Ks. Krzysztof Faber mówi o nowej formie Radia Plus Opole

Redaktor Obywatelski

K. FaberRedaktor naczelny Radia Plus Opole ks. Krzysztof Faber powiedział w rozmowie z „Gościem Niedzielnym”, że skoro „papież Franciszek mówi, że dzisiaj radio jest najskuteczniejszą amboną, to coś w tym jest”.

Redaktor naczelny Radia Plus Opole podkreśla, że od dłuższego czasu jego rozgłośnia nosiła się z zamiarem opuszczenia sieci rozgłośni „Plus”. Wynikało to, że problemów, które wynikały z kolejnych, nowych postulatów Rady Programowej.

Jeśli głosy, żeby nie zmieniać formatu muzycznego, żeby w przestrzeni antenowej pojawiało się również dużo informacji lokalnych, z regionu, z diecezji nie spotykały się ze z odzewem, to nie pozostało nic innego jak podziękować sobie za współpracę.

 – mówi dyrektor.

Teraz radio czeka wiele zmian, które mają na celu promocję nowej – starej stacji, jednak z pewnością wszystko się powiedzie. Potrzebne będzie nowe logo, które będzie markować nową nazwę rozgłośni.

Kierując od lat audycje do różnych grup – studentów, gospodyń, marianek i ministrantów uzyskaliśmy słuchalność, która nas cieszy i pokazuje, że radio diecezjalne ma rację bytu wśród innych komercyjnych stacji. Teraz trzeba będzie przeprowadzić kampanię promocyjno-informacyjną, wymyślić nazwę, logo i design… Nie zmieni się częstotliwość, więc nie ma obaw, że nagle znikniemy z eteru. Prowadzimy też rozmowy nad wspólnym projektem z różnymi rozgłośniami, by stworzyć platformę wymiany dobrej publicystyki i dobrego serwisu informacyjnego . 

 – mówi o przyszłości Radia Plus ks. Faber.

I dodaje:

Papież Franciszek mówi, że dzisiaj radio jest najskuteczniejszą amboną, to coś w tym jest.

Cały wywiad można przeczytać TU

GN, lz

Komentarze są zamknięte