Balcerowicz: Tyle lat znam Rostowskiego. Nie przypuszczałem, że jest do tego zdolny!

Redaktor Obywatelski1

800px-Leszek_Balcerowicz_02„Rostowski robi zamach na oszczędności Polaków. Tyle lat go znam, nie spodziewałem się, że jest do tego zdolny. Do tej pory byłem dumny, jeżdżąc po świecie i słysząc, jak chwalą nasze reformy. Teraz pytają mnie: co u was się dzieje?!” – mówi w Kontrwywiadzie RMF FM prof. Leszek Balcerowicz.

„Reforma OFE jest jednoznacznie zła. W kontekście interesu kraju nie znajduję żadnego wytłumaczenia dla takich zmian. Rządzący głoszą tezę, że reformując OFE walczą ze złem, a tak naprawdę czynią zło. Trzeba temu przeciwdziałać. Protestować jak ‘matki pierwszego kwartału’, jak przy ACTA. Protestujmy przeciwko reformie OFE” – apeluje gość RMF FM.

„Mam propozycję rozwiązania. Posłowie, którzy zagłosują za wywłaszczeniem Polaków, za reformą OFE, powinni być przez wyborców skreślani z list wyborczych!” – mówi Balcerowicz.

„Reformą OFE Platforma odpycha własnych wyborców. Dawno nie widziałem tak błędnej strategii politycznej. Takie zmiany mogliby poprzeć wyborcy PiS albo PSL. Konsultacje w sprawie OFE też były kpiną. Napisano, że rządowe rozwiązania poparły instytucje, które wcale ich nie poparły! Trzeba zablokować tę reformę” – dodaje.

Balcerowicz przyznaje, że „reklamy OFE z palmami i szczęśliwymi emerytami mogły być przesadzone”, ale nie ma to wpływu na kształt reformy.

„To, co się dzieje w USA, wskazuje, że Amerykanie troszczą się o dług ukryty. To dobrze. Z problemu wyniknie jego rozwiązanie. W Polsce też mamy problem z długiem ukrytym, ale my próbujemy zamieść go pod dywan” – komentuje.

RMF, lz

  1. ely
    | ID: 69abbfd0 | #1

    Od 7 lat źle dzieje sie w państwie polskim pod rzadami PO. 7 lat wystarczyło PO by wygenerować dług oficjalny 1 bln zł, nieoficjalny 3 bln zł.Nie udało by sie to bez mediów TVN, TVP- medialnych tub propagandowych , medialnej propagandy .Nie udało by si ę to bez podzielenia społeczeństwa. Medialnie światowa, cool była PO, na opozycje rzucano epitety, ośmieszano, manipulowano wypowiedziami. Kto chciał należeć do podludzi ,być ośmieszanym mocherem, oszołomem- nikt , każdy chciał być cool i naród kupował wyselekcjonowana w mediach prawdę, Odrzucał to co mówiła opozycja,i z nią związani znani ekonomiści, profesorowie, chociażby prof.Kieżun i inni. Ich w mediach przez te 7 lat Polacy nie zobaczyli., a jezeli nawet dopuszczono kogoś do mediów to zaraz za nim występowali selekcjonowani eksperci. Dziś scenariusz grecki dla Polski staje sie coraz bardziej realny, ale mozemy być pewni,że wyselekcjonowane media na pewno zadbają ,żeby medialnie calą odpowiedzialność za zaistniałą sytuacje zrzucić na opozycję, chociaż ta nie miała większości sejmowej. Ustawy w Sejmie nie uchwalali posłowie wszystkich opcji, uchwalała PO swoją większością. Swoja większościa odrzucała wszystkie projekty opozycji.

Komentarze są zamknięte