Ile za wynajem mieszkania w Opolu?

Niezależna Gazeta Obywatelska

Dom w Markach do sprzedania za 1 mln  [BDJ nieruchomosci]Dla wielu młodych ludzi posiadanie własnych czterech kątów wydaje się nierealne. Z tego powodu część z nich decyduje się na wynajem. Obecnie średnia miesięczna cena za wynajem mieszkania w Opolu wynosi około 1420 zł.

Według analizy portalu nieruchomości Domy.pl za miesiąc spędzony w opolskiej kawalerce trzeba zapłacić przeciętnie 1032 zł. Stawki zaczynają się od około 550 zł, choć najczęściej trzeba liczyć minimum około 700 zł miesięcznie. Na wynajem najdroższej kawalerki w Opolu należy przeznaczyć mniej więcej 2400 zł. Tańszym rozwiązaniem od wyboru kawalerki jest wynajem pokoju w domu jednorodzinnym – takie wyjście jednak rzadko może być satysfakcjonujące ze względu na brak pełnej prywatności i niezależności. Na miesięczne zakwaterowanie w pokoju trzeba wydać minimum 450 zł.

Najwięcej ofert na opolskim rynku dotyczy mieszkań dwupokojowych. Za miesiąc w tego typu mieszkaniu zapłacimy średnio 1268 zł. Ceny zaczynają się od mniej więcej 700 zł, a sięgają około 2350 zł. Trzeba zaznaczyć, że podane ceny nie zawierają opłat za media, a także czynszu administracyjnego. Ogłoszeniodawcy niekiedy zamieszczają przybliżony całkowity koszt. Przykładowo za wynajem jednego z mieszkań dwupokojowych trzeba zapłacić właścicielowi 700 zł i doliczyć do tej kwoty 400 zł czynszu administracyjnego, a także rachunki za prąd i gaz według zużycia (oferent deklaruje, że wysokość tych opłat wynosi mniej więcej 50 zł od osoby).

Nieco mniej znajdziemy ofert wynajmu mieszkań trzypokojowych. W tym przypadku średnia cena wynosi 1744 zł. W najtańszych lokalach tego typu można mieszkać za w przybliżeniu 1000 zł miesięcznie. Na najdroższe trzeba wydać około 3600 zł. Z kolei średnia stawka miesięczna za cztery pokoje to 1872 zł. Rozpiętość cenowa jest niewielka, gdyż ceny mieszczą się w granicach od 1200 zł do 2700 zł.

oprac. domy.pl

Komentarze są zamknięte