Najbliższe wydarzenia w Diecezji Opolskiej

Niezależna Gazeta Obywatelska

kedzierzyn_jpgUroczystości odpustowe w Kamieniu Śląskim. W sobotę i niedzielę 17-18 sierpnia br. w Kamieniu Śląskim odbędą się uroczystości ku czci św. Jacka, patrona metropolii górnośląskiej. W sobotę o godz. 18.00 w kościele parafialnym odbędą się Nieszpory i Msza św. z procesją do sanktuarium. W niedzielę o godz. 11.00 suma na placu przed sanktuarium a po niej procesja do kościoła parafialnego. O 15.00 Nieszpory w kościele parafialnym.

Ewangelizacja Miast. W niedzielę18 sierpnia odbędzie się pierwsza z cyklu organizowanych na terenie diecezji opolskiej akcji ewangelizacyjnych „Ewangelizacja miast” w parafii pw. Ducha Świętego i Matki Kościoła w Kędzierzynie. Akcje koordynuje Zespół ds. Nowej Ewangelizacji Diecezji Opolskiej. Na stronie www.nowaewangelizacja.opole.pl znajduje się oferta warsztatów diakonii ewangelizacyjnej przygotowujących do kolejnych ewangelizacji parafii, m.in. zaplanowanych na najbliższy czas: w Zdzieszowicach (8 września) i Opolu-Chabrach (15 września).

Pielgrzymka Opolska (serwis internetowy i konto na facebooku). Opolska Redakcja Gościa Niedzielnego uruchomiła serwis internetowy nt. opolskiej pielgrzymki na Jasną Górę.  Serwis ten będzie stale aktualizowany, a specjalnego tempa nabierze już wkrótce w czasie pielgrzymki. Obecnie znajdują się tam materiały typu poradnikowego, trochę historii, galerie zdjęć, konkurs na wspomnienia pielgrzymów (z nagrodami) etc. Adres internetowy serwisu to: http://opole.gosc.pl/Pielgrzymka-opolska  Pielgrzymka Opolska ma też swoje konto na znanym portalu społecznościowym https://www.facebook.com/pages/Piesza-Pielgrzymka-Opolska-na-Jasną-Górę/351171775012487. Codziennie relację z opolskiej pielgrzymki transmituje także Radio PLUS Opole.

 Pielgrzymka Liturgicznej Służby Ołtarza na Górę św. Anny. W dniach 26 – 27 sierpnia na Górze św. Anny odbędzie się kolejna Pielgrzymka Liturgicznej Służby Ołtarza, na którą zaprasza duszpasterz ks. Zygfryd Waskin. Hasło pielgrzymki – nawiązując do Roku Wiary – brzmi: „Wierzę i służę”. Szczegóły pielgrzymki i link do formularza zgłoszeniowego są dostępne na stronie: www.lso.opole.pl

 Diecezjalny Dzień Skupienia dla Róż Różańcowych. Diecezjalny Dzień Skupienia dla Róż Różańcowych odbędzie się w Sanktuarium Matki Bożej Trzykroć Przedziwnej w Winowie. Organizatorzy proponują dwa jesienne terminy skupienia, na które zaproszeni są wierni należących do wspólnot Żywego Różańca w parafiach poszczególnych rejonów duszpasterskich: 7 września 2013 r. o godz. 10.00 – rejon Nysa i Racibórz; 5  października 2013 r. o godz. 10.00 – rejon Opole i Kluczbork. W programie spotkania: konferencja, okazja do sakramentu pokuty, adoracja Najświętszego Sakramentu, Eucharystia, spotkanie z Siostrami oraz wspólna modlitwa różańcowa.

Konferencje rejonowe dla duchowieństwa. Tegoroczne konferencje rejonowe dla duchowieństwa odbędą się w następujących terminach: 9 września 2013 r. – Racibórz (Annuntiata); 10 września 2013 r. – Nysa (OO. Werbiści); 11 września 2013 r.  – Opole (aula WTUO). Spotkania odbędą się w godzinach popołudniowych.

Łączę wyrazy szacunku,

Hanna Honisz, Asystentka Biura Prasowego Diecezji Opolskiej

Komentarze są zamknięte