Franciszek zawierzył świat Matce Bożej Fatimskiej

Redaktor Obywatelski1

Franciszek Przyjmij z macierzyńską łaskawością akt zawierzenia, dokonywany przez nas dzisiaj z ufnością, w obliczu tak nam drogiego Twego wizerunku. Jesteśmy pewni, że każdy z nas jest cenny w Twoich oczach i że nie jest Ci obce nic z tego, co mieszka w naszych sercach – powiedział papież Franciszek podczas Eucharystii. 

Papież zawierzenia świata Matce Boskiej Fatimskiej dokonał pod koniec Mszy św. wieńczącej Dzień Maryjny w ramach obchodów Roku Wiary. Odprawił ją na placu św. Piotra w Watykanie. W pobliżu ołtarza stała oryginalna figura Matki Bożej Fatimskiej, przywieziona z portugalskiego sanktuarium.

Chcemy, by dotarło do nas Twoje najsłodsze spojrzenie, i byśmy zyskali pocieszającą serdeczność Twojego uśmiechu. Chroń nasze życie w Twoich ramionach: błogosław i umacniaj każde pragnienie dobra; ożywiaj i posilaj wiarę; wspieraj i rozjaśniaj nadzieję; rozbudzaj i ożywiaj miłosierdzie: prowadź nas wszystkich na drodze świętości.

– modlił się biskup Rzymu.

Papież prosił św. Marię aby nauczyła nas swojej miłości oraz „szczególnego upodobania dla maluczkich i ubogich, dla wykluczonych i cierpiących, dla grzeszników i serc zagubionych”.

niedziala, tvp, lz

  1. Irena
    | ID: c9ecc04a | #1

    Piękną modlitwą zwrócił się św.Marii….Jego Swiętobliwość Franciszek, potrafi zachęcić do modlitwy,która cuda działa.

Komentarze są zamknięte