Nowa ramówka Radia Plus w Opolu

Niezależna Gazeta Obywatelska

K. FaberChcemy dotrzeć do ludzi młodych” – z ks. Krzysztofem Faberem, Dyrektorem Radia Plus w Opolu rozmawia Tomasz Kwiatek

We wrześniu rusza nowa ramówka katolickiego Radia Plus w Opolu. Jakie będą zmiany?

Od 16 września Radio Plus Opole rusza z nową ramówką, jest to dzień nie przypadkowy, gdyż dzień wcześniej w Polsce obchodzony jest kolejny Dzień Środków Społecznego Przekazu. W nowej ramówce w dalszym ciągu chcemy proponować naszym słuchaczom wiele audycji o treści religijnej, ale także chcemy mówić o tym co dzieje się w naszej opolskiej diecezji i całym województwie. Chcemy być blisko naszych słuchaczy jak medium towarzyszące, które z natury swojej misji pragnie akcentować sprawy duchowe.

Czym rozgłośnia chce przyciągnąć nowych słuchaczy?

W sposób szczególnym w tym roku chcemy dotrzeć do ludzi młodych, poprzez ciekawe audycje prowadzone przez ich rówieśników, gdzie poruszane będą problemy którymi żyje dzisiaj młody człowiek. Oczywiście w dalszym ciągu chcemy pamiętać o naszych stałych i wiernych słuchaczach, ceniąc sobie ich przywiązanie do naszej diecezjalnej rozgłośni.

Przed nami Światowy Dzień Środków Masowego Przekazu obchodzony 24 stycznia.
Co powinno być, według księdza, najważniejszą misją mediów
katolickich?

W kolejnym już 47 Światowym Dniu Środków Społecznego Przekazu (który w Polsce jest obchodzony w III niedzielę września) papież w okolicznościowym orędzi zwraca uwagę na portale społecznościowe, które jak sam określa mogą być „bramą do prawdy i wiary” a przez to mogą stać się przestrzenią do nowej ewangelizacji. Dlatego także i nasze diecezjalne Radio Plus Opole stara się dla swoich słuchaczy stworzyć taką przestrzeń ewangelizacyjną.

Bardzo dziękuję za rozmowę.

Komentarze są zamknięte