Papież wezwał wiernych do modlitwy o pokój w Egipcie

Redaktor Obywatelski1

FranciszekPapież Franciszek podczas niedzielnej eucharystii Anioł Pański wezwał wszystkich wiernych na całym świecie o wytężoną modlitwę za pokój w Egipcie. Papież tłumaczył słowa z Ewangelii, że „wiara i przemoc są nie do pogodzenia”.

Papież mówił:

W dzisiejszej liturgii słyszymy następujące słowa Listu do Hebrajczyków: „Winniśmy wytrwale biec w wyznaczonych nam zawodach. Patrzmy na Jezusa, który nam w wierze przewodzi i ją wydoskonala”. Jest to wyrażenie, które należy szczególnie podkreślić w obecnym Roku Wiary. Także i my przez cały ten rok patrzymy na Jezusa, ponieważ wiara, która jest naszym „tak” dla synowskiej relacji z Bogiem, pochodzi od Niego: On jest jedynym pośrednikiem tej relacji między nami a naszym Ojcem, który jest w niebie. Jezus jest Synem, a my w Nim jesteśmy dziećmi. 

– powiedział Franciszek.

Tak więc to słowo Ewangelii nie zezwala na użycie siły w celu szerzenia wiary. Jest dokładnie odwrotnie: prawdziwą siłą chrześcijanina jest moc prawdy i miłości, która prowadzi do wyrzeczenia się wszelkiej przemocy. Wiara i przemoc są nie do pogodzenia. 

– dodał papież.

tvp, lz

[fot: youtube]

  1. Irena
    | ID: 0dea25b9 | #1

    Woła,prosi, a my albo żle sie modlimy., albo tez nie jestesmy godni,aby nasze prośby zostały wysłuchane. Zastanówmy sie chwile.

Komentarze są zamknięte