Lenin padł w Kijowie

Niezależna Gazeta Obywatelska9

Lenin padł w KijowieDokładnie jego pomnik i to dopiero 20 lat po obaleniu komunizmu na Ukrainie. Około 500 osób zburzyło pomnik Włodzimierza Lenina stojący w Kijowie. Demonstranci chcą w tym sposób podkreślić chęć odcięcia się od Rosji i przyłączenia do zachodniej strefy wpływów.

Przez całą niedzielę w Kijowie odbywa się Marsz Miliona – pochód zwolenników integracji Ukrainy z Unią Europejską. Jak szacują organizatorzy uczestniczy w nim ok. miliona osób!

„Goodbye Lenin” – piszą na twitterze Ukraińcy a Minister Sikorski tak skomentował to wydarzenie: „Kijowski pomnik Lenina obalony. Mimo wpisania do rejestru UNESCO!”.

Później ministra poprawili internauci i Sikorski zweryfikował swój tweet: Korekta: – „UNESCO niewinne, przekonanie kijowian o tym, że ich Lenin był w rejestrze – bezpodstawne”.

Tak więc minister zaliczył wpadkę zamiast napisać czy jest szczęśliwy z tego, że Lenin padł. A poza tym UNESCO to Lista Światowego dziedzictwa a nie rejestr.

tk

 1. Eleonora
  | ID: d0b80f99 | #1

  Czy Włodzimierz Lenin był rosjaninem?
  Był przywódcą rosyjskiej bolszewii, liderem rewolucji październikowej, ale zdaje się, ze rosjaninem wedle żydowskiej teorii, która mówi, że pochodzenie posiada się po matce- nie był?
  Dlaczego nasi ” starsi bracia” ochoczo przyznają się do Korczaka, Szpilmana, ale do Lenina, Trockiego, Bermana już nie?!

  Za wiki:

  Włodzimierz Iljicz Uljanow był pochodzenia rosyjsko-kałmucko-żydowsko-niemiecko-szwedzkiego. Ojcem Lenina był Ilja Nikołajewicz Uljanow, wywodzący się z rodziny astrachańskich mieszczan pochodzenia rosyjsko-kałmuckiego (rodzice: Nikołaj Wasiliewicz Uljanow i Anna Aleksiejewna z domu Smirnow). Ojcu Lenina, nauczycielowi i inspektorowi szkół ludowych guberni symbirskiej, nadano szlachectwo w 1882 roku.

  Matką Lenina była Maria Aleksandrowna z domu Blank, której ojcem był doktor Izrael Moisiejewicz Blank pochodzący z Żytomierza
  Izrael i jego brat Abel przyjęli chrześcijaństwo i imiona Aleksander Dmitrijewicz i Dmitrij Dmitrijewicz w 1820 roku, a ich ojciec Mojsze Blank ochrzcił się pod imieniem Dymitr Iwanowicz w 1844 roku.
  Matka Marii Aleksandrowny – Anna Iwanowna (Ioganowna) z domu Großschopf – miała pochodzenie niemiecko-szwedzkie (rodzice: Johann Gottlieb Großschopf i Anna Estedt) i była wyznania luterańskiego.
  Gdy żydowską narodowość dziadka Lenina odkryła szykująca biografię wodza rewolucji siostra Anna Ulianowa, w 1932 roku wysłała do Józefa Stalina list. Przyznała w nim, że dziadek Lenina był Żydem pochodzącym z terenów byłej Rzeczypospolitej.

  Chociaż jego duchowe dzieci ciągle żyją!
  ot, choćby w osobach komisarzy unijnych
  Do których wzdychają uczestnicy majdanowych rozrób.

 2. z Niemodlina
  | ID: 4e1598d5 | #2

  a w Warszawie HGW planuje na dniach POnownie POstawić pomnik tzw. „czterech śpiących”. Wyłożono 2mln złotych na jego renowację, jestem przekonany,że ona doprowadzi do tego, tak samo jak do odbudowania tęczy. Zrobi to na 100% na złość polskim „faszystom”.

 3. kominiarz
  | ID: a1045e3b | #3

  Czy to takie ważne kim był? Żydem, Rosjaninem……? Był po prostu komunistyczną k-wą i dziw bierze, że dopiero po tylu latach jego pomnik znalazł się na odpowiednim miejscu – w rynsztoku. Dziw bierze, że w polskim narodzie jest tyle kurestwa i tak wielu nie przeszkadzają pomniki czerwonej zarazy. To jest tutaj najistotniejsze, a nie kim była taka czerwona szmata jak Lenin.

 4. Eleonora
  | ID: 5485df27 | #4

  @kominiarz

  Myli się pan, ale nie będę z panem dyskutować.

  To, ze ktoś haniebnie zapisał się w historii świata
  nie oznacza byśmy nie poznawali jego życiorysu?!

 5. kominiarz
  | ID: a1045e3b | #5

  @Eleonora
  A nie…, to nie tak. Ma Pani całkowitą rację. Może w nerwach niezbyt precycyjnie się wyraziłem -:)

 6. grzech
  | ID: 400a69f2 | #6

  A swoją drogą tak krzyczą za Eurokorytem a nie wiedzą w jakie g… się pchają. Będą mieli jak u nas. Rozkład i grabież gospodarki, młodzi wyjadą, bezrobocie i bieda oraz zero wolności. Nawet ilość wody spuszczanej w kiblu będzie dyktować Bruksela.
  Tylko 20 lat mają jako tako względną niepodległość a już im tęskno do chomąta.
  Głupota.

 7. kominiarz
  | ID: a1045e3b | #7

  @grzech
  Dobrze powiedziałeś – „jako tako względną niepodległość”. No i to jest właśnie najgorsze, że chcąc oderwać się od sowieckiej pępowiny sami pchają się w następne g… i nie jest to żadna niepodległość, tylko zamiana homonta na szyję.

 8. Eleonora
  | ID: b01f7dc8 | #8

  Taaaa…
  żydowska gazeta dla patryjotów
  ( czytaj Niezależna)
  Podaje:

  Oczekujemy od Unii Europejskiej stanowczych działań, a nie kolejnych obietnic – mówi „Codziennej” Ołeh Tiahnybok, lider partii „Swoboda”, który już po szturmie pojawił się w centrum prasowym. – Jesteśmy wdzięczni Polsce za to co dla nas robi, i tak zrobiła wiele, począwszy od sejmowej uchwały w naszej sprawie, więc jeśli zrobi jeszcze więcej,będziemy szczęśliwi – dodaje.

  Ze sceny na Majdanie trwają nawoływania do Kijowian, aby jak najliczniej stawili się na placu. Nawołuje Witalij Kliczko, lider partii „UDAR”, piosenkarka Rusłana, nieformalna twarz protestu i wielu innych znanych Ukraińców. „Kijów – wychodź, Ukraina – wstawaj!” – niesie się ze sceny, pod którą są już teraz tysiące ludzi. Kijów wstaje.”

  Jak powiada nasz ” dobry riezun” Tiahnybok
  „Polska i tak zrobiła wiele, począwszy od sejmowej uchwały w naszej sprawie, więc jeśli zrobi jeszcze więcej, będziemy szczęśliwi”

  Więc w ramach „zróbmy więcej”
  Oddelegujmy nasz skarb narodowy, naszą divę kochaną, Dodzię!?

  Zatańczy panom riezunom, zaśpiewa…. marnuje się bidulka w reklamach Media Expert :))

 9. nowy
  | ID: b7011bac | #9

  @Eleonora

  Czyżby umiłowana w wierze wraz z Szubertem, kłamcą (potwierdzone przez sąd w obu instancjach), czcicielem Putina, Światowida i wróg nr 1 cyt. „żydowskiej k…wy Miriam”?

Komentarze są zamknięte