NGO Gliwice: Powstało Obywatelskie Stowarzyszenie Rodziców! W sobotę Dr Michael Jones w Krakowie

Niezależna Gazeta Obywatelska1

Libido DominandiInstytut im. Piotra Skargi zaprasza w sobotę, 14 grudnia – o godzinie 11:00 do Pałacu Krzysztofory przy Rynku Głównym w Krakowie, na spotkanie autorskie z Michaelem Jonsem, autorem słynnego bestselera: Libido dominandi. Seks jako narzędzie kontroli społecznej.
Wstęp wolny!

Nasze Obywatelskie Stowarzyszenie Rodziców zawiązało się formalnie w niedzielę, 1 grudnia 2013, przy obecności 8 osób, a 3 grudnia zgłoszone zostało do rejestru stowarzyszeń zwykłych w UM Gliwice, gdzie figuruje pod nunerem 121. Regulamin stowarzyszenia i jego uchwały znajdują się pod powyższym linkiem. W celu przystąpienia do Obywatelskiego Stowarzyszenia Rodziców należy przesłać na adres: [email protected] maila z nagłówkiem Stowarzyszenie – akceptuję. Oznacza to zaakceptowanie regulaminu i składki. Należy koniecznie podać: Imię i nazwisko, dokładny adres pocztowy, telefon, oraz e-mail. Proszę tych, którzy się już zgłosili, o ewentualne uzupełnienie brakujących danych. Jest nas coraz więcej i trudno teraz odpisywać wszystkim indywidualnie.

Do czasu zarejestrowania domeny i zbudowania witryny www, informacje o działalności Stowarzyszenia będziemy umieszczać na stronie Gliwickiego Klubu Frondy i przesyłać tym newsletterem.

W ostatnim czasie zaszło dużo ciekawych wydarzeń, które opisujemy na www. są to:

Chrześcijański Marsz dla Życia i Rodziny w Cieszynie.

– Dwa europejskie sukcesy: Referendum w Chorwacji, oraz Zwycięstwo w Parlamencie Europejskim!

– wykład ks. prof. Pawła Bortkiewicza p/t Czy gender to dewastacja człowieka i rodziny?, który bezskutecznie próbowali przerwać lewacy. Fakt, że między chuliganami byli pracownicy naukowi dowodzi, sowietyzacji naszych uczelni i braku argumentów genderystów. Szkolenia ideologiczne prowadzone na UAM pod nazwą Gender-studies dokładnie opisane sa tutaj.

– Wreszcie znakomita konferencja w Warszawie, z udziałem prof. Gabriele Kuby, prof. Aliny Midro, ks. prof. Paweła Bortkiewicza, oraz ks. Leszeka Woronieckiego SAC.

Pozdrawiam serdecznie!

Marek Waniewski

 1. Eleonora
  | ID: a9b3c7c2 | #1

  Naprawdę warto się wybrać!
  W Poznaniu wiadome media już histeryzują:))

  Antysemita wygłosi wykład w Muzeum Archidiecezji?

  http://www.gloswielkopolski.pl/artykul/1063612,poznan-antysemita-wyglosi-wyklad-w-muzeum-archidiecezji,id,t.html

  Amerykański, katolicki pisarz w czwartek wygłosi w Poznaniu wykład pod kontrowersyjnym tytułem „Seks jako narzędzie kontroli politycznej”. Kontrowersje wzbudza jednak nie tylko temat, ale i sam autor, który oskarżany jest o antysemityzm. Do tego, gościć będzie w Muzeum Archidiecezjalnym przy poznańskiej katedrze.
  Jednak Michael Jones nie tylko z poglądów na ten temat słynie. W Stanach Zjednoczonych bywa bowiem oskarżany o szerzenie antysemityzmu. W 2008 r., w związku ze skargami organizacji Southern Poverty Law Center, która działa na rzecz ochrony praw obywatelskich, odwołano serię jego wykładów o tworzeniu katolickich wspólnot. Uniwersytet Katolicki w Waszyngtonie, na którym miał gościć m.in. Jones , wydał oświadczenie, że wydaje się, iż prelegenci głoszą poglądy sprzeczne z misją i wartościami uczelni.

  Wątpliwości mogła wzbudzać chociażby książka Jonesa „Gwiazda i Krzyż”, w której autor opisywał historię relacji pomiędzy Żydami, a ludnością krajów europejskich. „Przyczyn szerokiej w naszej współczesności niechęci do Żydów, mającej swoje tragiczne ekstremum w holokauście, autor upatruje w żydowskim zaangażowaniu we wszelkie rewolucyjne ruchy i spiski w poszczególnych kraj” – czytamy w opisie książki wydanej w Polsce przez wydawnictwo Wektory.

Komentarze są zamknięte