Prezes URE zrezygnował, aby zostać szefem PGE?

Niezależna Gazeta Obywatelska3

Tak dla ElektrowniDziś prezes Urzędu Regulacji Energetyki Marek Woszczyk zrezygnował ze stanowiska- poinformowała w środę PAP rzeczniczka URE Agnieszka Głośniewska. Według nieoficjalnych doniesień jak podaje wPolityce.pl medialnych, Woszczyk miałby ubiegać się o stanowisko prezesa PGE w konkursie rozpisanym po rezygnacji Krzysztofa Kiliana. Trwają rozmowy kwalifikacyjne z kandydatami na prezesa i czterech wiceprezesów. Jak nieoficjalnie dowiedziała się PAP ze źródła zbliżonego do PGE, Marek Woszczyk jest w gronie osób ubiegających się o stanowisko prezesa spółki. Obecny p.o.prezesa Piotr Szymanek ubiega się natomiast o stanowisko wiceprezesa ds. korporacyjnych – dodało źródło. Wydaje się to bardzo możliwe skoro składa rezygnację jeszcze nie wygrywając konkursu. Takie rzeczy w Polsce już chyba nikogo nie dziwią. PGE planuje, rozmowy kwalifikacyjne z kandydatami  w dniach 16-19 grudnia. Minister skarbu państwa Włodzimierz Karpiński nie potwierdził, że Marek Woszczyk startuje w konkursie; ocenił go jednak jako profesjonalistę. Zapytany, czy nie byłoby konfliktu interesów, gdyby były prezes URE objął stanowisko prezesa PGE, odpowiedział: Jeśli profesjonaliści zarządzają firmami, to mi to nie przeszkadza. Tak więc zobaczymy kto zostanie szefem największego koncernu energetycznego i czy przełożony z grudnia na luty termin rozbudowy Elektrowni Opole już ruszy z nowym prezesem.

Marek Woszczyk pełnił funkcję prezesa URE od 1 czerwca 2011 r. Zgodnie z tegoroczną nowelizacją Prawa energetycznego, w terminie pół roku od jej wejścia w życie Prezes Rady Ministrów miał ogłosić konkurs na stanowisko Prezesa URE. Ustawa obowiązuje od 11 września, więc konkurs powinien zostać rozpisany do 11 marca 2014 r.

tk, wPolityce.pl

 1. ely
  | ID: 210b491d | #1

  Czy są szczyty obłudy? Nie dla koalicji PO-PSL, bo stale przekracza wszelkie granice. „Komisja rozmawiała z posłem i nie dopatrzyła się nadużyć” – powiedział dzisiaj Franciszek Stefaniuk (PSL), szef komisji etyki, która zajmowała się sprawą posła PO Michała Jarosa, bohatera skandalu z „taśmami Platformy”. Wcześniej prokuratura nie dopatrzyła się przestępstwa. Jedno obecna ekipa rządząca opanowała o perfekcji – zamiatanie swoich afer pod dywan.( źródło :Niezależna.pl).
  Z czym każdemu z nas będą się w przyszłości kojarzyły rzady PO z aferami na niespotykana sprawę, okradaniem narodu na niespotykana skalę i jako twórców „Dziadów” oczywiście nie o sztuke chodzi ale o gro narodu !!!!

 2. Irena
  | ID: 1c6b72c5 | #2

  To jest ciekawa sprawa.URE bez szefa.PGE bez szefa, Szykuja sie zmiany. Ale, czy elektrownia bedzie rozbudowywana??

 3. Irena
  | ID: 6ee5c36a | #3

  Radny, pan Gabor, łopate trzyma w reku.Jako tez Sołtys, z chłopskim rozumem potrafi zachęcać do czynu,a nie tylko gadania.A,ze doskonale gotuje, to przez żołądek trzeba trafić do kogo trzeba.

Komentarze są zamknięte