Najbliższe wydarzenia w Diecezji Opolskiej

Autor Obywatelski

Bp Andrzej Czaja1. Na zakończenie Roku Wiary Biskup Opolski Andrzej Czaja wystosował List Pasterski, który będzie odczytany we wszystkich kościołach diecezji w najbliższą niedzielę 17 listopada. Plik z listem można pobrać także bezpośrednio ze strony internetowej diecezji www.diecezja.opole.pl.

2. Biskup Opolski – inspirowany prośbą Papieża Franciszka i Konferencji Episkopatu Polski – zaapelował również o pomoc dla ofiar tajfunu na Filipinach.

3. Spotkania dla duchownych i świeckich animatorów wspólnot Dzieci Maryi.
Diecezjalne Duszpasterstwo Dzieci Maryi zaprasza na doroczne spotkanie księży, sióstr i osób świeckich zaangażowanych w duszpasterstwo Dzieci Maryi, które odbędzie się16 listopada o godz. 10.00 w Winowie. Ze względu na uroczystość zakończenia Roku Wiary w katedrze opolskiej, spotkanie zapowiadane na 23 listopada w Raciborzu-Miedoni zostało odwołane.

4. Zakończenie Roku Wiary w diecezji opolskiej.
W nawiązaniu do komunikatu Biskupa Opolskiego z dn. 30 października br. przypominam, iż w sobotę 23 listopada o godz. 10.00 Biskup Opolski odprawi w katedrze opolskiej Mszę św. na zakończenie Roku Wiary, na którą zaprasza kapłanów z całej diecezji, osoby życia konsekrowanego i wiernych świeckich.

5. 14. Spotkanie Krwiodawców Województwa Opolskiego.
Kapelan Honorowych Dawców Krwi, ks. Wojciech Modelski, zaprasza wszystkich, którym nie jest obojętna idea ratowania ludzkiego życia poprzez honorowe krwiodawstwo na 14. Spotkanie Krwiodawców Województwa Opolskiego, które odbędzie się w niedzielę 24 listopada 2013 roku w Kędzierzynie-Koźlu w parafii pw. Ducha Św. i NMP Matki Kościoła (Osiedle Piastów).

6. Rekolekcje z Aniołami na zakończenie Roku Wiary w parafii bł. Czesława w Opolu.
Parafia bł. Czesława w Opolu organizuje w dniach 24-27 listopada br. Rekolekcje z Aniołami na zakończenie Roku Wiary. Wygłosi je ks. Piotr Prusakiewicz, michalita, animator generalny Rycerstwa Świętego Michała Archanioła, redaktor naczelny dwumiesięcznika „Któż jak Bóg” oraz „The Angels” Ze względu na tematykę i okoliczności czasowe mogą być one ciekawą propozycją dla szerszego grona wiernych.

7. Rekolekcje dla małżeństw w kryzysie.
W dniach 29 listopada do 1 grudnia w Ośrodku „Rybak” w Głębinowie zostaną zorganizowane przez Wspólnotę Trudnych Małżeństw „Sychar” rekolekcje dla małżeństw w kryzysie (będących jeszcze ze sobą razem jak również dla tych małżonków, którzy pozostali sami a chcą wytrwać w wierności przysiędze małżeńskiej). Szczegółowe informacje na stronie: http://opole-jacka.sychar.org

8. Międzynarodowy Festiwal Kolęd i Pastorałek.
Od 20 lat w diecezji sosnowieckiej organizowany jest Międzynarodowy Festiwal Kolęd i Pastorałek im. ks. Kazimierza Szwarlika. To impreza non-profit będąca największym tego typu przeglądem w Polsce. Przesłuchania eliminacyjne do Festiwalu odbywają się w 38 ośrodkach eliminacyjnych w Polsce, trzech na Ukrainie oraz w jednym na Białorusi. Na terenie diecezji opolskiej odbędą się one w trzech miejscach – 12 grudnia w Raciborzu, 14 grudnia w Łambinowicach oraz 15 grudnia w Dobrodzieniu. Mogą w niech wziąć udział soliści oraz zespoły z parafii i szkół. Możliwość rejestracji i szczegółowe informacje dostępne są także na stronie www.mfkip.pl. Termin nadsyłania zgłoszeń upływa 26 listopada.

9. Kalendarze adwentowe z czekoladkami.
Księgarnia św. Jacka przygotowała kalendarz adwentowy z czekoladkami. Po otwarciu okienek użytkownicy zaproszeni są do lektury wskazanych fragmentów Pisma św. lub wykonywania innych zadań. Kalendarz może być pomocą dla dzieci i dorosłych w przeżywaniu Adwentu.

10. Dzień Skupienia dla gospodyń plebanijnych – Zakopane.
Centrum Rekolekcyjno-Formacyjne Księżówka w Zakopanem zaprasza wszystkie osoby zajmujące się gastronomią w parafiach, wspólnotach zakonnych czy instytucjach kościelnych w dniach 21-23 listopada 2013 na dzień skupienia z warsztatami. Dzień skupienia to nie tylko doskonała sposobność na przedświąteczne wyciszenie i wspólną modlitwę, ale także na poszerzenie znajomości nowoczesnych trendów w cenionej kuchni włoskiej. Szczegóły na stronie:
http://www.ksiezowka.zakopane.pl/aktualnosci/dzien-skupienia-z-warsztatami-dla-gospodyn

Hanna Honisz
Asystentka Biura Prasowego Diecezji Opolskiej

Komentarze są zamknięte