„La Manif Pour Tous” w Opolu

Niezależna Gazeta Obywatelska1

Vive Manife pour tous3Grupa opolan dołączyła do ruchu o nazwie „La Manif pour Tous” (Manifestacja dla wszystkich) skupiający miliony obywateli, nie zgadzających się na nowe prawo zezwalające homoseksualistom na małżeństwa i adopcję dzieci. 

W sobotę 17 sierpnia o godz. 16.00 na Rynku Głównym w Opolu zebrała się grupka osób, która pozowała do zdjęcia z logo „La Manif Pour Tous” i banerami przygotowanymi własnoręcznie przez Grzegorza Krukowskiego, młodego licealisty, organizatora akcji.

Przypomnijmy, wyznający tradycyjne wartości Francuzi przeciwstawiają się lewackim reformom prezydenta François Hollande’a. Zorganizowana przez nich w styczniu manifestacja sprzeciwu zgromadziła w Paryżu ok. 800 tys. osób. Mimo tego, 18 maja br. zaczęła we Francji obowiązywać ustawa zezwalająca parom homoseksualnym na małżeństwa i adopcję dzieci. Francuzi nie odpuszczają. Ruch o nazwie „La Manif pour Tous” (Manifestacja dla wszystkich) skupiający miliony obywateli, nie zgadzających się na nowe prawo, nadal organizuje kolorowe, pokojowe marsze i manifestacje, w których przypomina m.in. że dzieci mają prawo do posiadania ojca i matki. Ruch wyszedł już poza granice Francji – manifestacje odbyły się m.in. w Londynie, Budapeszcie i w Warszawie.

W okresie wakacji sympatycy „La Manif pour Tous” robią sobie zdjęcia z logo akcji w różnych częściach świata.  Zdjęcie z Opola trafi na oficjalny profil akcji we Francji.

Autor: Tomasz Kwiatek

  1. Irena
    | ID: d7c71cd5 | #1

    Pięknie !!!!!!!..Tak trzeba.!!!!!!!!!!

Komentarze są zamknięte