Minister Sienkiewicz będzie siłą socjalizował kibiców

Redaktor Obywatelski13

Sienkiewicz premier gov1. Powołanie w lutym tego roku nowego ministra spraw wewnętrznych Bartłomieja Sienkiewicza (w miejsce dotychczasowego Jacka Cichockiego, który został szefem Kancelarii Premiera), było przedstawiane przez premiera Tuska jako niezwykle fachowej osoby w odniesieniu do służb specjalnych ale przede wszystkim państwowca i jak to ujął szef rządu „staromodnego” patrioty.

Im więcej jednak działań nowego ministra, a w szczególności jego publicznych wypowiedzi, tym wyraźniej widoczny jest plan strategiczny przyjęty najprawdopodobniej na najwyższym szczeblu, żeby doprowadzić do poważnej konfrontacji pomiędzy pozaparlamentarnymi środowiskami, które od dawna kontestują rząd Donalda Tuska, a szeroko rozumianą władzą, co z kolei może pozwolić z jednej strony na ograniczenie w Polsce swobód demokratycznych z drugiej na obarczenie odpowiedzialnością za to co się stało największej partii opozycyjnej czyli Prawa i Sprawiedliwości.

Ta strategia jest realizowana konsekwentnie od kilku miesięcy przy silnym wsparciu głównych prorządowych mediów, które wszystkie różnego rodzaju wydarzenia związane z protestami przeciw rządzącym, skwapliwie łączą z chuligańskimi wybrykami i te ostatnie rozdmuchują do niebotycznych rozmiarów.

2. Realizacja tej strategii zaczęła się od walki z rozlewającym się ponoć w Polsce faszyzmem.

Sygnał do tej walki dała jakiś czas temu „nieoceniona” w takich sytuacjach Gazeta Wyborcza, uznając ponoć odradzający się w Polsce faszyzm za największy problem społeczny.

Każde wydarzenie, które tylko można było pod to hasło podciągnąć natychmiast trafiało na czołówki tej gazety i innych prorządowych mediów i nazbierało się tego tyle, że na początku maja odbyło się spotkanie ministra Sienkiewicza z ponoć niezależnym od rządu Prokuratorem Generalnym Andrzejem Seremetem.

Ten ostatni tak się przejął rozmiarami tego zjawiska, że zapowiedział wyznaczenie w każdym okręgu prokuratorskim jednego, a czasami nawet dwóch prokuratorów, którzy w takich sprawach przez całą dobę będą dostępni dla policji.

3.Przypomnijmy tylko, że pierwsze ostrzeżenie w sprawie odradzania się faszyzmu w Polsce sformułowała Gazeta Wyborcza po Marszu Niepodległości w listopadzie poprzedniego roku.

Wywołane między innymi przez „zamaskowanych policjantów” zamieszki podczas tego marszu, były pretekstem do opublikowania w tej gazecie kilkudziesięciu tekstów o odradzającym się w Polsce faszyzmie.

Później od tematu odstąpiono ale wiosną znowu powrócił on ze zdwojoną siłą, po protestach grup młodzieży na wykładach Magdaleny Środy na Uniwersytecie Warszawskim czy Adama Michnika w Wyższej Szkole Handlowej w Radomiu.

Media próbowały nadać takie podteksty również godnemu pożałowania incydentowi jaki miał miejsce w maju tego roku w Białymstoku, gdzie doszło do podpalenia drzwi mieszkania, w którym przebywało małżeństwo polsko-hinduskie.

Wtedy do Białegostoku udał się nawet szef MSW Bartłomiej Sienkiewicz, który na zwołanej na miejscu konferencji prasowej wołał groźnie „idziemy po was”. Do tej pory niestety jednak nie doszedł.

4. Działania rządu uległy nasileniu po zakłóceniu w czerwcu tego roku przez kilkudziesięciu narodowców mającego się rozpocząć wykładu prof. Zygmunta Baumana na Uniwersytecie Wrocławskim hasłami „precz z komuną”, „Norymberga dla komuny” i „raz sierpem, raz młotem czerwoną hołotę”.

Wtedy również premier Tusk rozmawiał na ten temat z ministrem Sienkiewiczem, a na konferencji prasowej o głównych ustaleniach tej rozmowy mówił tak: „będziemy się starali razem z MSW, a także innymi instytucjami państwa, twardo egzekwować prawo szczególnie wobec tak zorganizowanych grup, bo dzisiaj one mogą się wydawać jeszcze mało groźne, choć ja uważam, że jest to wstęp do poważnego nieszczęścia”.

5. W ostatnią niedzielę doszło do bójek na plaży w Gdyni pomiędzy kibicami Ruchu Chorzów, a marynarzami meksykańskiego żaglowca, który na kilka dni przypłynął do tego portu.

Kibice Ruchu przyjechali rano pociągiem na pucharowy mecz z Arką Gdynia, a ponieważ mecz odbywał się dopiero o 18, udali się na miejscową plażę.

Według zapisów z miejskiego monitoringu (a także komunikatu rzecznika policji),kibice stanęli w obronie wczasowiczek ordynarnie zaczepianych przez pijanych meksykańskich marynarzy, wywiązały się bójki, okazało się, że goście z zagranicy byli wyposażeni ostre narzędzia, interweniowały zwarte oddziały policji.

Wczoraj minister Sienkiewicz zwołał konferencję prasową i zapowiedział, zaostrzanie walki z kibicami. Mówił między innymi tak „Tu nie chodzi o politykę. Tu chodzi o pewien rodzaj zdziczenia części obywateli polskich. Musimy ich zsocjalizować. Jeśli się nie da, zsocjalizować siłą, być może sięgając po nowe narzędzia prawne”.

Niestety Panie ministrze, wszystko wskazuje na to, że tu jak najbardziej chodzi o politykę i ratowanie upadającego Tuska za wszelką cenę.

Zbigniew Kuźmiuk

Poseł PiS

 1. kominiarz
  | ID: c875a16b | #1

  Cieszyłbym się gdyby PiS był tego samego zdania o kibicach i Ruchu Narodowym również wtedy kiedy utworzy rząd i kiedy dojdzie przez te grupy do okazywania niezadowolenia z błędów politycznych oraz posunięć tego rządu -:) Czas okaże ale jak dla mnie to jesteście z tej samej gliny co PO, tylko innego koloru garnitury nosicie. Co fak to fakt – kolor bliższy skórze ale po dojściu na stołki władzy blakniecie -:)

 2. Irena
  | ID: e3caa68d | #2

  Ja proponuje zamknąć plaże dla polityków…… Więcej piasku na plaży będzie i po przegranej walce politycznej…. będą mogli się zakopać i nigdy nie wychodzić .
  Wówczas trzeba… podwoić siły ochroniarskie, aby pan Sienkiewicz i jemu podobni mogli się w piasku bawić do woli, ile zechcą.
  Ale nigdy i to nigdy niech o polityce nie myśla.
  A tak na powaznie – to te chłopy ogłupiały. Zamiast bijącego żródła, są jak staw,w którym zawsze stoi ta sama woda.
  Pomyślec,…że ..PO… „Partie Miłości ” – reprezentują.Nigdy Więcej.

 3. Irena
  | ID: e3caa68d | #3

  @kominiarz Witaj. Dobrze ujałes. PiS tez jest zmienny, jak kameleon .Niestety. Dobrego dnia zycze.

 4. Eleonora
  | ID: d716db22 | #4
 5. marian
  | ID: 90218570 | #5

  ta sytuacja pokazała jak nasze media i politycy wchodzą do dupy innym krajom, zaraz nasi winni a biedni meksykanie to oczywiście niewiniątka( ich kraj przecież jest znany z porządnych obywateli )

 6. piotr
  | ID: efcb1f56 | #6

  Eleonoro jesteś w błędzie. Są nowe nagrania z bijatyki i wyrażnie widać ofensywę łysych spakowanych bandytów. Wstyd że to bydło mieszka w Polsce. Powinno się ich ostro pałować. Ale nieudolna policja bała się po prostu zareagować, mimo zgłoszeń ludzi którzy byli świadkami chamskiej rozgrzewki kibolstwa przed bijatyką. K*** kto wreszcie zrobi porzadek z tym bydłem…?

 7. Ten Typ
  | ID: 55aaec69 | #7

  Fakt, to tragedia, że takie bydło mieszka w Polsce. Nie wiem jak długo jeszcze to będziemy tolerować! Powinniśmy i polityków i policję wysłać wraz z chamskimi obywatelami Meksyku odesłać do Ameryki Południowej a ochronę porządku publicznej przekazać kibicom – mają zdecydowanie lepszą skuteczność niż to bydło. Pozdrawiam!

 8. kominiarz
  | ID: c875a16b | #8

  @piotr
  Bydłem, to jest społeczeństwo POwtarzające TVN-owskie brednie, które i Ty powtarzasz. Tylko bez urazy – bydło w sensie stado prowadzone na rzeź. Jesteś wątły, z tłustą czupryną do pasa i taplający się w woodstkowskim błocie? OK Twoja działka. Tylko czemu obrażasz wysportowanych ,ostrzyżonych i kapiących się na plaży -:)

 9. obiekt x
  | ID: 5deba186 | #9

  kominiarz

  Obraź mnie 110 przy 205 cm wzrostu, a sport uprawiałem wiele lat i teraz amatorsko jeszcze trenuje młodych. A może popatrz sobie na inne portale niż wiara lecha czy gpc, tam tez jest życie, a obraz nie kłamie, w przeciwieństwie do ciebie.

 10. kominiarz
  | ID: c875a16b | #10

  @obiekt x
  To była autoreklama? -:) No popatrz….a ja myslałem, że trenujesz pod celą na jednorękim bandycie, albo jak Ty to określasz – ćwiczysz z zaprzyjaźnioną parówką -:) Tak na marginesie, to właśnie te środowisko (za kratkami) w głosie wyborczym POparło w ponad 90% (teraz mogę się mylić, ale coś koło tego) wychwalaną przez Ciebie opcję polityczną. Jako ciekawostka – służby mundurowe głosowały w przeciwną stronę niż przestępcy. Ciekawe dlaczego….? Co do innych portali, to czytam wszystkie i żadnym nie ulegam (nawet tym prawicowym). A czytam po to, żeby lepiej dostrzec manipulację ze strony rządu za posrednictwem mediów.

 11. Eleonora
  | ID: fb7d914f | #11

  @piotr

  Proszę mi odpowiedzieć:
  Co oznacza stwierdzenie, że ” są nowe nagrania”
  Co, tamte z monitoringu były niewystarczające jeśli chodzi o przypisanie winy ” spakowanym bandytom”?!

  „Stowarzyszenie Kibiców Ruchu Chorzów „Niebiescy” twierdzi, że niedzielną bójkę na plaży w Gdyni wywołali meksykańscy marynarze, którzy zaczepiali kobiety. Relacja kibiców jest zbieżna z tym, co widać na policyjnym monitoringu.

  Potwierdzają to też wypowiedzi świadków, które można znaleźć w internecie. Meksykanie czuli się bezkarni, zaczepiali plażowiczki. Jedna z kobiet odepchnęła mężczyznę, który w reakcji uderzył ją w twarz. W obronie kobiety stanął kibic Ruchu Chorzów; został pchnięty nożem w klatkę piersiową i zaatakowany przez grupę Meksykanów. Wtedy do akcji wkroczyła grupa kibiców Ruchu. Policja nie dementuje tego scenariusza”

  W razie czego nowych ” świadków” też się znajdzie, nieprawdaż:))

 12. kominiarz
  | ID: c875a16b | #12

  Na podstawie tych „nowych nagrań” będzie się zatrzymywać coraz więcej „spakowanych bandytów” znajdujących się na liscie do udupienia. Z nagrań tych będzie też jasno wynikać, że meksykańscy „dyplomaci i gentelmeni” byli jedynymi ofiarami. Zrestą już mają w śledztwie „status pokrzywdzonych”. Oczywiście meksykański gość wybrał się na plażę ze scyzorykiem na grzybobranie, a pierś kibica Ruchu Chorzów pomylił z prawdziwkiem.

 13. z Niemodlina
  | ID: 4264f36f | #13

  Już wyszła na jaw manipulacja przy nagraniu z monitoringu, widzom TVN oraz czytelnikom GW pokazywany jest zapis z monitoringu nagrany już po tym gdy pijany meksykański żołnierz uderzył kobietę w twarz i to przy jej dziecku. Sytuacja przyPOmina dokładnie wydarzenia po 11 Listopada 2011r kiedy to Niemców sprowadzonych do Warszawy m.in przez Seweryna Blumsztajna z GW, którzy zakłócili uroczystości tego najważniejszego dla każdego Polaka święta oraz pobili przypadkowe osoby, wypuszczono na drugi dzień, przeproszono i praktycznie bez żadnych konsekwencji odesłano do Niemiec. Mimo,że znaleziono przy nich niebezpieczne narzędzia itd. Warto zauważyć, że wówczas media ( wiadomo jakie ) i POlitycy ( wiadomo kto ) również brali w obronę agresywnych Niemców,a winą za te skandaliczne wydarzenia obarczono stronę polską. BY ŻYŁO SIĘ LEPIEJ!! :)

Komentarze są zamknięte