Marek Kawa: Czy skończy się na słowach zachwytu opolskich decydentów?

Niezależna Gazeta Obywatelska1

Bartek Bonk fot. T. KwiatekCzy oprócz kolejnych słów zachwytu po niesamowitym sukcesie naszego opolskiego ciężarowca Pana Bartłomieja Bonka podczas Mistrzostw Świata w podnoszeniu ciężarów pojawią się jakieś konkretne działania i bezpośrednie wsparcie choćby ze strony naszego miasta i jego wielu jednostek, które mogłyby odciążyć Pana Bartłomieja od codziennych zmagań związanych z rehabilitacją córeczki? Pan Bonk chyba już dobitnie udowodnił, iż jest sportowcem niezmiernie utalentowanym, walecznym i przy minimalnym komforcie trenowania mógłby osiągnąć jeszcze więcej. Ponadto, my Opolanie, szczególnie jesteśmy mu wdzięczni po tym, jak obnażył niekompetencję i bezduszność opolskiej służby zdrowia; naturalnie szkoda, że aż takim kosztem dramatu swojej rodziny. W tej sprawie zapytałem prezydenta naszego miasta, czy myśli podobnie i czy zamierza coś w tej sprawie zrobić. Poniżej tekst interpelacji.

Szanowny Panie Prezydencie,

Czy nasze miasto zamierza w jakiś szczególny sposób uhonorować lub wspomóc Pana Bartłomieja Bonka w jego dynamicznej karierze ciężarowca Budowlanych Opole, który po raz kolejny pokazał, zdobywając w ostatnich MŚ w Podnoszeniu Ciężarów we Wrocławiu mały srebrny medal oraz brązowy w klasyfikacji ogólnej, iż jest sportowcem niezmiernie ambitnym, utalentowanym, walecznym, a także zaangażowanym obywatelem naszego miasta. Mimo dramatycznej sytuacji osobistej oraz braku możliwości odpowiedniego przygotowania się do MŚ, a wcześniej do Mistrzostw Polski, udowodnił, iż jest sportowcem najwyższej klasy. Oprócz światowych już sukcesów sportowych, których prestiż w kontekście innych dyscyplin sportowych uprawianych przez opolskie kluby obecnie trudno przyrównać czy odnaleźć, Pan Bartłomiej Bonk w swoich zmaganiach o zdrowie swojej córeczki i walki z niekompetencją niektórych lekarzy i bezdusznej machiny szpitalnej stał się przykładem dla wielu opolan postawy godnej naśladowania i podziwu. Pan Bartłomiej, który związał się z naszym miastem zawodowo i rodzinnie, już stał się osobą szeroko kojarz0ną z Opolem i go promującą. Stąd też szczególnie należy uczynić wiele, aby nie patrzył on nasze miasto z perspektywy swojego osobistego dramatu rodzinnego. A możliwości wsparcia można odnaleźć wiele: począwszy od sportowego stypendium, zwiększenia dotacji dla Klubu a skończywszy na wsparciu rodziny Pana Bartłomieja Bonka w codziennych zmaganiach w związku z przebywającą w ciężkim stanie córeczką, wymagającą stałej całodobowej opieki i rehabilitacji. Jak widać możliwości, charakter wsparcia i pomocy dla Pana Bonka i jego rodziny ze strony miasta i jednostek go reprezentujących może być naprawdę wieloraki, co skutkować może w przyszłości dalszymi równie prestiżowymi osiągnięciami opolskiego ciężarowca.

Z poważaniem,

Autor: dr Marek Kawa, Radny Miasta Opola

  1. Irena
    | ID: 092fb25a | #1

    Wsparcie finansowe winien otrzymać od Konsorcjum lekarzy,którzy maja w swym gronie takich drani ,jakich jego zona na porodówce spotkała. Zapewne wielka boleść.Miasto winno udzielić pomocy zarówno na niwie sportowej jak i sfinansować rehabilitacje dziecka. To wielki trud opiekować sie niepełnosprawnym dzieckiem całą dobę jedną,, drugą ,setną.

Komentarze są zamknięte