Tak tematów szuka tylko GW. Ociepa sprzedał się Platformie?

Redaktor Obywatelski2

Łukasz ŻygadłoKilka dni temu na stronach „GW Opole” zobaczyłem taki oto tytuł: „Platforma kupiła Razem dla Opola? Czy RdO dało się sprzedać Platformie?”. Pierwsza myśl jaka przyszła mi do głowy to budżet. Klikam – tak, chodzi o miejski budżet. Ale za to jak Ociepa dał się przekupić według dziennikarza wyborczej…

Komentator gazety – wyjątkowo spostrzegawczy, bo odkrył, że Ociepa buduje struktury partii, której liderem jest „syn marnotrawny PO – Jarosław Gowin” napisał: 

Jak to możliwe, że jego namiestnik w regionie wciąż współpracuje z PO? Oczekiwania, że do rozłamu w opolskiej koalicji powinno dojść, są oczywiste. Ale wszystko wskazuje na to, że Marcin Ociepa wybrał inny wariant.

– czytamy w GW.

To jest dopiero brak podstawowej wiedzy politycznej. Co ma lokalny Ociepa do koalicji Gowina z PO czy PiS? Co ma lokalne Razem dla Opola, to układów ogólnopolskich? Wreszcie jak radni PO mogę chcieć zerwać koalicję, która gwarantuje im sprawne działanie do końca kadencji?

Idziemy dalej, bowiem komentator wykazuje dowód na przekupstwo:

Otóż zwiększenie puli na konkursy dla rad dzielnic do 750 tys. zł. Wyłożenie ponad 700 tys. zł na inwestycje rowerowe, czyli budowę ścieżki na ul. Budowlanych, i dokończenie trasy rowerowej na ul. Niemodlińskiej. Będzie też 130 tys. zł na renowację cmentarza przy Wrocławskiej.

 – czytamy.

Dodatkowo RdO zostało kupione zwiększeniem budżetów dla rady dzielnic o 50 tys. zł. Zdaniem GW – RdO sprzedało się Platformie i teraz ładnie i potulnie przegłosuje budżet.

Ja widzę wszystko trochę inaczej: ekipa Ociepy wykorzystała sytuacją do przeforsowania własnych – czołowych projektów. Rady Dzielnic to oczko w głowie Razem dla Opola, a zwiększenie budżetu na rok przed wyborami samorządowymi, to piękny ukłon w stronę wyborów. RdO grało od początku na siebie, ponieważ radnym PO byłoby bardzo ciężko znaleźć dodatkowe głosy. Oczywiście, jak wskazuje GW – jest niezagospodarowany jeden głos radnego Przemysława Bukowskiego, jednak niekoniecznie „solista” mógłby być zainteresowany wsparcie rządzących.

Ważne, że tytuł był zachęcający do kliknięcia. A treść? Treść jest nieważna, bo plan kliknięć został wykonany…

Łukasz Żygadło

 1. Irena
  | ID: 452f9e3b | #1

  Ciekawie ujete. Czego dobrego spodziewać sie po PeO. ? A pan Ociepa?. Obecnie – czym się wykazał? On sie nie zmieni…..A pan Gowin ? – juz rządził.

 2. Eleonora
  | ID: 26694145 | #2

  Uwielbiam czytać teksty pana Żygadło!

  Zastanawiam się przy tym czy, podobnie do mnie gustuje w Porto?
  A, jeżeli już: to kiedy je pija?
  Przed napisaniem artykułu, moze podczas pisania?
  Bo po napisaniu, być nie może….

  Pan Ociepa nigdy i nigdzie nie gra na siebie.
  Taaa…..
  To dla dobra opolan PO utworzyło nową posadkę dla podopiecznego Ociepy, członka nieboszczki UW, pana Drewniaka pasjonujący etat ” doradcy prezydenta d/s trudnych” z 7000 tysiączkami pensji miesięcznie…

  Konkursy dla Rad Dzielnic poprawiają byt mieszkańców jak jasna cholera.
  Usunięcie pana Kawy z prestiżowej funkcji Przewodniczącego Komisji Rewizyjnej wraz z PO było działaniem poza politycznym….

  Nie wspominam już o wyjątkowo nieprzemyslanych akcjach typu:
  Uhonorowanie Angeliki Borys, prymitywnej baby skłócającej mniejszość polską na Białorusi
  ( gdzie ona jest, tym razem nie udała się Tulipanowa Rewolucja?)
  Uhonorowanie ukrainofila Kowala
  Uhonorowanie Gowina, czołowego katolicznika, którego ” głos kościoła w sprawach in vitro nie interesuje”
  Czy głupawe akcje typu
  – solidarni z Tybetem czy teraz z banderowszczyzną:)

  Pozdrawiam pana redaktora.

  PS. W Aldi jest doskonałe dziesięcioletnie Porto.
  Nie za tanie, ale dobre jak diabli!

Komentarze są zamknięte