Brawo, Chorwaci! Referendum: Małżeństwo to związek mężczyzny i kobiety!

Niezależna Gazeta Obywatelska5

homosie65,42 proc. Chorwatów opowiedziało się w dzisiejszym referendum za wprowadzeniem do konstytucji definicji małżeństwa jako związku mężczyzny i kobiety – wynika z przeliczonych dotychczas 90 proc. głosów. W refe- rendum wzięła udział ponad 1/3 obywateli Chorwacji (34,84 proc.).

Oznacza to de facto zakaz homo- związków.

Pytanie referendalne brzmiało:

Czy jesteś za wprowadzeniem do konstytucji definicji małżeństwa jako związku mężczyzny i kobiety?

Chorwaci odpowiedzieli w referendum stanowczo: TAK.

Polskojęzyczne media milczą w tej cywilizacyjnej sprawie

Inicjatorem referendum jest stowarzyszenie „W imię rodziny”, które zebrało pod petycją o zorganizowanie głosowania ponad 740 tys. podpisów.

Kościół wyraził pełne poparcie dla tego przedsięwzięcia. Specjalne oświadczenie wydała w tej sprawie Komisja Sprawiedliwości i Pokoju chorwackiego episkopatu. Wyraża w nim przekonanie o konieczności pełnej ochrony rodziny.

To referendum może zapobiec kaprysom zmiany instytucji małżeństwa przez ewentualną, arbitralną większość parlamentarną, niezależnie od woli narodu, jak stało się to na przykład we Francji – czytamy w dokumencie chorwackich Biskupów.

Stąd też sukces tego referendum zapewni, że instytucja, która jest związkiem mężczyzny i kobiety, i która sama w sobie zapewnia legalne podstawy dla utworzenia rodziny, będzie trwalej szanować związek, będący najlepszym środowiskiem dla każdego dziecka – odpowiedzialny związek miłości matki i ojca.

Hierarchowie przypominają także, że w skład stowarzyszenia „W imię rodziny”, które jest inicjatorem referendum, wchodzą nie tylko katolicy i chrześcijanie, ale także muzułmanie, żydzi, agnostycy i ateiści. Komisja Sprawiedliwości i Pokoju sugeruje zatem, by chorwacki rząd i parlament wzięły przykład z Unii Europejskiej i na jej wzór podjęły „regularny, otwarty i przejrzysty dialog” z Kościołami i innymi wspólnotami wyznaniowymi.

Przeciwko inicjatorom referendum wypowiedzieli się zarówno premier Chorwacji, socjaldemokrata Zoran Milanović, jak i prezydent Ivo Josipović oraz centrolewicowe partie rządzącej koalicji. Rząd wystąpił w ub. miesiącu z propozycją wprowadzenia zmian legislacyjnych, które w przyszłości pozwoliłyby uniknąć referendów w sprawach dotyczących praw mniejszości i które wprowadzałyby minimalny próg uczestnictwa w referendach zmierzających do zmiany ustawy zasadniczej.

Czekamy na referendum w Polsce, ale praktyka dowodzi, że większość parlamentarna PO-PSL nie szanuje woli Narodu i odrzuca inicjatywy referendalne nawet jeśli zebrano pod nimi ponad milion podpisów!

Za Aspekt Polski

 1. Irena
  | ID: 9bdfec36 | #1

  Mądry Naród.

 2. kominiarz
  | ID: 78f0fbea | #2

  Bo tam PO prostu jest mniej pederastów u władzy :))

 3. Irena
  | ID: 9bdfec36 | #3

  @kominiarz. No,a jak poznam, ze na posła pederaste wybrałam? Czyli w wiekszosci to pomyleńcy, ?Chyba tak,skoro sie cofamy.

 4. Trydent
  | ID: 344cab42 | #4

  „65,42 proc. Chorwatów opowiedziało się w dzisiejszym referendum za wpro- wadzeniem do konstytucji definicji małżeństwa jako związku mężczyzny i kobiety…”
  …”Czy jesteś za wprowadzeniem do konstytucji definicji małżeństwa jako związku mężczyzny i kobiety?

  Chorwaci odpowiedzieli w referendum stanowczo: NIE!”

  Coś nie tak, artykuł przeczy sobie :)

 5. | ID: 9c47b2ca | #5

  Dzięki za uważne przeczytanie:-) rzeczywiście było źle, a to przedruk z Aspektu Polskiego. Już poprawiłem! Pozdrawiam TK

Komentarze są zamknięte