Poseł Andrzej Buła zostanie opolskim marszałkiem

Niezależna Gazeta Obywatelska1

Andrzej Buła 4youPoseł Andrzej Buła został namaszczony przez PO na Marszałka Województwa Opolskiego. Obecny poseł Andrzej Buła będzie musiał zrezygnować z mandatu poselskiego. Zajmie miejsce po ustępującym Józefie Sebeście, który tłumaczył powody swojego odejścia kłopotami ze zdrowiem.

Radio Opole potwierdziło informację u samego zainteresowanego. Zaplanowane są rozmowy koalicyjne. Wybór zaplanowany jest na wtorek 5 listopada.

Buła w latach 2006–2007 zasiadał w sejmiku opolskim. W wyborach parlamentarnych w 2007 został wybrany posłem na Sejm VI kadencji z listy Platformy Obywatelskiej. Startował w okręgu opolskim, uzyskując 6301 głosów. W wyborach w 2011 z powodzeniem ubiegał się o reelekcję, otrzymując 9167 głosów. Ma 48 lat z wykształcenia nauczyciel. W Kluczborku znany z działalności dla MKS Kluczbork, w 2012 r. zrezygnował z funkcji prezesa klubu, który piął się w tabeli ligowej piłki nożnej była nawet w I lidze, aktualnie jest w II.

tk

  1. Krzysztof Konik
    | ID: e1f02d0d | #1

    Sesja sejmiku nieoczekiwanie została dziś przesunięta z 5-go na 12- go listopada. Powodów zmiany terminu sesji nie znam.

Komentarze są zamknięte