Małgorzata Todd: Wiara

Niezależna Gazeta Obywatelska

Małgorzata ToddWiara często jest mylona z łatwowiernością. Zdarzają się osoby, które w Boga nie wierzą, ale w partię rządzącą owszem i to niezależnie od tego ile kłamstw jej udowodniono.

Podobno wszystkie największe religie świata biorą początek z tego samego źródła, a mianowicie ze strachu człowieka przed śmiercią, obiecując życie po śmierci w zamian za pewne wyrzeczenia już tu i teraz. Tezę tę trudno podważyć. Praktyki religijne wyznawcom innej religii często zdają się niedorzeczne i próbują „niewiernych” przekonać, lub zmusić do swojego punktu widzenia. Ideologia marksistowska chciała „wyzwolić” człowieka od „zabobonów” i przywrócić go racjonalizmowi. I co się stało? Ludzie, którym odebrano wiarę w Boga wcale nie przestali wierzyć, tylko zmienili obiekt kultu. Byli nawet tacy, którzy zaczęli modlić się do Stalina.

Wiara jest człowiekowi potrzebna, jak tlen. Najpiękniejsze budowle powstały, żeby przypodobać się Bogu. A wśród zdegenerowanych narkomanów raczej ludzi pobożnych nie ma co szukać.

Wolność wyboru jest dla tych, którzy takich wyborów chcą i potrafią dokonywać. „Nie ma większych niewolników od tych, którzy sądzą, że są wolni” (J. W. Goethe). Podobnie, ta najciemniejsza ciemnota nie ma pojęcia, że jest ciemnotą, dlatego obecny system edukacji niczego nie uczy, tylko ma utwierdza ciemnotę w przekonaniu o własnej wyższości.

Pozdrawiam – i do następnej soboty!

Małgorzata Todd

www.mtodd.pl lub http://sklep.mtodd.pl

P.S. 1)  Cieszę się, że akcja uświadamianie lemingów przynosi rezultaty. Wiele osób podchwyciło pomysł obdarowywania (niekiedy anonimowo) znanych sobie lemingów „Domniemaniem bezkarności”. Koszt niewielki, to tylko 18 zł wraz z przesyłką pocztową. Dawniej książka była jednym z najczęstszych gwiazdkowych podarunków. W ramach promocji proponuję jeszcze powieść „Rok 2038” za 22 zł i zbiór opowiadań pt. „Ostatnia romantyczna przygoda” też za 22 zł z przesyłką gratis (w kraju). Wpłata na konto Nr: 50 1020 5558 1111 1115 9930 0019. Adres posiadacza konta to: Wydawnictwo TWINS; ul. Dymińska 6a/146; 01-519 Warszawa. Adres, na który książkę należy przesłać proszę podać na: [email protected]

P.S. 2) W załączniku Odcinek 29. „Lekcji pokera”.

Komentarze są zamknięte