Diecezjalna Fundacja Ochrony Życia świętowała 20-lecie

Autor Obywatelski1

P1110227_nW ostatni weekend opolska Diecezjalna Fundacja Ochrony Życia świętowała swoje 20-lecie. W sobotę 5 października odbył się w Opolu Festyn Rodzinny: „Rodzina Szkołą Miłości”, a w niedzielę biskup opolski Andrzej Czaja odprawił w Katedrze Mszę św. w intencji środowiska Fundacji, po której miał miejsce uroczysty koncert w opolskiej Filharmonii, podczas którego osobom najbardziej zasłużonym w pracy na rzecz Fundacji wręczono pamiątkowe statuetki.

Sobotni festyn na Pl. Wolności przyciągnął tłumy opolan. Przez cały dzień, przy słonecznej pogodzie bawili się dorośli i dzieci. Odbyły się pokazy szermierki, karate oraz aikido, parada motocykli Harley-Davidson, a opolskie uczelnie prezentowały doświadczenia naukowe. Na scenie wystąpiły liczne dziecięce zespoły taneczne i muzyczne oraz mażoretki. Można było spróbować domowych wypieków i wyrobów, a wolontariusze zbierali datki na rzecz Fundacji.

Jedną z atrakcji festynu były świeżo wyciskane skoki, którymi częstowano dorosłych i dzieci. Jabłka, marchewki, brzoskwinie, pomarańcze zamieniano na „witaminową bombę”, ucząc dzieci i rodziców zdrowych nawyków. Stoisko obsługiwała młodzież z Liceum Katolickiego SPSK w Opolu.

Diecezjalna Fundacja Ochrony Życia powstała w 1993 roku. Od tego czasu zorganizowała i prowadzi w Opolu m.in.: Dom Matki i Dziecka, Katolicki Ośrodek Adopcyjno-Opiekuńczy oraz Diecezjalną Poradnię Rodzinną.

Małgorzata Wilkos

  1. Eleonora
    | ID: 41e44f04 | #1

    Diecezja opolska jest jedną z niewielu, a może jedyną diecezją, w której nie załozono jeszcze Okna Życia.

Komentarze są zamknięte