Poseł Kłosowski zachował się jak tchórz!

Niezależna Gazeta Obywatelska56

Sławomir Kłosowski/regiopediaOd lat polscy obrońcy życia zmagają się z próbami zmiany Konstytucji RP, by w naszym kraju obowiązywała pełna ochrona życia od poczęcia, aż do naturalnej śmierci. Jak dotąd Parlament nie przychylił się do żadnego z obywatelskich projektów zmian.

Podczas licznych kampanii wyborczych, kandydaci na posła czy senatora przedstawiają się jako wierzący, czynni katolicy. Niekiedy swoje przedwyborcze spotkania organizują wprost w salkach katechetycznych czy kościołach, a swoje ulotki rozdają stojąc pod kościołami!

Tutaj można mieć uzasadnione pretensje do Księży Proboszczów. Nie możecie nasi Drodzy Pasterze ulegać! Koniec z naiwnością!

Ktoś kto głosuje przeciwko życiu nakłada na siebie ekskomunikę Kościoła Katolickiego.

Episkopat od lat usiłuje zachęcić parlamentarzystów i nas wyborców do popierania ustaw broniących życia.

Już w roku 2011 podczas 355 Zebrania Plenarnego Komisji Episkopatu Polski wypowiedział się jasno i dobitnie, że obrona życia to priorytet związany z Przykazaniem Nie zabijaj.

Ks. bp Stanisław Stefanek z Łomży zwracał uwagę, że nauczanie Kościoła w tej sprawie zawsze było jasne i nigdy nie zostało zmienione, chociaż od samego początku napotyka przeszkody, m.in. w formie przyjęcia ustawy, która zawiera katalog wyjątków, kiedy można zabijać poczęte
dziecko.

– To smutne zjawisko niektórzy nazywają „szczęśliwym kompromisem” – stwierdził ksiądz biskup i dodał, że zabijanie człowieka nigdy nie jest szczęśliwym rozwiązaniem. – Przy każdej okazji mówimy, że życie winno być chronione od momentu poczęcia. Dlatego popieramy takie projekty, gdyż nawet jeśli nie zostaną zaakceptowane przez Sejm, to są sposobem na formowanie myślenia ludzi w kierunku coraz większego szacunku dla ludzkiego życia.

 

Niedawno Obrońcy życia apelowali do posłów o prawo chroniące dzieci chore i upośledzone.

„W imieniu 130 organizacji prorodzinnych, zrzeszonych w Polskiej Federacji Ruchów Obrony Życia, pragniemy wyrazić poparcie dla obywatelskiego projektu nowelizacji ustawy o planowaniu rodziny, ochronie płodu ludzkiego i warunkach dopuszczalności przerywania ciąży (druk sejmowy 1654), który będzie rozpatrywany podczas najbliższego posiedzenia Sejmu. Celem projektu jest zapewnienie ochrony życia dzieci chorych czy upośledzonych w prenatalnym okresie ich życia. Stojąc na gruncie poszanowania ludzkiego życia od poczęcia zawsze podkreślaliśmy, że należy wyeliminować możliwość pozbawiania życia dzieci, które podejrzewa się, że są prenatalnie chore.

Podstawową wartością, na której opiera się nasza cywilizacja, jest poszanowanie życia. Dotyczy to szczególnie tych, którzy wymagają pomocy oraz wsparcia, również dzieci, które są prenatalnie chore czy niepełnosprawne. Niestety, w Polsce z tego powodu dokonuje się kilkuset aborcji rocznie, w ten sposób rażąco dyskryminując osoby chore.

Przyjęcie obywatelskiego projektu doprowadzi też do zgodności prawa z Konstytucją RP, która gwarantuje „każdemu ochronę zdrowia i życia” (art. 38), „każdemu prawo do ochrony zdrowia (art. 68) oraz „ochronę praw dziecka” (art.72). Z konstytucyjnej ochrony nie mogą być wyłączone dzieci w prenatalnej fazie życia, które potrzebują szczególnej ochrony i pomocy.

Wyrażamy nadzieję, że Panie i Panowie Posłowie, rozumiejąc powagę problemu, jaki dane jest Wam rozstrzygać, będziecie kierować się wartościami najwyższymi naszej cywilizacji, chronionymi przez ustawę zasadniczą, które zobowiązują do pełnej ochrony każdego ludzkiego życia i jego zdrowia”.

 

Jak wyglądała kolejna „debata” można się było osobiście przekonać śledząc bezpośrednie obrady Sejmu.

Krzyki, wzajemne oskarżanie się, wyzwiska godne lumpen proletariatu, a nie ludzi mądrych i szlachetnych. Zapewniających nas o swoim przywiązaniu do wartości… Nade wszystko powinniśmy zapamiętać nazwiska posłów, którzy podnieśli rękę i są za zabijaniem małych i najbardziej bezbronnych Polaków!

Zbliżają się kolejne wybory, nie dajmy się kolejny raz zmanipulować. Nie głosujmy na posłów, którzy nie poparli kolejnej obywatelskiej inicjatywy broniącej życia dzieci nienarodzonych, bo życie jest priorytetem! Po nim dopiero walka o godne zarobki, zatrudnienie czy unijne dotacje.

Przykrym jest fakt, że lider PiS -u na Opolszczyźnie nie stanął na wysokości zadania, chociaż uważa się za posła prawicy!!

Pan Poseł Kłosowski zachował się jak tchórz. Po prostu wyjął kartę do głosowania na 48 sekund przed nim!

Jak pan poseł później może oskarżać PO o „celowe antyklerykalne działanie” jeśli chodzi o usunięcie Krzyża w Warszawie?

Z czym pan poseł kojarzy sobie Krzyż? Czy tylko z „substytutem pomnika”?!

Mam nadzieję, że wszyscy posłowie są świadomi rozliczeń, jakich dokonają środowiska pro-life.

Także posłowie z PO, których widuję podczas uroczystości państwowych i kościelnych. Siadających zazwyczaj w pierwszych ławkach świątyń, z imiennymi wizytówkami, by się wzajemnie nie stratować podczas parcia na szkło kamer….

Posłowie powinni znać wyniki sondy, która niedawno ukazała się w Gościu Niedzielnym:

Sonda

Czy głosowałbyś na polityka, deklarującego, że jest przeciw poszerzeniu ochrony życia nienarodzonych?

tak – 7,76 %

nie – 89,66 %

nie wiem – 2,56 %

głosujących: | 1752 |

http://gosc.pl/sonda/wyniki/1720576.Czy-glosowalbys-na-polityka-deklarujacego-ze-jest-przeciw

Autor: Marianna Kowalska

(mama niepełnosprawnego, ukochanego dziecka)

 

 1. Eleonora
  | ID: eafdfcc2 | #1

  Nic dziwnego, ze posłowie tej partii tak głosują..
  Wszak sam prezes mówił na wiecu wyborczym w Lublinie:

  „Umowa o pracę jest jednym z fundamentów naszej cywilizacji”

  Każdy ma swoje priorytety i zdefiniowanie cywilizacji, w której żyje:)

 2. Irena
  | ID: 639bbf18 | #2

  Czy takie zachowanie,taką asekurację mozna tolerować u prawicowego posła?.
  Stanowczo Nie
  .Powinien złozyć mandat poselski, jezeli ma choć trochę Honoru. !?

 3. Leon
  | ID: 7bd8bd4a | #3

  Dziękuję Pani Marianno za ten artykuł. To smutny dzień dla całej „prawicy”, dla nas katolików. Poseł Kłosowski do tej pory nie przedstawił swojego stanowiska. Postąpił tragicznie. Czy jego sumienie ma „większą pojemność” niż innych polityków? A gdzie ideały, honor, pomoc bezbronnym dzieciom? Prysły wszelkie granice przyzwoitości. Poseł liczy na krótką pamięć nas wyborców- dlatego bezczelnie milczy. Tak nie można postępować. Takie „ideały śmierci” głosi SLD czy Palikut i wszyscy z PO- droga wolna Panie pośle.

 4. svatopluk
  | ID: 41c68c53 | #4

  Cóż da nam najlepsze prawo i ustawy gdy obywatele nie będą przekonani o jego słuszności i nie będą go przestrzegać?

 5. Eleonora
  | ID: 646f3a65 | #5

  @svatopluk

  A cóż to za słuszność, która chroni zwyrodnialców, bandytów i innych słusznie skazanych,
  bo oni mają prawo do życia, kiedy tego samego odmawia się najbardziej niewinnym?
  Tylko dlatego, że mają nie takie chromosony?
  Doprawdy nie znam ani jednej matki dziecka niepełnosprawnego, która żałowałaby że jej dziecko zyje…
  Takie gadanie ( o litości, jakości zycia) jest udziałem osób, które bladego pojęcia o tych problemach nie mają.
  Kierują się emocjami, a nie rozumem.

 6. svatopluk
  | ID: 21138fbe | #6

  @Eleonora

  Statystyki pokazują że rośnie liczba aborcji z powodów genetycznych i to mimo tego że ta możliwośc jest już ograniczona. Jeżeli rośnie to zapewne nie raz zdarzały się nielegalne przypadki. Czy słyszała Pani kiedykolwiek by z tego powodu prokuratura wszczeła śledztwo? Ja, jak na razie nie.

  p.s. wracając do posła Kłosowskiego i PiS. Czy naprawdę jest ktoś zdziwiony ich cynizmem? Marek Jurek pozdrawia.

 7. Eleonora
  | ID: 646f3a65 | #7

  @svatopluk

  pan rozumie problem?
  jestesmy w przededniu stosowania eugeniki.
  produkcja dzieci na szkle, zabijanie ” niepełnowartościowych”
  Doprawdy- Adolf byłby kontent
  Deja Vu.

 8. kominiarz
  | ID: 60c3b6fb | #8

  Eleonora :
  @svatopluk

  Doprawdy nie znam ani jednej matki dziecka niepełnosprawnego, która żałowałaby że jej dziecko zyje…
  Takie gadanie ( o litości, jakości zycia) jest udziałem osób, które bladego pojęcia o tych problemach nie mają.
  Kierują się emocjami, a nie rozumem.

  No popatrz, popatrz… a już myślałem, że w niczym z Panią nie można się zgodzić. Jednak są obszary, w których można mieć takie same zdanie pomimo zupełnie odmiennych poglądów na inne sprawy. Muszę przyznać, że bardzo mądrze to Pani napisała. Moje stwierdzenie nie jest niczym nie poparte…

 9. Eleonora
  | ID: 646f3a65 | #9

  @kominiarz

  Uprzejmie dziekuję:)
  To, że nie przepadam za wrzaskliwymi patryjotami, nie czyni ze mnie potwora.

 10. Irena
  | ID: 881f154d | #10

  Och,jak miło czytać polemike dwóch patriotów .których pozdrawiam..

 11. kominiarz
  | ID: 60c3b6fb | #11

  @Eleonora
  To, że jestem wrzaskliwym patriotą, nie czyni ze mnie faszysty z klapkami na oczach -:) Potrafię dostrzec wiele innych rzeczy i przyznać komuś rację tam gdzie ją ma. Nawet jeśli ten ktoś byłby moim wrogiem nr.1

  @Irena
  Również pozdrawiam. No a do polemiki, to jednak nam daleko… -:)

 12. Irena
  | ID: 881f154d | #12

  @ kominiarz. Znow masz racje. pa,pa

 13. Anonim
  | ID: 8e217f7f | #13

  Ale nie omieszkała Eleonora zaatakować Kaczyńskiego stosując brudną manipulację dowolnie wybranym cytatem.Wypowiedź dotycząca umów o pracę ma się jak pięść do nosa do poruszanego problemu,

 14. gandalf
  | ID: c3e1e49f | #14

  Irenka za kogo się ty uważasz, przecież Ty tutaj nic nie masz do powiedzenia i nie grasz głupa tylko nim jesteś, bo na pewno nie masz podstaw do oceniania kogokolwiek tutaj, czytałem kilka twoich wpisów, są mierne i bardzo na siłę, chcesz zaistnieć, a obrona życia to nie żadna krzykliwość tylko obowiązek każdego człowieka, który ma w sobie choć o drobinę przyzwoitości, a jeśli jest katolikiem to nie mamy już o czym rozmawiać, a patriotyzm zostaw z boku bo chyba za bardzo nie wiesz o co chodzi, ja czytałem wpisy Eleonory i ona na pewno jest patriotką w przeciwieństwie do kominiarza i ciebie, przestań udawać, że masz coś do powiedzenia, bo za wiele nie masz, aczkolwiek każdy mówić może(śpiewać też)

 15. kominiarz
  | ID: 60c3b6fb | #15

  @gandalf
  Czerwoni szubrawcy również uzurpowali sobie miano patriorów. Sprzedajne dziwki by zdobyć władzę z pomocą Stalina nazywali bandytami walczących z okupantem i mordowali ich razem ze swoimi sowierskimi braćmi broni. Patrzysz przez ich okulary, czy przez okulary germańskiego patriotyzmu? Patriotyzm zatem jest tutaj pojęciem względnym – dla siebie jesteście patriotami dla nas świniami. Jeśli patrzycie na to odwrotnie, to już wasz świński problem i dyskusje uważam za zbędne.
  PS.
  Zanim otworzysz swojego świńskiego ryja i powiesz coś o chamstwie i obrażaniu, to przeczytaj najpierw to, co sam napisałeś.

 16. gandalf
  | ID: 25b68c00 | #16

  ja wiem co napisałem, wiem co to patriotyzm, co to znaczy być Polakiem i staram się zawsze dążyć do tego aby słowa Bóg, Honor, Ojczyzna miały sens, choć jak każdy człowiek nie jestem doskonały, a wy kominiarzu widzę, że lubicie zarzucać komuś to co wam pasuje, a co do mojego świńskiego ryja to uważajcie towarzyszu żeby ten ryj wam waszego ryja nie wymodelował, tak abyście wreszcie swoim bardziej przystępnym obliczem mogli stać się prawdziwym patriotom, Polakiem, obrońca życia, ale chyba do takiej aż polemiki nie będzie musiało dojść, aczkolwiek jestem otwarty

 17. Irena
  | ID: 03c671bd | #17

  @ P.gandalf. Wiem kim jestem,w przeciwieństwie do Ciebie. Ty chcesz Zaistnieć w niegrzeczny sposób. To żyj i ciesz się naiwnością. A ja byłam i jestem zwolenniczką Za Życiem. Śpiewaj swoje złośliwe i głupkowate arie. Moich wpisów nie musisz czytać. Pomodle się za Ciebie.Modlitwa jest skuteczna w kazdej sprawie.

 18. Eleonora
  | ID: 646f3a65 | #18

  @Anonim

  Napisałam:

  „Umowa o pracę jest jednym z fundamentów naszej cywilizacji”

  Nie rozumie pan fundamentów naszej cywilizacji- nie moje zmartwienie…
  Powiem panu, że jednym z nich jest właśnie podejście do życia
  Pan poczyta troszkę i byc może zrozumie dlaczego słowa Kaczyńskiego uważam za bełkot.

 19. Iza
  | ID: 20914e4b | #19

  Eleonora ma rację! A poseł Kłosowski, to nadal tkwi mentalnie w Unii Wolności, skąd trafił do PiSu. I chyba tak koniunkturalnie uważa siebie za polityka prawicowego! Ten pan z prawicą nie ma nic wspólnego, bo dla katolika i prawicowca obrona życia jest fundamentem! Eleonora, dawałaś kiedyś linki, do innych głosowań tego posła – osła, możesz podesłać, bo nie chce mi się szukać, a Ty jest ekspertem w tych sprawach:-)

 20. Anonim
  | ID: 8e217f7f | #20

  Fundamentów naszej cywilizacji jest wiele. Ja zaś uważam mowę Eleonory za specyficzny bełkot, służący jasno określonemu zadaniu politycznemu. Fakt, że postawa posła Kłosowskiego budzi sprzeciw nie upoważnia do manipulacji i atakowania przy tej okazji Kaczyńskiego, który wypowiadał się w zgoła innej kwestii, Jeśli Eleonora nie uważa pracy i związanych z nią elementów za fundament naszej cywilizacji, to wystarczająco świadczy o jej poziomie. Nie o to zaś chodzi tej pani, gdy za każdym razem przy nadarzającej się sposobności bez powodu atakuje Kaczyńskiego. Nie w smak jest agenturze wojskowej zwycięstwo jedynej skutecznej partii, która może dokonać rozliczenia i zerwania z poprzednim systemem. Trwoga ją zapewne ogarnia, gdy wzrasta poparcie dla PiS. Dlatego pracuje ona jak najlepiej potrafi nad spotwarzeniem postaci Kaczyńskiego

 21. Anonim
  | ID: 8e217f7f | #21

  No i jeszcze jedno – nie rozróżnia Eleonora pojęć cywilizacji i kultury. O ile w kulturze naszej prawo do życia jest jedna z elementarnych wartości, o tyle nie koniecznie dotyczy to naszej cywilizacji, której kultura jest mniejszym i nie koniecznioe pokrywającym się z nią podzbiorem.

 22. Eleonora
  | ID: aed1eb6d | #22

  @Anonim

  No cóż Anonimie- rozumiem, że to twój „konik” ten ciągły bełkot o wojskówce:))
  Współczuję zawirowania intelektu
  O skuteczności twojej ukochanej partii zmilczę.
  Nie chcę cię pogrążać wymieniając różne okazje wskazujące na ową skuteczność….
  Pana Kaczyńskiego nie atakuję bez powodu, wskazuję niejako, że on i Tusk to ” dwie koszule jednego taty”
  Tyle tylko….
  A że ty widzisz agenturę, zdradę, to twój problem i twojego postrzegania świata.
  Notabene bardzo ubogiego .
  Pan Kaczyński mówiąc te słowa niczym nie różni się od J.K Bieleckiego (?), który powiedział coś w podobny deseń, że ” Polacy mogą żyć z pracy najemnej”
  A kto może zostać właścicielem tego czego Polacy niekoniecznie mogą?!
  Prawo do zycia jest fundamentem cywilizacji łacińskiej.
  Obok Prawdy, Piekna, Dobra i dobrobytu
  A dobrobytu nie zbudujemy będąc ( tylko) najemnikami, choćby z umową o pracę…..

  Ot, i cały pański fundament….

 23. kominiarz
  | ID: 60c3b6fb | #23

  @gandalf
  Czy ja mogę prosić, żebyś ten tekst napisał jeszcze raz poprawnie i bez błędów? Bardzo wielka ekspresja tryska z tej wypowiedzi, ale jest to jednolity ciąg bełkotu. Chciałbym zobaczyć jak będzie się to czytać kiedy poprawnie napiszesz -:)

 24. Anonim
  | ID: 8e217f7f | #24

  Jak nie pasuje teoria do Kaczyńskiego, to powołuje Eleonora Bieleckiego i mówi, ze to, co powiedział Bielecki można przypisać Kaczyńskiemu. Jak nie kijem go, to pałą. To nie jest nawet ubogie postrzeganie świata. To wyjątkowo tendencyjna propaganda. No i nadal widać, jak na dłoni, że nie rozróżnia kultury od cywilizacji.

 25. Anonim
  | ID: 8e217f7f | #25

  Proszę zwrócić uwagę, ze wypowiedzi Eleonory idą w tym kierunku, by przypisać Kaczyńskiemu nieistniejącą wypowiedź, ze prawo do życia jego zdaniem nie jest fundamentem cywilizacji łacińskiej, tylko co innego, A to nie tylko „bełkot” – to jest ohydna manipulacja w stylu Gazety Wyborczej, Trybuny Ludu, albo jeszcze lepiej – Żołnierza Wolności. Po tego rodzaju wypowiedziach (nie po raz pierwszy)mam prawo do „ubogiego” widzenia rzeczywistości i postrzegania Eleonory jako tuby propagandowej dawnej agentury wojskowej.

 26. Eleonora
  | ID: aed1eb6d | #26

  @Anonim

  No cóż…
  Po taaakich mondrościach
  Mnie pozostaje podziwianie jesieni…
  Przyjemniejsze to od dyskusji z jakimś niedorobkiem pełnym kompleksów wobec wojska polskiego…
  Pan choć raz weźmie karabin do ręki, może ulży na żołądku?!

  Przy okazji, przypomniało mi się doskonałe powiedzonko Agaty Christe ( na czasie)

  „Gdyby wszyscy głupcy nosili białe czapki, ludzkość z lotu ptaka wyglądałaby jak stado gęsi”

  Fundnąć panu czapeczkę?

 27. Eleonora
  | ID: aed1eb6d | #27

  „Proszę zwrócić uwagę, ze wypowiedzi Eleonory idą w tym kierunku, by przypisać Kaczyńskiemu nieistniejącą wypowiedź, ze prawo do życia jego zdaniem nie jest fundamentem cywilizacji łacińskiej”

  Nie piszę o wypowiedzi Kaczyńskiego w tej sprawie.
  Podam linka jak głosował, kiedy była wielka szansa na zmianę Konstytucji RP
  Zgadnij Anonimie, jaki wcisnął guziczek???

  http://info.wiara.pl/doc/165635.Jak-glosowali-poslowie-nad-ochrona-zycia-od-poczecia-do

 28. nowy
  | ID: fcd03b9b | #28

  Ja wiem, czemu tak walczycie o zakaz aborcji, bo gdyby on nie istniał, to mamusie od razu by was usunęły. Tak to jest, jak ktoś oszczędza 8,- zł. na gumki, to potem rodzą się kominiarze, eleonory i pomioty niemodlińskie.

 29. Irena
  | ID: e4c96180 | #29

  @nowy. Dlaczego takie tanie gumki reklamujesz? Jak już, to przynajmniej,żeby zapach miały np truskawkowy. A aborcja, ?? Człowiek jest stworzeniem rozumnym.Powinien panować nad sobą, nad emocjami. To jest trudne,ale możliwe. Dobrego dnia.

 30. kominiarz
  | ID: 60c3b6fb | #30

  @Irena
  Nowy nie używa gumek – on tylko nam je poleca, bo żeby nałożyć gumkę, to trzeba mieć na co -:) W sumie to ma nawet dobrze, bo nie dotyczy go problem aborcji jak i niechcianych dzieci. No i na gumkach zaoszczędzi -:) W sumie, to chyba niewiele rzeczy go dotyczy, bo w miejscu w którym go zamknęli nie musi się o nic martwić – byle kaftan nie był za ciasny -:)

 31. Anonim
  | ID: 8e217f7f | #31

  W sprawie głosowania nie dziwię się Kaczyńskiemu, że miał problem z formalnym zapisem prawa w wersji LPR. Nie jest prawdą natomiast, że projekt poprawek autorstwa PiS odmawiał prawa do ochrony życia poczętego, co usiłuje za wszelką cenę wmówić czytelnikom Eleonora, by wykonać swoje zadanie propagandowe.

 32. Eleonora
  | ID: 5c4bb44d | #32

  @Anonim

  Odpowiem panu, choć naprawdę uwazam że
  – albo rozmawiam z pracownikiem biura posła PIS
  – albo z idiotą nie rozumiejacym słowa pisanego
  – albo sam uprawie nielicha propagandę

  Projekt LPR Samoobrony

  Art. 1. W Konstytucji Rzeczypospolitej Polski
  ej z dnia 2 kwietnia 1997 r. (Dz.U. Nr
  78, poz. 483, z 2001 r. Nr 28, poz. 319 or
  az z 2006 r. Nr 200, poz. 1471) art.
  38 otrzymuje brzmienie:

  Art. 1. W Konstytucji Rzeczypospolitej Polski
  ej z dnia 2 kwietnia 1997 r. (Dz.U. Nr
  78, poz. 483, z 2001 r. Nr 28, poz. 319 or
  az z 2006 r. Nr 200, poz. 1471) art.
  38 otrzymuje brzmienie:
  „Art. 38. Rzeczpospolita Polska zapewnia każdemu człowiekowi prawną ochronę życia od chwili poczęcia do naturalnej śmierci.”

  PIS natomiast zgłosił ” poprawkę” która niewiele wniosła ( może poza emocjonalnym zapisem o godności i otwartą furtką do stosowania eutanazji, co ma miejsce w wielu krajach UE) )

  W
  Konstytucji Rzeczypospolitej Polskiej z
  dnia 2 kwietnia 1997 r. (Dz.U. Nr 78,
  poz. 483, z 2001 r. Nr 28, poz. 319 oraz z 2006 r. Nr 200, poz. 1471) art. 30
  otrzymuje brzmienie:

  Źródłem wolności i praw człowieka i obywatela jest przyrodzona niezbywalna godność człowieka, przynależna mu od chwili poczęcia. Jest ona nienaruszalna, a jej poszanowanie i ochrona jest obowiązkiem władz publicznych.

 33. Anonim
  | ID: 8e217f7f | #33

  Ja nie rozmawiam z idiotka. Mamy do czynienia z agenturą (co nie wyklucza, że jej ekspozytura jest kompletną idiotką).
  Tak wyglądała poprawka (nawiasem mówiąc – cytat zaczerpnięty z przywołań Eleonory): Druga poprawka PiS: aby art. 38 Konstytucji stanowił, że: ;Rzeczpospolita Polska zapewnia każdemu człowiekowi prawną ochronę życia, ;życie od chwili poczęcia podlega ochronie prawnej przewidzianej w Konstytucji, ;ustawy, umowy międzynarodowe i inne przepisy prawa obowiązujące w Rzeczypospolitej Polskiej nie mogą ustanowić ochrony życia poczętego mniejszej niż istniejąca w dniu wejścia w życie niniejszego przepisu, ;a także, że władze publiczne podejmują działania mając na celu ochronę życia poczętego, w szczególności poprzez pomoc kobiecie ciężarnej. – Całość projektu ustawy (projekt komisji): przyjęcie w całości projektu ustawy o zmianie Konstytucji Rzeczypospolitej Polskiej czyli aby art. 30 stanowił, że źródłem wolności i praw człowieka i obywatela jest przyrodzona i niezbywalna godność przysługująca człowiekowi od chwili poczęcia. Jest ona nienaruszalna, a jej poszanowanie i ochrona jest obowiązkiem władz publicznych.
  Zapis konstytucyjny a poprawka PiS, to nie to samo. Próba obarczania PiS za rezultaty głosowania w sejmie, to próba robienia wody z mózgu.
  P.S.
  Podziękowania ze stronu biura PiS za odróżnienie rej instytucji od idioty.

 34. Irena
  | ID: e4c96180 | #34

  @ kominiarz.No,dosadną opinie wyraziłeś. Ale,ja tu czegoś nie rozumie.Ten @nowy to ma cos ciasnego? A pro po aborcji, nigdy zdania nie zmienie.Jestem Za zyciem,tym bardziej ze siostry zakonne otworzyły Okna Zycia i dziecko mozna oddac do adopcji. Bo ciąźa to nie lada „Sztuka”. A aborcja – Tu sprawa dotyczy zysków lobby lekarskiego.Poseł wychodząc z sali sejmowej podczas głosowania, nie głosując, jest w zmowie z lekarzami co do czego nie mam watpliwosci i swoja” działke” otrzymuje.Na dodatek cała diete tez pobiera,chociaz nie pracował rzetelnie.Póki co, tak musi być.Dobrej nocki.

 35. Eleonora
  | ID: fd7b82e5 | #35

  @Anonim

  Kończąc dyskusję z panem, jako ” agentka”
  Przypominam panu, że broni pan posła, który kolejny raz udowodnił, ze jest ( cichym) zwolennikiem aborcji.
  W tym głosowaniu postapił wyjątkowo niegodziwie wyciagając na moment swoją kartę do głosowań, by obrońcy zycia nie zorientowali się, że pan poseł biorący nielichą forsę za ” służbę narodowi” niekoniecznie dobrze mu służy…

  Ale czego mozna spodziewać się po gościu, który bez uzasadnienia ględzi coś o agenturze?!

  Żeby kiedys nie było zdziwienia, że pan Anonim równie dobrze służył….
  Bo coś za głośno wrzeszczy pan w stosunku do innych…
  Czyzby sumienie się odzywało?
  Jak na razie odszkodowania za swoją walkę o dzisiejszy stan Polski pan otrzymał, gratuluję!!!
  Rozliczenia panów styropianowych kombatantów dokonają późniejsze pokolenia.
  Dlatego tak się boicie młodych z RN:)))

 36. Anonim
  | ID: 8e217f7f | #36

  Kolejna próba wciskania przez Eleonorę „dziecka w brzuch” i odwracania kota ogonem. Gdzie to ja bronię posła Kłosowskiego przed uchyleniem się od glosowania? Napisałem, ze jego postawa budzi sprzeciw. Zwracam zaś uwagę czytelników na ataki na Kaczyńskiego przy każdej nadarzającej się okazji.
  Ciekawe swoja droga są również inne wątki jej „rozumowań” Np. bardzo często odmawia ona na forum NGO konstytucyjnego prawa do odszkodowań przyznawanych przez państwo osobom pokrzywdzonym przez reżim komunistyczny, nie szczędząc inwektyw, w rodzaju styropianowych kombatantów, pod ich adresem (tym razem nawet insynuacji). Nigdzie nie znalazłem choćby wzmianki ze strony tej „żarliwej patriotki” na temat niesłusznego wynagradzania komunistycznych oprawców. Czyżby Eleonorę łączyły z nimi więzi solidarności zawodowej? Niestety ta grupa (z Eleonorą włącznie) nie może ubiegać się o odszkodowania, bo niczym sobie na nie zasłużyła. Pozostają jednak tłuste emerytury wypłacane dożywotnio na koszt społeczeństwa miesięcznie w wysokości jednego albo kilku odszkodowań „styropianowych kombatantów”!

 37. Eleonora
  | ID: fd7b82e5 | #37

  @Anonim

  Szanowny panie!

  Toż nikt inny tylko wy, panowie opozycjoniści nie potrafiliście przez 25 lat znieść tłustych emeryturek komunistycznych oprawców!
  Ciągle tylko o tym gledzicie, szczególnie przed ( kolejnymi) wyborami.
  Na przemian z obroną życia.
  … i wychodzi wam jak widać….

  Co do konstytucyjnego prawa do odszkodowań.
  Moje zdanie nie jest odosobnione
  Uprzejmie proszę list pana Zagozdy do pana Romaszewskiego

  http://sol.myslpolska.pl/2013/01/list-otwarty-do-zbigniewa-romaszewskiego/

  Teraz Sejm kombinuje żeby przyznać panom stały dodatek do emerytur w wysokości 800 zł/mies
  Ja panu nie wróg, a masz pan, ale proszę się przyjrzeć jak wyglada życie współczesnych Polaków, bez pracy, bez prawa do zasiłku, bez szansy na mieszkanie i bez nadziei na przyszłość
  To jest ta wygrana?!
  A panowie wrzeszczą, że ” to jest wielka wygrana opozycji niepodległościowej, należy się!”
  Albo jest pan tak pyszny albo głupi, że nie zauważa pan doskonałej prowokacji z gatunku
  -divide et impera-
  Zdesperowani ludzie bedą pluć na piękną skądinąd idee Solidarności…
  Którą doskonale zniszczycie!

  Powodzenia!

 38. Anonim
  | ID: 8e217f7f | #38

  Na razie pluje na Solidarność Eleonora, a opozycja niepodległościowa wcale nie twierdzi, że III RP jest wolna Polską. W ustawie nie chodzi tylko Romaszewskiego, którego zasługi w walce o wolność i prawa człowieka trudno jest przecenić, lecz o tysiące represjonowanych za działalność opozycyjną, którzy nie mają w ogóle środków do życia i bynajmniej nie godzili się na przyznawanie emerytur byłym oprawcom z bezpieki i wojska.

 39. Anonim
  | ID: 8e217f7f | #39

  Nawiasem mówiąc, co charakterystyczne – w podobnym tonie i z podobną „troską” o piękne idee Solidarności mówili funkcjonariusze SB.

 40. Eleonora
  | ID: 7be1edd5 | #40

  @Anonim

  Taaa, byli opozycjoniści ( tutaj mam na mysli krzykaczy pańskiego stylu, a nie zapomnianych, często faktycznych bohaterów)
  od ćwierć wieku wybierają duszeńki z magdaleńki:))

  Faktycznie- waszą rolę trudno jest przecenić
  Was już doceniło 8 mln ludzi, którzy ślą wam
  – Pozdrowienia ze zmywaka z Anglii
  Dziękujemy za wasze wszelkie dobro!

 41. Anonim
  | ID: 8e217f7f | #41

  Kolejne insynuacje Eleonory rodem z rynsztoka propagandy komunistycznej. Używana przez nia forma „wy” wcale nie odnosi się do majestatis pluralis, lecz jest rodem z arsenału formułek używanych przez aparatu partyjny i jego przybudówki z czasów PRL-u, łącznie z tzw. wojskówką. Otóż przy okrągłym stole, ani w Magdalence nie siedziałem, lecz po przeciwnej stronie. Gdzie siedziała Eleonora, możemy się tylko domyślać. Jak tam tłusta wojskowa emeryturka? Może Eleonora podzieliłaby się nia chętnie z rodakami ze zmywaka w Anglii?

 42. Eleonora
  | ID: 7be1edd5 | #42

  @Anonim

  Jak tam tłusta wojskowa emeryturka? Może Eleonora podzieliłaby się nia chętnie z rodakami ze zmywaka w Anglii?”

  Tak się nią podzielę, jak pan swoim wielotysięcznym odszkodowaniem za 3 miesiące aresztu:)))

 43. gandalf
  | ID: e2035762 | #43

  anonim ty widzę jesteś z takich co nie widza jaki jest koń a jeszcze bardziej dosadnie można ci pluć w twarz a ty będziesz mówił, że pada deszcz, jesteś nieprzekonywalny, jakie by nie pisać argumenty ty i tak będziesz miał inne, swoje zdanie, a twoje zarzuty o tym, że to typowe dla agentów, że to insynuacje, że to rodem z PRL są denne i podajesz je tylko bo nie masz argumentów, a Eleonora podaje dowody, fakty, dobre wyciąga wnioski a ty i tak będziesz pisał swoje, bo tobie o to chodzi, żeby zakrzyczeć, zaatakować w bardzo prostacki sposób, lepiej przerwij Eleonora tą debatę bo ten anonim jest po innej stronie, nie powiem jakiej ale dziwnie podejrzanej

 44. kominiarz
  | ID: 60c3b6fb | #44

  @gandalf
  Matko Boska i Wszyscy Święci…. Normalnie ręce opadają -:) Człowieku….! Wiele już widziałem i nie to, że sam za orła się uważam. Jednak to co napisałeś powyżej, to istne arcydzieło -:) Nie zajmuję nawet zdania co do treści tego ciągu wyrazów, bo musiałbym się cofnąć w rozwoju do wieku przedszkolnego, żeby sprostać w zrozumieniu. Widzę, że przyciski klawiatury komputerowej nie są ci obce, ale może usiadłyś spokojnie i jeszcze raz spróbował zredagować swoją opinię na forum? Może wtedy ktoś zrozumie o co ci chodzi i dołączy do dyskusji :))
  PS.
  Jeśli jesteś uchodźcem z Korei Północnej, to w takim razie przepraszam i gratuluję opanowania języka polskiego :)

 45. Irena
  | ID: 332e1cce | #45

  @ P.gandalf. A mnie zarzucałeś,,ze „chce zaistnieć” A to Ty 'chcesz zaistniec”. Udało się. Gdyby, innych komentarzy nie było.

 46. gandalf
  | ID: e2035762 | #46

  kominiarz nie bądź taki anonim albo anonim nie bądź taki kominiarz, irenko daj sobie na wstrzymanie, wiem co piszę

 47. Irena
  | ID: 332e1cce | #47

  @gandalf To miłej nocki .A przestaw łózko, abys lewa noga nie wstawał. I pisz.

 48. Eleonora
  | ID: 7be1edd5 | #48

  @gandalf

  Pozdrawiam:))

  Ksiądz katolicki, pastor i rabin postanowili sprawdzić, który z nich jest najlepszym duszpasterzem.
  Uradzili, że każdy z nich uda się do puszczy, znajdzie niedźwiedzia i nawróci go na swoją wiarę.
  Po powrocie spotkali się i wymienili doświadczeniami.

  Zaczął ksiądz:- Kiedy znalazłem niedźwiedzia, poczytałem mu katechizm i pokropiłem wodą święconą. W przyszłym tygodniu idzie do I Komunii.

  Pastor: – ja spotkałem niedźwiedzia nad strumieniem. Zacząłem mu głosić Dobrą Nowinę. Niedźwiedź stał jak zahipnotyzowany i pozwolił się ochrzcić.

  Obaj spojrzeli na rabina, całego w gipsie, leżącego na szpitalnym łóżku.
  Rabin uniósł oczy do góry i szepnął: – tak sobie teraz na spokojnie myślę, że może nie powinienem był zaczynać od obrzezania…

 49. kominiarz
  | ID: 60c3b6fb | #49

  gandalf :
  kominiarz nie bądź taki anonim albo anonim nie bądź taki kominiarz, irenko daj sobie na wstrzymanie, wiem co piszę

  Na prawdę….? Wiesz co piszesz? :D No to przynajmniej tyle dobrze :)))
  Problem jednak nie w tym, żebyś Ty wiedział co wypociłeś, tylko żeby dla innych było to zrozumiałe. Ja wiem, że pisanie może sprawiać problemy analfabetom i doceniam za odwagę, ale może prościej by było, żebyś wziął kredki i to narysował? Mazaków nie polecam, bo się pobrudzisz :))

 50. Irena
  | ID: 332e1cce | #50

  Na dobranoc, Mozna sie uśmiechnąć .Kozika nie należy nosić ze sobą. Miłych snów.

 51. Anonim
  | ID: 8e217f7f | #51

  Eleonora odcięła się w swoim stylu – zabolała wojskowa emeryturka z kieszeni podatników za niesienie „bratniej pomocy”.

 52. Eleonora
  | ID: 7be1edd5 | #52

  @Anonim

  Mnie nic nie boli.
  w przeciwieństwie do pana:
  – oto taki opozycjonista, z takim życiorysem, pełnym walki o …(?)
  Wielkoduszny, wytrwały, odważny. łażący za posłem w te i wewte ( śpi pan na jego wycieraczce, jak pan Hofman na Kaczyńskiego?)
  … i nic
  Nikt go nie docenia!

  Kończę z panem rozmowy, znudziło mi się zniżanie do pańskiego poziomu.

 53. gandalf
  | ID: 1713292e | #53

  @Anonim
  idioto co ty wypisujesz, jakim prawem takie coś piszesz, jak można wyciągać takie sprawy, a ty w jakich czasach się uczyłeś, żyłeś, idiota, a co top bycie w wojsku to coś złego, nawet jeśli początek był w PRL, to ciebie boli i to głowa, a wiesz dlaczego, bo już nie wiesz co masz wyciągać na kontrargumenty, więc główka boli, oj boli, szkoda, że nie wiem kim jesteś ale może do dla ciebie lepiej bo jeszcze coś innego by cię rozbolało, ale to jest do zrobienia, bo wiedz, że czasem tak trzeba jak żadne argumenty nie trafiają do takich jak ty, tobie potrzeba bratniej pomocy ale u psychiatry choć mam obawy, że i na to może być za późno

 54. Anonim
  | ID: 8e217f7f | #54

  Znalazła Eleonora obrońcę (!), co jest, jak potocznie mówią, „tępy w ryj”. Eleonora może rzucać oszczerstwa i kalumnie na każdego i całe zbiorowości, a nikt jej obijaniem oblicza (by nie powiedzieć dosadniej, jak w przypadku niejakiego gandalfa) nie grozi. Tymczasem głupi gandalf (nomen omen), chłopina, nie zdaje sobie sprawy, że zapędził się w niebezpieczny zaułek i używa gróźb karalnych.

 55. gandalf
  | ID: 2eac8501 | #55

  gandalf pisze tylko, że takich jak ty należałoby tak potraktować, bo czasem niestety tylko takie dżentelmeńskie metody dla takich jak ty są na miejscu aczkolwiek taką miernotę nie ruszyłbym bo pewnie bardzo by to śmierdziało, no cóż tak to już jest z takimi jak ty, ale jakby co to sekundantów możemy słać

 56. Irena
  | ID: 6988a266 | #56

  @Anonim. Witaj. Jest tyle pieknych polskich słów.prosze zastosuj je na tym forum.Dzieki.

Komentarze są zamknięte