Apel posła P. Jakiego do parlamentarzystów Ziemi Opolskie ws. nowej inwestycji w regionie

Autor Obywatelski2

Jaki w SejmieList otwarty Posła na Sejm RP Patryka Jakiego do parlamentarzystów Ziemi Opolskiej w sprawie wspólnego lobbingu na rzecz zlokalizowania nowej fabryki samochodów w województwie opolskim

Szanowni Państwo,
Parlamentarzyści Ziemi Opolskiej,

W związku z planowaną inwestycją w Polsce jednego z wielkich koncernów z branży motoryzacyjnej w środę 11 grudnia odbyłem rozmowę z wicepremierem i ministrem gospodarki Januszem Piechocińskim, podczas której przedstawiłem panu premierowi możliwości zlokalizowania jej na terenie województwa opolskiego.

Wciąż jest szansa na budowę nowej fabryki samochodów w naszym regionie. Aby tak się stało potrzebny jest lobbing ze strony wszystkich parlamentarzystów województwa, dlatego apeluję do Państwa – Posłów Ziemi Opolskiej o pomoc i wspólne działanie w tej sprawie.

Nasz region posiada odpowiednie – duże i atrakcyjne tereny inwestycyjne, m.in. w Ujeździe, Nysie i Opolu, wchodzące w skład specjalnych stref ekonomicznych, zlokalizowane blisko autostrady i dróg krajowych, będące dziś niewykorzystanym potencjałem Opolszczyzny. Potrzebujemy dużych inwestycji, bo już od lat przegrywamy walkę konkurencyjną z ościennymi regionami. Aby to zmienić musimy stanąć ponad partyjnymi podziałami. Jeżeli my – Parlamentarzyści Ziemi Opolskiej chcemy być skuteczni, w najważniejszych sprawach dla regionu musimy działać razem.

Dlatego proszę Państwa o solidarność, proszę o zaangażowanie się i podjęcie aktywnych działań mających na celu doprowadzenie do skutecznego ściągnięcia tej ogromnej inwestycji na Opolszczyznę dla dobra regionu i jego mieszkańców.

Patryk Jaki
Poseł na Sejm RP

 1. Eleonora
  | ID: ae81c86c | #1

  Dobry artykuł w GW:)
  Właściwie wszyscy wiedzą co reprezentuje sobą ” konserwatysta” pan Ociepa….
  Ale żeby aż tak się skundlić?
  Mam nadzieję, że przed wyborami nie będzie pan sterczał pod kościołami z ulotkami?!?

  „Opolska koalicja zdaje się coraz dziwniejsza. Platformę Obywatelską wspiera przecież Razem dla Opola, którego liderem jest Marcin Ociepa, czyli polityk budujący na Opolszczyźnie struktury nowej partii Jarosława Gowina. Czyli syna marnotrawnego Platformy, odchodzącego z partii w niełasce i dziś ją totalnie krytykującego. Mówią nawet, że po wyborach może współpracować z PiS. Nikomu chyba dalej dziś niż Gowinowi do PO.

  Cały tekst: http://opole.gazeta.pl/opole/1,35086,15127423,Platforma_kupila_Razem_dla_Opola__Czy_RdO_dalo_sie.html#ixzz2nMxOrwG4

 2. Irena
  | ID: 893422b1 | #2

  Panie posle.Troche zaspałes wraz z włodarzami tego regionu.Karty rozdane.

Komentarze są zamknięte