W sobotę ma powstać nowa partia Gowina, PJN i Republikanów

Autor Obywatelski1

Jarosław Gowin koliber orgPodczas sobotniej konwencji w Warszawie Jarosław Gowin, działacze PJN i Republikanie planują powołanie nowej partii – wynika z nieoficjalnych informacji PAP. Warunkiem jest to, że politycy zaangażowani w tworzenie inicjatywy dojdą ostatecznie do porozumienia.

W sobotę o godz. 12 w warszawskim centrum Expo ma nastąpić zwieńczenie ogólnopolskiej akcji Gowina Godzina dla Polski. Zostanie tam przedstawiona nazwa nowej formacji, jej logo oraz zarys programowy.

„Na pewno będziemy blisko współpracować, jednak formułę tej współpracy jeszcze szykujemy, a szczegóły ogłosimy w sobotę. Przede wszystkim myślimy o tym, żeby pokazać to, co jest najważniejsze, a więc program naszego obozu politycznego. Czy to będzie partia, czy mniej sformalizowana płaszczyzna współpracy, to na pewno będziemy działali wspólnie i najważniejsze będzie dla nas gospodarka i wspieranie rodziny. Będzie nazwa, będzie logo; ujawnimy to w sobotę”

– powiedział dla PAP Gowin.

Na sobotniej imprezie spodziewanych jest blisko 1,5 tys. osób. Podczas niej liderzy przyszłego ugrupowania m.in. Gowin, Paweł Kowal i Przemysław Wipler mają zdecydować także o wystawieniu list wyborczych do parlamentu europejskiego i w wyborach samorządowych. W konwencji udział wezmą także m.in. byli konserwatywni posłowie PO John Godson i Jacek Żalek.

Tymczasem w Opolu w sobotę odbędzie się konwencja Solidarnej Polski z udziałem prezesa Zbigniewa Ziobry w Villa Academica na opolskiej Pasiece.

ao, tk

  1. Irena
    | ID: fe5f9a5d | #1

    Nie macie Państwo pojęcia,jak bardzo się cieszę z tej nowej partii.To tak jakby zsumował część PO -partii miłości, plus PJN partii nie miłosci, i wyjdzie Zero Nadzieje wiąże z Republikanami.

Komentarze są zamknięte