Żużlowy Mistrz Świata Jerzy Szczakiel zaprasza na jubileuszowy turniej

Niezależna Gazeta Obywatelska

Mistrz Świata w żużlu Jerzy Szczakiel  fot. Jerzy StemplewskiW tym roku mija 40 lat od dnia kiedy Jerzy Szczakiel wychowanek Kolejarza Opole sięgnął po złoto w Indywidualnych Mistrzostwach Świata na żużlu.

02 września 1973r. do Chorzowa przybyli najlepsi na świecie zawodnicy z Ivanem Maugerem na czele. Polskę reprezentował m.in. Jerzy Szczakiel z Opola.

Niewielu wierzyło wtedy, że po tytuł Mistrza Świata może sięgnąć 24-letni Opolanin.

Po emocjonujących zawodach, które oglądało ponad 100tys. kibiców pierwszy w historii Polski tytuł Indywidualnego Mistrza Świata na żużlu zdobył Jerzy Szczakiel. Na kolejny tytuł Polska musiała czekać 37 lat , kiedy to sukces ten powtórzył Tomasz Gollob.

Z tej okazji aby uhonorować i przypomnieć postać Jerzego Szczakiela Klub Żużlowy Kolejarz Opole pod patronatem Marszałka Województwa, Prezydenta Miasta Opola oraz Starosty Powiatu Opolskiego organizuje w dniu 13.10.2013 r. o godz.14.00 w Opolu Jubileuszowy Turniej Żużlowy – Mistrz Świata Jerzy Szczakiel zaprasza na Opolszczyznę. Tym razem na opolskim torze żużlowym na zaproszenie Jerzego Szczakiela ścigać się będą najlepsi juniorzy z całej Europy.

Organizatorzy przygotowali w związku z tym wydarzeniem wiele atrakcji nie tylko sportowych m.in. Mistrz Jerzy Szczakiel będzie podpisywał okolicznościowe programy zawodów przygotowane specjalnie na tę okazję.

oprac. GS

Komentarze są zamknięte