SP: Zero tolerancji dla bandytów!

Redaktor Obywatelski7

Zbigniew Ziobro fot. NGOReaktywacja sądów 24-godzinnych, zaostrzenie kar i profesjonalne działanie policji, to podstawowe warunki skutecznej walki z narastającą przestępczością – podkreślił podczas środowej konferencji prasowej lider SP Zbigniew Ziobro.

Od 5 lat Platforma Obywatelska toleruje rosnącą przestępczość, czego efektem jest na przykład ostatnia gigantyczna bijatyka na gdyńskiej plaży czy śmiertelne pobicie starszego mieszkańca Krakowa przez chuligana.

Kiedy ministrem sprawiedliwości i prokuratorem generalnym był Zbigniew Ziobro, sięgnięto do sprawdzonych w innych krajach skutecznych rozwiązań, jak np. sądy 24-godzinne wzorowane na modelu hiszpańskim, przepadek korzyści pochodzących z przestępstwa oparty na wzorach szwajcarskich i brytyjskich, czy zaostrzenie kar za brutalne przestępstwa wzorowane na rozwiązaniach niemieckich i amerykańskich.

Skutkiem zdecydowanej walki Zbigniewa Ziobry z przestępczością był bezprecedensowy spadek przestępczości o 20% w ciągu dwóch lat, co oznacza, że popełniano w Polsce blisko tysiąc przestępstw mniej każdego dnia w stosunku do lat poprzednich.

Solidarna Polska konsekwentnie składa projekty ustaw zaostrzające walkę z przestępczością. „Niestety, większość naszych projektów jest przez PO odrzucana bez dyskusji już w pierwszym czytaniu. Platforma stworzyła w Polsce raj dla bandytów” – podkreślił członek zarządu SP dr Jacek Czabański. Przykładem jest złożony w sierpniu 2012 roku projekt zmiany kodeksu karnego tak, by sądy nie mogły wobec osób wielokrotnie dopuszczających się przestępstw ciągle stosować warunkowego zawieszenia kary, co niestety jest plagą polskiego sądownictwa. W grudniu 2012 r. głosami Platformy Obywatelskiej projekt SP został odrzucony bez merytorycznej dyskusji.

„Dziś minister Marek Biernacki mówi o zaostrzeniu walki z bandytami, ale wówczas głosował przeciwko naszemu projektowi, pytam więc – Marku, dlaczego prawie rok temu nie zgodziłeś się na naszą propozycję zaostrzenia walki z bandytami?” – zapytał Zbigniew Ziobro.

Poseł Mieczysław Golba, jednocześnie wiceprezes Podkarpackiego Związku Piłki Nożnej, podkreślił, że zwykli kibice nie mogą czuć się bezpiecznie na stadionach z powodu braku walki państwa z chuliganami i kibolami.

Lider SP zapowiedział złożenie niedługo pakietu ustaw umożliwiających skuteczną walkę z przestępczością i chuligaństwem.

Solidarna Polska, lz

 

 1. Eleonora
  | ID: 486d4e8f | #1

  Nasze ” prawicowe” robaczki jeden po drugim urządzają konferencje, by wykazać się swą partyjną czujnością!
  Na wyścigi dowalają tzw kibolom i faszystom :)

  „Poseł Mieczysław Golba, jednocześnie wiceprezes Podkarpackiego Związku Piłki Nożnej, podkreślił, że zwykli kibice nie mogą czuć się bezpiecznie na stadionach z powodu braku walki państwa z chuliganami i kibolami.

  Lider SP zapowiedział złożenie niedługo pakietu ustaw umożliwiających skuteczną walkę z przestępczością i chuligaństwem.”

  Czyzby tak ” znamienity prawnik” jakim jest Zb. Ziobro nie widział drastycznego łamania prawa w Polsce przez obywateli o ” podwójnym obywatelstwie”?!

  Uprzejmię donoszę panowie” patryjoci z SP i PIS” – tutaj zawalczcie:))

  „Polacy eksmitowani z centrum Warszawy – ich miejsce zajmuje żydowski kibuc.
  Jedną z eksmitowanych osób jest emerytowana aktorka Barbara Wrzesińska.
  W domku fińskim na Jazdowie powstanie kibuc z warsztatem stolarskim i ogródkiem. Młodzi Żydzi będą w nim przygotowywać do „życia w mieście”
  „Kibuc – spółdzielcze gospodarstwo rolne w Izraelu, w którym ziemia i środki produkcji są własnością wspólną” – to definicja z Wikipedii. A jaki będzie Kibuc Warszawa? – pytam Janka Śpiewaka z Żydowskiej Ogólnopolskiej Organizacji Młodzieżowej.

  – Czerpiemy z lewicowej idei życia we wspólnocie, z idei ruchu syjonistycznego w Polsce. Przed wojną eksperymentalny kibuc istniał na Grochowie. Żydzi uczyli się tam pracy wytwórczej, roli. U nas będziemy prowadzić warsztat stolarski z użyciem tradycyjnych technik bez gwoździ. Będziemy uprawiać ogródek warzywny. Wielkich plonów może nie będzie, bo już jest późno, ale jakieś zioła na pewno wyrosną – stwierdza. I dodaje: – Chcemy też prowadzić dialog o tym, jakim miejscem ma być Jazdów.

  http://warszawa.gazeta.pl/warszawa/1,34862,14287147,W_Warszawie_powstaje_kibuc___w_finskim_domku.html

  Może jeszcze jeden drastyczny przypadek, o którym pan poseł mówi.
  Pobicie starszego mężczyzny w Krakowie.
  Pan poseł nie raczył wspomnieć dokąd udał się pan bandyta?!

  „29-latek, który w lipcu brutalnie pobił starszego mężczyznę, zdążył uciec przed prokuratorem, zanim ten postawił mu zarzuty. Niewykluczone, że mężczyzna jest w Izraelu, z którym Polska nie ma umowy ekstradycyjnej.

  Cały tekst: http://krakow.gazeta.pl/krakow/1,44425,14395887,Pobicie_na_ul__Teligi__Mezczyzna_zniknal___uciekl.html#ixzz2ccGP6PQf

  Panowie posłowie na antypolonizmie i poprawności politycznej daleko nie zajedziecie
  Mamy was po dziurki w nosie.
  Katoliczników- udawaczy nie znających nazw podstawowych świąt
  ( nie mówiąc o narodzie czy urządzaniu państwa)

 2. z Niemodlina
  | ID: 19527700 | #2

  @Eleonora

  Przyznaję Ci całkowitą rację. Kompletnie nie rozumiem jaki jest sens łączenia bijatyki z Gdyni, która jak wiemy powstała z winy pijanych meksykańskich żołnierzy, z tematem zaostrzenia kar ????? Odnośnie „stadionowych bandytów” to więcej zła i przemocy dzieje się w każdy piątkowo-sobotni wieczór w pubach, dyskotekach czy remizach OSP niż na stadionach!!! Tydzień temu w Lewinie Brzeskim samobójstwo popełnił młody człowiek, to już kolejna młoda osoba, która odebrała sobie życie w tym mieście w ostatnich kilku latach, jak wszystko wskazuje, przez narkotyki!! Przykre, że zarówno działacze SP jak i PiS ( przynajmniej Błaszczak i Hofmann ) dali się wciągnąć w wyreżyserowany spektakl prorządowych mediów pt. walka z kibicami. Temat jest ciągle aktualny bowiem – NIESPEŁNIONE RZĄDU OBIETNICE, TEMAT ZASTĘPCZY- KIBICE. Co tam bezrobocie, drożyzna, dziura budżetowa, afery, przepłacone inwestycje, najdroższe autostrady w Europie i wiele innych „sukcesów” legalnych przestępców z PO, to jest nieważne, ważni są kibice, którzy dali w gębę ( i słusznie!! ) grupie pijanych chamów z Meksyku!! :)

 3. | ID: 75c8c6e4 | #3

  Czy chodzi o meksykańskich bandytów?

 4. Irena
  | ID: d02448b2 | #4

  Tak nieładnie zwani „Kibole”,to są Polacy.,którzy interesują się sportem. Nie rozumie,ze tysiace policjantów,których opłacamy, nie pilnują porządku.
  Czyzby nadal, na posterunkach tylko 50% pracowało,a drugie 50% było na L-4 !? będąc w pełni sprawnym i zdrowym!?
  Ja tutaj widze problem,którego nikt nie stara się rozwiązać. Zwolnienia lekarskie sa od tych samych lekarzy i to od wielu,wielu lat.
  Siegam pamiecią do roku 1976. Byłam na meczu Polska-Włochy na stadionie w Chorzowie.Dziesiątki tysięcy kibiców swietnie się bawiło.Do dzisiaj brzmią mi w uszach te okrzyki zadowolenia. piosenki, trąbki,Nikt nie myslał o wybrykach. Zastanawiam się, co nas tak zmieniło albo kto na nas tak zle wpływa. Sady 24 godzinne to jest dobra sprawa. Ale czy inaczej nie mozna wychowywać.!? Można,tylko trzeba chcieć uzywać Rozumu,którego nam,Polakom Pan Bóg nie szczędził i nie szczędzi.

 5. Karol542
  | ID: f12834fb | #5

  Przywrócenie kary śmierci mogłoby zmniejszyć przestępczość.

 6. kominiarz
  | ID: 64aae5f8 | #6

  @Karol542
  Wprost przeciwnie – zwiększyłoby przestępczość rządzących. Tyle, że rolę „samobójcy” przejąłby oficjalnie kat. No a co do stadionowych bandytów, to właśnie usankcjonowano prawnie premie dla nich.

 7. Irena
  | ID: d02448b2 | #7

  Nie wolno życia odbierać ani maluczkim, ani dużym
  .Koniecznie trzeba wychowywać społeczeństwo i nauczyc zasad,nauczyć 10 przykazań i tylko tyle i aż tyle.@Karol542
  @kominiarz, racja po Twojej stronie,jak zwykle.pozdrawiam.

Komentarze są zamknięte