

Wprawdzie oficjalnie mówi się, że ma to przeciwdziałać wykorzystywaniu systemu wsparcia socjalnego przez Bułgarów i Rumunów, dla których od tego momentu brytyjski rynek pracy także będzie otwarty ale wygląda na to, że restrykcje dotkną wszystkich imigrantów z Europy Środkowo-Wschodniej.

Zasiłek dla bezrobotnych będzie przysługiwał dopiero po 3 miesiącach od zarejestrowania się, po 6 miesiącach korzystania z niego będzie on blokowany jeżeli bezrobotny nie ma realnych szans na zatrudnienie, wstrzymuje się zasiłki mieszkaniowe dla bezrobotnych, a zasiłek wyrównawczy przysługujący nisko wynagradzanym pracownikom, będzie przysługiwał tylko tym, którzy spełnią wymogi specjalnego testu oceniającego ich zarobkowy potencjał.

Ale niestety i w tej sprawie choć wygląda ona na jawną dyskryminację cudzoziemców w tym głównie Polaków, rząd Donalda Tuska, siedzi cicho.

Zbigniew Kuźmiuk

Poseł PiS

Fot. Jan Lorek

 1. Eleonora
  | ID: 57bcf603 | #1

  Cameron ma częściowo rację… niestety!
  Anglia rozbudowała socjal do granic absurdu – to teraz mają :)

  Pan Kuźmiuk zapewne nie pamięta, więc trza panom patryjotom z PISu przypomnieć ich przedwyborcze spoty:

  ” Wejście do Unii Europejskiej powinniśmy traktować jako wielkie narodowe wyzwanie. Nasze miejsce w Europie zależy od naszej siły, od naszej narodowej determinacji – czytał lektor w reklamówce PiS, zachęcającej do poparcia polskiej akcesji do UE.

  – Apelujemy do Polaków, by sami wybrali swoją przyszłość, aby przebudzili się jako naród, by wybrali silną Polskę w Europie – powiedział Jarosław Kaczyński w spocie emitowanym w 2003 roku.

  … no to partyjniacy macie tę silną Polskę….
  wypchnęliście młodzież a teraz śmiecie się ” oburzać”

 2. ely
  | ID: 5d536564 | #2

  PIS rządził w Polsce krótko, realnie ok.1,5 roku, co można zrobić w tak krótkim okresie.
  Platforma Obywatelska rządzi 7 lat i nastąpił największy rozwój emigracji za pracą, w ciągu 7 lat można było podjać , mając większość sejmową wiele przedsięwzięć, pobudzajacych rozwój gospodarki. Ale czy rządom liberalnym potzrbny jest rozwój gospodarczy Polski, czy potrzebny jest wzrost zapotrzebowania na pracę ? chyba nie , teraz przy niedoborze miejsc pracy oni dyktują warunki albo niska płaca albo nic, wybieraj. Dla liberalnych rządów PO i układu medialno-biznesowego z nim zwiazanego liczy sie zysk, zysk za wszelką cenę, podmiotowość pracy, szacunek dla ludzi pracy,solidarność , słowa naszego papieża Jana Pawła II w tym temacie zostały zamknięte do lamusa.
  Wydaje sie ,że PIS-i biorąc pod uwagę krótki okres rządzenia nie można za wiele zarzucić.

 3. z Niemodlina
  | ID: 06347f91 | #3

  @Eleonora

  Dzień bez przyłożenia Kaczyńskiemu i PiS, to dzień stracony :) szkoda, że chociaż w połowie nie krytykuje i nie wyciąga pani przemówień, obiecanek etc. Donalda T. i reszty przestępców z PO sprzed 7lat, tak chętnie jak robi to pani wobec Prawa i Sprawiedliwości.

 4. Anonim
  | ID: 09fb0624 | #4

  Rzeczywiście… Potwierdza się opinia, ze Eleonora to po prostu idiotka. Niestety głupota jest zawsze agresywna, bo gdyby miała świadomość swej głupoty, siedziałaby cicho na swej, bardziej niż głowa, szlachetnej części ciała. Mija już prawie siedem lat od zaledwie 2,5 letniej skróconej kadencji niesamodzielnie sprawowanych i od początku torpedowanych, tak przez opozycję jak i własnych koalicjantów rządów PiS, ale dla Eleonory i dla innych indywiduów przerażonych możliwością uzyskania przez tę partię większości, co umożliwiłoby zrealizowanie programu blokowanych wcześniej reform PiS jest odpowiedzialny za wszystko co się wydarzyło w III RP wcześniej i później. Wydawać by się mogło, że pisze nie na temat, bo przecież treść artykułu mówi wyraźnie o działaniach prezesa PiS na rzecz polskich obywateli. I tak jest w rzeczywistości, bo bardziej dorzeczne wydawałoby się oburzenie na milczenie rządu Tuska w tej sprawie (również za największy za jego rządów exodus). Żywa i widoczna gołym okiem nienawiść Eleonory & consortes do PiS, a zwłaszcza jej przywódcy ma jednak swój rodowód w jak najbardziej racjonalnych z jej punktu widzenia – reprezentantki interesów byłej (ale wszechobecnej w polskim życiu społecznym, politycznym i oczywiście ekonomicznym) wojskówki z czasów PRL – przesłankach. Dobrze więc dmuchać, może już nie na zimne, ale na znacząco ciepłe dla rozmaitych Eleonor niebezpieczeństwo dojścia PiS do władzy.

 5. Eleonora
  | ID: 2ce951ab | #5

  @z Niemodlina

  Szanowny panie rządy PO są wypadkową działań PISu.
  Jak się nie chciało brać odpowiedzialnosci za kraj i wbrew zdrowemu rozsądkowi rozwiązało Parlament, to czego pan chce?!
  Szkodnikami i złoczyńcami z tej partii ( myślę o PO) nie zajmuję się….
  Nigdy na nich nie głosowałam, nie wspierałam ich nawet wówczas kiedy miał powstać mityczny PO-PIS :)

 6. Eleonora
  | ID: 2ce951ab | #6

  @Anonim

  Pan Anonim- grzeczny jak zawsze :)
  Źle znosi pan Święta w okolicach Bastylii?!
  Pan się nie boi, dzisiaj ewentualnie furę panu spalą, szafoty to już przeszłość…

  Skoro na łamach świątecznego wydania NGO gościmy tak wybitnych ( i kulturalnych) ludzi rodem z ” opozycji niepodległościowej”
  Jako odpowiedź ” wojskówki z PRL” zacytuję panu wiersz Hemara:

  Gdy się ludzi ocenia
  Z różnych punktów widzenia —
  Ciekawa rzecz, jak się skala
  Pewnych wartości zmienia.

  Wada staje się cnotą,
  A zaletą — głupota.
  O przeciwniku — gdy zacny —
  Mówimy, że idiota.

  O stronniku, gdy trudno
  Przyznać nam, że rozsądny —
  Nie powiemy, ze cymbał.
  Powiemy: „Z gruntu porządny”.

  Gdy się mądrym człowiekiem
  Chlubi wrogi nam obóz —
  Stwierdzamy, że „inteligentny”
  I dodajemy: „łobuz”.

  Pisze pan Anonim
  „Mija już prawie siedem lat od zaledwie 2,5 letniej skróconej kadencji niesamodzielnie sprawowanych i od początku torpedowanych, tak przez opozycję jak i własnych koalicjantów rządów PiS”

  Proszę mi odpowiedzieć:
  – stoi pan po jasnej stronie światła, czyli PIS
  – czy po stronie ciemnosci, czyli łysych pał, brunatnych koszul i innych atrybutów paskudnych „koalicjantów rządów PIS”

  http://www.nacjonalista.pl/2011/04/17/opole-obchody-77-rocznicy-powstania-onr/

  „treść artykułu mówi wyraźnie o działaniach prezesa PiS na rzecz polskich obywateli. ”

  buhahhahhaaa!!
  Dooobre Anonimie, wypchnąć kilka milionów ludzi poza granice, a potem pisać listy do przywódców państw, w których się osiedlili….

  … a mówiłam, ostrożnie z winkiem podczas kolacji….?

 7. Anonim
  | ID: 09fb0624 | #7

  Rozumiem, ze prezes Kaczyński wypychał miliony ludzi z Polski. Na łamach tego samego NGO, jak się Eleonora pofatyguje, jest przytoczona jednoznaczna statystyka „prywatyzacji” przedsiębiorstw, która pozbawiała młodych ludzi możliwości zarobkowania w kraju, za czasów kolejnych rządów. Polecam; lektura ciekawa i nie wymagająca cytowania Hemara.

 8. Irena
  | ID: 03e6154e | #8

  Cameron ma duzo racji. A premier Tusk,nie potrafi sie odniesc do zarzutów.A szkoda.To jego działka. Wiec odpowiedzi udziela dawny premier.Lubi sie prezentować. Skutki wkrótce beda widoczne,gdy masowo emigranci beda wracali do kraju z powodu braku socjalu. PiS im to „wynagrodzi”.Pisze w cudzysłowie dlatego,ze fałsz i obłuda nie sa obce członkom jej partii.Choc np.poseł Agent Tomek,kochajacy cudza zone.Wprawy w uwodzeniu kobiet nabył,w czasie rzadów pana Jarka.

 9. Eleonora
  | ID: 2ce951ab | #9

  @Anonim

  Czytałam, czytałam Anonimie szanowny!
  Teraz specjalnie dla partyjniackich sklerotyków pańskiego pokroju
  ( dziś pod pomnikiem z narodowcami, jutro z konserwatystami, a pojutrze z socjalistami, ot i poglądy…)

  Donald Tusk ( odwieczne zło)
  – poseł I kadencji Sejmu od 1991 do 1993r
  -wicemarszałek Senatu IV kadencji od 1997 do 2001r
  – wicemarszałek Sejmu od 2001 do 2005r
  – poseł V kadencji Sejmu od 2005 do 2007r
  – Premier od 2007r

  Jarosław Kaczyński ( odwieczne dobro)
  – Senator od 1989–1991r z ramienia Obywatelskiego Klubu Parlamentarnego
  -Poseł I kadencji Sejmu z ramienia Porozumienia Obywatelskiego Centrum
  – Poseł III kadencji Sejmu ( AWS)
  – Poseł IV kadencji Sejmu od 2001r z ramienia PIS
  – Poseł V kadencji Sejmu
  – Poseł VI kadencji Sejmu
  – Poseł VII kadencji Sejmu

  … no to sprzedawał, wypychał te miliony, rozumiem, że Krasnoludki z Kraju Rad?!
  Pan się pofatyguje i przemysli….

 10. z Niemodlina
  | ID: 06347f91 | #10

  @Eleonora

  Liczy się jak kto głosował, a nie od kiedy jest posłem, na prostym przykładzie z OFE, czy wie pani jak zagłosował wówczas J. Kaczyński ??

  Pani się pofatyguje i przeczyta.

  Rząd Mazowieckiego UW ( dziś PO ) od 12.09.1989 r. rządził 16 m-cy, Przygotował ustawę o restrukturyzacji i prywatyzacji.
  Rząd Bieleckiego KLD ( dziś PO ) od 12.01.1991 rządził 11 m-cy i 11dni – Sprzedał 1208 zakładów.
  Rząd Olszewskiego ROP od 23.XII.1991 rządził 6 miesięcy i 18 dni – Sprzedał 1 zakład – Zatrzymał prywatyzacje.
  Rząd Suchockiej UD ( dziś PO )od 11.07.1993 rządził 15 m-cy i 14 dni – Sprzedał obcym 21 zakładów.
  Rząd Pawlaka PSL (obecny koalicjant PO ) od 26.X.1993 r. rządził 16 m-cy i 12 dni – Sprzedał obcym 2269 zakładów.
  Rząd Oleksego SLD (przyszły koalicjant PO ) od 7.03.1995r. rządził 14 miesięcy – Sprzedał 598 zakładów.
  Rząd Cimoszewicza SLD ( przyszyły koalicjant PO ) 7II.96 rządził 20 m-cy,18 dni – Sprzedał 992 zakładów.
  Rząd Buzka AWS ( dziś PO )od 31.X.1997 rządził 47 m-cy 19 dni – Sprzedał 1311 zakładów.
  Rząd Milera SLD ( przyszły koalicjant PO ) od 19X.2001r. rządził 30 m-cy 15 dni – Sprzedał 548 zakładów.
  Rząd Belki SLD ( przyszły koalicjant PO ) od 2 V 2004 r. rządził 17 m-cy 29 dni – Sprzedał obcym 477 zakładów.
  Rząd Marcinkiewicza PIS ( dziś gorliwy przeciwnik PiS ) od 31 X 2005 r. rządził 8 m-cy 15 dni – Sprzedał 271 zakładów.
  Rząd J. Kaczyńskiego PIS od 14 .07.2006 rządził 15 m-cy 24 dni – Sprzedał 18 zakładów.
  Rząd Tuska PO rządzi od 7.XI.2007 r. – Sprzedał 724 zakłady tylko do 31.12.2010 r.

 11. Irena
  | ID: 03e6154e | #11

  Scena polityczna musi sie zmienić.Zestawienia,które czesto tutaj czytamy dowodza,ze te same osoby wchodza w skład rzadu i izby wyzszej i nizszej parlamentu od dwudziestolecia. Ci politycy sa zuzyci,Oni nic juz nie wymyślą,jezeli kiedykolwiek z rozumu korzystali.Wiec tylko zmiana ordynacji wyborczej,wprowadzenie JOW i inne zmiany sa niezbedne do wyjscia z sytuacji bez wyjscia.

 12. Eleonora
  | ID: 7bbb1b70 | #12

  @z Niemodlina

  Proszę pana, samo się chyba nie sprzedało?!
  Pozwolenie szło od wszystkich magdalenkowych partii i nie ma nic do rzeczy, że ktoś sprzedał 111 a inny ” tylko” 11..?!
  W koncu nie mieli już czego opychać?!
  Polska została naga i bezbronna, choć z wieloma ” Gębami za lud krzyczącymi”
  To, że jeden partyjniak zagłosował przeciw, co to ma do rzeczy skoro większość i tak była?!?
  kierunek zmian ( zniszczenia Polski) od lat jest ten sam..
  i bez różnicy czy u sterów są ” prawicowcy” czy lewa strona establiszmentu
  Mimo wszystko;
  Życzę pogodnych Świąt !

 13. Anonim
  | ID: 09fb0624 | #13

  @Irena
  To kompletna bzdura. Kto rządzi w senacie właśnie dzięki dzięki JOW???? Przecież to nie spekulacja ani hipoteza. Tych ludzi wybrano w jednomandatowych okręgach wyborczych. Czy zatem należy zabierać ludziom czas i zawracać głowę JOW-ami zamiast konkretnymi programami i rozliczaniem z ich realizacji.
  Operowanie takimi sloganami i manipulacja w rodzaju, że wszyscy politycy są zużyci nie mieszczą się ani w kanonach logiki formalnej, ani zdrowego rozsądku. Jest to niestety bełkot wprowadzający zamęt pojęciowy. Energia zmarnowana na wprowadzenie owych pozornych zmian politycznych, które podobnie , jak w przypadku senatu, mogłyby i najprawdopodobniej doprowadziłyby ponownie do wprowadzenia tych samych (zużytych), albo jeszcze gorszych, bo ukrywających się za parawanem anonimowości politycznej, a co za tym idzie jeszcze trudniejszych do rozliczenia (i tak opłacanych przez partie) polityków do sejmu. Gdzie dowody? Ano, jak to zacne społeczeństwo obywatelskie, które ma być fundamentem jednomandatowych okręgów rozlicza panów senatorów z ich działalności??? JOW, top niestety kolejna doktryna rozmaitych spryciarzy, którzy przebierają nogami, żeby znaleźć furtkę pozwalającą na wślizgnięcie się wyborcze , jest chyba do sejmu, gdy realnie popierana opozycja polityczna (sondaże wyborcze) ma szanse na zwycięstwo. Poza tym jest jawnym fałszowaniem obrazu rzeczywistości wrzucanie wszystkich do jednego „wora” wobec przedstawionej przez „z Niemodlina” przywołanej przeze mnie statystyki. Proszę w związku z tym nie robić czytelnikom przysłowiowej „wody z mózgu” pseudowalecznymi hasełkami potępiającymi wszystkich w czambuł. Myślenie podobnego rodzaju musi prowadzić na manowce postulujące w skrajnej postaci wymianę społeczeństwa na nowe.

 14. Anonim
  | ID: 09fb0624 | #14

  Przepraszam za mylący w tekście fragment, którego przez nieuwagę nie wykasowałem:
  „wyborcze , jest chyba”.

 15. Anonim
  | ID: 09fb0624 | #15

  Kolejna manipulacja ze strony Eleonory, która tym razem wprost twierdzi, że nie ma znaczenia fakt, iż za rządów PiS sprzedano nieporównywalnie mniejszą ilość zakładów zaś za rządów Olszewskiego wstrzymano ją zupełnie, ponieważ jakoby nie było już czego sprzedawać. Okazuje się bowiem , ze było i PO sprzedaje je nadal. Jeśli zatem używa ona „soczystego” i równie ordynarnego sformułowania o krzyczących gębach, to uprawnione jest stwierdzenie, ze ma ona gębę pełną kłamstw i manipulacji.

 16. Eleonora
  | ID: 7bbb1b70 | #16

  @Anonim

  Pamietam zamierzchłe czasy kiedy pan Anonim ” wbrew zdrowemu rozsądkowi i przeciw logice formalnej” wykrzykiwał głosno i donosnie slogany przeciwne PISowi :)
  No ba… nawet chciał ich rozliczać!
  Pisał listy, protesty przeciw „zużytym politykom”…:)))
  Co się stało proszę pana z pańskimi poglądami, hę?

  Co do pańskich wpisów i gęb za lud krzyczących, jak to się dziwnie splata?
  Pański partyjniacki wrzask i słowa tegoż wiersza;

  Gęby za lud krzyczące sam lud w końcu znudzą,

  I twarze lud bawiące na końcu lud znudzą.

  Ręce za lud walczące sam lud poobcina.

  Imion miłych ludowi lud pozapomina.

  Wszystko przejdzie. Po huku, po szumie, po trudzie

  Wezmą dziedzictwo cisi, ciemni, mali ludzie.

  czego pan się obawia?!
  przecież wszyscy rewolucjoniści tak ( marnie) kończą
  …na ulicy pan zacząłeś i na ulicy skończysz…
  a panu marzą się gabinety?!

 17. Eleonora
  | ID: 7bbb1b70 | #17

  Ciekawa strona z ciekawymi historiami typu:

  Jak oni walczą o Polskę

  http://jozefbizon.wordpress.com/2011/08/07/nocna-zmiana-%E2%80%93-czy-nocna-zdrada/

 18. Anonim
  | ID: 09fb0624 | #18

  Może Eleonora powinna zmienić profesje – w miejsce tuby propagandowej PRL-owskiej wojskówki wielbiącej towarzysza Putina zostanie wieszczem rewolucji (a raczej wojskowego puczu).

 19. Anonim
  | ID: 6f851887 | #19

  @Eleonora
  A czy eleonorcia dalej jest szefową klubu radio ma ryja na Opole?

 20. Anonim
  | ID: 6f851887 | #20

  Cholera. Ta durna baba myśli, że te wszystkie anonimy to Ja. Ale gdybym nie wiedział, że to Ja to też bym pomyślał, że to Ja.

 21. Anonim
  | ID: 09fb0624 | #21

  @Anonim
  Nie przejmuj się za bardzo. Zadanie nie polega na zwalczaniu „anonimów”. Celem sowiecko-prl-owskiej wojskówki jest utrzymanie wpływów dawnej agentury we wszystkich obszarach życia społecznego, zwłaszcza politycznego i gospodarczego, w Polsce. Finansowanie ONR -np., ideologiczna propaganda na rzecz dawnych władz PRL i akcentowanie rzekomo patriotycznej roli Ludowego Wojska Polskiego, które nota bene wypełniało jedynie zadanie represyjne wobec społeczeństwa i krajów ościennych, wreszcie (co chyba najgorsze) – agresywna propaganda na rzecz Rosji (która przez dziesięciolecia okupowała i ciemiężyła te kraje, jako rzekomego fundamentu bezpieczeństwa Polski oraz innych krajów Europy Środkowo-Wschodniej.

 22. Anonim
  | ID: 09fb0624 | #22

  No, co tam? Zespół redakcyjno-cenzurujący śpi?

 23. Irena
  | ID: 44f3de87 | #23

  @Anonim. Dlaczego wysmiewasz Radio Maryja.??To troche niegrzecznie.Nie słuchasz ,to Twoja sprawa,ale daj posluchać Polakom,bo tam sa wartosciowe informacje.

 24. Eleonora
  | ID: 29de00bd | #24

  @Anonim

  Dwóch idiotów sobie pogadało :)))

 25. | ID: 8da9d5e4 | #25

  „Na Wawel za kładzenie podwalin pod budowę państwa żydowskiego na ziemiach polskich”

  http://jozefbizon.wordpress.com/2011/08/06/na-wawel-za-kladzenie-podwalin-pod-budowe-panstwa-zydowskiego-na-ziemiach-polskich/

 26. Eleonora
  | ID: 29de00bd | #26

  @Józef Bizoń

  echhh, chyba nie warto wklejać takich tekstów.
  Podręcznikowych wręcz.
  Bo albo napiszą, że
  – PIS za krótko rządził
  – albo, że ” chciał dobrze” tylko koalicjanci nie pozwalali…

  Piszący te bzdety są specyficznymi ludźmi, którzy jeszcze wczoraj bratali się z narodowcami, pstrykali sobie zdjęcia pośród nich
  by teraz wrzeszczeć najgorszymi słowami pod ich adresem…
  Takie typy :((

  Sami nie wiedzą czy są ZA czy PRZECIW
  myślą, że wystarczyło ” kolportować bibułę” by teraz kazać tytułować się opozycjonistami:((((

 27. | ID: 8da9d5e4 | #27

  No to tutaj jak oni wszyscy razem wspólnie walczyli, aby zapanowało prawo i sprawiedliwość – znaczy się w zdobycznym.

  „Sędziowie, prokuratorzy, policjanci – legalnie udziałowcami w spółkach, handlowych”
  http://jozefbizon.wordpress.com/2012/08/26/sedziowie-prokuratorzy-policjanci-legalnie-udzialowcami-w-spolkach-handlowych/

  „- czyli krótka historyja ustawowego skorumpowania systemu sprawiedliwości w Polsce Rzeczypospolitych, czyli o dwóch takich i paru innych – co puścili Polaków w żółtych ciżemkach, a do tego co by stróżom porządku żyło się godnie, zbożnie i do tego całkiem legalnie.

  „Sędzia nie może posiadać w spółce prawa handlowego więcej niż 10% akcji lub udziały przedstawiające więcej niż 10% kapitału zakładowego” (Art. 86, §3, pkt 4 ustawy prawo o ustroju sądów powszechnych) – ale do 10% sędzia może posiadać.

  „Prokurator nie może posiadać w spółce prawa handlowego więcej niż 10% akcji lub udziały przedstawiające więcej niż 10% kapitału zakładowego” (Art. 185, pkt 9 ustawy prawo o ustroju sądów powszechnych) – ale do 10% prokurator może posiadać.
  Obejmuje to również prokuratorów wojskowych.

  Wszystko to legalnie według ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. prawo o ustroju sądów powszechnych …………..”

 28. Irena
  | ID: 44f3de87 | #28

  @Józef Bizoń. Dzieki za powyzsze informacje.Wstrzasajace. I mamy odpowiedz na pytanie: dlaczego prokuratorzy nie wykonuja rzetelnie. swoich zadań.? To proste – Ustawy im sprzyjaja.Pozdrawiam

 29. JT
  | ID: e805640c | #29
 30. JT
  | ID: e805640c | #30
Komentarze są zamknięte