Antykorupcyjny Kongres Solidarnej Polski

Autor Obywatelski

1488666_547623498664980_1313671325_nWczoraj – 14 grudnia 2013 r. – z udziałem 400 delegatów z całej Polski odbył się w Krakowie Kongres Antykorupcyjny Solidarnej Polski połączony z wyborami władz partii. Prezesem Solidarnej Polski został Zbigniew Ziobro, a wiceprezesami Beata Kempa oraz Jacek Kurski. W zarządzie partii znalazł się opolski poseł Patryk Jaki – rzecznik Solidarnej Polski.

Kongres odbywał się pod hasłem: „Zrobimy w Polsce porządek” – porządek z patologiami, które trawią kraj. Obecna władza, sama uwikłana w korupcyjne pajęczyny, nie jest w stanie tego dokonać.

Polskie rodziny są pozostawiane same sobie, a młodzi Polacy masowo emigrują do krajów europejskich. Celem Solidarnej Polski jest wzmocnienie rodziny i przywrócenie obywatelom wiary w sprawnie działające państwo.

Nowo wybrane władze Solidarnej Polski, podczas swoich programowych przemówień wskazywały, polska rodzina musi być na pierwszym planie. Obecnie dochodzi do dramatycznych sytuacji, kiedy ludzie pracujący, nawet na etatach, są zbyt biedni, aby kupić bilet miesięczny, dzięki któremu będą mogli dojechać do pracy, nie mówić już o bilecie dla współmałżonka, czy dzieci.

Tragedią w Polsce jest także to, że przy takich środkach z Unii Europejskiej, jakimi dysponuje nasze państwo, upadło w ostatnich kilku latach ponad 300 małych i dużych firm budowlanych. Ogromne środki na budowę dróg zostały zmarnotrawione, najczęściej przez korupcję. Niektóre źródła podawały nawet, że w ten sposób wyprowadzono z budżetu państwa prawie 20 mld zł.

Prezes Solidarnej Polski zapowiedział również, że z początkiem nowego roku zaprezentowane zostaną listy kandydatów partii w wyborach do Parlamentu Europejskiego.

Małgorzata Wilkos

Komentarze są zamknięte