Nysa będzie miała obwodnicę!

Redaktor Obywatelski6

big__drogaMinister transportu Sławomir Nowak poinformował za pomocą Twittera, że rząd przyjął specjalny program budowy obwodnic w Polsce, w którym znajduje się m.in. projekt budowy nyskiej obwodnicy. Do 2020 roku państwo polskie ma być bogatsze o 140 km nowych obwodnic, a przeznaczy na ten cel 4,7 mld złotych. 

W programie znalazły się m.in. obwodnice: Brodnicy, Inowrocławia, Wielunia, Góry Kalwarii, Olsztyna, Jarocina, Kłodzka, Nysy i Sanoka. Najdroższa ma być obwodnica Olsztyna . 

Wykonawcy mają zostać wybrani jeszcze w tym roku.

transport.gov, wP, lz

 

 1. Irena
  | ID: d32b44f5 | #1

  Obiecanki,cacanki, a głupiemu radość. Nie wierze w obietnice tego PeObywatelskiego rządu.Aby uspokoić mieszkańców,Nysy, nekanymi wybuchami , na fabryce jak równiez , pozostałościami z drugiej wojny swiatowej lezace w rzece tworzy sie tematy zastepcze.,które juz w 2013roku winny byc rozpoczynana,gdyz całosc dokumentacji odnosnie obwodnicy Nysa -GDDP posiada, co na video pokazano. Złudy nadszedł czas.

 2. z Niemodlina
  | ID: 6b63e07b | #2

  Obwodnica Nysy ( 16,5 km ) ma kosztować ok. 468mln zł. wychodzi POnad 28mln za jeden kilometr, taniocha :)

  200 mln zł za kilometr – tyle kosztował fragment obwodnicy Warszawy. To chyba najdroższa droga na świecie. O połowę tańsze są autostrady budowane w Alpach oraz na bagnach Florydy. Gdyby nasi urzędnicy byli mniej rozrzutni, a bardziej kompetentni, mielibyśmy znacznie więcej dróg.

  Dowcip znaleziony w internecie:
  Władze niemieckiego miasteczka chcą wybudować symboliczną bramę, aby uczcić wejście w nowe tysiąclecie. Ogłaszają przetarg. Zgłaszają się trzy firmy: turecka, niemiecka i polska. Turek żąda 6 tys. euro. Niemiec chce 10 tys., a na pytanie, dlaczego tak drogo, wyjaśnia, że w zamian gwarantuje niemiecką precyzję, solidność i jakość wykonania. Kiedy POlak proponuje 56 tys. euro, członkowie komisji przetargowej łapią się za głowy. Nasz rodak jednak spokojnie tłumaczy: 25 tys. dla mnie, 25 tys. dla szanownej komisji za dokonanie słusznego wyboru, 6 tys. dla Turka, bo ktoś tę bramę musi wybudować.

  Jak wiadomo, III RP jest w budowie – w wyjątkowo drogiej budowie. Według fachowców najwięcej – od 50 mln do 100 mln zł za kilometr – powinna kosztować budowa autostrady na południu Polski. Rekord świata pobito na tzw. ekspresowej obwodnicy Warszawy – budowa 10-kilometrowego odcinka trasy S8 między Konotopą i ul. Powązkowską kosztowała przeszło 2 mld zł, czyli 200mln za 1km!!

  Cena autostrady na niemieckich równinach, a więc w warunkach podobnych do tych pod Warszawą, wynosi 10 mln euro, czyli 40 mln zł za kilometr. Na 1000 m autostrady budowanej w Alpach Niemcy i Austriacy wydają 25 mln euro, a więc 100 mln zł, czyli o połowę mniej niż na S8. Okazuje się, że budowa podobnego odcinka drogi US41 z Miami do Naples na Florydzie biegnącego przez bagna, które trzeba było osuszać i utwardzać, też była tańsza o połowę.

  BY ŻYŁO SIĘ LEPIEJ! :)

 3. Irena
  | ID: d32b44f5 | #3

  z Niemodlina. Kawał dobry. Ale ja nie wierze, ze w ministerstwie sa jakies „zaklepane” plany.Takie juz były do roku 2013 I co? I Nic ! Jak wspomniałes,to koszty budowy 1km drogi sa zabójcze.

 4. ely
  | ID: ad3fb795 | #4

  Wg obietnic PO nawet gruszki na wierzbie beda rosły , prawdy o rzeczywistości gospodarczej w Polsce w przekazie medialnym PO od 7 lat nie znajdziesz, ! Każdy na sobie ja pozna juz niedługo, bankructwo coraz bliżej zrsztą 30.09.2013 r informację o mega długu Polski – 3 biliony zł za gł.ekonomistą SKOK-u Panem Januszem Szewczakiem powtórzył Leszek Balcerowicz. Grecja już puka do naszych drzwi !!!! I wtedy poznamy nową prawdę PO , że to nie oni rządzący od 7 lat sa winni , juz widać pranie mózgów zwykłym ludziom,że za tragiczna sytuacje odpowiada opozycja. Tylko że PO przez 7 lat rządów w Sejmie miała większość, przepuszczała swoje ustawy opozycjne blokowała. A i tak z mediów przekaz do narodu szedł,że posłowie uchwalili ustawę – kłamstwa , uchalała je PO.

 5. nowy
  | ID: 43261b0c | #5

  Nawet jak obwodnicą będzie się jeździć to dla nacjonalemingów z tego portalu to będzie dowód na porażkę rządu i upadek państwa.

  @ely

  A wiesz, jakie straty mają SKOKi za zeszły rok? A jakie mają oprocentowanie za rok, a ile odsetki karne? To są prawdziwi złodzieje. Wczoraj byłem na pogrzebie faceta, który powiesił się, bo nie miał na spłatę pożyczki w SKOKu, odsetki karne 80% rocznie. To jest banda, która się pod ścianę nadaje.

  @z Niemodlina

  Oczywiście, że droga wokół Nysy musi być tak droga, bo od razu zacznie się okradanie, wynoszenie rzeczy i pracowników trzeba będzie ściągać z drugiego końca Polski, bo te dziady z Nysy tylko kraść potrafią i pyszczyć jak to im źle. A tak im źle, że bryki jakie jeżdżą po Nysie to jak na francuskiej riwierze (BMW, Lexus, Infiniti itp).

  Skąd wiem, sam tam mieszkałem i dziękuje Bogu, ze znalazłem robotę poza ta dziurą i bandą z KENa.

 6. z Niemodlina
  | ID: 6b63e07b | #6
Komentarze są zamknięte