Już jest! Dziewiąte specjalne, papierowe wydanie NGO

Niezależna Gazeta Obywatelska4

Jedynka NGO 9Zamach na nasze pieniądze z OFE jest już pewny. Lada dzień posłowie PO-PSL przegłosują zabranie naszych miliardów do ZUS. Rząd Donalda Tuska chce łatać dziurę budżetową również pieniędzmi od ulicznego grajka, któremu wciskają kasą fiskalną oraz nowym podatkiem ekologicznym, który mają płacić właściciele używanych aut. Do tego dochodzą mandaty wystawiane przez Urząd Skarbowy za każde najmniejsze wykroczenie. Doczekaliśmy się czasów, gdy praca stała się dobrem luksusowym, na który stać tylko państwo zwiększające zatrudnienia mimo przekraczania kolejnych progów ostrożnościowych, które samo zamraża. Jak czuć się pewnie w takiej Polsce? Pazerność i pomysłowość tej władzy w łataniu dziury budżetowej nie zna granic! Na doraźnych działaniach rządu ucierpią przede wszystkim przyszli emeryci, którzy muszą liczyć tylko na siebie oszczędzając prywatne środki na ten cel. Warto więc zadbać o rodzinę i wychować tak dzieci, by na starość zaopiekowały się rodzicami. To może się okazać najlepszą polisą na stare lata.

W tym wydaniu będzie dużo o gospodarce. Oddamy głos politykom różnych opcji, ekspertowi i przedsiębiorcy. Hipokryzję warszawskich polityków ujawni gdański konserwatysta i działacz partii rządzącej, co powinno rozpocząć na łamach NGO poważną dyskusję o reformie państwa. Nie zabraknie też sporej dawki historii w wydaniu dra Mariusza Patelskiego, a także wywiadu z Piotrem Zychowiczem o jego najnowszej książce, którą rozpoczął trudną dyskusję na temat zasadności wybuchu Powstania Warszawskiego.

W tym numerze, Tomasz J. Kostyła zachęci do wyprawy na Roztocze – uroczej krainy między Wyżyną Lubelską a Podolem, a Marcin Żukowski opowie o swojej wędrówce po Karpatach Wschodnich. Karina Piechota zastanowi się nad perspektywami ludzi młodych, Ludwik Juszczak ujawni kolejne aspekty działalności burmistrza Lewina Brzeskiego, a Tomasz Greniuch zapłacze z radości, że żołnierze NSZ wychodzą z cienia.

Zapraszam do lektury i wsparcia mediów prawdziwie niezależnych!

 

Tomasz Kwiatek

redaktor naczelny, prezes Stowarzyszenia „Stop Korupcji”

PS. Pobierz pdf wpisując maila przez ngopole.pl/wydanie-specjalne/

Wydanie dostarczane zostanie do skrzynek mieszkańców Opola, będzie też rozdawane na spotkaniach (np. we wtorek z Grzegorzem Braunem), a  część nakładu dostępna będzie poprzez struktury NSZZ „Solidarność”  Regionu Śląska Opolskiego (tutaj znajdziesz).

Nakład: 8 000 egz. Wydanie bezpłatne.

 1. Irena
  | ID: d2c06a8a | #1

  Super tresci.Tylko czytać,analizować i pamietać.Dzieki.

 2. gość
  | ID: dbdb91d5 | #2

  Fajny numer, dużo pracy!

 3. Iza
  | ID: dbdb91d5 | #3

  Brawo!

 4. | ID: dbdb91d5 | #4

  120 osób na spotkaniu z Grzegorzem Braunem w Opolu! Reżyser broni tez Piotra Zychowicza, o których można przeczytać w papierowym wydaniu specjalnym NGO. Polecamy!

Komentarze są zamknięte