Minister Andrzej Duda: Najwidoczniej komuś przeszkadzają badania ekspertów

Redaktor Obywatelski

Andrzej_Duda_2Artykuł pani Kublik jest pokazem najgorszych wzorców z czasów głębokiej komuny, typu Trybuna Ludu etc. – mówi w rozmowie z Łukaszem Żygadło poseł PiS Andrzej Duda, były wiceminister sprawiedliwość oraz podsekretarz stanu w kancelarii prezydenta Lecha Kaczyńskiego.

Najwidoczniej komuś przeszkadzają ich badania. Ponieważ organom państwowym, które orzekły przyczyny katastrofy smoleńskiej, udowadnia się, że nie mieli racji, a sposób w jaki to działanie się odbywa i argumenty, które się stosuje są sprzeczne z prawami fizyki.

 – mówi w rozmowie minister Andrzej Duda.

Czy popiera debatę pomiędzy Laskiem i Macierewiczem?

Oczywiście, że popieram. Jestem za tym, aby taka debata miała charakter otwarty i odbyła się bez kurtyny, przy kamerach i aby każdy zainteresowany mógł przyjść i ją zobaczyć. Mam nadzieje, że telewizje się nie uchylą i będą tę debatę transmitować, bo mam wielką nadzieję, że do niej dojdzie. W tym miejscu muszę z głębokim szacunkiem przyjąć postawę prof. Kleibera, który pomimo ognia krytyki, pomimo bezczelnych wypowiedzi polityków typu – Stefan Niesiołowski – jest rzetelnym szefem Polskiej Akademii Nauk. Jest naukowcem, który rozumie jak ważna jest nauka. Powiem jeszcze jedną ważna dla mnie jako naukowca rzecz: nauka nie rozwija się w ten sposób, że ktoś coś powie, a nikt tego nie krytykuje. Nowoczesność kształtuje się poprzez dyskusję i rozważanie pewnych teorii, które ktoś wcześniej wymyślił. Nauka polega na niezgodności poglądów. Takie bezczelne działanie ze strony zespołu Laska i takie tupanie nogą, że to co rządowy zespół ustalił ma być traktowane niczym objawienie – jest całkowitym zaprzeczeniem tej najważniejszej dziedziny życia.  

– mówi były bliski współpracownik prezydenta Lecha Kaczyńskiego.

Cały wywiad Łukasza Żygadło można przeczytać w najnowszym numerze tygodnika Warszawska Gazeta.

okladkaPonadto w numerze cykl Wezwani do Tablicy! Na pytanie Łukasza Żygadło: Czy powinna odbyć się debata smoleńska odpowiadają Andrzej Dera(Solidarna Polska) Janusz Śniadek(PiS) Jerzy Wasiukiewicz(Ruch Narodowy) Marcin Ociepa(PJN) oraz Jadwiga Chmielowska – dziennikarka, publicystka.

Polecamy!

gop

Komentarze są zamknięte